Ние тук във форумите може да правим някакви предположения (много внимателно!).
Само по графика според мен не е редно да се правят категорични изводи, за съжаление този метод не е много прецизен, тъй като може базалната температура да се повлияе от множество странични фактори (затова и попитах дали са спазени някои от изискванията при измерване).
За евентуалния задържан фоликул, да възможно е, както са възможни и други варианти. БТ би могла да се повлияе от: инфекция, поддържан стрес и напрежение с неспокоен сън, промяна на стайната температура, неточен термометър, и др.
По-информативно е, ако се съпоставят резултатите от тестове за овулация (т.е. да се уточни денят с пик на LH) и измерването на БТ.
Ако има нещо смущаващо в графиката (особено ако има повтаряемост в няколко цикъла, т.е. не е нещо инцидентно), то би трябвало да следва консултация с репродуктивен специалист.
Най-пълна информация би дала една фоликулометрия (започва с преглед на 2-3 ден от МЦ и изследване на хормони, още един-два прегледа преди О. с проследяване стойностите на естрадиола и определяне предполагаемите дни за овулация, следва отново УЗ преглед, на който се търсят признаци за настъпила овулация, и изследване на прогестерон на 7 ден след доказана О., по нивото на прогестерона се съди дали има добре работещо жълто тяло).
Разбира се, може да се използват и домашните методи за определяне на дните за овулация (калкулатор, тестове за О., графики). Ето една полезна статия от библиотеката на сайта:
Яйчници и овулация. Методи за определяне на овулация.П.П.
...ако искате и двете пишете в тази тема