0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #140 -: Януари 29, 2016, 20:59:50 pm »
Напълно подкрепям, Павла. Когато бременността е желана, няма как да не я мисли човек. Вярно, че понякога стресът е фактор, но има момичета, с наистина сериозни проблеми, при които и мислене и не мислене не помага. Има една приказка и аз вярвам в нея "Помогно си сам, за да ти помогне и Бог". Само с чакане, понякога не става. Когато сме успели е лесно да кажем успокой се и ще стане, но нека не забравяме, че насреща ни има момичета, които от години се борят и са видели много + ТБ, за съжаление не и своите.

Желая успех на всички, които все още чакат. Вярвам, че скоро и на вас ще се случи чудото по един или друг начин.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #141 -: Януари 29, 2016, 21:08:17 pm »
Въобще не съм казала, че не съм го мислила! Напротив казах, че се бях отчаяла и по-скоро не го мислих! Много добре знам какво е да не успяваш! Имах инсеминация, обясних и, че спермограмата ни е на долни граници, казаха ни, че единствения ни шанс е ин витро. Повярвайте ми хич не ми е било весело и не съм си мислила "ей какъв кеф бременна съм". Вместо това плаках като ненормална, защото не вярвах, че се е случило, чак ММ ме пита дали го искам. Не съм искала да обиждам никой с нищо! Споделих какво съм направила не, за да се фукам, а защото и AdelinaMiss каза, че е пила ACC и се коментираше.
Успех на всички!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #142 -: Януари 29, 2016, 21:19:46 pm »
И аз съм в притеснения и желания, вече 13 години... И план за действие имах, и процедури, и депресия, и агресия, и развод, и какво ли още не...

Забременях спонтанно, точно, когато се бях отказала и нито следях О, нито броях дни, а по-скоро чаках следващия месец, за да почваме усърдно с опитите :)

Може би това се има предвид. При мен се случи, но гаранция че при друг ще стане по същия начин няма...

В крайна сметка е важен резултатът и дано скоро всички гушнем живи и здрави бебчета...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #143 -: Януари 29, 2016, 21:23:49 pm »
 Вили, не визирам(е) (поне не аз) конкретно теб. Не знам защо се засягаш?
Ставаше дума за нещо съвсем друго. А именно, че ситият на гладния не вярва. Лесно се казва отстрани успокойте се и ще стане, но сама знаеш, че е трудно човек да се успокои , когато бебето не идва и не идва , и не идва..

  Вили, не ме разбирай погрешно. Всички тук се радваме за всяко едно бременно момиче. Желая ти успешна бременност и най-хубавото бебче.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #144 -: Януари 29, 2016, 21:30:53 pm »
Нямам предвид никого. Радвам се за всички ви. Говорех за израза, че ме дразни.
Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #145 -: Януари 29, 2016, 21:43:34 pm »
И аз нямам предвид да лежим на тая кълка, че ще стане, вместо да правим изследвания и процедури.

Ако не става от самосебе си 6 месеца, трябва да се търсят неизвестните и да се почват изследванията.

Винаги съм се чудела как така става, когато най-малко го очакваш и планираш... И продължавам да се чудя... Но понякога става :) някой горе се беше изразил много точно --> дошло му е времето :)

Хайде да идва вече това време за всички <3

Иначе като не става, всичко е дразнещо... И изрази от рода "успокой се" са дразнещи. И изрази като "ами що не пробвате инвитро" пак са дразнещи...щото ние пробвахме...многократно и то... Просто докато родим за всичко ще се притесняваме, от всичко ще ни е страх и всичко ще ни дразни... :) а като ги гушнем...след моментното чувство на безгранична радост и щастие --> притесненията почват от начало...
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 21:47:24 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #146 -: Януари 29, 2016, 22:32:35 pm »
Момичета, успокойте страстите!

На всички ни е ясно, че само с чакане и молитви не става. По принцип се смята, че тялото помни бременността и втория път бебето става по-лесно. Е, при мен бяха общо 5 години, ама не стана. Лоша спермограма, но не беше в никакъв случай невъзможно. Но ако бях чакала, можеше и да стане, ама можеше и да не стане, а и те годинките си вървят. Мъжът ми си има три големи деца, с които много се разбирам. Не се е натискал толкова да има непременно още, но за мен това беше условието, ако иска да сме заедно. Ама нали се сещате какво щеше да ми е, ако нямах собствени и трябваше да си общувам с големите?! Сега сме едно много щастливо и задружно семейство. Малките обожават големите и обратното. А през лятото ще ставам и баба.  8)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #147 -: Януари 29, 2016, 23:07:42 pm »
Блу, това се казва новина. Ще си най-младата, секси и хубава баба  :wink: Като се обабиш официално да почерпиш :)

И искам да завърша вечерта с едно хубаво стихотворение на големия Дамян Дамянов. Специален поздрав за всички, които не се отказват и продължават напред.

