0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #420 -: Март 22, 2016, 13:32:57 pm »
След 40 години вероятността за спонтанно забременяване рязко спада и ако днес утре не вземете решение, може в другиден да си на прага на критическата и да си пропуснала шанса си.А и нередовния цикъл не е в твоя полза.

Аз бих решила днес на момента какво искам и ако отговора е да искам дете веднага бих си записала час в клиника.Защото както и по-горе казах реално при теб възможностите са на изчерпване.


Искам да помоля всички да спрат да се заяждат на тема зле или добре сме тук. Мога съвсем отговорно да ви кажа, че сме една от страните в Европа с много добра практика и политика по отношение на ин витро процедурите. Да има и по-добре от нас, но на фона на икономичското състояние на страната ние сме сред водещите страни в Европа.И го знам със сигурност защото миналата седмица в София се проведе среща на европейските организации на хора с репродуктивни проблеми тук в София и аз бях там.Слушах, гледах и мога да ви кажа дават ни като добър пример.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51537.msg1127901#new

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #421 -: Март 22, 2016, 13:37:55 pm »
Здравейте мили дами,скоро не бях писала,но сега имам въпрос.По принцип ММ е 26 дни,но предния месец ми беше 28 дни(откакто правим опити малко се измести).Ходих на гинеколог  и всичко е наред,пусна ми и изследвания и са добри..но ето,че сега ми е 30 ден от ММ и все още не ми идва...та въпроса ми е кога да си направя теста-да изчакам ли до сутринта или може да ми покаже ако го направя сега.Благодаря предварително и успех на всички бебеправещи
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #422 -: Март 22, 2016, 16:25:17 pm »
Здравей, cvetenceto29.

Според мен съвсем спокойно можеш и сега да си направиш тест, а не да чакаш до сутринта. Ако си бременна ще си покаже теста. Моя показа, а го правих вечерта към 20:00 часа.

Успех! :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #423 -: Март 22, 2016, 16:49:45 pm »
Благодаря ти много  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #424 -: Март 22, 2016, 16:58:22 pm »
Току що си направих тест и ми показа на 2 мин бледа втора черта...ох ,още треперя,но не знам да се радвам ли...ще ми се пръсне сърцето от радост
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #425 -: Март 22, 2016, 17:22:23 pm »
Cvetenceto29, втората черта, независимо дали е бледа, показва наличие на бременност. Успех оттук насетне!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #426 -: Март 22, 2016, 17:24:15 pm »
cvetenceto29, успех!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #427 -: Март 22, 2016, 17:32:13 pm »
Благодаря ви,сега отивам да си взема 1 тест и за утре сутрин.Още не мога да повярвам,дано всичко е наред.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #428 -: Март 22, 2016, 18:36:44 pm »
Здравейте момичета :) благодаря за бързите отговори.....и според мен вчера теста ми беше +, за всеки случай си направих и днес, да не изпусна пиковия момент, защото ми показа вчера две еднакви линии....а не тестова по-тъмна от контролната......вижте и днешния ми тест и двата заедно от вчера...какво мислите....притеснявам се да не би само на мен да ми се привиждат еднакви линии :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #429 -: Март 22, 2016, 23:46:02 pm »
tuti20, добре дошла! След 40г. вероятността за забременяване намалява. Нередовният цикъл, за който споделяш, не е добър признак. За да се направи оценка на яйчниковия резерв е най- добре да се консултираш с репродуктивен специалист и да се направят основни изследвания: хормонални (FSH, LH, E2, Антимюлеров хормон, Inhibin B), ехографска оценка (брой антрални фоликули на 2-3 ден от МЦ), и каквото още лекарят прецени.
Не знам дали си преглеждала тази тема, предполагам ще намериш полезна информация: Забременяване на 40+
И една статия от библиотеката на сайта:
Изчерпан яйчников резерв. Тестове за определяне на яйчниковия резерв.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #430 -: Март 23, 2016, 00:30:47 am »
monsi02, принципно тестът за О. е положителен за един ден (пикът на LH е за един ден), в по-редки случаи в два поредни дни (не би трябвало да има + тест за повече от два дни), би ли направила един последен тест и утре.
Редно е тестовете за О. да се правят от -  през +  до -, за да сме сигурни, че всичко е наред с отчетения пик на LH.

