0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #721 -: Юли 05, 2016, 15:34:15 pm »
Привет! цикъла ми е 5 дена, като времето между двете е от 30 до 33 дена :) ще чакам поне 15 и дано има хубава вест тогава :) :) :)

А средно колко дни ти е цикълът? За уринен тест най-добре изчакай датата на цикъл или най-много два дена преди това :) Стискам палци :)
[/quote]
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #722 -: Юли 05, 2016, 16:33:11 pm »
Здравейте момичета аз съм в застой заради високо ФСХ този месец е 20.77 за разлика от предния 50.94.Със сигурност има влияние стимулацията която правих защото започва да пада.Вие какво мислите,но и цикъла ми е малко по оскъден и кратък като времетраене.Сигурно са свързани нещата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #723 -: Юли 05, 2016, 18:11:49 pm »
Mimisiani, ако цикълът ти е 30-33 дни и сметнем 33 дни- да, би трябвало около 15ти да ти дойде. което означава, че овулацията ти е била около 1-2 юли. Дано сте бебеправили тогава. Това е хипотетично разбира се, без проследяване - тестове или базална температура или фоликулометрия(или и трите) , само можем да гадаем :) Успех ти желая :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #724 -: Юли 05, 2016, 18:29:17 pm »
lorena78 и аз бях така, не се притеснявай излишно. Изчакай още месец - два и тогава провери пак какви са му стойностите. Определено от стимулациите се качва много. Макар че аз при последната прекратена стимулация след това като пуснах ФСХ не беше високо. Единствената разлика с предходната стимулация беше прогестерона, който си слагах след трансфера. А този път не стигнах до там.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #725 -: Юли 05, 2016, 18:45:08 pm »
Благодаря lilibell вече съм по спокойна след тази стойност ,ще проверя пак след месец как са нещата.Незнам дали има някакво значение но пия витамин Е по моя преценка не ми е изписан.Надявам се септември да стартираме някаква процедура най вероятно инвитро.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #726 -: Юли 05, 2016, 20:51:11 pm »
няма лошо да пиеш витамини и добавки, няма да навредят в нормални дози.И аз доста неща пия, не е излишно човек да опитва и сам да си помогне  :D Вярвам,че хормоните ти ще влязат в норма до месец-два  :crossfingers:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #727 -: Юли 07, 2016, 12:51:36 pm »
Момичета, сори за спама, но някой знае ли кога ще е достъпен овулационният календар? Лилибел, как си? Не спирам да ти стискам палци :)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #728 -: Юли 07, 2016, 21:50:35 pm »
Момичета, сори за спама, но някой знае ли кога ще е достъпен овулационният календар?

Календарът вече се отваря  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #729 -: Юли 07, 2016, 22:19:41 pm »
Момичета, сори за спама, но някой знае ли кога ще е достъпен овулационният календар? Лилибел, как си? Не спирам да ти стискам палци :)  :bighug:
аз вече съм с цикъл от 2 дни  :) официално сложих точка на предходния месец.Утре ще ходя да пусна хормони.Док е отпуск цял месец и не мога дори да си направя стандартния преглед на 3ти ден,да видя за антрални и дали нямам нещо задържано.Все пак цикъла ми е доста добър с ясна и чиста кръв и да се надяваме,че нямам задържан фоликул.Поне хормоните да видя как са и този месец сме на естествени опити  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #730 -: Юли 07, 2016, 22:48:55 pm »
yana_c, сега видях чудесната новина  :), много се радвам, честито, как си, дано всичко е наред!  yahoo_17  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #731 -: Юли 08, 2016, 20:21:45 pm »
имам един въпрос,на който не мога и не мога да намеря отговор и ще се радвам някой да даде информация.Доколкото съм запозната с метода на базалната температура, първата фаза на цикъла БТ е ниска защото доминира естрогена.Тогава защо при мен при толкова нисък естрадиол - в момента на 3ти ден 98 pmol БТ ми пада до 36,4, а когато естрадиола нараства с нарастването на фоликулите,БТ е пак толкова? Не е ли логично постепенно БТ да пада с увеличаване на естрадиола?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #732 -: Юли 08, 2016, 22:52:36 pm »
Благодаря , аз още не мога да се порадвам. Всеки ден се страхувам , дано всичко е наред. Още е много рано за лекар, чакам да станат поне 10 дни закъснение за да ппсетя гинеколога. Имам леки болки , като при цикъл , пия но-шпа 3x1,  засега нямам зацапвания , не ми се гади , гърдите са напрегнати , това е . Преди 10 дни имах бъбречна криза, с белтък , бактерии идр. Не пих антибиотици , отказах ... Пия феминела урофорте . Днес пусках пак урина , нямам бактерии и белтък . Направо съм се шашнала. Незнам , ще видим ...




*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #733 -: Юли 09, 2016, 00:08:18 am »
имам един въпрос,на който не мога и не мога да намеря отговор и ще се радвам някой да даде информация.Доколкото съм запозната с метода на базалната температура, първата фаза на цикъла БТ е ниска защото доминира естрогена.Тогава защо при мен при толкова нисък естрадиол - в момента на 3ти ден 98 pmol БТ ми пада до 36,4, а когато естрадиола нараства с нарастването на фоликулите,БТ е пак толкова? Не е ли логично постепенно БТ да пада с увеличаване на естрадиола?
Извинявай за лаишкия отговор-въпрос, но БТ не е ли зависеща от прогестерона?! Не мисля, че се влияе от нивата на естрадиола.
Успех, Лили, да се случи вашето чудо в месеца без лекари!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #734 -: Юли 09, 2016, 11:22:50 am »
ами точно това се чудя - дали БТ в първата фаза не зависи от нещо друго,а не от естрадиола.Нещо ми е нелогично иначе


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #735 -: Юли 09, 2016, 12:56:05 pm »
Днес денят започна със странно жълто зацапване , което по късно стана розово. Отидох в аг -то прегледаха ме   рано е още за каквото и да е . Даже направих още един тест при лекарката. Пия дуфастон 3*1 , папаверин и но- шпа. Стискайте ми палци . Дано прескочим трудния момент ....Божа работа....тестът е по наситен от предния път. 6 ден закъснение ...ох.




*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #736 -: Юли 09, 2016, 18:01:07 pm »
Лили, точно затова при пикът на Е2 температурата пада, а след това като се повиши прогестерона се вдига температурата. Според мен първата фаза, но до 1-2 дена преди овулацията си е нормалната температура (на базата на всички хормони, които влияят, все едно като при мъжете), а след това понижаването е заради пикът на Е2, а повишаването е свързано с прогестерона.
Малко лаишки, но според мен такава е логиката.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #737 -: Юли 09, 2016, 21:04:33 pm »
Яна,

Не се тревожи, настрой се положително и се зареди с търпение. Много бременни имат прокървяване в ранните седмици, включително и аз имах. Хубаво е, че са ти изписали терапия. Следвай я и си почивай колкото можеш повече! Стискам палци всичко да е наред!

На всички бебеправещи пожелавам скоро да видите положителен резултат и да се сбъднат желанията ви!

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #738 -: Юли 09, 2016, 23:13:15 pm »
Благодаря за подкрепата Mirracles, надявам се   :) Успех на всички момичета  :)




*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #739 -: Юли 10, 2016, 08:03:37 am »
т.е. да го разбирам така: първата половина на цикъла БТ е ниска заради отсъствието на прогестерон,втората половина на цикъла е висока заради повишения прогестерон.Така ми звучи логично, обаче защо тогава предишни месеци когато БТ в първата половина ми беше 36.6 примерно пак при същия нисък прогестерон? Сега е 36.3-36.4 пак с такива стойности на прогестерона.Аз с прогестерона проблем не съм имала в първа фаза на цикъла. Просто се чудя доколко мога да разчитам на БТ за определяне нивата на естрогена - до тук си правя извода,че не може да се обвърже БТ с естрогена


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети