0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #940 -: Април 12, 2016, 06:30:35 am »
Добро утро, раздумковци  :D
Днес обещаха да е слънчево. След вчерашното мръзнене  :lol:
От вчера съм се заборила с вируси, накрая свалих Microsoft Safety Scanner и цяла нощ чегърта. Като че ли е свършил работа. За всеки случай добавих и Malwarebytes.
Хубав ден, милички!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #941 -: Април 12, 2016, 08:03:47 am »
Добро утро и от мен!
За днес се надявам на наистина топло време вече. За сега пече, да видим за после как ще е.
Зайко, благодаря за кафето, прекрасно както винаги. Ето и закуската:



Желая ви истински пролетен, топъл и слънчев ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #942 -: Април 12, 2016, 09:03:07 am »
Добро утро на всички.
Всичко наоколо е окъпано от вчерашният дъжд и е свежо, зелено и ухае на пролет. И най-вече е огряно от лъчите на априлското слънце. :D
Много се радвам, че Смайли и Златето се разписаха. Липсват ми вашите постове, момичета. "Обаждайте се" по-често, когато ви остане време.

Слънчев и усмихнат ден ви пожелавам и да ви е леко и пролетно на душата!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #943 -: Април 12, 2016, 13:17:25 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug:

В момента се занимавам с организация на рождения ден на Дани. Уж нищо чак толкова особено не е, но си отнема време. Като почнеш от пране на килими и миене на прозорци (за да е чиста къщата като дойдат бабите и дядовците  :lol:) и стигнеш до поръчки на торти и балони, правене на украса, уточняване на менюто в ресторанта (че гостите са най-разнообразни - постещи, вегетарианци и месоядни) и др.п.

Времето днес наистина е разкошно. Направо се залавям с прозорците  :(
 
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #944 -: Април 12, 2016, 18:35:07 pm »

Времето днес наистина е разкошно. Направо се залавям с прозорците  :(
Смайли, недей, ще вземе да завали,  :wink:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #945 -: Април 12, 2016, 21:29:38 pm »
Смайлс, на твое място хич няма да мия прозорците. Като дойдат, ако им се сторят мръсни, ще им връча по един парцал.  :lol:

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #946 -: Април 13, 2016, 06:15:45 am »
Добро утро, раздумковци  :D
Смайли, и аз съм на мнението на Блу. На който му се струва мръсно - да бъда така добър да почисти  :lol:
Тединка, прекрасно написано! Нека и днес да е прекрасен ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #947 -: Април 13, 2016, 08:32:54 am »
Добро утро.
Да, Зайче и днес ще е един прекрасен ден! :D Пожелавам го на всички тук.
Бързам да изпреваря Пешето и да ви поднеса една от любимите си забранени закуски.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #948 -: Април 13, 2016, 08:43:28 am »
Добро утро!
Денят наистина се очертава да е прекрасен. Навън пече, Зайко поднася прекрасно кафе, Теди прекрасна закуска .... прекрасен ден ви желая!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #949 -: Април 13, 2016, 09:05:56 am »
Чудесно кафенце и закуска  :)

И при нас вече грее слънчице, желая хубав ден на всички! :)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #950 -: Април 13, 2016, 09:17:31 am »
Добро утро. Слънчев и усмихнат ще е денят и при нас. Все още има мъгла, но ѝ се еижда края. Райко упорито се опитва да се покаже през нея.

Смайли, тази седмица ще ти е на бързи обороти. С деца ли ще го празнувате или смяташ, че е все още малък?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #951 -: Април 13, 2016, 09:27:42 am »
Добра сряда!

Слънчево и топло ще е днес, лятото чука на вратата :)
Смайли, като изключим прозорците, само хубави и приятни емоции да изпиташ около организацията на празника. И моят малък кръщелник (също Даниел :P) утре става на 2 години. Готови сме с подаръка, а в събота ще е частта с "многото деца на едно място" :lol:

... и да ви поднеса една от любимите си забранени закуски.
Вчера Ди си купи някакъв кроасан GIGA за десерт (то си беше цял хляб 8O). Озори се, ама не успя да го изяде, остана му и за днес :lol:

Хубав и весел ден!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #952 -: Април 13, 2016, 11:01:16 am »
Те прозорците и без това си бяха за миене, а и тази седмица ми е последната вкъщи и трябваше да я свърша таз работа. Просто се оправдавам с гостите  :oops:
Синеочка, само с бабите и дядовците, лелята, калекото и братовчедите и кръстниците и техните деца ще сме. Харесах едно заведение с огромни пързалки навън (цели 4 на брой). На Дани пързалките са му любими.
Злате, какъв подарък избрахте за вашия Дани? Ние му взехме балансиращо колело. Но общо взето купих подаръците и от името на другите гости - къща (която се разпъва като палатка), Лего автобус, влак от ИКЕА с Локомотив Брио. Мисля, че ще е голяма радост.

Зайче и Теди, прекрасни кафе и закуска!
И аз ги гледах тези Гига кроасани в магазините  :lol: Не ги обичам обаче тези кроасани с шоколада. Предпочитам кроасаните с масло от Лидл.  :P

Хубав слънчев ден на всички!

ПП. Отивам да си сменям личните документи. За който си спомня, успях най-накрая да си сменя фамилията по съдебен път. Имам си съдебно решение. Ще ми липсва много моята си фамилия  :oops:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #953 -: Април 13, 2016, 12:12:07 pm »
Аз съм си решила проблема с двойна фамилия. Е, имам много да пиша, като попълвам формуляри, но пък ми е по-удобно така. Не ми се искаше да се отказвам от моето име. Ползвам едното, като съм в България, другото - в Германия и всички са доволни.
И аз трябва да сляза до посолството да подам заявление за нов паспорт, че моят изтича през лятото.

Весело празнуване, Смайлс! И да ви е много здрав Дани!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #954 -: Април 13, 2016, 13:29:45 pm »
Смайли, весело празнуване и от мен! Много здрав и умерено послушен да е малкия юнак!
За фамилията - голяма мъка ми беше да свикна в началото. Моята я чувах доста често, че хем бяхме няколко Пети в клас, хем мама учителка в нашето у-ще. Та като една дума го казваха това Петя Лазарова. Ми харесвах си го , но понеже и бащиното ми е Лазарова, реших, че нищо не губя. Е да ама и до днес Попова ми се види обикновена една такава. Но някак свикнах да отоварям на нея. Малката обаче не я харесва  :lol:. Понеже са 2 бр Николетки в групата и им казват име и фамилия. А от там някои деца ѝ викали „попова лъжичка“ - не е приятно, когато си на 6 предполагам, ама .... Другото обръщение обаче ми хареса - „Попи“ ѝ казват. Ама тя го не ще и фамилията си не харесвала хич. Разправям ѝ аз „споко, маме, ще пораснеш, ще се ожениш и ще я смениш, ако искаш“  :lol: :lol: :lol: Но май не ми вярва нещо.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #955 -: Април 13, 2016, 13:50:50 pm »
Блу, не знам защо това тире така и не ми хареса. Имам чувство, че самото тире е "виновно"  :lol: Ако ми предложат да съм с две фамилии, но без тире, по ще съм навита  :D
Но в твоя случай даже си е задължително да си имаш и българска и чужда фамилия. Със сигурност е по-лесно.

Пеше, разсмя ме с тази ваша фамилия  :lol:
Ники за кой беше сгодена тук във форума? Не беше ли за сина на Блу? Направо я питай дали й харесва неговата фамилия  :P
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #956 -: Април 13, 2016, 14:57:05 pm »

Ники за кой беше сгодена тук във форума? Не беше ли за сина на Блу? Направо я питай дали й харесва неговата фамилия  :P

Да, ама на Кай фамилията още по няма да ѝ хареса на госпойца „претенция“ :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #957 -: Април 13, 2016, 22:48:05 pm »

Ники за кой беше сгодена тук във форума? Не беше ли за сина на Блу? Направо я питай дали й харесва неговата фамилия  :P

Да, ама на Кай фамилията още по няма да ѝ хареса на госпойца „претенция“ :lol:

Значи и тя ще е модерна като мен и снахата и ще е с тире.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #958 -: Април 13, 2016, 23:08:27 pm »
Злате, какъв подарък избрахте за вашия Дани?
Смайли, купихме му тротинетка 2 в 1. В началото може да се ползва като триколка за изтласкване с крачета, а на по-късен етап - като класическа детска тротинетка. Не знам дали ще му хареса, но племенницата (която е на 2 години) много се забавлява с такива. Ето като тази, но по-цветна:


"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #959 -: Април 14, 2016, 05:17:48 am »
Добро утро.
Така и така вече съм на крак, да ви поднеса кафето, както най го обичам - с мляко. :)

Смайли, весел празник! И не се натоварвай прекалено, че ще ти трябват силите.
Пожелавам ви един топъл, слънчев и ведър четвъртък, раздумковци!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари