0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #160 -: Октомври 25, 2015, 12:16:00 pm »
Добър ви ден и от мен :) Дано времето не е много студено и да става за неделни разходки навън, СЛЕД гласуване разбира се, не вместо него.  :lol:

Аз срам, не срам, за сефте няма да гласувам, откакто имам това право. Трябваше вчера да тръгна за София, реших, че ще си извадя удостоверение за гласуване на друго място, преди - това можеше да се прави дори в деня на самите избори до 12ч. на обяд. Да, ама те променили правилата, аз съм пропуснала и се оказа, че последният срок за това нещо били изтекъл на 17.10.  :? Утешавам се, че с мен, или без мен - баш нашия кмет едва ли има начин да не бъде преизбран, та в случая не е особен проблем, че ще пропусна.

Надявам се идиотската серия, в която съм напоследък да е приключила, че последните дни нещооооо... Да ви споделя да се посмеете за вчера. Натоварила съм катуна, свършила съм всичко планирано, тръгвам по план и навреме, доволна съм от себе си... Спирам на бензиностанция, зареждам, взимам си капучино за из път и накъм 30-я километър на магистралата ми звъни фризьорката ми. Обяснява ми, че й звъннали от някаква бензиностанция и й казали, че съм си забравила там портфейла - пари, карти, лична карта...прелест! Призля ми, като осъзнах, че наистина съм го забравила. В живота си съм губила веднъж ключа за в къщи и то като дете. Никога нищо не забравям, не губя, даже телефоните си не чупя и сега...това?! Късмет, че не бях минала още Чирпан, та да се връщам от Пловдив  :lol: И късмет, че служителите са го видели и прибрали, че хора - всякакви има... Чак ми се извиняваха, че разровили съдържанието му, за да намерят някакъв телефон на някого, да ми се обади и попаднали на визитката на фризьорката ми, че така...

Та така другарки и Рачо - не бъдете заплеси като мен  :lol: На всички - готина почивка и хубави емоции днес пожелавам!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #161 -: Октомври 25, 2015, 15:51:32 pm »
Хубав ден за всички и за бъдещето !!!
Jbrul,аз за съжаление също не мога ,срока  за подаване на заявление  за гласуване по настоящ адрес беше две седмици преди изборите -аз проверих ,в сайта на Община Бургас имаше фома и онлайн да се подаде това заявление по няколко начина ,но тогава Кало беше болен ,аз се отнесох и забравих.
Та и моят глас ще остане недаден .

И аз веднъж (по точно с помоща на Калоян)забравих портфейла си в клиника Надежда ,тъкмо излизахме от София и си ми звъннаха .Благодаря на човека намерил го и предал непипнат . На регистратурата не знаеха кой е,почерпих тях поне .

Нека всички бъдат така коректни и постъпват така,така както биха искали с тях да постъпват другите.




*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #162 -: Октомври 25, 2015, 16:55:08 pm »
И нашето семейство гласува. Още по обяд всъщност. Уж чакахме с мъжът ми ентусиазираните баби, които в нашата махала са мнозинство, да минат рано - рано. Но и те се изучили, преди 11 часа не ходели :lol:. Хубавото е, че стаята за нашия адрес включва и живеещите в околните къщи. Ами максимум то 6 семейства в къща сме - няма тълпа. За разлика от съседната стая в която гласуват живеещите в близките блокове, там е голямото чакане.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #163 -: Октомври 25, 2015, 16:58:06 pm »
Jbrul, не си сама - моят мъж оня ден си возил телефона от Несебър до Сл. бряг (добре, че му се наложило да спре за нещо)  :lol:
Върху багажника. Добре, че е тежичък и с един гръб, който прави добро сцепление.
Мислех, че аз съм заплесът в семейството.

