0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #620 -: Май 11, 2016, 22:01:30 pm »
Мира честито пожелавам ти лека бременност и пухкав финал накрая
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #621 -: Май 11, 2016, 22:22:17 pm »
...
Най-рано след 10 дни закъснение за ехографски преглед за потвърждение на бременност, нали?
Да, около 10 дни след закъснението може да отидеш на преглед за регистриране на плоден сак, а около 10 дни след това - за сърдечни пулсации. Честито, всичко ще бъде наред  :), желая ти лека и спокойна бременност!  :D


Аз пък, не че да се хваля  :lol:, но доста подробно си вписвах (и още го правя) в графиката всичко, свързано с бебо до момента, независимо успешно или неуспешно е било, така че моля, заповядай да се ориентираш в сроковете :)
AdeliaMiss, чудесна е графиката ти :), би ли я включила и в темата  "Бременни графики"  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #622 -: Май 12, 2016, 11:11:16 am »
Mirracles, пожелавам ти лека бременност и много сладко и здраво бебе. Чакаме те в бременната тема.

Пожелавам успех и на другите момичета тук. Когато тръпнех в очакване всеки месец и четях тук, това че другите момичета забременяваха ми даваше надежда, че и моят ред ще дойде. Нека Mirracles повлече крак и да завалят положителни тестове.  :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #623 -: Май 12, 2016, 14:59:35 pm »
Честито и от мен :)
Момичета днес ми е 47-ми ден, все още без цикъл.....направих си кръвен тест
резултата е
  total     ЧХГ        30.4    H*   mU/ml   0.00   - 5.30

Как да го тълкувам?????
Да се радвам ли????
Не ми се вярва чак
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #624 -: Май 12, 2016, 15:52:59 pm »
Според мен честито! О. Явно е била по-късно. Повтори го след 48 часа :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #625 -: Май 12, 2016, 16:07:21 pm »
Момичета и аз съм с 10 дена вече закъснение но май не е бременостт правих няколко теста в началото си мислех, че има бледа втора черта но май съм се заблудила.Мисля да изчакам още няколко дни защото ме наболява корема като пред цикъл и да ходя на лекар.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #626 -: Май 12, 2016, 16:12:08 pm »
monsi02, този тест е положителен, макар и да е нисичка стойността, ако правилно съм проследила сега е около 10-11 ден от закъснението. Но пък една от възможностите е овулацията в този цикъл да е била доста по-късно от очакваното, добре е да направиш втори кръвен тест два дни след първия, за да се провери дали това е нормално развиваща се бременност (ЧХГ би трябвало да се удвоява за около 48ч.). 
Късмет, дано всичко е наред!!!
« Последна редакция: Май 12, 2016, 18:41:46 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #627 -: Май 12, 2016, 16:17:09 pm »
lorena78, не искам да ти вдъхвам напразни надежди, но при моя полижителен резултат януари, 3 пъти обявявах, че ще ми идва и имах 2-3 отрицателни теста, напълно отрицателни без нищо бледичко по тях. Стискам палци да се окаже това, което всички искаме!

П.П. първия ми полижителен беше sure check с бледа втора черта, която сега, като гледам направо все едно си я няма.