cvetenceto29, много се радвам! :)
« Последна редакция: Март 23, 2016, 01:40:28 am от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #431 -: Март 23, 2016, 07:49:56 am »
monsi02 марси всичко добре ти е описала, аз само да  питам днес кой ден си? Не си ли към 24ти някъде?


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #432 -: Март 23, 2016, 13:44:39 pm »
Момичета, 20- ти ден, О според графиката не се е състояла (все още, или няма да има). От 3 дни ме боли от ляво (въпреки че по мои изчисления О трябваше да е от десен яйчник). Чувствам си корема леко подут.
Какво може да е? Ако е задържан фоликул, възможно ли е да боли от сега? Не вярвам да е чак толкова голям...  8O

А, честито на бременното момиче и успех на опитващите ;)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #433 -: Март 23, 2016, 13:50:54 pm »
Krisi08, днес ми е 30-ти ден......ще таправя тест и довечера......от първия + тест на 21.03 имам силно разтеглива и лепкава церв слуз и леки болки ниско долу в ляво....предишните ми тестове са твърдо отрицателни, така че според мен е възможно ову-то ми да е няколко дни преди очакваната мен-я.....
При една приятелна е доказана ову от лекар на 5-6 ден от цикъла.....
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #434 -: Март 23, 2016, 14:12:21 pm »
cvetence, честито, хайде като направиш теста, качи снимка и ние да го видим. Много се радвам на хубави новини.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #435 -: Март 23, 2016, 16:57:27 pm »
monsi02 30ти ден не е ли много късно за предстояща О? Ти май беше писала, че ти е 32 дни обикновенно? Дано не е нещо хормонално, просто ми е струва да е късно за О..Другия вариант е бременност, при мен миналия ноември тестовете за О ми бяха положителни няколко дни преди да ми дойде, ама така и не ми дойде :) Не искам да ти давам празни надежди, но и това е опция :)
Успех!


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #436 -: Март 23, 2016, 19:41:12 pm »
според мен е възможно.....щом може О да бъде 2-3 дни след свършване на ментс-ята и няколко дни преди нея също може.....а и цикъла ми не винаги е 32 дни...бях писала между 32-36.....направих си и днес тест....отрицателен
сега се чудя от първия ден или втория ден се брои след като ми показа две еднакви черти и понеделник и вторник....
Благодаря за мненията оценявам ги :)
много се радвам за теб :) дано скоро и на мен и на всички които наистина го искат да се случи :)))
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #437 -: Март 23, 2016, 20:17:40 pm »
според мен е възможно.....щом може О да бъде 2-3 дни след свършване на ментс-ята и няколко дни преди нея също може.....а и цикъла ми не винаги е 32 дни...бях писала между 32-36....
Сигурно е възможно да има О 5 дни преди М, но с лутеална фаза от 5 дни незнам дали е възможна бременност...Дано да греша, аз все пак ти пожелавам успех и дано някой друг се включи  :wink: :wink:

много се радвам за теб :) дано скоро и на мен и на всички които наистина го искат да се случи :)))
Пожелавам го от сърце :bighug:
« Последна редакция: Март 23, 2016, 20:19:31 pm от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #438 -: Март 24, 2016, 13:18:01 pm »
Момичета голямо затишие тука.При нас нищо интересно, не става и не става и започвам да се замислям за избор на клиника, отново, изследвания и т.н.
Така се надявах да стане по-лесно този път.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #439 -: Март 24, 2016, 17:41:05 pm »
аз си чакам цикъла  :( имам гадното усещане, че пак съм задържала фоликул. И отново половината година мина  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети