0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #440 -: Ноември 10, 2015, 10:30:33 am »
И аз похапвам закуски, моля, моля  :lol: може да се предимно плодови, но ям задължително.
И аз закусвам задължително.
Смайли, благодаря! Дано си права. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #441 -: Ноември 10, 2015, 12:54:02 pm »
закуската е най-важното хранене за деня. ние си имаме трация в къщи, всяка сутрин закусваме заедно преди да излезем, и то обилно :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #442 -: Ноември 10, 2015, 15:33:15 pm »
Стеф , как успявате  с времето  ?
като  по американските филми хората   сутрин закусват , пият кафе ,четат вестник ...

Аз сутрин пия   тироксина и не мога да ям след това, та чакам да мине време.
Иначе дребния  сутрин понякога преди да тръгнем за градина иска да закусва  и яде  най-често едно от следните неща , които стават за секунди  -попара  , овесени  ядки  или филия с тахан и мед .


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #443 -: Ноември 10, 2015, 15:41:27 pm »
Стефи , явно излизате късно за работа и училище, аз ако ще правя закуска в такава ситуация трябва да стана преди 6 часа :)


Дали успях да сложа следобедно кафе?!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #444 -: Ноември 10, 2015, 15:52:20 pm »
късно, късно колко да е късно ... :lol:
ставаме в 6.20 възрастните, правим кафе и закуска - принцеси с кашкавал, принцеси с кайма, принцеси със сирене и яйце, намазана филия с масло и шунка, понякога купувам кроасани от лидл  от предната вечер, баница и т.н. Едната девойка тръгва в 7.05 за училище, става в 6.45, хапва и айде. След това всички тръгваме в 7.50, че другата е от по късно на училище. Те това е, сколасваме някак.
Просто е навик при нас, без да се закуси не се излиза, чревоугодници, какво да се прави :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #445 -: Ноември 10, 2015, 17:05:41 pm »
Стеф, моите имат нужда от поне 40-50 минути, за да се оправят, като имаш предвид, че големия го обличаме ние за по-бързо. Иначе дреме, блее, закусва по половин час. А малката трябва да има време да се тръшне и да се успокои.  :lol: Иначе да бързам, да й се карам, да я обличам насила. Ако мога, гледам да си ги спестя. Ние ставаме в 6 ч. И големият излиза между 7 и 7,20 ч. в зависимост с какво ще го води някой от нас.
И ние закусваме сутрин. Иначе ще трябва да стоят гладни.


Нимика, сладко трябва да е. Без плодове и крем. Иначе за вкъщи мога да приготвя всичко, което ми предложите и не ми се види много трудно.   :lol:
Иначе локумки много обичам, но трябва да се занеса до българския магазин, за да купя локум.
Франклин нали има едно синьо куче от плат?! Не може ли такова да му подариш за Коледа на детето?

Уф, а пък аз съм болна. От вчера вечерта се пържа в собствен сос (да се разбира, че имам температура).  :( Дано поне децата не се заразят (и баща им, де, те, мъжете са по-зле от деца, когато са болни).
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 17:18:38 pm от blue_sky »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #446 -: Ноември 10, 2015, 17:11:16 pm »
Е Дес, имаш време да ги дресираш чакай, малки са още  :lol:
Деси също блее, но с подканяне и ръчкане си изяжда закуската за 10-на минути  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #447 -: Ноември 10, 2015, 17:14:21 pm »
Трябва говорната функция да му изключа, докато закусва.   :lol:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #448 -: Ноември 10, 2015, 19:11:28 pm »
Ама баш за мой зет е Кай :lol: На снаха ти, като седне да яде, най-често ѝ казвам „много говориш, малко ядеш“. Чудя се в оная градина как изобщо успява да хапне нещо.
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 19:14:18 pm от Pesheck »
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #449 -: Ноември 10, 2015, 19:56:50 pm »
Закуската е любимото ми ядене  :P Но първо трябва да пия кафе и после да мине около един час и тогава. Като ходех на работа, влизайки в офиса бях най-гладна. Или си правех овесени ядки с кисело мляко или си вземах мазна вкусна баничка  :oops:

Не знам като започна работа колко рано ще трябва да ставам. Сега ставаме към 7 и едва успявам да приготвя Дани и да го сваля пред блока в 8 без 10.  Това без да закусваме. Само Дани пие мляко. Аз разбира се съм по анцуг, а къщата е на вили и на могили и тепърва се качвам да оправя хаоса, който се е получил след оправянето на детето :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #450 -: Ноември 11, 2015, 06:17:17 am »
Добро утро  :D
И аз закусвам, но като Смайли - известно време след кафенцето. Само че предимно плодове.

Хубав и успешен ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #451 -: Ноември 11, 2015, 07:36:23 am »
Добро утро! Музикално кафе  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #452 -: Ноември 11, 2015, 08:04:32 am »
Добро утро!
Взимам си и аз от музикалното кафенце на Зайко и предлагам закуска на уважаващите това хранене:



Днес се очаква поредния топъл ден. Пешека успя да се подстриже вчера, а днес като се разсъни ще се наплеска с боя. После следва посещение при Елора, да направи и ноктите красиви. И ще съм готова за предстоящите ни празници :lol: Даже и пола си купих, понеже на Деси снаата много държи и мама да е хубава и „мадамски“ облечена. :lol:
Лек ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #453 -: Ноември 11, 2015, 08:07:18 am »
Добро утро! :D И кафенцето на Зайо ,и закуската на Пешек ме карат да запея  :lol:. Като добавим и прекрасното слънце навън.... :wink: направо си е празник.Пожелавам на всички ви едно празнично настроение!! :D
Пеше,а вие какво ще празнувате,че чак такива приготовления?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #454 -: Ноември 11, 2015, 08:26:47 am »
Ra4o, рождените дни на Пешето и на малката ще празнуват  :P

Днес казаха, че в 5 часа в София е било 15 градуса  8O Заради вятърът не се усещат много.

Днес ще дойде моята майка. Забравих да ви почерпя вчера и затова днес ще го направя. Стана на 60 години! Да ни е жива и здрава.  :P  Тази вечер ще празнуваме, а аз утре заминавам за Китай за 6 дни и тя ще гледа детенце. Дано всичко да е наред!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #455 -: Ноември 11, 2015, 09:18:04 am »
Смайли, да ти е жива и здрава! Всичко ще се нареди!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #456 -: Ноември 11, 2015, 09:26:19 am »
Добро утро  :),
взимам си от музикалното кафе и от чудесната закуска  :)

И аз предпочитам да закусвам  :), друг е въпросът че в някои дни докато стигна до нея то станало обяд  :)

Пеше, ще сте много красиви и двете :) сигурна съм  :)

Смайли, да ти е жива и здрава мама  :) и весело изкарване на празника! На теб лек път, сигурна съм, че ще бъде много интересно, да събереш много впечатления, а ние ще чакаме снимките  :)

Марси, страхотни са. Красавици големи! Пу пу. Русичката Ангелина ли беше? Ако щеш вярвай, но все едно ти е отрязала главата, много прилича на теб. Изумителна прилика!
А котенцето момченце или момиченце е? Вашите котани как го приемат?
докато отговоря стана другиден  :lol:

Синеочка, русичката е Цветелина, точно с нея тичахме по доктори вчера. Единият от предните зъби е отдавна счупен, сега обаче се поду венеца, вчера вдигна температура и сега е на антибиотик. Сигурно ще трябва да се вади тоя зъб, а като си представя пълна упойка на такова малко дете изтръпвам направо ...  засега да спадне отока пък ще видим.

Котенцето е момченце и засега живее на терасата, но като застуди и той ще влезе вътре, та лудницата ще е пълна  :lol:. На терасата сега си има къщичка кашонче, където влиза през нощта, а денем е на прозореца на слънчице.
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 09:31:41 am от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #457 -: Ноември 11, 2015, 09:47:03 am »
  Вземам си от кафенцето, чудесно е както винаги!

Пеше, браво че се отдаваш на чисто женски глезотии. Мама и Ники ще са най-готините мацки усещам аз :)

Марси, много неприятно с това зъбче. Дано засега да не се налага вадене, че и аз настръхвам при мисълта за пълна упойка и толкова малко дете.
 А как се е счупило?

Днес е празник. Св. Мина, който е покровител на дома,семейството, жените и сираците. Пожелавам на всички домът им да бъде изпълнен само със здраве и щастливи мигове. Нека Св. Мина бди над вас!
А, ако има именици сред нас да са живи и здрави и с гордост да си носят името. Днес освен Мина и производните , празнуват и Виктор и Виктория :)


« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 09:53:17 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #458 -: Ноември 11, 2015, 10:08:04 am »
Аз понеже доста сериозно се замислям за  вземането  на едно коте у дома ,  точно преди мигове разсъждавах  над някой аспекти  от бита му , а сега влизам тук - и марси показала котаранчо . Това ,ако не е  хармония на мислите :)
Замислям се  ,ако тръгнем  на почивка -само дали може да  остане  и някоя съседка да го храни или  какво  да  го правим тогава  ми е  основния проблем .
Имащите котки да споделят лесно ли ги приучиха към навици , произшествия с  издрани  тапети , дивани имаше ли ?


Аз да ви споделя снощи имаше някакви енергии около мен :
- отивам на маникюр  -изгърмя лампата на маникюристката , едни искри , даде на късо . Както й да е, намери алтернатива и приключихме с прекрасен лак .
-прибирам се -мъжът ми донесал коприва-викам да  я бланширам  .Свалям вряла голяма тенджера с над 5 литра вода  и коприва  от котлона и в момента ,в които  я оставям на плота  , дръжката на тенджерата ми  остана в ръката  . Само миг по рано  и щях да се залея с врялата течност , не ми се мисли .
- за край на вечерта счупих една голяма чаша за вино  , но без поражения, сметох и си легнах  жива и здрава .

Та да почерпя  за здраве :


Пеше , чакаме да видим кадри на прекрасни мама  и  принцеса с поли , без поли  , както  дойде :)
Марси , дано малката марсианка се справи геройски със зъбните неволи   . С Кало сме минали през упойка ,но в Пирогов   за операция и бях спокойна ,  но и  в зъболекарски кабинет   ще се справят .

 
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 10:14:58 am от nimika »


Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #459 -: Ноември 11, 2015, 10:11:39 am »
Смайли, да ти е жива и здрава мама! Лек път и весело изкарване! Дребното е в сигурни ръце  :D
Марси, дано се оправи зъбчето на Цвети и да се размине с операцията!
Нимика, случват се такива дни, споко. Важното е, че няма поражения. Не се вижда почерпката, обаче (гладът проговори  :D)
Честит празник на всички! И честит имен ден на Виктория и Виктор! Добре че е Синеочка да напомни  :D