0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #300 -: Февруари 20, 2016, 22:05:44 pm »
В такъв случай наистина е трудно да се определи и кръвният тест ще те ориентира най-добре. Пожелавам ти от сърце най-прекрасната новина! :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #301 -: Февруари 20, 2016, 22:10:30 pm »
Благодаря дано!


Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #302 -: Февруари 22, 2016, 17:14:15 pm »
Здравейте, момичета. :) Нова съм във форума. С приятеля ми  сме заедно от близо седем години и  решихме да започнем да правим опити за бебе,вече близо от една година, но за сега без успех.  Водя овулационен календар, правя и тестове за овулация но пак нищо.  Имам много редовен цикъл, точно 28 дни. Започвам много да се притеснявам да нямам някакъв проблем и мисля вече да отида на гинеколог и да се посъветвам. Какво бихте ме посъветвали вие? Ще съм ви много благодарна, ако някой от вас сподели опита си. Благодаря, предварително.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #303 -: Февруари 22, 2016, 17:40:04 pm »
Добре дошла, Ели!
След една година сериозни опити, наистина ми се струва че е време за консултация с лекар.
Успех ;)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #304 -: Февруари 22, 2016, 17:43:43 pm »
Ели,

Добре дошла и скорошно сбъдване на мечтите за бебе!
Бих те посъветвала да си намериш добър гинеколог и да се посъветваш с него.
По възможност репродуктивен специалист, а не обикновен гинеколог, за да не се луташ излишно и да си изгубиш доста време, както често се случва.

Хубаво е да се започне с изследвания на женските полови хормони на 2-5 ден от цикъла (http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_15740.html), както и да се направи спермограма на партньора, за да се види дали има отклонения и оттам нататък да се види конкретно какво да се предприеме. Ако всичко е наред с хормоните и спермограмата, може да се проследи овулацията ехографски и да се планират контактите по-точно. Хубаво е да се направи и изследване за проходимост на фалопиевите ти тръби/цветна снимка, за да е ясно дали може да се случи спонтанна бременност или се налага преминаване към методи за асистирана репродукция.

Стискам палци всичко да е наред! Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #305 -: Февруари 22, 2016, 18:08:00 pm »
Добре дошла Ели!
Напълно подкрепям мнението на Мира и ще го повторя : обърнете се към реперодуктивен специалист, за да не загубите много време, да не казвам години, в лутане.
Пожелавам ти скоро да минеш към темата на бременните!


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #306 -: Февруари 23, 2016, 09:30:28 am »
Здравей Ели и добре дошла. И аз също бих те посъветвала да се обърнеш към специалист. Ние се лутахме 3 години по бургаски лекари, който сами ми пускаха базисни хормони и микробиология. Пожелавам ти много бързо да се преместиш в темата за бременни момичета :)
Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #307 -: Февруари 23, 2016, 13:37:52 pm »
Благодаря ви много за съветите. А някой може ли да ме насочи към  някой добър репродуктивен специалист в София, понеже съм от там.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #308 -: Февруари 24, 2016, 07:29:14 am »
Здравейте, отново, момичета!
След притесненията с варицелата (оказаха се неоснователни, не се открива вируса в еякулата), сега тая надежди, че може да съм бременна.
Последен цикъл 26.02, предполагаема овулация 13.02. Не я следя, защото съм с ПКЯ и тестовете са неефективини. Мисля, че О беше около 11.02, съдейки по ЦС. Разбира се, това са просто предположения. Дължина на цикъла 28-31 дни. Очаквам МЦ на 27.02. Въпросът е, че от вчера ужасно ми се гади и ми се повдига, изчезва по обяд.  Тази сутрин след първата глътка кафе повръщах. Много ли ще е рано утре сутринта да си направя един тест? Предполагам е рано, но знаете какво е нетърпението...
И още един въпрос - пия Неофолик мета, но днес след като го изпих повръщах. Да го изпия ли пак?

Благодаря ви!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #309 -: Февруари 24, 2016, 09:19:51 am »
Добро утро!

Аз рядко пиша, но редовно чета :)

Палечка, 2 дена преди цикъл може и да отчете теста правилно, но може и да не отчете. Аз бих си направила, дори и с риск да се разочаровам от отрицателен резултат :) За неофолика не знам; предполагам зависи колко време след като си го изпила си повърнала. Стискам палци симптомите ти да се дължат на бременност!

Аз също тая надежди този месец, макар че мъжа ми се разболя и не се старахме толкова, колкото ни се искаше, но все пак се надявам. Рано ми е още за тест, де, със сигурност ще е отрицателен сега дори и да се е получило, така че ще почакам.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #310 -: Февруари 24, 2016, 09:32:56 am »
Палечка, пий си фолиевата, тя няма предозиране.
За теста- направи си, но с едно на ум, ако е отрицателен, а ако имаш възможност си пусни кръвен, той ще покаже дали има бременност 2 дена преди цикъл.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #311 -: Февруари 24, 2016, 09:40:54 am »
Ели, давам ти линк с клиниките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=115
Аз посещавам Щерев. За всяка една клиника можеш да намериш мнения.

Палечка, пожелавам ти да си бременна :)
И аз бих си направила тест, но ако ще те разочарова един отрицателен резултат, по-добре си изчакай закъснението.
Каква доза неофолик пиеш? Някои момичета взимат до 10 хапчета на ден при доказано неусвояване на фолиева киселина. Аз пия по 3 на ден. Но пък ако повръщането е веднага след хапчето, няма какво да му мислиш и си го пий пак.
Четох за фолиевата, че предозиране може да настъпи при прием над 800мг, ако правилно съм прочела!?
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 09:44:10 am от rosss »


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #312 -: Февруари 24, 2016, 09:40:59 am »
Подкрепям Павла напълно и стискам палци да е това което желаеш.
Мечта, на тебе също стиснати палчета ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #313 -: Февруари 24, 2016, 09:42:43 am »
Палечка`малечка, ако овулацията действително е била около посочената дата, вероятно и уринният тест ще отчете, другият вариант е да пуснеш кръвен днес при възможност ..... Желая ти положителен резултат!  :)
Ако ще правиш днес уринен, добре е да ограничиш течностите преди това за около 2-3 часа, а по-добре би било утре с първа урина.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #314 -: Февруари 24, 2016, 09:52:15 am »
Мерси, момичета! Утре ще направя един тест със сутрешна урина. След това ще помисля за кръвен. Още ми се гади и едвам хапнах. Ако изчезне до обяд като вчера, става съвсем съмнително. Ако не изчезне сигурно е стомашен вирус  :D Отрицателен тест няма да ме разочарова, но все пак искам положителен :)
Неофолик пия по 1 на ден. Нямам причина да смятам, че не усвоявам фолиевата, просто четох някъде, че тези таблетки са по-добри. Днес ми беше първия прием, преди това пиех някакъв пробиотик, който съдържаше и фолиева. В листовката не неофолика пише да не се приемат повече от 2 таблетки, та ще пия още една.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #315 -: Февруари 24, 2016, 10:29:27 am »
Нямам причина да смятам, че не усвоявам фолиевата, просто четох някъде, че тези таблетки са по-добри. Днес ми беше първия прием, преди това пиех някакъв пробиотик, който съдържаше и фолиева. В листовката не неофолика пише да не се приемат повече от 2 таблетки, та ще пия още една.
Неусвояването на фолиевата се установява с генетично изследване. Единствено при сериозен дефицит има някакви симптоми.
Тръгнах да пиша за листовките на лекарствата, но няма да е много коректно изказването ми, затова ще напиша: следвайте си предписаното лечение, а ако нямате такова - четете листовките!
Стискам палци !


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #316 -: Февруари 24, 2016, 10:29:51 am »
Момичета, вие правите ли упражнения за тумбака след О, или е хубаво човек да се въздържа от такива?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #317 -: Февруари 24, 2016, 11:35:42 am »
Нямам причина да смятам, че не усвоявам фолиевата, просто четох някъде, че тези таблетки са по-добри. Днес ми беше първия прием, преди това пиех някакъв пробиотик, който съдържаше и фолиева. В листовката не неофолика пише да не се приемат повече от 2 таблетки, та ще пия още една.
Неусвояването на фолиевата се установява с генетично изследване. Единствено при сериозен дефицит има някакви симптоми.
Тръгнах да пиша за листовките на лекарствата, но няма да е много коректно изказването ми, затова ще напиша: следвайте си предписаното лечение, а ако нямате такова - четете листовките!
Стискам палци !

При планиране на бременност - е добре (да не казвам задължително) да се направи тест за тромбофилия и за усвояване на ФК. При мен резултатите са на един лист, не помня дали е "пакетно изследване", или лекарят ми ги е поръчал и двете, но това не е толкова важно. Като знаете, че и двете ви трябват - искате и двете да се пуснат. За тромбофилия ми беше отрицателен, но за ФК - имам мутация и я усвоявам по-трудно. И се радвам, че го знаех ПРЕДИ да се окажа бременна и си я пиех в количества, които са за моето състояние (10 табл. неофолик мета дневно). Така, или иначе - тези тестове трябва непременно да се направят, ако бременност вече е налична, няма причина да не се пуснат преди настъпването на такава и да е ясно какво е положението. Правят се веднъж, те тези резултати не се променят. Съветвам всички опитващи, които още не са направили тези изследвания - да си ги пуснат.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #318 -: Февруари 25, 2016, 09:14:09 am »
Добро утро!

Палечка, направи ли тест тази сутрин? Много стиснати палци от мен за положителен резултат!

Евелина, мерси за палчетата, дано имам с какво да се похваля скоро, а и всички останали в темата също.

На въпроса с упражненията - аз лично да, но в смисъл, че по принцип си тренирам редовно, което включва и корема и няма дни, които умишлено да пропускам, както и обратното - ако ден Х ми се пада почивен, не тренирам извънредно заради О. Лили май беше писала по-напред, че упражненията помагат за пукането на фоликула.


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #319 -: Февруари 25, 2016, 10:14:56 am »
Въпросът ми, Мечта, е дали след О може да се тренира. Да не би упражненията примерно да предизвикват някакви контракции и да не може да се захване (ако е станало) бебето. Може да звучи глупаво, но като правя коремни все за това си мисля...  8O