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #628 -: Май 12, 2016, 16:20:37 pm »
благодаря вили ще изчакам още някой ден и ще ходя на лекар да видим там какво ще ми кажат.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #629 -: Май 12, 2016, 19:48:40 pm »
Честито на Miracles,пожелавам ти всичко да приключи успешно със едно здраво бебе.
На мен ми пуснаха изследвания за chlamidia,ureaplasma parvum,ureaplasma urealyticum,mycoplasma genitalium.
Положителен се оказа само : ureaplasma parvum.
Понеделник съм пак на лекар да видят резултатите.Как мислите дълго ли е лекуването и май заради този проблем съм имала извънматочна бременност .
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #630 -: Май 13, 2016, 07:29:51 am »
Monsi02 ,върви на гинеколог да видите дали ще се види сак,да се види лигавицата и т.н. :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #631 -: Май 13, 2016, 20:11:55 pm »
Аз мисля да изчакам поне 1 седмица и половина.....на издледването са ми сложили, че попадам между 1 и 2 г.с......и сега нищо няма да се види.....според вас колко да изчакам.....плоден сак в коя седмица може да се види????
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #632 -: Май 13, 2016, 21:50:33 pm »
monsi02, плоден сак може да се види най-рано, когато ЧХГ достигне 1000 - 2000, т.е. при твоята стойност, ако е правилно удвояването на ЧХГ, най-рано около 12 дни след датата на теста би могло да се види сакчето на УЗ.
В тази статия има информация за нивата на ЧХГ и калкулатор: 
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)
Успех, дано всичко да е наред!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #633 -: Май 17, 2016, 21:58:22 pm »
Честито Мира,
Леки девет месеца и живо и здраво бебче
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #634 -: Май 18, 2016, 09:21:29 am »
Мира, честито!!! Лека бременност и щастлив финал! Би ли споделила съвсем накратко от колко години се борите и колко процедури премина, за да вдъхнеш още малко надежда на такива като мен, на които чакането им се вижда безкрайно. Поздравления още веднъж!  :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #635 -: Май 18, 2016, 11:11:04 am »
Алексса, въпреки, че не е въпроса към мен, бих споделила моя опит, дано ви дам кураж. След 4 години стерилитет, ми поставиха диагноза двустранно запушени тръби. Естествено единствения  вариант за нас беше инвитро. Последва първи опит- много яйцеклетки, нищо оплодено и не се стигна до трансфер. С нови сили тръгнахме към втори опит- този път ми трансферираха 2 ембриона на 5 ден. В деня на теста ставам сутринта, правя го и виждам двете чертички. 10 минути след това получавам обилен кръвоизлив. Тръгвам за клиниката, кръвен резултат- много нисък, нищо неможе да се направи, така се изчистих и дойде цикъл. Доктора ми каза около 3-4 месеца почивка и нов опит. През септември 2015 купувам лекарства за третия опит, който щеше да е през октомври. Бяхме на почивка, за да се заредим преди опита. Само че след като се прибрахме, на мен така и не ми идваше. И въпреки, че бях сигурна, че няма как да забременея нормално, си направих тест и какво да видя- положителен. Така се случи нашето малко чудо, което сега ме рита здраво и го очакваме след две седмици да се появи на бял свят. Така не се стигна до трети опит инвитро. Господ чу нашите молитви. Затова не спирайте да се молите и да вярвате, мили момичета. Пожелавам на всички, които са в очакване да не се предават, а съвсем скоро да усетят малки ритничета и да видят своите рожби! Късмет от все сърце на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #636 -: Май 18, 2016, 11:49:02 am »
galina_89m невероятна история с щастлив финал  :) дано на всички ни се случи по едно такова чудо. Но факт е, че медицината все още не може да обясни всичко, което се случва. В този ред на мисли и аз се замислям, че не съм си правила тест за бременност откакто ми е закъснял цикъла  :lol: Не че очаквам да е положителен - заради ниската БТ и липсата на симптоми, обаче както казват надеждата умира последна 


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #637 -: Май 18, 2016, 11:54:03 am »
galina_89, благодаря, че се включи. Обнадеждавам се когато чуя за трудно постигнати бременности и това ми дава кураж да продължа.
lilibell, дано да имаш късмет! Някои казват, че липсата на симптоми също е симптом!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #638 -: Май 18, 2016, 14:27:31 pm »
Благодаря от сърце на всички за благопожеланията!
Нека по-често се случват чудеса в тази тема и всяка от нас да гушне дългоочакваното си бебе!
Като ми потвърдят по-натам сърдечна дейност на ембриончето и се закрепят нещата, ще мина да ви наръся с прашец.

Алекса,
Аз бях писала за това на предната страница, но пак ще кажа, за да вдъхна кураж на всички. На 41 съм и опитвахме близо 2 години и половина. Междувременно правих хистероскопия за отстраняване на малък миомен възел. След това лекарите ни насочиха към инвитро, защото макар всичко да ни беше ок, не даваха надежди за спонтанно зачеване на моята възраст.
Правихме един опит, който завърши преди пункцията, защото се разболях от бронхит. Бяхме в почивка и подготовка за евентуален втори опит. Междувременно се бяхме поуспокоили и си действахме активно без много очаквания. Така изведнъж се появиха двете чертички :) Това е нашата история.

Момичета, не спирайте да вярвате в сбъдването на своето чудо!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #639 -: Май 18, 2016, 14:28:04 pm »
Аз също нямах и все още нямам симптоми, радвам се че ви дадох малко кураж.