0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #380 -: Март 08, 2016, 19:30:43 pm »
Честит 8-ми март! Пожелавам Ви и си пожелавам и на себе си всяка от нас скоро да има някой да ни нарече "мамо"  :)


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #381 -: Март 14, 2016, 20:26:00 pm »
Здравейте момичета :) от скоро правим опити за бебе и започнах да ви чета....
но се нуждая от вашите съвети...... от този месец си правя тестове за овулация....стриктно спазвам инструкциите.....винаги по едно и също време....и не съм приемала течности 4ч преди това....трудно ми е да разчета рузултатите.....за почнах от 10-я ден, и продължавам и до днес 21-ви ден....според мен засега нямам + резултат..... погледнете и Вие и дайте съвет...решила съм да продължавам докато не видя хубав + резултат :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #382 -: Март 14, 2016, 20:42:21 pm »
monsi02, здравей!                                                                                                                                       Мисля, че до тук са отрицателни. Следващият месец, ако искаш смени марката на теста. Аз първият месец също имах резултати като твоите. Дори около предполагаемото О (според мен :-) )контролната стана по-светла, стана еднаква с тестовата. Смених марката и се появиха хубави наситени еднакви черти.   
                                                                                                                                                       Нека и  другите момичета си кажат мнението :-)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #383 -: Март 14, 2016, 20:45:53 pm »
Благодаря сърдечно за бързия отговор :) В аптеката ми предлагат само Oview......ти каква марка използваш?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #384 -: Март 14, 2016, 21:45:44 pm »
И за мен всички са отрицателни.  Аз бих препоръчала Clear ovu, лично аз съм много доволна от тази марка.
Бих те посъветвала да съвместиш ТО с измерване на базалната температура. Успех ти желая.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #385 -: Март 15, 2016, 01:55:28 am »
monsi02, добре дошла!  :)
Тестовете са отрицателни, а каква е продължителността на месечния ти цикъл? Тестването има смисъл да се прави за няколко дни в овулаторната фаза, започвайки примерно 2-3 дни преди предполагаемият ден за О., според мен в този цикъл няма смисъл да продължаваш с тестовете.
 
А по кое време на деня правиш тест? Препоръчително е да не се използва проба от сутрешна урина за ову. тестовете, защото рязкото повишаване на LH, което се изследва с тях, се случва по някое време през деня, а не рано сутрин. Тестовете е добре да се правят около обяд или следобед.

Случвало се е да ползвам и Clear Ovu, но най-вече Oview съм взимала, доволна съм от тях.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #386 -: Март 15, 2016, 07:30:09 am »
Аз съм с не много редовен цикъл.....по-скоро в определен интервал от 32-36 дни, последния би беше 32 дни....тестовете ги правя около 19ч всяка вечер.....започнах по-рано за да не изпусна момента, пък и имах увелич.церв. слуз през някои от тестваните дни и леки бодежи ниско в ляво почти цяла седмица.....така се надявах само да потвърдя овул-я с тестовете, но....
Благодаря Ви за бързите отговори момичета :)
Според вас има ли смисъл да продължа още няколко дни? Или кога да започна др месец?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #387 -: Март 15, 2016, 09:57:04 am »
monsi02, при тази продължителност на цикъла може би и днес да направиш тест, при цикъл 36 дни се очаква овулацията да е около 22 ден.

А за начало на тестването в следващия цикъл трябва да се изхожда от най-краткия МЦ. При цикъл 32 дни О. се очаква около 18 ден, тестването от около 16 ден на МЦ.
« Последна редакция: Март 15, 2016, 12:09:36 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #388 -: Март 15, 2016, 16:49:09 pm »
Благодаря за съвета :) ще те послушам
Има ли възможност луеталната фаза да е по-малко от 10 дни???
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #389 -: Март 15, 2016, 19:29:09 pm »
monsi02, до колкото знам лутеална фаза продължава около 12-14 дни. 10 дни е доста къса.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #390 -: Март 16, 2016, 00:46:55 am »
Благодаря за съвета :) ще те послушам
Има ли възможност луеталната фаза да е по-малко от 10 дни???
Здравей Монси!
Възможно е, но това не е нормално и трябва да се търси медикаментозно лечение на проблема, защото се смята, че не може, най-общо казано, да се забременее с толкова къса лутеална фаза.

Марси ти е дала добър съвет за тестовете.

Успех ти пожелавам!


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #391 -: Март 16, 2016, 08:04:49 am »
Благодаря момичета :) другия месец ще пробвам от 16-ти ден с друга марка тестове......все пак е рано да се настройвам, че имам проблем с овулацията.....
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #392 -: Март 16, 2016, 19:03:13 pm »
тъй като искам да си свърша тестовете с тази марка си направих и вчера, и днес ..... цял ден имам главоболие, и гъста бяла слуз, която не е разтеглива и прозрачна, а наситено бяла и гъста, сигурна съм, че не са гъбички, скоро бях на док.....дали е възможно да е овулация като днес мие 23-ти ден...теста ще го прикача....и наистина има две линии, тестовата по-бледа, но в сравнение с другите дни е по-наситена и близка до контролната.....не знам какво да мисля вече.....обърквам се със всички симптоми :D вие как мислите?
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #393 -: Март 16, 2016, 19:05:08 pm »
 yahoo_33  Аз съм доволна от тези които Синеочка ти е препоръча Clear ovu. Успех :-)
Р.Р мисля, че е отрицателен :-(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #394 -: Март 16, 2016, 19:36:54 pm »
И аз мисля че е отрицателен :( при мен цикъла беше около 31-32 дни и теста за О ми ставаше положителен чак на 21ви ден, а после като започнахме да правим и фоликуметрия се видя че има и месеци без О. Успех!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #395 -: Март 16, 2016, 23:47:03 pm »
monsi02, по принцип след предполагаемите дни за овулация цервикалната слуз става по-гъста и лепкава (естрогенът се понижава, което води до промяна на ЦС).
Но нивата на естрогена не гарантират, че е имало овулация, може поради други причини да не настъпва О.
За конкретния цикъл е възможен и другият вариант- да е имало овулация, а тестовете да не са отчели коректно. Пробвай в следващия цикъл с друга марка тестове, евентуално и измерване на базална температура, дано да има по-категорични данни за О.

Една полезна статия от библиотеката на сайта  http://www.zachatie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=799
« Последна редакция: Март 17, 2016, 09:52:29 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #396 -: Март 17, 2016, 13:14:08 pm »
Благодаря момичета :)
Мисля си ......като изчакам да ми започне след цикъл и от 10-ти ден сме заедно през ден увеличава ли се шанса за забременяване??? Ще пробвам и с друга марка тестове но не искам да пропускам момента.....не е въдможно да имам ову преди 10-я ден нали, при средна дължина на цикъла 33-34 дни???
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #397 -: Март 18, 2016, 11:24:12 am »
monsi02, в тази статия има таблица за начало на тестването при съответна продължителност на цикъла: Яйчници и овулация
Овулацията се очаква да настъпи 12-48ч. след положителен тест за О. и е добре да акцентирате с опитите през този период, започвайки от деня с положителен тест.
Да, може също да правите секс през ден във фертилния период.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #398 -: Март 18, 2016, 12:18:11 pm »
Здравейте, момичета!
Някой знае ли дали при нисък естрадиол на 3ти ден (9 при 20-50) е показателен за нещо. ЛХ и ФХ са ми по 4,4 и 4,2, напълно в референтните стойности. Всичко останало е ок, освен естрадиола и ДХЕА-С 11 при горна 8.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #399 -: Март 18, 2016, 18:25:12 pm »
Павла, много е нисък естрадиола. При стимулация нарастването му е показател за наличие на узряващи яйцеклетки. Иначе, би трябвало да показва наличието на фоликули. Не съм много наясно, но Дхеата е свързан с мъжките полови хормони. Как ти е тестостерона?
Много ми е странно това изследване!?
Бих те посъветвала да се консултираш с репродуктивен специалист. Ти при такъв ли ходиш, всъщност?
« Последна редакция: Март 18, 2016, 18:41:14 pm от rosss »