Тук днес времето беше страхотно. Направихме си разходка и гласувахме.
За първи път видях такива опашки. Мургави нямаме тука, де, да уточня.
Всъщност, сигурно имаме, ама са цивилизовани и се сливат.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #164 -: Октомври 25, 2015, 17:19:18 pm »
Леле, Джбрулка, влюбена си  :lol:
Аз гласувах в ранни зори, защото имах доста работа и не ми се отлагаше, че после са едни опашки. И, представете си, ми говореха на "ти" като си давах личната карта!!! А още по-странното е, че имахме на входа залепен лист от преди седмица (примерно) коя ни е секцията - е, познайте дали отговаряше номера  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #165 -: Октомври 25, 2015, 18:14:36 pm »
Нека споделя и тук изборните си терзания  :?

Намерих си името в някакъв разлепен списък на кварталното кафене и реших, че ще щом ме има там, значи ме има в регистрите за гласуване по новия ми постоянен адрес... Да, ама не... Оказа се, че трябва да гласувам за местни избори в избирателна секция по стария ми адрес, а за референдум в избирателна секция по новия ми адрес. Добре, че са в един град, а не в София и Варна например.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #166 -: Октомври 25, 2015, 21:08:45 pm »
Включвам се пак по вечерно време. За гласуването се обадих на една приятелка да дойде с мен и да стои с Иво в двора на училището, бяхме с триколката, че аз съм на 4-я етаж и няма как да го кача с триколката до там, а ако сме пеша, ще обърне стаята наопаки. Ама той я харесва и беше слушал, тя го возеше из двора и той си траеше. Времето позволи няколко разходки - две сутринта и една следобед. Остана ми да сверя още един часовник, ама трябва да чета упътването, така и не мога да запомня последователността за сверяване на часовника - метеостанция.
Жибрул, стават такива неща, понякога натоварването ни се отразяват кофти. И аз уж съм все подредена, ама взема че си забравя телефоните в къщи 1 път годишно, а един път ги бях забравила в петък в работата и в събота на обяд ходих да си ги взема. Ама ми остана чудно оправдание, като не искам да се обаждам на някого, да казвам, че съм си забравила телефоните в работата. Замислих се какви визитки има в моя портфейл и проверих - освен визитката на зъболекарката, се оказа, че има визитка на служител от Човешките ни ресурси.

По един бонбон за лека нощ:


П.П. И да помрънкам - заради изборите нямаше "Лека нощ деца". Пусках "Маша и Мечока" от ютубчето.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #167 -: Октомври 25, 2015, 21:52:22 pm »
И аз гласувах. Дори заведох една приятелка, която беше в командировка, също да гласува.

Зайо, то аз само това мога.  :oops: Повечето съм ги учила като дете. Най ме озори немският. Сигурно защото е най-труден, а и го почнах чак като студентка.

Джей
, влюбена или загубена (може и двете)?  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #168 -: Октомври 25, 2015, 22:23:46 pm »
И аз гласувах. Винаги , когато мога го правя.  Така де vox populi vox dei :lol:
 И при мен , като при Ртфтчето се игра филма"С деца по избори".  Бяхме с една приятелка и нейните хлапета. Малкият( на 9г ) се цани за зет и докато аз гласувах, той се занимаваше с Александра. Тя разбира се, като всяка дама си показала характера  и поплаквала всеки път, като сприрал количката.
 Вземам си и аз по едно бонбонче и ви пожелавам лека нощ и сладки сънища.
« Последна редакция: Октомври 25, 2015, 22:25:46 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #169 -: Октомври 26, 2015, 05:39:48 am »
Добро утро  :D
С деца на избори е весело, но не ви ли пускат с тях вътре? Не би трябвало да има забрана.
Успешна седмица!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #170 -: Октомври 26, 2015, 07:20:39 am »
Добро утро!
С това ново време се събудихме рано рано тази сутрин. Ама гледам и Зайко е станала вече, и то още по-рано.
Ето закуската:



Пожелавам ви топла, лека и успешна седми;а!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #171 -: Октомври 26, 2015, 07:58:01 am »
Добро утро :)

Зайко, хубаво е кафенцето усмихнато, моя слабост!

Ние спряхме директно пред училището в което гласувахме от път и Митака спеше,
та гласувахме един по-един, а исках да ги заведа, защото вече се интересуват и говорят за това.

Днес е Димитров ден и моето момче е именник, здрав да ми е и с гордост да си носи името!
Много са празнуващите и във форума, благопожелания за всички!




Деси, не е за показване много тортата, защото я транспортирах и на място бързо
трансформирах и скрита украсих, но обещах :photo:

« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 08:22:21 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #172 -: Октомври 26, 2015, 08:32:09 am »
Жбрул, струва ми се, че се мъчиш да обереш медалите тая година, а мислех аз да се кандидатирам за баба Гицка  :lol:
За изборите няма да ви пиша, защото при следващите такива сигурно ще си купя самолетен билет.

Мише, да ти е здрав именника! Тортата на бързо спретната е страхотна!
Честито и на всички празнуващи!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #173 -: Октомври 26, 2015, 09:08:59 am »
Жбрул ме накара и аз да си проверя какви визитки имам в портфейла  8)
Важно е, че всичко е завършило добре и още има добри хора!
« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 14:56:52 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #174 -: Октомври 26, 2015, 09:15:02 am »
Добро утро! Честит Димитровден на всички,а на всички именници пожелавам да са здрави и много успешни. :D На този ден чорбаджиите се разплащали с ратаите и овчарите си и всички се прибирали по домовете си да прекарат зимата. Символични,като за избори,народа се "разплати" с управляващите и се оттегли в заслужена четири годишна почивка. :lol: :lol: И ние тръгнахме с малкия да гласуваме ,ама по обяд всички хукват да гласуват,а това не го отчетохме :(. След 40 минути,мама успя да гласува,а тати чак към 18ч. междувременно,направихме едно "селско" гости на близо и сме много доволни, а и благодарни на времето.Днес го дават да е още по-добро,така че,наслаждавайте се и оставете изборните резултати на заден план. :wink: 
п.п.добре е ,че се намират свестни хора та връщат документи  :lol:.то,парите остави,ама хамалогията с документите....... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #175 -: Октомври 26, 2015, 09:32:07 am »
Добро утро, взимам си от усмихнатото кафенце за усмихната седмица. И от палачинките,  :eating:

С деца на избори е весело, но не ви ли пускат с тях вътре? Не би трябвало да има забрана.


Може и да пускат, ама до 4-я етаж по стълбите ми е хамалогия, дори и без триколката. А пък стълбите са толкова излъскани и се пързаляш по тях, парапетът е висок за малко дете и миналият път една баба се подхлъзна и се изтъркаля по стълбите. Та реших да си спестя евентуален инцидент, с голяма вероятност за случване. Пък на двора - слънчево, врява, някое куче подскача, изобщо веселба.

Мише, честит празник на твоето момче. Да е здрав и щастлив!
Весел празник и на всички именници!

Сега очаквам циганското лято.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #176 -: Октомври 26, 2015, 09:47:33 am »
Добро утро и честит имен ден на празнуващите!  :P
Мише, много целувки за малкото Митаче  :P

Дай Боже повече такива кметове като в Стара Загора и Бургас, които да не ти дават възможност да се замислиш дори за кого да гласуваш.

Ние днес сме будни от 5.10 по новото време... след като снощи будувахме от 23 до 1.30 ч.
 Малкият, въпреки че е болен, има завидна енергия и не иска да си ляга сега (за разлика от майка му). Много напрежение и стрес ми се събраха през изминалата седмица. Е и доста късмет имах (намерих едни забравени от няколко години около 400 лв.  :lol:). Пожелавам си, а и на вас, тази да е по-лека и усмихната и с още повече късмет :P
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #177 -: Октомври 26, 2015, 10:10:31 am »
Честит празник на всички!

Включвам се и аз с почерпка за моя именик:



Слънцето пробива софийската мъгла. :) Да е хубава и успешна седмицата!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #178 -: Октомври 26, 2015, 10:29:22 am »
Ах, Димитровден е  :D
Живи и здрави всички с това прекрасно име!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 12
« Отговор #179 -: Октомври 26, 2015, 10:33:14 am »
Честит празник на всички, които празнуват днес! :)
Да сте живи и здрави! :)

Спорна и слънчева седмица! :)