0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #760 -: Юли 15, 2016, 16:54:06 pm »
magi_st.Както казваш ти може да не са ми пуснати правилно изследванията не помня какво точно вече съм правила.Но за кисти са ми казвали че имам,защото при преглед ми видяха че има и ми изписаха хапчета и тя си се пукна и ми дойде МЦ.Можели тези кисти коите се получават преди цикъл да са ми проблема

Здравей, nincheto1991, може да има различни причини за нередовния цикъл, включително задържан фоликул (киста). Трябва да се потърси причината с необходимите изследвания: полови хормони (ФСХ, ЛХ и Естрадиол на 3-5 ден от цикъла, по-добре на 3-ти) и ехографско проследяване, хормони на щитовидна жлеза и антитела, евентуално андрогени.....
Ако имаш резултатите от изследванията, които си правила досега, може да ги копираш тук или в тази тема:
Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Последна редакция: Юли 15, 2016, 17:07:09 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #761 -: Юли 15, 2016, 22:15:47 pm »
Благодаря ти marsi на щитовидната жлеза правих на скоро там всичко е наред
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #762 -: Юли 17, 2016, 18:25:08 pm »
Здравейте , момичета ! Аз прокървих миналата събота започнах дуфастон , папаверин и ношпа. В сряда пак прокървих , влезнах в АГ и продължих с терапията и вит с. Днес пак кървя . Точно беше спряло.. Имам болки и тежест като изтръпнало ми е сякаш имаше напрежение сега е по спокойно,  и се появява зацапване с кръв , засега е оскъдно . Лежа си,  а ако знаете колко силно гадене имам , гърдите ту ме болят , ту отпуснат, но гаденето е непрекъснато. Утре ще ме гледат . Дано всичко е наред . Стискайте ми палци .




*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #763 -: Юли 17, 2016, 18:44:20 pm »
yana_c, дано всичко е наред, стискам палци, миличка!  yahoo_17
Пиши след прегледа.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #764 -: Юли 18, 2016, 09:10:30 am »
Здравей marsi прегледа мина . Цитирам: Вътрематочна бременност , вижда се струпване на клетки от които вероятно ще се образува ембрион. Кървенето продължава , не се визуализира отлепване на сака . Доктора смята , че вероятно е хормонално обусловено кървенето . И трябва да остана още да лежа. Учудих се че каза около 6 седмици и 5 дни . Което е странно. МЦ е на 24 дни продължителност, последен МЦ е на 10 /06. Защо сака е по голям ?странно .. Ще видим какво ще се случи , аз продължавам да лежа...стискайте ми палци.




*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #765 -: Юли 18, 2016, 09:38:58 am »
Яна, много силно ги стискам ама много!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #766 -: Юли 18, 2016, 10:12:17 am »
Здравей marsi прегледа мина . Цитирам: Вътрематочна бременност , вижда се струпване на клетки от които вероятно ще се образува ембрион. Кървенето продължава , не се визуализира отлепване на сака . Доктора смята , че вероятно е хормонално обусловено кървенето . И трябва да остана още да лежа. Учудих се че каза около 6 седмици и 5 дни . Което е странно. МЦ е на 24 дни продължителност, последен МЦ е на 10 /06. Защо сака е по голям ?странно .. Ще видим какво ще се случи , аз продължавам да лежа...стискайте ми палци.
yana_c, по календара ги сметнах 5г.с. и 4 дни. Възможно е да има разминаване между стандартно преброените гестационни седмици и изчислението при ехографския преглед, често има разминаване, не се притеснявай за това. А и при теб овулацията е малко по-рано от стандартното изчисление (при О. около 14 ден), така че е нормално плодното сакче да върви по-напред с размера.
Ако отидеш на преглед след седмица-десет дни, би трябвало да се види ембрион със сърдечни пулсации.
Сигурно са ти изписали някаква терапия за кървенето, почивай си.....
Дано по-бързо спре кървенето и да се почувстваш по-спокойна!
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 10:18:28 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #767 -: Юли 18, 2016, 10:32:40 am »
Благодаря . Оставам да лежа в болницата. Поставят ми ношпа папаверин и деган на инжекции. Пия вит С и дуфастон 3*1 . Това е . Другото е лежане и много късмет . Благодаря ви за подкрепата , момичета . Надявам се .




