0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #940 -: Януари 18, 2016, 15:40:34 pm »
Точно заради контракции искам да го пия. Иначе имам изписан 3*2 но-шпа, предполагам също за тонус на матката. Но това е за през деня, а за през нощта освен да поставям Утрогестан? Бебето суче усилено през нощта и матката се дразни, съответно прокървявам малко повече през нощта. Надявам се да мога да туширам с магнезий, и без това напоследък се схващам от време на време...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #941 -: Януари 18, 2016, 15:49:23 pm »
Лили, отбий я.Докато не я отбиеш и не нормализираш хормоните си все ще имаш такива проблеми ако ще и аптека да пиеш.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #942 -: Януари 18, 2016, 16:21:57 pm »
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата. Искам да попитам при първоначалните прегледи 6-9 седмица, как се измерва пулсацията на плода. Има ли го записано при снимката от ехографа?
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #943 -: Януари 18, 2016, 16:25:04 pm »
Маги, благодаря за бързия отговор! Как така, аз си пуснах хормони през ноември и те всичко беше в норма. Кои хормони правят проблем (освен окситоцина на по-късен етап)?
Сигурно ще прозвуча като лигла, но просто не мога да я отбия  от днес за утре, въпреки риска за бебето. Трети ден опитвам да намалявам суканията, но малката до миналата седмица сучеше непрекъснато и на двете ни е трудно. Докато намаля още мога ли да взимам магнезий и/или утрогестан за през нощта?
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #944 -: Януари 18, 2016, 16:38:55 pm »
Извинявам се, че и аз нахлувам, но се притесних сега за този магнезий. Аз съм в 7с и 5 дни, но магнезий 250мг на ден взимам още от преди да зБременея, заради недостиг на витамин Д.

Защо е лошо да се взима магнезий преди 12гс?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #945 -: Януари 18, 2016, 16:40:53 pm »
Маки, все още никой не е казал че е лошо, само аз питам дали е ок :) а Блу отговори че според лекаря и няма смисъл.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #946 -: Януари 18, 2016, 16:50:19 pm »
Lili Най-добре се обади на лекаря си той ще ти каже най-добре
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #947 -: Януари 18, 2016, 16:54:58 pm »
Маки не е лошо, на толкова ранен етап просто той почти не помага за контракциите просто.При теб нещата са съвсем различни и ти ще си го взимаш до край, като е възможно и да ти се увеличи дозата.

Лили, пробвай ако искаш с магнезии, но наистина той действа с натрупване и от днес за утре няма как да стане.Не е само окситоцина и още един хормон точно свързан с прикрепването на плода се влияеше от сученето т.е. произведжането на кърма, но ми бяга сега от ума.Отбиването е трудно факт изпитан и на мой гръб, но не са съвместими нещата според мен.ТИ искаш бебе, мъчиш се, знаем ти историята и колко трудно стигна до Калина, сега трябва сама да прецениш кое е с превес, бебе номер 2 или сукане.Мисля че си и дала много на малката, мисля че имате година и половина стаж и според мен това е супер.

Хриси ани, прави се преглед в повечето случаи с вагинален ехограф.Вижда се как пулсира плода, а може да се чуе и звука на сърцето.Не помня на снимката дали има нещо написано.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #948 -: Януари 18, 2016, 17:17:30 pm »
А, добре, че се стреснах.

Хриси Ани, знам че се мерят пулсациите и че е добре да са над 100-110. А след 8-9 седмица над 140. При мен ги видяха в 7гс с коремен ехограф, но бебето отговаряше на 7с +3 дни, иначе съм чувала, че трябва с вагинален да се гледа толкоз рано...

Чакам си аз да получа потвърждение, че всичко ще е наред с тази ми бременност, че да се запиша и аз в темичката :)

Лека и успешна бременност на всички.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #949 -: Януари 18, 2016, 17:25:26 pm »
Малко се притесних, че д-р нищо не каза за пулсацията. Пусна да я чуя, но не ми каза с колко удара е.
На самата снимка обаче видях, че пише  9 hz, и затова се зачудих, да не би това да е?
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #950 -: Януари 18, 2016, 17:30:33 pm »
Маги, много съм ти благодарна за отговорите! Надявам се ако се сетиш името на хормона да пишеш, за да мога допълнително да проуча въпроса. В интерес на истината всички (доктори и дори консултанти по кърмене) ми казват да отбия бебето, но това просто не е толкова лесно. Опитвам се да лавирам между двете засега, но имам зацапване което леко се увеличава от нощ на нощ и доста ме е страх. Стискайте ми палци да се справя.
Хрис, не е това. Щом е пуснал да чуеш значи всичко е наред. Иначе определено докторът щеше да го отбележи.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #951 -: Януари 18, 2016, 17:41:05 pm »
Хриси Ани, те си имат норма докторите и ако нещо излезе извън норма веднага го споменават.

На мен дори ми споменаха за несъотвествие между плода и сака, което после измериха и казаха, че било в нормата, а не извън нея, но аз така или иначе си се притеснявам...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #952 -: Януари 18, 2016, 18:22:06 pm »
Лили и тук честито :lol: и аз съм на мнение,че в момента магнезия няма да ти помогне...хормона отговорен за лактацията е пролактин :) и тъй като и аз кървях ако помниш в 6г.с. освен но-шпато 3х2 си слагах и утрогестан 3х2,та не мисля,че ще ти навреди,напротив ще ти помогне трябва ти прогестерон,за да задържиш бебчо...повече лежане макар,че с Калина това е трудна работа :lol: и наистина я отбивай голяма е вече,аз съм на мнение кърмене до 1 г.след това е пълен абсурд,тя яде всичко вече,а теб те ползва просто като залъгалка,а не че има нужда от кърмата ти,която и не е толкова качествена вече...офф,прекалих с наставленията...извинявай и стискам палци :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #953 -: Януари 18, 2016, 18:58:49 pm »
Алекс, благодаря че писа! Тъкмо и аз установих че става дума за ниски нива на прогестерона, и оттам може да има проблем със задържането на бебето. Имам препоръка за две таблетки нощем, ще си ги взимам и ако има нещо пак ще го мисля. Засега кървенето е предимно като слабо зацапване, уж не е притеснително, но тези неща бързо стават.
Още веднъж благодаря, момичета!
Лека бременност и страхотни мигове после с малките човечета!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #954 -: Януари 18, 2016, 20:56:12 pm »
Алекс ме е изпреварила, важното е да се вземат мерки на време.И Утрогестан до откат.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #955 -: Януари 19, 2016, 10:26:06 am »
Да обясня и аз какво знам. Утрогестан слагах 3х2, по едно време вечер и три. Така беше до към 14-15 седмица в комбинация с но-шпа. След тези седмици започнах да намалям утрогестана и да замествам с магнерот. Знам че преди 16-та седмеца не се усвоява. Това не пречеше да ми сложат системи с магнезии  болницата в седма седмица. Ефекта при натрупването и не усвояването беше лош, но аз правя и странична реакция. Сега вече вземам магнерот 3х2, но-шпа и папаверин 3х1.
Колкото до вагиналния ехограф са ме гледали само в началото за да чуят и видят пулс. Погледнах на снимките и не пише колко е. За измерванията то е толкова мъничко, че може само седмиците да му видят. Ама простотии от сорта кухо яйце, трябва аборт и прочие колко слушах и ревах. Сега охлювите дето искаха да го махат като му чуят тоновете на кухото яйце се изнасят. Рита за две пришалеца. Пък момичета мойте контракции намаляха, просто не усвоявам магнезия добре. Хапвам си повече таблетки и толкова, нямам никакви скрити инфекции и остатъци от херпеса на крака и май ще раждам нормално.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #956 -: Януари 19, 2016, 13:20:06 pm »
С малко утрогестан зацапването спря... засега. Доволна съм, дано се задържи така!
verechiria, ти си съвсем в края, нали? Аз през цялата бременност имах контракции, и накрая като преполових 8-ми месец всичко спря :) до момента в който започнаха родилните такива. Сега чак се чудя с какъв акъл съм обикаляла планините, при това съм ходила на места с по 2-3 часа път пеш в едната посока... ако стане нещо не могат да стигнат до мен, нито аз до асфалтов път. Как не съм родила нейде при мечките до водопадите ми е голяма чуденка :)
Дано детето има повече акъл от мен, хихи!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #957 -: Януари 19, 2016, 15:42:41 pm »
А херпесът на крака какво общо има с раждането? Или е на слабините?
« Последна редакция: Януари 19, 2016, 15:48:25 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #958 -: Януари 19, 2016, 18:07:01 pm »
Лили в 30-та седмица съм. Радвам се че утрогестана действа.
Блу_скай херпес зостерикс е вид варицелен обрив. В мехурите му се съдържа вируса. На крака ми излезе, по скоро на бедрото. Няма нищо общо с вагиналния херпес. Тряваше да сме сигурни, че всичко е отминало.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #959 -: Януари 19, 2016, 21:35:58 pm »
И с херпес зостер не може да се ражда нормално? Знам какво представлява. Все пак бебето няма контакт с него по време на раждането. Просто се чудя. Лекарят ти със сигурност знае по-добре от мен.
Имам една молба към теб. Моля те, не наричай бебето си "пришЪлец". Това означава някой натрапник, нежелан и прочие. Случаят не е такъв.

Лека бременност и раждане ти желая!