КОГАТО СИ НА ДЪНОТО
Дамян Дамянов
Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най-тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез
Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи
Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни
Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 23:12:53 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #148 -: Януари 29, 2016, 23:51:24 pm »
Ще си призная, когато се роди бебето. И то е от икси както леля си и чичо си.  :lol:  Ще помагам доколкото ми се разреши и ще гледам да не се меся. 8)
Ако продължаваме с коремните упражнения, ще взема да стана бабата с плочките.  :lol:

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #149 -: Януари 30, 2016, 07:36:23 am »
Добро утро :)

Успокойте страстите наистинааа, на нашия форум не му прилича да се джафкаме.

По темата за мисленето и немисленето, да си кажа само - за мен не е възможно да не го мисля, но признавам, че има хора, които успяват да го правят. Идея нямам как, но смятам, че до един момент, е по-добре така. Аз го мислих от първия месец, пробвах някъде към 5тия, 6тия да "не го мисля", изкарах някъде до около О. и то не че не мислех, просто не мерих БТ  :lol: Ми не стана.

Обаче, ще ви споделя нещо друго, и се моля да го приемете като най-добронамерен съвет, а не като... нещо друго. Правете любов! Да, едно малко дяволче ще ви говори за О., сперма, оплождане, дали,  или, обаче... правете любов. Обичайте си мъжете и не превръщайте всеки секс в бебеправене, както аз правех.

В месеца, в който нашето чудо стана, правихме доста секс. Така се случи, че по-ранните опити в месеца, не съвпадаха с О. и аз го знаех, заради БТ. Обаче така се случи, че си правихме любов. Даже много ясно си спомням деня, в който с ММ си определихме датата за сватбата, бяха дълги и сладки разговори какво и как искаме, писахме списъци с гостите и таблици с разходите, беше вълнуващо и... романтично. Като приключихме, правихме любов, ей така спонтанно, около обяд, без особени мисли за бебето, макар че му казах внимавай какво правиш, че ще видиш - точно сега ще стане и в деня на сватбата си ще съм родилния дом! :lol: На 12 и 13 ден, сексът си беше бебеправене, и него си го спомням, щото ме заболя и си казах, аха, етооо, хората казват, че ако боли, става бебе...

По-късно УЗ установи кога е станало бебето - е познайте :D

Горното може и да няма никакъв смисъл, разбира се, но... знае ли човек.  :wink:

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #150 -: Януари 30, 2016, 09:26:22 am »
Здравейте, отдавна съм във форума, но не съм писала имам нужда ако някой може да ми помогне с разчитането на изследвания. Те са направени на втория ден от МЦ защото лабораторията не работи Събота и Неделя. Благодаря Ви предварително.

TSH: 1.155 uIU/ml -  0.55-4.78 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/
MAT: <10.0       IU/ml - < 35
TAT: <20.0     IU/ml  - < 40
Пролактин: 26.65 ng/ml -  Жени: 2.8-29.2
Естрадиол: 77.71  pg/ml -  жени-фол.фаза 19.5- 144.2,овул.фаза 63.9 - 356.7, лут.фаза 55.8 - 214.2
LH: 5.5  mIU/ml - жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9
FSH: 8.6  mIU/ml - жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #151 -: Януари 30, 2016, 21:10:53 pm »
Здравейте, отдавна съм във форума, но не съм писала имам нужда ако някой може да ми помогне с разчитането на изследвания. Те са направени на втория ден от МЦ защото лабораторията не работи Събота и Неделя. Благодаря Ви предварително.

TSH: 1.155 uIU/ml -  0.55-4.78 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/
MAT: <10.0       IU/ml - < 35
TAT: <20.0     IU/ml  - < 40
Пролактин: 26.65 ng/ml -  Жени: 2.8-29.2
Естрадиол: 77.71  pg/ml -  жени-фол.фаза 19.5- 144.2,овул.фаза 63.9 - 356.7, лут.фаза 55.8 - 214.2
LH: 5.5  mIU/ml - жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9
FSH: 8.6  mIU/ml - жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1
Здравей, не мога да коментирам резултатите компетентно, но това което виждам е, че пролактина ти е към горна граница - спазено ли е изискването да не са пипани гърдите от предната вечер и преди вземане на кръвната проба минимум 15 минути покой? ТСХ ти е супер.
Освен това, за да си сигурна какво се случва е хубаво в същия ден на изследването, да се види броя на фоликулите.
Най-добре е да попиташ тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50611.0


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #152 -: Януари 31, 2016, 20:58:49 pm »
Момичета, исках да споделя с вас какво прочетох за гривните Фитбит: в цикъла с бременност се променял сърдечния ритъм в покой, един ден след овулацията. Променили ли се, значи БРЕМЕННОСТ :) ИЗ чужбинските форуми гледам са полудели с тези гривни и с използването им като тест за бременност.

Аз нямам такава гривна и не съм използвала никога, но ако някой има да знае, че скочи ли сърдечната честота в покой след овулацията е равно на  :bfp: или поне така разправят.

Някой ползва ли такава гривна? :)

Хубав и усмихнат ден на всички!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #153 -: Януари 31, 2016, 21:25:39 pm »
Ха, миналата Коледа подарих такива гривни на мои роднини.
Носят си ги редовно. А момичето забременя и роди, а бебка е вече на 2 месеца.
Значи трябва да си е носила гривната тогава. Ще трябва да я питам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #154 -: Януари 31, 2016, 21:32:20 pm »
Да! Питай я да видим дали е забелязала :) ако не е да следи за второто :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #155 -: Януари 31, 2016, 21:45:10 pm »
Да! Питай я да видим дали е забелязала :) ако не е да следи за второто :)
Ами каза ми, че я е носила тогава, но не си спомня.
Може да влезне в профила си да провери, че данните се пазят и със задна дата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #156 -: Февруари 01, 2016, 10:11:09 am »
Здравейте, отдавна съм във форума, но не съм писала имам нужда ако някой може да ми помогне с разчитането на изследвания. Те са направени на втория ден от МЦ защото лабораторията не работи Събота и Неделя. Благодаря Ви предварително.

TSH: 1.155 uIU/ml -  0.55-4.78 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/
MAT: <10.0       IU/ml - < 35
TAT: <20.0     IU/ml  - < 40
Пролактин: 26.65 ng/ml -  Жени: 2.8-29.2
Естрадиол: 77.71  pg/ml -  жени-фол.фаза 19.5- 144.2,овул.фаза 63.9 - 356.7, лут.фаза 55.8 - 214.2
LH: 5.5  mIU/ml - жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9
FSH: 8.6  mIU/ml - жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1
Здравей, не мога да коментирам резултатите компетентно, но това което виждам е, че пролактина ти е към горна граница - спазено ли е изискването да не са пипани гърдите от предната вечер и преди вземане на кръвната проба минимум 15 минути покой? ТСХ ти е супер.
Освен това, за да си сигурна какво се случва е хубаво в същия ден на изследването, да се види броя на фоликулите.
Най-добре е да попиташ тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50611.0


Благодаря за информацията! Да всички изисквания са спазени, а относно броя на фоликулите не сме ги видяли.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #157 -: Февруари 01, 2016, 19:50:14 pm »
Мина днес прегледа. В дясно няма никой, в ляво 3 фоликула. Единият е на 23 и нещо, другите са на 18-19. Лигавицата ми е 8,9. За 11 ден май е ок, нали? В сряда с Гонал и така. Само се чудя, този който е 23, няма ли да се спука до сряда, че и в 8 вечерта трябва да си бия инжекцията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #158 -: Февруари 01, 2016, 22:49:40 pm »
Павла, утре да бебеправите, че да не изтървете момента. След 19мм фоликулът е готов за овулация и може да се пукне всеки момент.

Друг преглед ще има ли? И този Гонал защо? Аз слагах гонал след клостил, но без пауза (3-7 ден клостил, 8-11 Гонал и на 11 прегнил). Прегнил кога?

Общо взето тризнаци се очертават :) стискам палци!

За лигавицата какво казаха?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #159 -: Февруари 02, 2016, 01:03:05 am »
Моя грешка Прегнил ще слагам. Не знам от къде ми дойде гонал. Лигавица 9 на 11 ден.
Днес ще се постарем или утре сутрин. Други прегледи нямам.
Тризнаци много рисково. Но на едно също ще съм мн доволна .:-)