*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #768 -: Юли 18, 2016, 10:45:47 am »
Ти си в болница, така е най-добре. Късмет, Яна!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #769 -: Юли 18, 2016, 11:13:06 am »
Яна, много, ама много късмет ти пожелавам!!!!
Почивай си и всичко ще се нареди!
 :goodluck:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #770 -: Юли 18, 2016, 13:43:53 pm »
Яна, пожелавам ти да се стабилизираш бързо!
Въоръжи се със спокойствие (колкото можеш) и търпение!
 Много е хубаво, че си под наблюдение!

Това си е късметлийска тема, все пак, така че, всичко ще бъде наред и те чакаме да се преместиш в бременната тема!
 :bighug:


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #771 -: Юли 18, 2016, 15:49:46 pm »
Яна, и аз съм от тези, дето много са ти стиснали палчета. От сърце ти желая скоро да се отърсиш от тази тревога и да се радваш на една успешна и спокойна бременност.
 :bighug:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #772 -: Юли 18, 2016, 18:19:50 pm »
Благодаря Ви момичета!- прегръщам ви  :D




Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #773 -: Юли 21, 2016, 20:49:00 pm »
Здравейте момичета първо честито на Златето ,искам да споделя нещо една седмица след овулацията имам някакво течение розово на цвят и воднисто.За първи път ми се случва много е рано за цикъл имам още една седмица и се чудя от какво може да е.Отначало си мислех ,че цикъла ми подранява но днес не премина в цикъл карам с ежедневни превръзки и като се избърша на тоалетната хартия остава само бледо розово.Правихме опити преди седмица когато бях в овулация възможно ли е да е имплантационно кървене.На някой случвало ли се в голяма чуденка съм или е хормонален дисбаланс.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #774 -: Юли 22, 2016, 10:02:19 am »
доколкото съм чела, имплантационното кървене е нещо подобно на описаното от теб. Аз бих си пуснала един кръвен ЧХГ за по-сигурно. Там могат да се хванат и най-малките стойности на хормона. А иначе такова кървене може да е причинено от много други неща  - на мен такива зацапвания ми се случват при задържан фоликул. Макар и не често - в повечето случаи имам задържан фоликул без зацапване.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #775 -: Юли 22, 2016, 10:54:44 am »
Аз също бих си пуснала кръвен,но след няколко дни.Не си мисли най-лошите неща.При мен се получавало от стрес,при една детоксикация и от миомните ми възли
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #776 -: Юли 22, 2016, 12:26:56 pm »
знам,че най-вероятно не е за тук въпроса ми, но някой случайно знае ли в климактериума кой хормон е с превес - естроген или прогестерон, или може би нито един от двата не присъства в организма? В смисъл като пусна изследвания на 3ти ден какво ще показват те ако съм в климактериум?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #777 -: Юли 22, 2016, 12:48:35 pm »
Незнам кой е в превес,но знам че естрогена намалява.За да се определи дали жена е в климактериум до колкото знам се пуска  фоликулостимулиращия хормон и от неговото ниво се определя
« Последна редакция: Юли 22, 2016, 12:54:39 pm от bebeshok0326 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #778 -: Юли 22, 2016, 12:57:30 pm »
знам,че най-вероятно не е за тук въпроса ми, но някой случайно знае ли в климактериума кой хормон е с превес - естроген или прогестерон, или може би нито един от двата не присъства в организма? В смисъл като пусна изследвания на 3ти ден какво ще показват те ако съм в климактериум?

lilibell, показателен е ФСХ, при мен като скочи над 40 стана ясно накъде отиват нещата.


П.П. потърсих конкретното изследване, док. ми е назначила ФСХ и  естрадиол:
FSH - 47.72 IU/l
Estradiol - 17.0 pg/ml
След което коментирахме донорска процедура.
« Последна редакция: Юли 22, 2016, 13:03:08 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #779 -: Юли 22, 2016, 12:59:27 pm »
Незнам ще изчакам да видя как ще продължи може да е подранил цикъл ако не ще си направя тест.Аз също съм имала доста често задържани фоликули но без такова зацапване.