0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #900 -: Януари 11, 2016, 22:37:02 pm »
корема ми само напред расте а отзад ако ме погледне човек все едно не съм бременна.
ох, моя корем беше страшен.. 149см обиколка седмица преди да родя.. после не го мерих, а трябваше, да видим щях ли да го докарам на същите сантиметри като и на височина ( аз съм едва 162см висока)
не можех да правя нищо, мъжа ми ме обуваше, събуваше.. картинка бях..
объркала съм се, че си в Испания.. извинявай! странна им е системата на англичаните.. То не, че много мами на близнаци изкарват до 37гс, но ако е такъв случая, това е само в полза на бебетата.. Какъв зор да ги вадят - не разбирам...

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #901 -: Януари 11, 2016, 23:28:25 pm »
Гальонди, опасяват се, че едното бебе ще започне да страда, иначе вероятно никой няма да напъва да ги вади. С тия 149см обиколка ме успокои моите още нямат 120  :lol:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #902 -: Януари 12, 2016, 10:30:22 am »
Сол много съм щастлива и много се радвам да сте живи и здрави. Ох много се развълнувах идва и моя ред. Аз да се похваля вчера бях на консултация и доктора беше много смел. Ще ме мъчат до осми март дори и ако трябва в болницата на сиситеми. Много се радвам, че вече няма лоши намерения. Пришалеца расте и утре тръгвам към Тутракан да подготвяме пистата за кацане (къщата)  и  петък ще му гледаме всичко. Аз съм добре и много положително настроена. После ще разказвам, успех на всички.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #903 -: Януари 12, 2016, 11:09:12 am »
sol, мила честито бебче!  :bighug: :ballons: Да вие жива и здрава, да ви носи радост на цялото семейство, да расте много щастливо и безгрижно! Прегръдки и бързо да се възстановяваш  :balk_16:

Нелка, пеленката е страхотна! :)

Успех на другите момичета, на които им предстои раждане! Тези моменти са толкова вълнуващи :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #904 -: Януари 12, 2016, 22:20:49 pm »
Гальонди Много се радвам за теб, ние с теб бяхме "колежки" в Тема на Бременните 79, сега ето и че в 96та се засичаме :) Стискам силно палци всичко, да е ок мила  :bighug: :bighug:

м-иБлагодаря ти искренно за съобщението на лични, просто нямам думи  :bighug: Страхотна си, започвам книгите всички една по една...последните няколко дни ми бяха не ужасни, ами незнам дори как да ги опиша...не мога да намеря време и сили да ти благодаря, за това го правя тук!

Най-накрая имам час за фетална, другия понеделник...днес голям шок момичета, казаха ми че бебето е момченце...  :oops: :oops: Синеочка таблицата я отписвам тотално  :lol: :lol: :lol:

Шок пълен, бях сигурна, че е момиче...като ме обхвана една паника - ами с момче какво ще правя и как ще се оправя....:lol: Гледам мъжа ми - няма такава усмивка, няма такава гордост, самодоволството му е изписано на лицето...решавам да замълча пред доктора и тръгваме....Ееее после в колата слушах какви ли не простотии относно величието му  :lol:....честно ви казвам тия мъже са големи скици...

сега в понеделник ще ни потвърдят, дано не са ни подвели, заради мъжа ми най-вече..., че след днес се притеснявам как ще го приеме  :lol:
« Последна редакция: Януари 12, 2016, 22:28:37 pm от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #905 -: Януари 12, 2016, 23:07:26 pm »
Криси, мисли се за майстор сигурно мъжът ти. Може да прави и женски, и мъжки.  :lol:
Ще се справиш и с момченце. Няма къде да ходиш.

Аз чакам снимка на пъзела, като го направиш.  :wink:

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #906 -: Януари 12, 2016, 23:31:59 pm »
Криси, няма нужда да ми благодариш, важното е да си добре!
По повод момчето, аз сега се чудя с момичета как ще се оправям  :lol: а за мъжете съм без думи, но всички са такива скици :lol: моят преди да разберем пола не се хвалеше, че и бебе ще имаме, а после се почна със "Ще имаме момче"  :lol: мислих си, че супер много го е зарадвало това, но сега имаше нова изцепка, като го питат какво прави, отговаря "Правя деца"  :lol: :lol: :lol:
Успех на ФМ!

Блу, моят явно си мисли, че е Баш майстор даже  :lol: :lol: :lol:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #907 -: Януари 13, 2016, 14:02:36 pm »
Криси, честито момченце. И на моя съпруг му се иска момче, макар че пред хората твърди, че няма претенции.  :D Онзи ден му казах, че пулсът на бебето е като на момиче (нали има разни твърдения, че при момичетата бил над 140, а при момчетата под 140, макар че аз много не вярвам в такива прогнози, просто една позната ми го спомена) и той ме стрелна с един укорителен поглед.
Аз пък много се надявам някой ден да имам и момче, и момиче.

Момичета, аз да попитам нещо. На последния преглед лекарят ми каза, че съм с предна плацента. Като се разрових из нета, прочетох, че при нея по- трудно се определя пол, по- малко се усещат движенията на бебето и често накрая не се обръща както трябва и се налага секцио или пък раждането е трудно. Иначе лекарят ми каза, че всичко е наред. На мен много ми се иска да раждам нормално и главно ме интересува дали наистина толкова често се стига до секцио с такава плацента.


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #908 -: Януари 13, 2016, 15:39:33 pm »
Аз и двата пъти бях с предна плацента и двата пъти родих нормално. Бебетата си бяха с главата надолу доста от рано. Само движенията наистина ги усетих сравнително късно. Пожелавам ти успешна и спокойна бременност :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #909 -: Януари 13, 2016, 16:05:28 pm »
Криси моя пък искаше момиченце, а чакаме мъж. Всички викнаха малей, че голяма пишка. А мъжа ми гордо се изцепи, че на татко си прилича. Май му е все тая, важното е да е горд татко. Колкото до пулса ама веднъж не е бил под или равен на 140. За това очаквах момиче, не е вярно поне при мен това за пулса.
Forest rain аз съм с предна плацента и си го усетих 16-17 седмица на 100% за по-рано усещах нещо ама не бях сигурна. Това, че трябва секцио и прочие нищо такова. Доки каза нормално ако не ми мине котка път. Ще вържа котарака в къщи.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #910 -: Януари 13, 2016, 16:48:42 pm »
Криси, честито момченце. И на моя съпруг му се иска момче, макар че пред хората твърди, че няма претенции.  :D Онзи ден му казах, че пулсът на бебето е като на момиче (нали има разни твърдения, че при момичетата бил над 140, а при момчетата под 140, макар че аз много не вярвам в такива прогнози, просто една позната ми го спомена) и той ме стрелна с един укорителен поглед.
Аз пък много се надявам някой ден да имам и момче, и момиче.

Момичета, аз да попитам нещо. На последния преглед лекарят ми каза, че съм с предна плацента. Като се разрових из нета, прочетох, че при нея по- трудно се определя пол, по- малко се усещат движенията на бебето и често накрая не се обръща както трябва и се налага секцио или пък раждането е трудно. Иначе лекарят ми каза, че всичко е наред. На мен много ми се иска да раждам нормално и главно ме интересува дали наистина толкова често се стига до секцио с такава плацента.

И аз бях при двете си бременности с предна плацента - и двата пъти се обърнаха от рано и с главичката надолу, пола ми го познаха от първия път. Родих много лесно и все нормално, първия път отидох дори с 8 см разкритие. Но ритничитата се усещат доста по-късно.

Няма нищо по-хубаво от разнополови деца. Няма никаква трудност при момчетата или момичетата. При първото дете на нашият тати му беше все тая, но при второто искаше пак момче, че бил свикнал вече  :lol:.


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #911 -: Януари 13, 2016, 22:14:39 pm »
Гальонди Много се радвам за теб, ние с теб бяхме "колежки" в Тема на Бременните 79, сега ето и че в 96та се засичаме :) Стискам силно палци всичко, да е ок мила  :bighug: :bighug:
Ех, Криси,честито ти момченце!!! приготви се за пакости, ама по много 😍
На мен не ми било писано 💔 от вчера съм с болки и кървене, та ми е ясно накъде отиват нещата.. Аз имам над 10 спонтанни аборта зад гърба си, дори и на док не мисле да ходя, знам накъде отиват нещата, вече съм като изтръпнала.. Да не ви развалям настроението в тази прекрасна темичка с моите неволи 🌺🌺🌺
Много ми е приятно да влизам да чета вълненията и тревогите на бъдещите мами.. за мое щастие, поне веднъж успях да изпитам това благодатно чувство, за което съм благодарна всеки ден! 😀
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 22:17:02 pm от Гальонди »

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #912 -: Януари 14, 2016, 06:54:28 am »
Привет, бъдещи и настоящи мамчета! Не мога да повярвам, че дойде и моят ред да се запиша в темичката, да си направя лентичка и най-после да се успокоя поне мъничко, но бях си казала, че ще го направя, като мине вчерашният преглед, та ето ни и нас. :)

За мен - на преклонната възраст от 29 (почти 30г.), първа бременност - спонтанна, желана, планирана, след малко повече от половин година редовни опити. Оплаквания нямам никакви, та понякога се събуждам и се чудя истина ли е, че чакам бебче... Работя и планирам така да бъде, докато се чувствам добре. 

