0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #980 -: Декември 20, 2015, 07:20:03 am »
Добро утро! Зайо,гъстичко е! :lol: Точно както го обичам! :wink: Още един ден до празниците!Вчера никой не ни посети,та си останахме "не посетени" точно на Игнажден  :?! Ама то си има и хубава страна ,де! В тези кризисни времена не се знае кой ще се сети пръв за тебе... :lol: Днес няма ли именни дни или вече започват "същинските " празници..? Ами то май си е време! Помня една коледарска песен /баща ми са я пели/лека му пръст/ ..."Замъче се Божа майка..." нещо като да беше ,че цяла неделя/седмица/ се усещало раждането. Стига съм ви досаждал ами си направете една хубава неделя.
п.п. освен три снимки във ФБ на Зачатие ,нищо повече не съм видял от Коледното  :x!!! Всяка година едно и също...тежки кандърми,барем някой се смили да сложи повечко снимки в сайта тук. Все искате с "бъклица и дрян" ама тая година ще е с "гьостерица" вече :lol: :lol: :lol:!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #981 -: Декември 20, 2015, 07:36:17 am »
Зайко, отвя ме с този каймак , браво, и аз кат Рачо точно такова обичам :)

50 страница започваме, но предлагам утре сутрин Зайко да пусне новата тема ,
понеделнишки, на късмет да ни е и на празничност, съгласни?

Рачо, снимките съвсем не са 3.... ама ще ме подпалиш и ще ти пратя поне 10,
на мен ми се развали телефона точно преди партито, но Зайко е с добро  :heartbeat:
и ми направи една от най-хубавите снимки с мишоците!

Прекрасна неделя от мен  :babydust: :dance2: :babydust:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #982 -: Декември 20, 2015, 09:37:49 am »
За такова кафе душа давам  :D
Рачо, пиши на Зайчето да ти прати снимки на скайп.

Аз добре, че не съм суеверна, вчера първият влязъл в къщи беше техник, после и пари му дадохме  :lol: вечерта една приятелка ми пише във ФБ, че иска да и платя някаква поръчка, че нямала пари в картата,  викам давай, ама след десетина минути, че съм заета, накрая разбирам, че са и хакнали профила  8O та не изгорях, но вече на никой нищо не плащам, да знаете  :lol: :lol: :lol:

Хубав ден и от мен!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #983 -: Декември 20, 2015, 09:42:36 am »
Зайче, мерси за кафенцето  :P
Тук е много мъгливо и има слана. Мислих да излизаме да караме колело, но ще остане за следобяд.

Свате, ще пиша аз как го направих това греяно вино на око, но в нета има ужасно много разновидности.

300 мл вино (не сложих повече, че ако не стане, да не хвърляме много  :lol:)
1 щипка канела
3 карамфилчета
малко пресен джинджифил (парче колкото копче на балтон, нарязано по на дребно)
1 щипка черен пипер
1/4 лимон, нарязан на парченца
1/2 мандарина, всяко парче нарязано на 2-3
1 с.л. мед

Слагам всичко накуп и като заври е готово. Консумира се не вряло, а като е 70 градуса (така пишеше).

За танците - ще ги учим и двамата :) Дани уж ходи на народни танци в детската, но на коледното тържество не пожела да се изяви  :lol:

М-и, верно ли това с профила.... Ужас... И на мен една приятелка ми поиска във ФБ, но мойта сметка е с 67 ст. предколедно и й казах, че в момента нямам хич. 
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #984 -: Декември 20, 2015, 10:14:04 am »
Добро утро, взимам кафе и тръгваме с детето към гората,  за дрян за сурвакницата!  Слънчево е, но доста студено.

Свате, ще ти пратя Мария на гости :)

Вчера пък у дома влезе първи съпругът на кръстницата на детето.  Дойдоха си за празниците от Лондон и я затрупаха с подаръци. Един пуловер с коледен елен които свети прикова погледа й. И така....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #985 -: Декември 20, 2015, 10:20:56 am »
Добро утро! Зайко, страхотно кафе. Пак. :D
Закуската:



Смайли, ако събера всички нужни съставки, може и да го пробвам това с греяното вино. Ама ще си го пия сама, че мойто мъж не пие вино. Но пък аз, като една послушна (ти да видиш) снаха, спазвам препоръката на свекъра - по 1 чаша червено вино вечер. Тази година имаше грозде и стана вино, но онзи непиещия не се сещаше да ми вземе, ако и да ходеше твърде често на село. Накрая отидохме всички и си взех. И съм си намерила подходящо и не скъпо мезе, та и вечерята прескачам.
Миналата неделя ходихме по центъра на немския базар и пийнах боровинково греяно вина - абе .... в студа ми хареса, но не за редовна консумация - не обичам сладко вино.
Рачо, аз помня само началото на такава песен  -
„Замъчи се Божа майка
от Игнажден до Коледа“
Иначе и у нас никой не е идвал и нищо не съм давала или плащала. Кръстю ходи да купува протектор и калъф за подаръка на малката, ама това май не се брои.
Стоека, точно вчера фейса ми припомни снимки от Коледното зачатско парти от 2010. Ники току-що проходила и гледа с огрооомно подозрение дядо Коледа, а на следващата снимка вече е готова да ревне  :lol: Пък тази година и стихче му казала. Та плашат се толкова малки деца от тоя брадат, непознат индивид - нормално.

Лека неделя!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #986 -: Декември 20, 2015, 14:26:33 pm »
Бравоооо, изписахме темата  :D
У нас никой не влезе вчера. Само ние си бяхме.
М-и, добре че не си суеверна. Ама си късметлийка  :D
Рачо, да пращам ли снимки? Имам скайпа на жена ти (моят е Еми и Краси - така би трябвало да е изписан при теб; иначе отговаря на ника ми тук с добавка bg).
Смайли, мерси за рецептата! Ще взема и аз да направя греяно винце.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #987 -: Декември 20, 2015, 14:46:23 pm »
Хубава неделя, момичета и рачо!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #988 -: Декември 20, 2015, 14:59:08 pm »
Здравейте, банда :) Записвам си рецептата на Смайли. Аз го обичам червеното вино натюр, но от любопитство ще опитам и греяно. Тъкмо вчера изрових един забравен резерв от миналогодишното и много му се зарадвах. :) Ние вчера нямахме гости, но пък ходихме на рожден ден на една кандидат снаха, така че го приемам като много хубав знак. :)
Спокойна неделя! :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #989 -: Декември 20, 2015, 22:10:53 pm »

М-и, ..... Ама си късметлийка  :D


То може и затова да не съм суеверна  :D

Нямам компания за вино, иначе и аз бих пробвала рецептата :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #990 -: Декември 20, 2015, 23:59:52 pm »
Момичета, дайте ми подарък за момиче на 15 г., което живее в селище на SOS Kinderdorf! Подаръкът не трябва да е в колет, а най-много в голям плик за писмо. Детето живее в Латинска Америка.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #991 -: Декември 21, 2015, 00:25:21 am »
Момичета, дайте ми подарък за момиче на 15 г., което живее в селище на SOS Kinderdorf! Подаръкът не трябва да е в колет, а най-много в голям плик за писмо. Детето живее в Латинска Америка.

Тънка малоформатна книга (надявам се може да чете). Тефтерче. Шалче. Има едни подплатени пликове, в които би могло да сложиш и нещо по-релефно - дрънкулка например. Каквото и да пратиш ще се хареса.  :wink:
Навремето сестра ми си пишеше с едно украинче, което й прати в писмо много красива бяла панделка - още я пази.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #992 -: Декември 21, 2015, 01:59:11 am »
Да, да, разбира се, че може да чете. Ходи на училище момичето.
За шалче мисля, че в нейния климатичен пояс вероятно е твърде топло.
Книга и тефтерче са супер идеи. Дрънкулката също ми допада, може нещо като ключодържател. Все пак не трябва да е твърде скъпо, за да не се почувстват зле другите деца. Шоколади и прочие не искам да пращам, защото сигурно ще пристигнат разтопени.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #993 -: Декември 21, 2015, 09:30:47 am »
Заповядайте в НОВАТА  tree2a ТЕМА ТУК  ornaico1
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)