0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #940 -: Декември 17, 2015, 15:32:47 pm »
Честито на всички малки и големи Данита!  :D

Аз днес жестоко прекалих - имахме коледен благотворителен базар и ...  :eat: :oops:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #941 -: Декември 17, 2015, 15:36:34 pm »
Раздумковци, хич не спамим. Как ще довършим темата - не знам. Ние досега нямахме нет, но в момента, в който го пуснаха, дойдох да ви видя.
Пепс, надявам се, че вече си добре.
Мише, закуската е полезна и уж не се лепи, ама... Аз не закусвам, взимам някой и друг плод в работата.
Нимика, ти си финна мацка, не разбирам защо се оплакваш от някой и друг грам  :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #942 -: Декември 17, 2015, 15:45:09 pm »
nimikaЗайче, благодаря ви. По- добре съм, изписаха ме и ще постоя няколко дни у дома. Заради състоянието ми за празниците ще сме вкъщи. И това си има хубави страни. ;)

Мише и аз не закусвам, едно лате ми е сутрешната доза. Понякога може да хапна плод, но е рядко.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #943 -: Декември 17, 2015, 15:50:15 pm »
Здравейте и от мен! :)
Честито на dani_j, на Дани на Жбрул, на Дани на Смайли, а бе на всички Данита :) /За да не пропусна някой/
Да сте живи и здрави и много сбъднати мечти :)
Пепс, оправяй се скоро!
За закуските да ви кажа, и аз не закусвам - хапвам малко плод, или пък сега зимният период - по една супена лъжица смес от джинджифил, мед и лимон :)
А кафето ми е след това :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #944 -: Декември 17, 2015, 15:58:11 pm »
Ама закусвайте бе момичета, дори и плод да е, закуска си трябва. В тази връзка четах на скоро, е четах силно казано, но ми попадна и я минах по диагонал някаква статия, мисля че беше на д-р Емилова, в която се казваше, че не трябвало да закусваме, защото така от сутринта сме си натоварвали стомаха и сме го карали да работи...  :lol: :lol: Смях в залата, ми че то какво му е предназначението на стомаха все пак, питам аз, а и едни минимум 12 часа си е почивал през ноща и е имал време спокойно да си смели вечерята. Айде моля, аман от глупости. :P

Аз пък закусвам всяка сутрин и то не плод, сладко посмъртно не мога да хапна за закуска, само палачинките ги ям със сладко и сирене завити. Закусвам си с по два сандвича като стой та гледай и една голяма чаша кафе, но тя ми е от скоро де, има няма 5-6 г., до тогава не бях близвала кафе.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #945 -: Декември 17, 2015, 16:12:15 pm »
Ама закусвайте бе момичета, дори и плод да е, закуска си трябва. В
Аз закусвам   .Плода също е закуска ,макар че и аз сладки неща сутрин не мога да ям . В предтсвите на българите  странно , че закуска означава едва ли не баничка или  милинка и боза . Закуската може да е парче сирене   с краставица ,  кашкавал с маслини и сурова чушка ... -пак е закуска . И обядвам . Но след обяд след 14 ч, към 16ч - вече умирам за някаква бисквитка  и сладкишче .

Пепка, ние за малко ще пребиваваме и  в Хасково -ако  има желаещи за  хасковско кафе  и си  в  кондиция за излизане ?

След обикаляне снощи  по магазини  , се оказа , че утре дребния е на рожден ден и сега пак трябва , за да купя подарък . 


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #946 -: Декември 17, 2015, 16:28:06 pm »
е нали това съм написала и плода е закуска, кой каквото предпочита.
в къщи не се закусват милинки, мекици и т.н. пък за боза да не говорим :wink:
обикновено е сандвич с нещо - шунка, яйце и сирене, кашкавал, домашна лютеница, пастет от риба тон, домашна баница, кускус със сирене и масло и до скоро винаги им слагах и парче зеленчук, на едната домат на другата краставица, но сега не, предвид че не им е сезон, свикнали са да изпиват и по една чашка прясно мляко, айрян или чай :wink:
някой хора закусват и мюсли с мляко, пробвах да го пробутам и това, но не се хареса от домашните любимци, та, варианти за закуска много, кой каквото предпочита.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #947 -: Декември 17, 2015, 16:38:24 pm »
В предтсвите на българите  странно , че закуска означава едва ли не баничка или  милинка и боза .
Ами, че как иначе  :lol:
Уважавам закуската, ако е я баничка, я сиренка, я някоя катма или палачинка, защо пък не пържени филийки, мекички, бухтички  :P :eat:
Друг е въпросът колко често стигам до нея :? Ако все пак стигна по-скоро е попара, кус кус или сандвичи някакви запечени, мъфинчета солени или овесени ядки с кисело мляко и мед.
Плодовете ги хапвам между храненията като бебетата, а не като заместващи хранене  :lol:

Благодаря на всички за пожеланията  :P
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #948 -: Декември 17, 2015, 16:40:18 pm »
И аз закусвам като Стефи. Две филийки /през бременността- четири дори, хи-хи/ с нещо си. Или макарони със сирене, ако съм варила на децата, или от принцесите с яйце и сирене на малките. Ако баба е изпратила палачинки или домашна баница-нахвърляме им се всички. Дълги години съм пила кафе на гладно и хайде на работа. Сега не мога така. Онзи ден не можах да хапна в къщи сутринта и веднага в служебното кафене си поръчах принцеса с шунка и кашкавал. Въпрос на навик е. Аз го намирам за полезен и щом стомахът ми го иска, не мисля да го мамя по съветите на д-р Емилова.
Закусвайте бе, хора! :)Толкова е приятно.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #949 -: Декември 17, 2015, 16:43:25 pm »
мда, не стига че все бързаме и моментите с цялото семейство заедно са толкова малко през делничните дни, та за нас си е ритуал, сутрин заедно на закуска и вечер вечерята ни е малък празник  :lol: :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #950 -: Декември 17, 2015, 16:46:59 pm »
Хубаво нещо е закуската и обяда, пък вечеря с чаша вино чудноооо!
И ще съм си 2ХЛ до финале гранде  :lol:

Пепино  :hug2:, зло да те забрави, да оздравяваш бързоооооо!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #951 -: Декември 17, 2015, 16:49:55 pm »
Пепка, ние за малко ще пребиваваме и  в Хасково -ако  има желаещи за  хасковско кафе  и си  в  кондиция за излизане ?

nimika, ще се радвам да се видим. Zlateto също ще е в града, ще си спретнем Коледна среща. ;) Отивам да пиша в другата тема. ;)

Относно закуската - сутрин все бързам, не ми стига времето. Причината е ясна - лягам късно и сутрин едва отварям очи. Вероятно заради това нямам навик да ям и най- много да грабна първия плод, който ми се мерне. Латето обикновено го пия на работа.  :D


Мише  :bighug:
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 17:04:34 pm от Пепка »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #952 -: Декември 17, 2015, 17:49:04 pm »
Привет и от мен!
Весел празник на именниците, да са здрави, усмихнати, жизнерадостни и да получат много подаръци!
Относно закуската - само кафе успявам да пия сутрин и понякога не цялото, а си го пресипвам в шише и го допивам студено в работата. Не е удобно да ям, защото Иво се събужда гладен с репликата "Мама, ам-ам". И изобщо не мога да си представя аз да ям, а той да ме гледа, та затова той яде 2-3 бисквити у нас и по път до яслата и закусва там, за да се социализирал по-добре. Искат да го водя незакусил. То добре, че яслата е близо. И обикновено си слагам закуска за в работата (сандвич в пликче, макарони в кутийка, плодове, недопитото кафе), ако не се изкуша от някоя мазна вита баничка по път. Пусто много ги обичам тия банички,  :hungry: А в работата след кафето се почва наливането с чай, уж с лечебна цел.
Болните да оздравяват бързо!

И да се похваля - одобриха ме за прословутите "децки" и тоя месец ми ги преведоха.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #953 -: Декември 18, 2015, 05:46:13 am »
Добро утро! Ааааааа  8O 8O! Няма кафе???? :( Като чета последните ви постове ,май сме сменили темата на "Цмях,раздумка и....закуска" :lol: :lol:. Ама не съм компетентен по закуските/Пешето е/. Ние,мъжете ,май сме по-компетентни за вечерите :wink:. За това и нямам какво да добавя,а ще изчакам някоя раннобудна девойка да сервира ,и аз ...на готово. :lol:
Пепи,оправяй се! Да не чувам повече никой да говори за болести ,а недай си Боже ,болници! Последен петък ,преди празниците е!! Радвайте се! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #954 -: Декември 18, 2015, 06:22:28 am »
Добро утро, раздумковци  :D
Ето го кафенцето:



Хубав петък!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #955 -: Декември 18, 2015, 06:43:53 am »
Зайко, Зайко, Зайкоооооо обожавам такова кафе  :thankyousign:
Имам приятелка/съседка, достолепна дама, много хубаво го прави!
Може би 3 години сладкодумно си пиехме кафето и разбрах, че е доцент по-физика
и сега така се шегуваме, че съм пила три години кафе с доцент без да знам :)

Ще ми позволиш да сервирам едно капучино за следобед, че чашата направо ме омая :)



Хубав ден  :occasion10:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #956 -: Декември 18, 2015, 07:23:03 am »
Добро утро!
Тази сутрин изборът е труден, но както си му е редът - първо кафето на Зай за събуждане, капучиното на Мишето за по-късно да облажем :D

Честито на патерици на вчерашните празнуващи! Здрави, усмихнати, щастливи и одухотворени да сте!

Пепче
, дано това да е било с боледуването за тази година. Бързо да се възстановяваш, а пък аз като си дойда другата седмица, ще се издирим за по Коледно кафенце :)

Ние днес отпрашваме за Старосел за поредното Коледно парти. На мен ми е първо посещение там, но пък само хубави впечатления са ми разказвали.

Още малко остана до Голямата Ваканция, днес вече съм го отписала :lol:

Лек и весел петък!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #957 -: Декември 18, 2015, 08:34:32 am »
петък еееее  :lol:
Много ми е празнично на мен, толкова ме мързи, изобщо не мога да си събера акъла, а не е като да нямам работа щото то нали преди края на годината всички се сещат за всичко  :lol:
Хубавото обаче е, че на мен изобщо не ми пука  :lol: :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #958 -: Декември 18, 2015, 09:15:06 am »
Добро утро.
Кафето е чудно, а чашата на Мишанта е невероятна! :)
Благодаря за поздравите за моят Дани! Съжалявам, че не можах да ви почерпя, но точно когато реших - компютърът се спече. А след това бяхме на Коледен концерт и нямах тази възможност.
Заповядайте сега на почерпка, макар и с малко закъснение.

Честито и на всички останали малки и големи Дани-та! Да сте живи и здрави и само с добро да се споменават имената ви.
Усмихнат и спокоен ден!
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 09:16:41 am от Tеди »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #959 -: Декември 18, 2015, 09:16:28 am »
Стефи, ти май нещо по-силно си взела от кафе  :lol: ама така е като е щастлив човек :)

И аз почвам поред с кафетата, голям ми е дерт, че не мога да разчета надписа на чинийката  :oops: :lol:
Зайче, надявам се да си надвила вируса! Пепка също да не им се дава повече :)
Мише, капучиното е чудесно, с тая елхичка, точно според сезона   :)

Теди, страхотна почерпка рано сутринта :) Да са ви здрави момчетата!