0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #900 -: Ноември 01, 2016, 10:01:48 am »
Здравейте момичета!!!!
Имаме си точица доказана в матката!Другата седмица  на 09.11 пак съм на контролен преглед да видим ембрионче надяваме се:)Изписаха ми стандартно фолиева киселина и но шпа сега 3 по 2, а после само при нужда че си и имам леко придърпване и болка ниско долу, но поносимо!Сега Ви моля за съвет от кога мога да си пусна болничен- да кажем сега до Нова Година живот и здраве ще изкарам ,но после  доктора каза че  е желателно да не съм свита 8 часа зад бюрото та не знам как седи въпроса някой знае ли как се процедира че за 11 години нещата са се поизменили, а и трябва много да се пазя(че нали съм рискова)Хубав ден на всички
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #901 -: Ноември 01, 2016, 10:43:34 am »
Честито! Можеш да взимаш болничен колкото поискаш. След 180 дни обаче мисля беше през ТЕЛК. Болничните оказват влияние върху сумата на майчинството. Защо си рискова? Забременях след 44 след н'ам колко опита,  изкървих в началото, като изключа тогава тридневното лежане, в деветия месец още бях зад бюрото. Доктора ме посъветва да си живея пълноценно живота, защото в крайна сметка не съм болна. Ако се зададат проблеми  - тогава. Изкарах прекрасна бременност и до деня на секциото не съм се спирала, даже се чудех от къде таз енергия.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #902 -: Ноември 01, 2016, 10:55:22 am »
Авалон е права.Можеш да си взимаш болничен цяла бременност, но аз лично те съветвам, ако се чувстваш добре и работата ти не е рискова да си работиш.Иначе ще откачиш и ще си намираш проблеми постоянно.А и обездвижването после много пречи като родиш.

Честита точка, като се почувстваш готова можеш спокойно да се запишеш в темата на бременните.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #903 -: Ноември 01, 2016, 11:02:40 am »
Благодаря Ви!!
Освен че ми е некомфортно като седя и че ме наболява ниско долу по средата иначе съм ок.И без това нямаме кой знае колко работа във фирмата ,психически и физически се натоварваме цял ден да седим и да цъкаме в нета и нищо повече, и никому няма да се отрази, че ме няма.Ще видим времето ще покаже кое и как!!!Благодаря за информацията все пак за болничните, а съм рискова че съм на 41  каза доки и всички желателни изследвания за мен са задължителни.:))))))))
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #904 -: Ноември 01, 2016, 11:52:49 am »
Тути,

Честита ти точица и леко бременеене! По темата за рисковата бременност и връзката й с възрастта, аз също съм на 41 и докторите постоянно ме коментираха като рискова, но на практика всичките ми изследвания са чудесни, независимо от възрастта, да чукам на дърво! При мен в ранните седмици имаше прокървяване без отлепване на сакчето, заради което лежах за задържане за седмица и на практика след това си уредих със шефовете да си работя от вкъщи, защото моята работа го позволява. Иначе след като отмина опасността съм си била в движение, на разходки и тн. Пази се, но и не се идентифицирай чак толкова с тази дефиниция "рискова" и следвай съветите на лекаря си според състоянието си към момента. По темата за дългото седене на стол съм съгласна, че е дискомфортно и заседяването с часове може да наруши нормалното кръвообръщение, да предизвика отоци в краката и да наруши кръвотока към плода, но ако си прави човек редовни почивки и раздвижване всичко е наред.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #905 -: Ноември 01, 2016, 12:05:04 pm »
Честито и от мен,
Включвам се относно болничните.До колкото съм наясно това за 180 дни е без ТЕЛК,лекърят ти от ЖК има право да ти ги издаде.Те са извън тези 45 преди раждането.За изчисляването на майчинството,да намалява се ,защото болничния се изплаща първите 3 дни 70% от работодателя,после по 80% от НОИ.Майчинсто се изплаща на 90 %,като се взима база последните 24 м.(% са средно дневно брутно)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #906 -: Ноември 01, 2016, 12:13:22 pm »
 Тути, Честитоооо  :kaos7:  Лека и успешна до финала :)  Ако те притеснява нещо , по -добре си дай почивка .

Момичета, да ми стискате палци  :crossfingers: , че след 5-6 дни ще стане ясно дали сме успели с ММ , така ми се иска да видя  :bfp1:
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #907 -: Ноември 01, 2016, 14:09:59 pm »
Честито и от мен на виделите  :bfp: и стискам палци всичко да е ОК през цялата бременност!
На всички останали стискам палци силно!

При нас чудото се случи в момент, в който вече бяхме занулили всички сметки след безбройните изследвания, инсеминации и т.н., бяхме в задънена улица, защото уви без достатъчно $ и възможност да отсъстваме от работа, нямаше как да продължим с опитите. След стотиците изминати километри всеки месец, вече се гласяхме да подадем документите за фонда и бяхме загубили особена надежда, че нещата ще се случат скоро. Бях стигнала до момент, в който молех лекаря да намери просто някакъв проблем, защото не можех да понасям това всичко уж да е наред и в същото време - резултат няма.

Не губете надежда! Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #908 -: Ноември 02, 2016, 08:33:50 am »
Тути, честити чертички и от мен! Пожелавам ти всичко да е наред до края! Във връзка с болничните вече са ти обяснили как стоят нещата.

Есения, стискам палци за положителен резултат и за теб!


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #909 -: Ноември 02, 2016, 14:24:56 pm »
Здравейте, закъснява ми вече трети ден (трябваше да ми дойде в неделя, 30.10). Нормално цикълът ми е 24-25 дни, имах леко ръждиво зацапване за ден-два около датата на идване и оттогава нищо. Днес сутринта направих тест - отрицателен. Нямам никакви по-специални признаци, освен обичайните ПМС - напрегнати гърди и корем, леко гадене сутрин. Въпросът ми е - ако евентуално има бременност ще може ли да се установи при преглед на 10.11 или ще е рано? Най-рано тогава мога да отида на лекар, пада се 11 ден от закъснението. Мисля и за кръвен тест, но ще мога да си пусна най-рано в събота. Дано да има бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #910 -: Ноември 02, 2016, 14:41:03 pm »
Здравей, МериДжей!
Да, около десет дни след закъснението би трябвало лекарят да регистрира плоден сак. Добре е да направиш и кръвен тест преди това. Желая ти положителен резултат!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #911 -: Ноември 02, 2016, 15:49:53 pm »
МериДжей, подкрепям Марси.Първо кръвен тест, той със сигурност ще покаже дали има или не бременност.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #912 -: Ноември 02, 2016, 16:21:44 pm »


Есения, стискам палци за положителен резултат и за теб!


Благодаря  :bighug: Появи ми се някакво течение което ме притеснява и ме кара да се изнервям. ..дано не си вадя грешни изводи. МЦ НЕчакам на 06.11 , а от вчера ме боли така все едно че идва гадната леля. В понеделник получих зацапване  -еднократно  (кръв + други екстри) Направо по учебник 7-10 дни от Ову = прочутото имплантеране, ама ....днес се приземих  :? Нооо, тая надежда  :crossfingers: да видя Мечтание  :bfp1:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #913 -: Ноември 02, 2016, 17:15:45 pm »
Благодаря, момичета, така и ще направя - първо кръвен тест, после доктор
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #914 -: Ноември 03, 2016, 11:58:17 am »
Здравейте на всички,
Сегаа... от вчера започнах да пия Дуфастон 4 по 1 че имах леко розово зацапване на два пъти, днес нищо...Нямах болки , днес нищо леко ми придърпва.Иначе ок,някой случвало  ли му се е да е бил в такова положения
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #915 -: Ноември 03, 2016, 12:17:42 pm »
Тути,

Прокървяването е често срещано явление в ранна бременност. Аз също имах ткаъв период, но с прогестеронов препарат и но шпа, както и повече пазене всичко отмина. Относно болките и придърпванията, аз също имах такива болки и придърпвания в ранните седмици. Това се получава от разширяването на матката и разтягането на сухожилията, които я придържат. Вземай си лекарствата и си слушай лекаря и всичко ще е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #916 -: Ноември 03, 2016, 12:47:20 pm »
Мерси Mirracle за светкавичния отговор.Може би и повече се притеснявам но с лекарствата и повече пазене всичко ще е наред!А колко време продължава този период че мама му стара с предишната преди 11 години таквиз неща не съм имала бре:)))
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #917 -: Ноември 03, 2016, 13:05:32 pm »
Тути,

Както сама се сещаш всичко е много индивидуално и няма как да се предскаже с точност до кога. Зареди се с положителни мисли и търпение и всичко ще се нареди. :)

Ако искаш ела в Темата на бременните, където ще имаш възможност да получиш подкрепа от другите, които минават по твоя път.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #918 -: Ноември 03, 2016, 13:49:46 pm »
Mirracle,
Моля те  подскажи ми как да се включа линк или какво да търся
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #919 -: Ноември 03, 2016, 13:58:57 pm »
Tuti, ето линк към темата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51622.msg1139400;boardseen#new

Много се радвам на всички успели.Ние другите дерзаем.А и стискаме палци на Петето.