0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #400 -: Януари 29, 2016, 22:55:32 pm »
В нашата градина от началото на учебната година си мият зъбите, носим им четки и паста, като учителката им слага по малко, иначе трябва да отворим завод за пасти.

Ех, да ви кажа, че не е само винце и мед или може би пък медът е бил малко, че сме болни три броя. Да видим момъкът докога ще удържи фронта!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #401 -: Януари 29, 2016, 23:31:27 pm »
Нимика, и аз пия кафето и чая (независимо какъв) без подсладители.  :wink: А медът го обичам особено много с палачинки, мекички и пържени филийки. :) Баща ми беше пчелар и у нас медът е на голяма почит. Чудесен е и в греяна ракия, особено подходящо питие за сезона.  :lol:
Върлуващите бацили са някакви мутанти. Митака вече втора седмица не можем да го оправим, измъчи се горкия, че и ние покрай него. От днес вече му просветна и е навирил перчема.  :)
Хубава и спокойна вечер!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #402 -: Януари 30, 2016, 06:51:33 am »
Добро утро  :D
Нимика, от както прочетох преди време (годсини ли бяха, ама колко, старост-нерадост  :lol:) за бърканицата с мед и я направих и с тахан, видях какъв разкош е. От тогава няколко кашона с тахан се ометоха у нас.
Хубав съботен ден ви пожелавам!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #403 -: Януари 30, 2016, 07:30:56 am »
Добро утро! Днес ще е твърде топло "за сезона! :lol:  Не знам вече-за хубаво ли,за лошо ли ,ама като ви чета колко болни имате...... :( Медът е важен и помага! :wink: Щакаме ги тия почивни дни,узж да си почиваме,пък като дойдат и "кукваме" още с изгрева... :lol: Добре ,че Зайо се е подготвила и за почивните! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #404 -: Януари 30, 2016, 09:33:27 am »
Добро утро!
От доста време не съм разписвала тук, но пък тайно си крадвам от Зайковите кафета :wink:. Днес си взимам официално.

По този повод   - в детската  градина има ли по големи групи   , където  носите четка и паста и  си мият зъбите след храна ?

nimika, съвсем скоро обсъждахме темата в кабинета, в който работя. Аз деца нямам, но покрай мен колкото искаш и почти всички вече са в яслена или градинска група. Разпитах майките и всички ми казаха, че децата НЕ мият зъбите в градината 8O. Пародонтоложката, при която работя, каза, че това наистина е така (в днешно време), за което няма да коментирам възмущението й като човек, завършил стоматология. Тя е предложила на директорка на ЧДГ, в която е било по-голямото й дете, да подари четки и пасти на децата и да им направи "ден", в който да си поговорят за зъбките и да ги научи как да ги мият. Просто така, доброволно. Директорката казала, че това би било реклама, видиш ли  и не иска. А и се предполагало, че децата си мият зъбите у дома. Е, да , де, ама по правило зъбите се мият след закуска (иначе е безсмислено), а децата закусват в детското заведение :?. Както и да е... Може и да има някои "аутсайдери", където подобна дейност още се практикува, ама на нас да не са ни известни. Аз помня до ден днешен как в детската градина си миехме зъбите. Да, майка ми носеше паста с кашони, ама поне някой му се занимаваше с това и си вършеше работата. Към днешна дата, учителките и помощния персонал явно са "по-заети", та са им опростили това им задължение. И после, защо деца на по 4-5 години са с цифра кариеси в устата :x Ами, пък не е чак толкова трудоемнко да му се не види!

Дано много хубавото време да не ни изиграе лоша шега. Болничките бързо да се оправят. Аз следващата седмица съм ангажирана с прибирането на кръщелника от ясла, която пък е под карантина заради варицела. Не знам дали съм минавала през това нещо като дете, защото винаги съм била с рани от пъпки и майка ми не може много да ми помогне. А и като знам как с дребната шарка една "кожна докторка" каза, че със сестра ми имаме краста, повече не ми се рови :lol:. То ще си проличи.

Хубави почивни дни. Ние заминаваме малко да се порадваме на племенницата.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #405 -: Януари 31, 2016, 00:42:29 am »
При нас след като се наобядват си мият зъбите. И да, идваха от не знам къде си, организирано, да им обясняват заедно с един плюшен крокодил как да си мият зъбите.
Ако си ги мият сутрин и вечер, мисля, че три пъти е предостатъчно. Все пак са зъби, които ще се сменят, а и не всички дават ние да им ги мием.  :x

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #406 -: Януари 31, 2016, 06:52:44 am »
Добро утро в неделя  :D
Злате, ще имаш, мила! Сигурна съм!!!

Успешен ден, раздумковци!



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #407 -: Януари 31, 2016, 07:47:17 am »
Добро утро! Кафе със шоколад е добро "същетание"за неделя! :D Дават "мека зима" близките дни! Да и се порадваме! :lol: Хубава неделя и от мен!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #408 -: Януари 31, 2016, 08:57:29 am »
Хубава неделя и от мен!
И аз се подреждам на Зайовото кафенце с шоколад.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #409 -: Януари 31, 2016, 09:25:29 am »
Добро утро, взимам си веднага кафенце, а розата ухае чудно  :thankyousign: Зайко

Злате, аз на мишоците обяснявам да си плакнат устичките с вода след храна.
Сутрин и вечер ги мият у дома!

Хубава неделя от мен, вчера почивах аз и днес ще работя с ваканционни помощници!
Шарено ще е  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #410 -: Януари 31, 2016, 10:21:48 am »
Добро мрачно и мъгливо утро.
Взимам си кафе и ще ви сервирам моята закуска:



Макароните ги ям само със захар и сирене. Няма ли едното - просто не ям.
Лека и спокойна неделя ви пожелавам!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #411 -: Февруари 01, 2016, 06:34:46 am »
Добро утро, раздумковци  :D
Трифонов ден е. Щях да сложа винце, но ме е срам толкова рано  :lol:
Успешна седмица и хубав февруари!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #412 -: Февруари 01, 2016, 08:19:04 am »
Уууууу,вярно,бе :lol:! Днес е Трифин -Зарезан! Зайо,пази виното за по-късно. Сега си взимам от кафенцето ти!  Пожелавам ви една хубава,весела и пълна с настроение седмица! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #413 -: Февруари 01, 2016, 08:28:52 am »
Винце, можееее Зайко, но довечера :)
Хубава седмица и от мен, а кафенцето е страхотно,
направо си топкам една сладка в него!
Бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #414 -: Февруари 01, 2016, 09:23:26 am »
Добър ден !


За меда и тахана - аз не ги смесвам  заедно ,а  си вземаме лъжичка мед, лъжичка тахан  - така ми е  по -вкусно. И понеже бяхме на гости   уикенда и  няколко  дни Калоян не беше хапвал  тахан с мед - изпаднал е в абстиненция   :lol:- днес веднага сутринта поиска  .   


И за  началото на месеца  ми попадна и   хареса  това и го споделям с вас  с поздрав :

Ще се събудя с февруари...
Прошарен с малко студ и сняг.
Ще ме прегърне и ще каже:
Здравей,приятелче!Дойдох.
И вярно,може да съм леден-
дори и с ден по дълъг ,знай,
но с теб ще чакаме задружни
предвестника на пролетта.
Сега сипи ни по кафенце.
На сладки приказки ела...
А после нека се разходим.
Виж!-колко хубав е света...


Mimoza-Мариета Валериева


Трифон Зарезан , аз си го знам на14.02  . Ама    ще чакам следобедното винце , макар че сега   няма да откажа сладките .


« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 09:37:37 am от nimika »


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #415 -: Февруари 01, 2016, 09:43:30 am »
Добро утро!
Както се вижда от часа ми на включване - детето е във ваканция  :lol: Но станала с баща си, измили зъбите и той тръгнал, а тя си зяпа детско. Мама направи закуска, пи кафе, изми чиниите и вече има време за нет. И да ви предложи закуска и на вас:



Честит Трифоновден, честит понеделник и честит нов месец! Аз също си го знам на 14.02. Зарезанът, но и днес ще го уважа с чаша вино.
Да е честит именният ден на празнуващите днес!
Леки ден, седмица и месец ви пожелавам!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #416 -: Февруари 01, 2016, 09:51:21 am »
Добро утро! И аз се нареждам за приказното кафе :)

Трифон Зарезан , аз си го знам на14.02  . Ама    ще чакам следобедното винце , макар че сега   няма да откажа сладките .

И аз по стария календар се движа, ама щом е празник да празнуваме :D

Аз тази седмица ще работя само четвъртък и петък, затова пък "почивните" дни вече са запълнени. Поех си духовните и морални задължения към кръщелниците и тези дни ще обгрижвам тях. Приятно занимание. Междувременно ще трябва да си вмъкна в програмата и разни "лекарски" посещения, ама дано да са с добри новини и хубави резултати.


Злате, аз на мишоците обяснявам да си плакнат устичките с вода след храна.
Сутрин и вечер ги мият у дома!
 


Мише, водичката е най-доброто решение и най-хубавият навик както за малките мишки, така и за мамите и татковците. Ако се свикне с това действие, проблемите на 90% намаляват :wink:

Блу, донякъде е успокоение това с временните зъбки, но ако знаеш какъв ад е и колко жално е да видиш малко детенце с грануломи и усложнения от кариеси...А и шестите зъбки са си постоянни, макар че излизат в толкова ранна детска възраст. Прекрасно е, че във вашата детска градина има някаква грижа.

Злате, ще имаш, мила! Сигурна съм!!!

Зайче прекрасно, благодаря за милите думи. Още си пазя надеждата и вярата.
 :bighug:

Пеше
, скоро те сънувах, ама засега няма да казвам в какъв контекст :D

Хубав понеделник и спорна седмица!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #417 -: Февруари 01, 2016, 10:17:28 am »
Кафето е прелест тази сутрин  :) и закуската на Пешек е чудесна  :) гледам, че и там има едно кафенце- пу за мен  :)

Така и не ги запомних зимните празници кой кога е, но щом сте рекли, ще празнуваме бре  :D

Злате, хубаво да си изкарате с кръщелниците  :)

Успешна седмица за всички! :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #418 -: Февруари 01, 2016, 10:24:32 am »
Честит Трифоновден!
Спорна седмица и от мен!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема №13
« Отговор #419 -: Февруари 01, 2016, 16:24:03 pm »
Честит Трифоновден, честит понеделник и честит нов месец!
Нов месец-нов късмет! :)
Честит празник! Пожелавам Ви здраве, любов и много късмет.
Спорна и лека да е седмицата ни.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари