0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #660 -: Март 03, 2016, 07:20:40 am »
Добро утро и честит празник!
Тединка, ранобудна, разкошно кафенце  :D
Рачо, завърна ли се от Турция? Разкажи, до къде ходи.
Хубав ден, раздумковци!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #661 -: Март 03, 2016, 07:39:17 am »
Добро утро,дами! :D Честит национален празник на всички! 2bg Добре ,че има такива дати за да се почустваме горди ,поне за един ден. :? В последните години,ежедневната ми гордост ,от това ,че съм българин нещо ,постепенно ме изоставя.... :( Опасявам се ,че е безвъзвратно :?!
Теди,ти къде ме прати в Анадола..... :lol:Аз да не съм бил въстаник,че да ме заточват. :wink: Тука ,наблизо ,ходих. По комшийски.Ако сте стигали някога до Резово и сте поглеждали към Турция,ей,на,на този плаж бях. :lol: :lol: В Инеада/така се казва селцето/. Много искали да разберат какъв бил този 3ти март празник,че ходих да им обяснявам :lol: :lol:. Шегувам се,разбира се. Зимата мястото изглежда много красива,а какво става пролет и лято.... Ще видим/нека работите да се наредят,първо  :wink:/
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #662 -: Март 03, 2016, 09:15:57 am »
Добро утро!
Теди, благодаря за хубавото кафе!
Честит празник на всички!




Празник или не трябва да се иде  :lol:





Тук за сега пече, ще видим как ще е нататък. Слънчев и топъл празник ви пожелавам!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #663 -: Март 03, 2016, 10:45:52 am »
Честит празник на всички българи!  2bg



Прекрасно слънчице и при нас е огряло. :)
Хубав ден на всички!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #664 -: Март 03, 2016, 13:07:55 pm »
Честит национален празник!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #665 -: Март 03, 2016, 18:44:28 pm »
Честит празник на всички!!!



Минавам да ви почерпя с една вкусна тортичка по случаи 6 месеца слънчогледово щастие. Нашето момичеце днес стана на половин годинка! 💝💝💝💝💝💝


Всеки миг е още един шанс...
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #666 -: Март 04, 2016, 07:42:49 am »
Добро утро, банда  :D
Синеочке, да ти е жива и здрава хубавицата!
Рачо, и аз така се чувствам... До Резово сме ходили и винаги ни е било чудно защотози огромен и прекрасен плаж след границата е празен.

Хубав петък, милички  :D



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #667 -: Март 04, 2016, 08:19:51 am »
Ха, петък ли е  :lol:, на мен защо ми е неделя?

Чудно кафенце Зайко, взимам си и ставам да посъбера малко багаж.
Малко ще попътуваме, ще отидем при майка ми, а в неделя преди да си тръгнем,
ще има кукери, само дано не вали! Очаквам с нетърпение да заведа децата да усетят този дух.
Винаги с такова страхопочитание съм ги наблюдавала, а последните години има едно възраждане
на тази традиция, младежите правят нови маски, пътуват по фестивали, печелят награди!
Много им се радвам и искам да ги подкрепим с присъствието си!

и да не пропусна....Синеочке, палава, здрава и усмихната щерка!

Честит Национален, Празник... независимо, че вече е 04 март.
Ходихме до НИМ вчера, а преди това четох Опълченците на Шипка на децата,
просълзих се.... дали заслужаваме тази героична саможертва на толкова много
обикновени хора, дали живота си заради нашата свобода!?
Трябва да сме малко по-отговорни към миналото, да не го забравяме,
за да може да имаме и бъдеще, инак ще се обезличим!

Хубав ден от мен и бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #668 -: Март 04, 2016, 10:36:47 am »
Добър ден! И на мен мие "неделно"  :lol:! Но тук е мрачни и влажно и най-вече -сънливо! :? Въобще не е празнично. :( За жалост,това е пролетната действителност край морето. :? Добре,че има още два почивни дни и да се надяваме времето да е по-усмихнато. :) Каквото и да е навън,пожелавам усмивките да се във вас днес. :D
Синеочка,честио "полугодие" на Слънчогледка! :party: Да расте здрава и да радва мама и тати! :D
« Последна редакция: Март 04, 2016, 10:39:42 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #669 -: Март 04, 2016, 10:38:18 am »
Добро утро!
И на мен като на Мишето ми е неделно. За това по-богата закуска:


Почивен ден е и си имам в къщи човеци, та ви оставям с пожелания за лек и приятен ден.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #670 -: Март 04, 2016, 16:55:44 pm »
Привет от мен и хубави почивни дни на всички желая!

Имам една молба. Хора, които имат някакви алергии, или техни близки с такъв проблем и са в час какво трябва да се прави в такава ситуация - как, при кого, къде да се правят тестовете, за да се установи алергена (засега ми казаха, че нямало по-добро място от "Токуда" за целта), ориентировъчни цени за такива изследвания, нещо поема ли се от НЗОК за изследванията... Каквото се сетите и е важно - ще бъда благодарна да споделите. Може би по-добре на ЛС, че да не спамим тук.

И на първо време, като нямаме идея какво предизвиква алергичните пристъпи, макар че няма да е от харана, като гледам, но все пак се минава на диета в такава ситуация... Освен ориз, морковче, картоф, нещо друго което не е с висок алергенен потенциал и става за ядене?
Предварително благодаря! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #671 -: Март 05, 2016, 07:30:49 am »
Добро утро, раздумковци  :D

Днес е Задушница, Бог да прости починалите ни близки и приятели!

Жбрул, в НЦЗПБ правят тестове за алергии. Токуда ми е от омразните болници на мен лично. Доколкото знам, нищо не се поема от касата.

Успешен ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #672 -: Март 05, 2016, 07:49:12 am »
Добро утро,сладкодумковци! :D Зайо,чудесна "съботна" комбинация!! :D Пропуснал съм ,че е Задушница!Ден за помен на близките,Бог да ги прости! Това пък означава ,че се готвим за Великден,нали? :lol: За следващия празник...! Абе,дайте ни празници на нас.... :lol: Пожелавам ви празнично настроение!
За съжаление,относно алергиите ние с нищо не можем да помогнем.Само като си помисля"алергии" и тръпки ме побиват.Имаме лоши спомени! :? Но пък се справихме чрез хомеопатия!/не го приемайте като съвет,макар и с много,много положителен резултат./
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #673 -: Март 05, 2016, 07:51:40 am »
Добро утро, Раздумковци!
Печка на дърва, майка прави панагюрски тутманик.... щастие!

Бог да прости всичките ни загубени близки,
да ги споменем и почетем днес!

Жбрул, мен ме тестваха във вторник в Клиниката по алергология в Александровска болница!
Може да се чуем днес, писането ми е малко трудоемко сега!

Хубав ден от мен и бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #674 -: Март 05, 2016, 08:05:35 am »
Добро утро!
Зайко, пих едно, но имам нужда и от твоето кафе. Благодаря. В 6 часа се събуди госпожицата.
Ето днешната закуска:



п.п. Рачо, баш на Жбрула с тая хомеопатия не ѝ излизай, че има много, много лоши спомени (пресни, пресни) от такова лечение :wink:

И лек ден на всички - само да сте здрави, другото ще си го направите хубаво!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #675 -: Март 05, 2016, 09:37:35 am »
Добро утро раздумковци!
Зайко благодаря за кафето, благодаря и на Пешето за закуската- прекрасни са.
Бог да прости близките ни.
Хубав съботен ден ви желая.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #676 -: Март 05, 2016, 10:44:20 am »
Днес било Задушница:



Светла им памет на близките ни, които вече не са сред нас.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #677 -: Март 05, 2016, 13:06:13 pm »
Момичета, благодаря за мненията. В случая подходих, както навремето, когато бебе не ставаше и попаднах тук - седнах да ровя и чета, при съответен подбор на източниците разбира се. Доста бързичко попаднах на това, което отговаря на случая на моя Убавец. Добрата новина е, че все пак е изследван проблема и не е да не са чували специалистите за какво става дума, има и терапии, които следва да подобрят картинката. Лошата новина е, че става дума за автоимунен проблем плюс, че няма няма специфичен тест за детекция на антитела, за разграничаване на автоимунната хронична и идиопатичната хронична уртикария. Автоимунната е с по-тежка клинична изява, по-резистентна на лечение... При него картинката е "класика" - уртикарията и нарушената функция на ЩЖ са в пряка връзка. В общи линии, това което прочетох - все едно описва неговия конкретен случай. Та мисля, че трябва да търсим много добър имунолог (или няколко даже), ако някой може да даде име (имена) - ще съм признателна.
При така очерталата се картинка - струва ми се излишен разход на време и пари - тестове до припадък за алергия към храни и други често срещани алергени, но ако специалистите преценят за нужно и това да се направи - ще водя преговори по въпроса. Просто при 10-ина години ремисия и да се отключи това нещо внезапно, без каква да е промяна в храненето, ползваната битова химия, козметика и начина на живот изобщо - не ще да е там "ключът за палатката"  :?

Сега...ако захвана да ви споделям мнението си по темата, как може от 10 години да е известен проблема и той и семейството му да си седят спокойно и да ми обясняват, че то си било минало нали, с хомеопатия някаква, предполагам е ясно, че съм на вълна "идва ми да ги удуша по ред на номерата".  :lol: Дори да приема, че с хомеопатия нещо се лекува, то не знам как лекуваш нещо, дето не го знаеш какво е. Ни с хомеопатия, ни с каквото и да било стават така нещата. И разбира се щото съм "голяма късметлийка", то не е просто да намеря лекари способни да установят проблема и да предложат адекватна терапия, ами трябва да съумея да убедя пациента, че има много сериозен проблем и не - няма да си мине само и не е безобидна история....да ми е честито нали.  :lol:

Та разбързала съм сега на принципа "желязото се кове докато е горещо". И понеже още е достатъчно уплашен как за едната бройка щеше да пукне от задушаване и в момента що-годе е склонен да слуша - ще ми се да намеря точните специалисти максимално бързо и да го завлека при тях (сам няма да иде). Понеже сега е на ударна терапия с Урбазон и антихистамини, за да се поовладее тази криза и като повечето пациенти - почувства ли се добре и няма ли никаква изява на този проблем за известно време - ще се самонавива, че "то си е минало" и няма да вземе адекватни мерки. А това ще се повтори със сигурност и всеки път изявите са по-тежки и остри, ама....върви убеждавай хора дето хабер си нямат от тия неща, не искат и да имат, ама виж ти - мнения и "според мен" - с лопата да ги ринеш де. Мненията са "супер компетентни" както се досещате. Например последния хит от снощи гласи: "Абе аз си мисля, дали защото от н'ам какво си ми е спаднал имунитета и затова ми стана така"  8O Та се налага да обяснявам дори, че това "дето му става" е баш обратното - хипер активна имунна система, а не подтисната такава... Нататък и сами си представяте картинката.

Айде наоплаквах ви се, моля да ме извините за което  :oops:, ама трябваше да си излея някъде, където ще ме разберат хората.

П.П. Рачо, не знам какво да ти кажа за вашия успех с хомеопатията и алергиите, освен че пожелавам да не се повтаря каквото е било никога. Единствената причина да не кача и тук и във ФБ снимки, как изглежда остра алергична реакция, след влят през абокат Урбазон и какво ли не още и то час и половина след вливките и се наложиха втори път, само за да добие що-годе човешки вид той и да може да диша....та, единствената причина да не кача снимките е, че не е коректно все пак да развявам нечие лице из нет-а. Ако лицето беше моето - одма. Ей така да илюстрирам как изглежда "излекувана преди 10 години уртикария, чрез хомеопатични средства". Пък един-двама да се замислят следващия път какво ще лекуват с "хомеопатия" - все файда за мен.

Хубав и спокоен ден на всички ви пожелавам!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #678 -: Март 06, 2016, 07:28:01 am »
Добро утро  :D
Жбрул, акад. д-р Богдан Петрунов - все още приема в НЦЗПБ. Ще изровя и телефоните за записване на час. Намерих този: 02/946 07 87
Хубава неделя, раздумковци  :D

« Последна редакция: Март 06, 2016, 07:32:20 am от little_rabbit »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #679 -: Март 06, 2016, 07:33:24 am »
Добро утро от планината, сервирам и кафето :)



Днес на месни заговезни тук се провежда Рогачов ден и кукери играят свещените танци
с който гонят злите сили и пречистват земята за новия плодороден сезон!
Очаквам слънце за да може да се насладим с всички сетива на този древен обичай!

Хубав ден!

Зайко, две кафета днес, нека има  :lol:

На днешния ден преди 12 години се роди Сдружение Зачатие!
Честит Рожден ДЕн, мой втори дом!
ДЕрзайте Момичета и Момчета и бъдете здрави!
Нека се случват мечти, нека с помощта на нашия доброволен труд
се родят много желани деца!

« Последна редакция: Март 06, 2016, 07:42:02 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)