0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #200 -: Март 15, 2016, 01:29:48 am »
Сега виждам, че първоначалния арест е бил от 2014 още. По описанието още тогава прилича на Бърди, но не съм видяла. Да не е имало тема, а да съм пропуснала? http://www.standartnews.com/balgariya-pravosudie/gartsiya_zadarzha_balgarski_pediatar__pedofil-236348.html

Дано майките не са изпращали снимки след това :?
[/url][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #201 -: Март 15, 2016, 08:44:32 am »
Аз  някак си  дори не мога да асимилирам и коментирам .


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #202 -: Март 15, 2016, 15:15:37 pm »
Сега виждам, че първоначалния арест е бил от 2014 още. По описанието още тогава прилича на Бърди, но не съм видяла. Да не е имало тема, а да съм пропуснала?
И аз се питам защо още тогава   не е   коментирано ?

 

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51526.0

Понеже темата  е заключена , може ли  да помоля  тук  - предполагам  модераторите  -   за  малко повече разяснения     и  обяснения  - кога  е   блокиран  ,  кога е засечен   еднаквия маил ...
Мисля , че ще е  от полза на всички . 
« Последна редакция: Март 15, 2016, 15:27:03 pm от nimika »


*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #204 -: Март 15, 2016, 16:44:56 pm »
От съобщението разбирам,че още 2014 му е спрян достъпа щом  модовете са го засякли след публикациите. Защо не епубликувано още тогава предупреждение към потребителите, защото е възможно някои да са направили първия контакт тук и после да са продължили на мейли, просто защото нямат навик да пишат през ЛС...и в мамата липсва информация по въпроса.
[/url][/url]
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #205 -: Март 22, 2016, 15:13:45 pm »
Май започна война..... :(
Рачо, ще комунтирам тук, да не е в раздумката.

По последни данни освен двата взрива на аерогарата в Брюксел, има и още два в метростанции. Жертвите са десетки, ранените около сто, вероятно ще се окажат и повече. Както и в Париж, говорим за добре организиран и осъществен атентат.
А по btv сутринта "събитието" беше отразено така: "чути са възгласи на арабски език, но причината за атентатите все още не е ясна".... колко ли време още ще я търсят тази причина?!
Дали и този терористичен акт ще се окаже твърде малък, за да събуди управляващата върхушка на Европа. Или най-сетне ще заговори здравият разум и ще бъдат предприети конкретни действия, адекватни на ситуацията... не съм оптимист!
Скърбим за загиналите - невинни жертви на многоплановите политическите игри. :(
« Последна редакция: Март 22, 2016, 16:18:21 pm от marsi »

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #206 -: Март 22, 2016, 18:31:11 pm »

Май започна война..... :(


"Ще ни се...". Неслучайно го пиша в кавички това. Понеже война не иска никой с акъла си, ама тя си върви от доста време, въпреки че драгите "политици" я наричат по всякакви други начини. Към момента поне - данните са за 34 убити и над 230 ранени при днешните атаки. На този фон - Бойко Борисов хленчи пред медиите "как не било честно тези хора така да удрят в сърцето на Европа..."  8O 8O 8O все едно говори за игра на "шмайзер" пред блока с хлапетата от квартала. Реакциите на други европейски лидери са също толкова неадекватни, колкото и при предишните случаи де. Те били огорчени, потресени, скърбели, посягало се на "европейските ценности" и пр. спам. Е и? И пак нищо няма да предприемат по същество. Кампаниите от вида "нас не ни е страх" по социалните мрежи вече стартираха. Ако не ги е страх тези хора наистина - явно не са добре с главния мозък...
« Последна редакция: Март 22, 2016, 18:33:50 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #207 -: Март 23, 2016, 04:21:45 am »
то пък има ли адекватна реакция срещу терора?
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #208 -: Март 23, 2016, 11:22:46 am »
Има - терор!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #209 -: Март 31, 2016, 14:01:23 pm »
Не знам тук или в коя тема    е удачно   да споделя ето тази статия , която току що ми попадна и ме разтърси .
http://www.novini.bg/news/344846-%D0%B1%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B8-%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-9-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B5.html#comments

Ако дадат адрес  и   банкова  сметка  , мисля можем да помогнем кой с каквото може .


*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #210 -: Март 31, 2016, 20:27:19 pm »
Ами, ако трябва да съм откровена Нимика - статията бива да се препрати на другаря Москов и социалния ни министър (даже не знам коя гнида сега заема този пост, понеже е все тая де). Освен това (поне по много непълната информация от статията) относно тази бременност (май проблемна), раждането, пък детето с ДЦП (защо така?) - не е никак лошо да се огласи и клиниката и лекарите, които са били пряко ангажирани (за да ги избягват пациентите).

Реално ние тук, или всички други хора - можем да помогнем на  това семейство, ако те оповестят точно и конкретно от какво имат нужда (освен от пари в брой разбира се).

Не ме разбирай криво, ама има нещо което леко ме подразни в материала и това е, че материал има изобщо, понеже видиш ли ти БАЩАТА все пак си гледал детенцето. Няма да кажа "браво!", понеже считам за нормално да постъпи точно така. Ама има куп жени в същото и по-лошо положение от него, с увредени деца, където "тати" си е обрал чуковете само защото има увредено дете. За тях статии и хвалебствени оди обаче - няма. Ни призиви за помощ, ни желание да им се помага. казвам го КЪМ темата, взимам повод от нея, а не конкретно за този случай.

Ние сме странно племе българите и все повече се убеждавам в това. При всеки такъв и подобен на този случай - никога не съм чела коментар : "дайте хора да се организираме, да изискаме от властта да реши тези ситуации най-после, не тези хора да мизерстват и просят от...другите просяци". Тцъ. Ми дайте ние, кой с каквото може да помогне. Да, човешко е, ще, ама това са хиляди хора бе!!! Стотици хиляди всъщност в уж държава от ЕС. Няма как ние дето още кретаме да им решим проблемите. Те се решават само с ефективна, целенасочена държавна политика по тези въпроси. Няма какво да се залъгваме...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #211 -: Март 31, 2016, 23:41:52 pm »
Подкрепям Джеймс. Всеки път, когато прочета как се събират пари за лечение в чужбина за поредния болен възрастен или дете, не само ми става мъчно, но и побеснявам. Защо трябва да просят хората? Къде е държавата в случая? Къде в здравната каса? Вие виждали ли сте хора от някоя друга страна да събират пари, за да се лекуват? Дори и в нашата мила страна. Знаете ли какво поема касата на дете с ДЦП? Колко рехабилитация? Детето трябва да е в подходящо лечебно заведение, където да му се правят процедури. Това се поема. 7 или 10 дена бяха за три месеца (тук не помня точно). Ами останалите дни? Нали точно когато са малки, е много важна рехабилитацията?! За да могат да напреднат или дори да оздравеят напълно.

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #212 -: Април 01, 2016, 13:11:27 pm »
За жалост Блу, физиотерапията и рехабилитацията са от доста скъпичките дялове на медицинското обслужване. Не само у нас, навсякъде по света е така. Все пак спецификата е такава, че за постигане на желания резултат - има разход на много време и ресурс, иска се постоянство, в зависимост от проблема - нужни са поне 12 дни за един курс терапия... При проблеми като този в статията - се иска реално постоянна работа със специалист, обаче такова нещо - няма кой да плаща, все тая дали си осигурено лице, или не си. Да си плащаш от джоба пък - е непосилно за 99,9% от родителите на такива деца, които в добавка - не могат и да работят в общия случай, понеже са асистенти на децата си с проблем 24/7. Тези деца, без активна и в достатъчен обем работа със специалисти обаче - се инвалидизират все повече и все повече и за всичко стават зависими от чужда помощ. Вкл. за дейности, които с една добра терапия биха могли да извършват и сами. И ей ти го поредният "Параграф 22" у нас.  :? Всяко дете с подобен проблем - вместо да бъде обгрижено адекватно, става само по-зле с времето, до всяко такова дете - доживотно има прикрепен един трудоспособен възрастен, който не е в състояние да се труди и да прави друго, освен да обгрижва това дете. И така за всеки човек с подобен проблем, ние добавяме поне още един в добро здраве, който излиза от системата на труд, генериране на БВП и пр. и зорлен правим двама души абонати на Социалното министерство. Пак казвам - доживотно. И естествено - обричаме ги на скотски живот, понеже хем нямат адекватна здравна грижа, хем държавата им хвърля на тези двама 200-300лв. с които следва някак си да оцеляват. И те няма как да оцеляват така разбира се и са принудени да просят, за да оживеят. Предвид, че в това положение са десетки хиляди българи - няма как "на добра воля и от милосърдието на околните" да им се осигури нормален живот. За тази цел уж имаме държава. Само, че тя е в кавички и по този въпрос...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #213 -: Април 11, 2016, 20:43:58 pm »
Понеже от много време - хем не гледам телевизия особено много, хем когато го правя изобщо е избирателно...явно "движа много след събитията". Та сега за "бежанците" ми е думата. Пак. Началото на сегашния казус съм го пропуснала де, за някакъв тиквоч Динко става дума. Видях снимки на човека, на диагонал четох някакви негови интервюта...ми да, тиквоч си е. Поне по моите стандарти.
Обаче какъв е точно човека в случая е второстепенен въпрос за мен, става дума за това какво е направил. Та този Динко (и компания) били хванали някаква група "бежанци" прецапала границата ни не през ГКПП. Не са ги били, клали, стреляли и пр. Задържали ги на място, докато дойдат овластените официално лица, които по длъжностна характеристика се занимават с подобни случаи. И оттам следва някакъв зверски писък, че Динко и компания са закононарушители и са за съд, понеже неправомерно са задържали (не малтретирали) други закононарушители. Така. Това било за старт. Обаче се оказа, че Динко си имал последователи. Т.е. други редови граждани си сформирали т.нар. "граждански патрули" и на своя глава задържали други такива люде прецапали нейде границата ДО появата на съответните длъжностни лица. При останалите случаи - също не иде реч за бити, стреляни и пр. "бежанци".

Де юре - подобни "отряди" следва да са извън закона, освен ако държавата със съответен текст не регламентира сформирането им. Така твърдят "правозащитниците" начело с БХК разбира се (накъде без тях?). Реално, според юристите обаче - и е така и не е. Защото:
Според Конституцията на Република България
Чл. 59.
(1) Защитата на отечеството е дълг и чест за всеки български гражданин. Измяната и предателството към отечеството са най-тежки престъпления и се наказват с цялата строгост на закона.


Конституцията по сила е над всички други нормативни актове. По смисъла на този чл.59, то всеки от нас е длъжен "да защитава отечеството в т.ч. и границите на същото", ако не го правиш - това е измяна към отечеството. Един вид престъпно бездействие, когато си можел да предотвратиш нарушение, ама не си. В добавка - няма "самоуправство" от страна на хората, заради които гръмна нет-а и медиите с "бежанците". Има само задържане на място Х, докато дойдат граничните власти и полицията да си ги поемат. Така, ама щото били самоорганизирани тези хора, без нарочен закон за целта - това е престъпление според другата страна в спора. В полза на това мнение е следното допълнение на чл. 59
(2) (Изм. - ДВ, бр. 12 от 2007 г., в сила от 1 януари 2008 г.) Подготовката на гражданите за защита на отечеството се урежда със закон.
Не съм юрист аз, да кажат юристите как е точно. Тези които четох досега са на полярни позиции, според зависи дали са про, или анти "мигрантски" настроени.

Това, което изобщо ми привлече вниманието към темата обаче, е много интересното мнение на разни "правозащитници" из фейса. Обобщено то изглежда така: "Динковците" са нарушители на всички видове закони, те унижават човешкото достойнство на клетите "бежанци" с подобни действия и пр. Ясно. При опит да им цитирам други текстове, според които и преминаващите така държавна граница са нарушители обаче - разбрах, че "не ме интересуват никакви алинеи и параграфи" (когато говорим за мигрантите), понеже те имали "моралното право" в случая. Демек - законите ги интересуват, когато някой на различна позиция трябва да бъде натикан еди къде си, ама законите били без значение, когато те са нарушени от "подопечните им". Ся, аз ли нещо съм тъпа, или тия неща не са никак по реда си?

Хем ревеш за правов ред и пр., хем на същия е "майната му, няма значение", когато не ти уйдисва на личните убеждения. В случая - цитирам хора, които нито са обвързани с някоя НПО, че да им плащат, не...те просто така си разсъждават по тези въпроси. Като ги чета така, въпреки че аналогията е хиперболизирана и не особено уместна - то Опълченците на Шипка е бивало да бъдат съдени, заради нерегламентирано сформиране на паравоенни звена, не са имали разрешение от Султана за целта и пр.  :lol:

Аз в случая - не, че съм за тези "дружинки" де. Най-малкото, защото не се знае какви катили ще се включат в такава и дали няма наистина да малтретират хора, ей така за личен кеф, а не просто да ги задържат на място, докато дойде полицията. Но ми е супер неприемливо в същия момент едни нарушения на куп закони да са "няма проблем", пък други да са "ауууу, как може?!!!" Отделно се чудя и на правителството и НС, като нямат капацитет да пазят границата сами, що не праснат един регламент за подобни "граждански дружинки" и да си ги ползват съвсем легално за целта. Да видим тогава. Сега само наливат вода в мелницата на хора за които законите са "мега важни", ама зависи към кого и какво ще ги отнесем де...  :?

В лично качество се замислих съвсем сериозно... Ако (да не дава Господ), ей тука някой ми нахлуе в къщата и да кажем, че съм в състояние да го просна по очи, да го вържа и да извикам полицията да си го прибере т.е. да му попреча да духне от местопрестъплението - аз престъпник ли съм? Или той е престъпникът в крайна сметка? Ако е влязъл у нас с цел да ми краде бурканите и да ми опразни хладилника, понеже е бил гладен - това прави ли незаконното му проникване в моята частна собственост ОК, заради мотива му да прониква? И в този ред неща си мисля... Да нарушиш държавна граница и някой гражданин на държавата в която нахлуваш незаконно да те задържи -  определя кой от вас е престъпник, според това защо нарушилият границата го е направил така ли излиза? Малко нЕма логика... Ако има - тя пак не е в полза на въпросните "прецапали границата". Айде - бягаш отнякъде, на зор си, нямаш GPS, не знаеш къде е ГКПП и затова - влизаш в България откъде можеш...някъде през зелената граница. И налиташ на някой "Динко". Влязъл си у нас, защото искаш убежище и контакт с местните власти за целта. Еми Динко, Пенчо, някой местен ти попада пред очите и к'во? Не можеш поне едно: "полиция" на английски да повтаряш ли, че да изясниш на местния тиквоч, че търсиш контакт с официалните ни власти, респективно закрила от тях? Нима? А пред м'найсе журналиста - можеш на добър английски да обясняваш от какво бягаш и защо баш в Германия искаш да бягаш... От войната де ;) Хайде, понеже "Динковците" са наистина мега прости тикви - да кажем, че няма да те разберат какво им плещиш на английски и все пак (за всеки случай) те прострат по очи и ти вържат ръцете (да не мърдаш) и извикат те полицията. Разбира се, че няма да е приятно преживяване нещо такова, ама нали ти уж искаш убежище и контакт с властите и някой ти ги вика тия власти, идват ти на крака и пр. Би трябвало да си хепи от развоя. Ама не си. Не си щото не бягаш от война нали, ами искаш да минеш транзитно през България закъм Швеция. Щото за такива като теб тече мед и масло там. Ама да се направим, че не е така в полза на "възвишеността и хуманизЪма" на диванните правозащитници.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #214 -: Април 12, 2016, 08:20:25 am »
По въпроса дали си престъпник ако задържиш влязъл у вас крадец, отговорът сигурно е да. Сещам се преди доста години,  един беше гръмнал такъв въоръжен влязъл в апартамента му, вече не помня, но мисля, че беше жив все пак и осъдиха собственика. Нямал право да се защитава :)
 Та сега отрядите са виновни, че залавят бежанците и им ги предават. Ако ги пуснем да си преминат свободно знаеш ли колко пари и главоболия си спестяваме  :lol: Шегувам се, но то така излиза направо. И аз не гледам ТВ, но попаднах на репортаж, където и журналисти имаше с доброволците. Те като им се обадят, че са ги хванали и ГП не си прави труда и да се забърза даже. След 1.30 пристигнал патрула от двама човека, от там на сетне са се организирали да ги задържат и извозят.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #215 -: Април 12, 2016, 09:54:24 am »
Мдаммм, по принцип си права, Jbrul. Де факто, в единия отряд се е намърдал местен/ бургаски/ наркотрафикант средно ниво.....
Иначе, поради недостиг на кадри и бла-бла, военните също в момента изпълняват задължения на гранична полиция. Специално обучение и инструкции им проведоха за целта. Досещаш се откъде знам, нали?  :wink: Това, разбира се, не решава проблема, че БГ власти са си седнали на ушите и очите и се правят на приятно разсеяни, де. Докато Саудитска Арабия налива кинти в БГ, под закрилата на Мюфтийството и благото мълчание на всички отговорни лица... Мила родна картинка. Ама те отрядите са ни големият проблем, дааа. Разрастващите се радикални клетки не са, хич.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #216 -: Април 12, 2016, 13:32:51 pm »
м-и, това за стрелбата и сега е така. Т.е., ако някой ми нахлуе в жилището - не мога да го застрелям заради това само. Мога де, ама ще съм виновна и ще ме съдят. Единствено при неизбежна самоотбрана няма да ми лепнат присъда. Демек трябва този някой не само да нахлуе у нас, а да изчакам да ме нападне и животът ми да е под пряка заплаха, например да опита да ме заколи, или застреля първо той, че едва тогава - аз вече мога да го гръмна. Е, ако съм по-бързият и точен стрелец от двама ни "мога"де. ;)
Обаче въпросът ми беше друг. Да кажем, че съм една яка кака, към 100-ина кила и тренирам мятане на гюле  :lol: и някой тук крадец, успее все пак да ми влезе в двора, ама е под моите габарити... И го спипвам аз на място да краде, просвам го по очи на пода, вързвам му ръцете и краката с подръчни средства и звъня на 112 да дойдат да си го приберат. Та при такова положение, предвид че не съм служител на МВР и нямам правомощия да задържам когото и да било поради тази причина - се чудех аз все пак престъпник ли ще съм, ако успея да направя нещо такова с влязъл в дома ми крадец? При такава ситуация - нито въпросният ще е бит, нито застрелян, нито заклан е, със сигурност ще се чувства унизен от преживяването де, ама толкова. А все пак моите мотиви да постъпя така с него са, да не му позволя да избяга и да се укрие от легитимните власти. И нали все пак - има някакво техническо време, докато им звънна, докато пристигнат, през което аз този трябва някак си да го задържа на мястото на което е направил закононарушението. Вкл. за да докажа, че такова реално има и да дам възможност на полицията да арестува въпросното лице. Освен да го задържа против волята му такъв, не виждам друга опция. Умея да съм убедителна уж, но не чак дотам, че да хвана крадец в дома си и кОлтурно да му обясня, че бива да седне на едно столче и да почака 30-40 мин. кротичко да дойдат полицаите и да го арестуват.

Същата ситуация, отнесена към случките по границата, заради които сега се вдигна яката пушилка - има същата логика. Някакви местни хора, попадат на други хора, които очевидно пресичат границата ни незаконно. Случайно ли я пресичат така (без да искат), или съвсем умишлено - тези местните не знаят. По видяното в нет-а, прецапалите границата са здрави и прави мъже, дали са агресивни, дали са въоръжени, дали са бежанци, дали са наркотрафиканти, дали са терористи - също местните не знаят. Да се направят, че изобщо не са ги видели и тези въпросните да си вървят по пътя, уж не е много редно от страна на българските граждани. За гарнитура, въпросните български граждани са наясно, че оторизираните пазители на границата са хем малобройни, хем "въоръжени" с дрехите на гърба си в общи линии...И да се обадят на съответните служби, че да кажат къде и кога са видели някакви лица да пресичат незаконно границата и в каква посока са поели същите, та вече властите да организират издирване на въпросните "бежанци" на площ от незнайно колко кв.км. и сред горите, та и часове след подаването на такъв сигнал - сещаш се кога ще ги открият изобщо. Пък и ако са преминали ползвайки някой от многобройните, организирани канали за трафик на хора, на първото там шосе, вероятно ги чака бусче, за да ги натовари и да продължат така към желаната от тях дестинация. Ако ситуацията е такава, то бусчето с "бежанци" ще е вече на сръбската граница, когато граничните власти, евентуално се натуткат да започнат изобщо някакво издирване. В общи линии, всичките варианти са от този вид, ако въпросните местни жители, дето са засекли такова проникване - не задържат някак на място такива лица до идването на полицията. И в скандалните случаи, дето се врътнаха - местните са направили точно това и само това с "бежанците". На мен поне досега - не ми попаднаха данни, някой да е бил бит, или физически малтретиран от тези "самоделни дружинки". Да, натръшкали са ги на земята с вързани ръце, докато чакат полицията, факт. Да, по закон нямат правомощия да извършват арести (реално) на когото и да било въпросните местни жители и това е факт.
Обаче го има и логичният въпрос, как следва да задържат на място група нарушители на държавната граница, до пристигането на властите, ако не по такъв начин? Да ги помолят учтиво? Да ги съберат на купчинка и да ги обградят 5 души с насочено към тях оръжие? (да кажем, че имат законно притежавани ловни пушки + валиден ловен билет). Това сигурно ще е къде "по-хуманно" спрямо въпросните "бежанци", да си откарат час-два под насочените към тях дула на огнестрелни оръжия, без хабер да имат тези с пушките какви са, защо ги държат на мушка и какви са им намеренията. Във видеото вчера, трагикомичният момент беше със звука от записа и репликите на нашите "патриоти" от вида на: "Гоу Търки, Търки" (произношението съответстваше на думата "пуйка" де, не на името на съседна нам държава, ама да не издребнявам) и още се чу: "Ноу България фор ю".  8O :lol:  Това им е "нивото" на владеене на чужд език на тях. Вероятно поне няколко от натръшканите "бежанци" - имат добро ниво на английския, което никак не им върши работа в такава ситуация, понеже нашите тиквочи - няма да ги разберат. Щото не могат. Нито да им обяснят криво-ляво, че нямат намерение да ги транжират и закопават в гората, а просто всички заедно ще изчакат пристигането на родната полиция и нали "дон'т уори бойс".

Иначе по протокол и по закон, какво следва да направят местните в такава ситуация - писах напред. Да звъннат на 112, да обяснят случая, а вече от централата на 112 - знаят на кого и къде да предадат този сигнал. Но както също посочих - и за държавата и за "Динковците" е ясно като бял ден, че ако се действа по протокол в тази ситуация, в 99,9% от случаите на нарушилите границата, за които има подаден сигнал - нашите власти "ще им хванат петите".
Направи ми впечатление и това, което Сикс писа. Един от главните герои на споменатото видео се оказа техен си там, бургаски бабаит и наркотрафикант, дето в полицията си го водят  АКК. Онзи първия "герой" Динко...не знам дали има досие, ама ей така за външен вид само бих му дала 10 години  :lol: Не ми се вярва хич и той да няма в биографията си куп "подвизи" от криминалния спектър. Доста рисково ми се вижда подобни пейзани да си играят на "стражари и апаши", понеже имат толкова "умствен багаж", че следващото такова видео (да пази Господ) може да се окаже бая кърваво и да има нечия пръсната с ловна пушка глава. Понеже да кажем на Динко му се сторило, че Ахмед смята да го заколи с ножчето си "Викторинокс", което случайно е паднало от джоба на якето му и нали...Динко реагирал твърде нервно и станало мазало.

Струва ми се, че държавата след като няма капацитет да пази границите ефективно и не го крие - следва да заеме някаква адекватна позиция спрямо ей тия "граждански патрули", които бистрим. Или да ги порицае и да вкара в съда всички участвали в тях и да ги съди по точките и алинеите за такива прояви. Или, ако реши да се ползва от помощта на такива формирования - да напише ясен регламент за сформирането, дейността и правомощията на същите, както и кой може да участва в тях, кой не може... Например хора с досиета, криминални регистрации, висящи дела, хора без валиден психо тест и пр. - не следва да бъдат допускани в подобна "дружинка". Тези, които ще бъдат допуснати пък - да се водят на списък в масивите на полицията с всичките си лични данни, да се подава информация към властите в ден Х, коя такава дружинка и кои точно лица са отишли да патрулират по границата и в коя нейна зона и пр. Реално, има 150 000лвоци в България само. Сигурно половината от тях са бивши полицаи, военни, та и граничари в пенсия. Т.е. хора отдавна обучени как се действа в такива ситуации и работили точно това 20-30 и нагоре години. Аз не виждам лошо в този момент, да бъдат използвани като ресурс. Така и така ги имаме под ръка, защо не? Та и като бонус - няма да струват и една стотинка на хазната. Ама все пак - бива да си има разписан регламент за такива неща, да са наясно тези хора каква наказателна отговорност носят, ако вземат та пребият, или убият някого, че правомощията им са единствено да щракнат на някой "бежанец" белезници и да го държат на ливада Х, докато дойдат полицаите и пр. Сега с тия "Динковци", ако стане някой сакатлък - върви намери ти, кои са били в групичката, кой и защо е пребил/ убил някакъв човек и пр.  :?

Обаче Марго, ти се шегуваш, но ще излезеш съвсем права по въпроса. Държавата ги пуска да прецапват транзитно през България и гледа на другата страна, че да не се налага да се разправяме с тях. В добавка, със сигурност един куп длъжностни лица облажват от бизнеса на каналджиите, та и за пари става дума. А сега тия "Динковци" се разшумяха, та клипчета в нет-а, та и телевизиите цъфнаха на място да раздухват и бате ти Бойко - хънта-мънта, не моЕ да вземе решение да ги хвали ли, да им дърпа ушите ли. Понеже и той е един "капацитет" подобен на споменатия Динко де.... :lol: Динко бил страшен фен на ББ, ама хич не му дойде на акъла, че така излага кумира си пред "партньорите от НАТО и ЕС". Бойко в Брюксел обяснява как охранява тия граници, та пиле не може да прехвръкне, камо ли мигрант да премине....Наш Динко - извадил ай фонЯ и взел, че наснимал как Бойко дрънка чиста проба лъжи. Не е лесно да си прост. За околните де...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #217 -: Април 12, 2016, 18:52:59 pm »
Хм, търсеният от мен (и не само) отговор се нахождал в НК, точно беше цитиран преди малко от достатъчно компетентно лице.  :lol:

Чл. 12а. (1) (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Не е общественоопасно причиняването на вреди на лице, извършило престъпление при неговото задържане за предаване на органите на властта и предотвратяване на възможността за извършване на друго престъпление, ако няма друг начин за неговото задържане и ако при това задържане не е допуснато превишаване на необходимите и законосъобразни мерки.

(2) Необходимите мерки за задържане на лице, извършило престъпление, се превишават тогава, когато има явно несъответствие между характера и степента на обществената опасност на извършеното от задържаното лице престъпление и обстоятелствата по задържането, както и когато на лицето без необходимост се причинява явно прекомерна вреда. В тези случаи наказателна отговорност се носи само в случаите на умишлено причиняване на вредата.


Прецапващите границата не откъдето трябва - по нашето законодателство извършват престъпление, независимо от мотивите им да го извършат въпросното. Мотивите им се взимат предвид чак после, когато ги проучват властите и решават дали реално имат нужда от закрила, или не.

Но по казуса с "Динковците" - излиза, че не следва да бъдат арестувани теС "патриоти" заради описаните деяния. Поне според цитираното горе + самата вездесъща Конституция. Обаче "бургаския" го закопчаха вече, за 24 часа.  :lol: За пореден път нали...що ги пишат и гласуват тези закони, като явно даже не ги и четат после, пък да ги прилагат - съвсем не.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #218 -: Април 13, 2016, 16:24:32 pm »
По темата за доктора .
Защо сдружение Зачатие не е уведомило своите потребители още 2014 г. ? Оставам с впечатлението , че още тогава са разбрали . Някакси темата се потули .
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :) -тема 2
« Отговор #219 -: Април 13, 2016, 17:37:10 pm »
klio, има официално изявление на Сдружение "Зачатие" ТУК
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)