За ММ - прясно навършил 27г. бъдещ тати, отворко, който е вечното спокойствие. За момента не показва признаци да осъзнава напълно какво се случва, въпреки че на прегледите обикновено си гълта граматиката. След като вчера видя бебо с ръчички и краченца, се прибра вкъщи, помоли ме да му направя салата, пи две (!) ракии (нещо, което не съм виждала да прави никога!), успя да се напие и не спря да се хили цяла вечер.  :lol:

За бебо - 1.88 см сладурче, което по цикъл е на 8 седмици и 1 ден, а по УЗ е с цели 3 дни по-голямо, с тупкащо сърчице и видимо перфектно. По календар го чакаме на 24 август 2016г., но най-вероятно ще се появи по-рано.

Около нас всички знаят и са безкрайно щастливи, което допълнително ме кара да мисля само положително и да се надявам всичко да бъде наред. Според док всичко е наред, включително ми каза, че не вижда нещо, което да подсказва проблем с износването.

Стискайте ни палци! :D

Ето, не било толкова трудно, записах се!  :oops:




Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #913 -: Януари 14, 2016, 09:32:13 am »
Adelia добре дошла при нас  твоят сега е изпил 2 ракий като е видял бебчо а ка
то усети как рита ще литне до небето лека бременност ти пожелавам
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #914 -: Януари 14, 2016, 10:23:06 am »
Много благодаря за отговорите, момичета. Аз след два дни навършвам 16-та г.с., но все още нищо не усещам, а пък като го гледаме на ехографа, много шава.
Гальонди, съжалявам. Хубавото е, че си имаш вече две дечица да те радват.
Adelia, добре дошла и лека бременност ти пожелавам.

Между другото вие ползвате ли някаква козметика против стрии? На мен доста хора ми казват, че най- добре да се мажа със свинска мас, обаче аз се притеснявам да не взема да навредя по някакъв начин на бебето и засега нищо не ползвам. В една аптека ми казаха, че уж гарантират за качеството и слагали някакви витамини към нея и се чудя дали да си я купя, или да си взема някаква специална козметика. Вие какво ползвате?


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #915 -: Януари 14, 2016, 12:37:41 pm »
Аз се мажех с Bio-Oil и нямам нито една стрия. Но си е и до организъм.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #916 -: Януари 14, 2016, 12:44:41 pm »
Аз се мажех с преварена мас с невен, лавандула и алое. Нямам нито една стрия. А кожата ми е предразположена към стрии, защото е атопична и изклюпително суха. В началото на бременността си се мажех с Икаров и от 7 месец почнах с домашния мехлема, който майка ми ми приготви.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #917 -: Януари 14, 2016, 13:39:33 pm »
Форест аз мажа със вътрешна свинска мас, пет пъти преварена и домашна. Ако искаш дай адрес на лични и пращам буркан. Пробвах какво ли не и накрая ми се нацепиха гърдите. Почнах с маста и всяка вечер като тутманик. От тогава ни стрия ни чудо. Кожата ми е много суха.
Аделия добре дошла, аз също съм на почти 30, а нашия тати на 35. За нас пределна възраст няма, спестихме си един развод. Пази се много.
Гальонди не знам какво да ти кажа, съжалявам. Аз в началото бях така, но се преборих. Лежа по-скоро го мътя и то още нищо че преполових седмия месец.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #918 -: Януари 14, 2016, 18:07:07 pm »
Минах днес скана-кръвопотока и водиде на бебките бяха добре,тоновете на сърцата също(момиченцето обаче е с по-забаван пулс при нас).Не ги измериха- другият четвъртък ще ги измерят вече за да видят как растат.Говорихме за раждането-пак ми препоръчват епидурална при нормално раждане-в последствие ще се види как ще застане второто за да се реши как ще се процедира за  2-то бебче(дали нормално или секцио).Казоха ми също,че направо мога и секцио да искам-тогава можело да удължат с още една седмица .Щяло да има доста персонал около мен и стаята за секцио  щяла да бъде в готовност-ако съм се уплашила нещо направо можело да кажа към секцио да преминаваме още преди да започна да раждам.Незнам и аз,ако е нормално искам и 2-те да ги родя нормално в този случай за да не съм нарязана на 2 места ако родя 1-вото нормално а 2-то секцио.Ще мисля пак-мн.зависи от позията която ще са заели а и какво ще ми кажат другият четвъртък(дали наистина ще имам право на избор).По принцип искам което е по-добре за бебките .И все си мисля,че като са малки ще излязат по-лесно и бързо(но дали е така на практика!!!).Аз да издържа до тогава де,че мн.взеха да натискат ниско долу бебките.Обиколката на корема ми е 108см.Не си мажа с нищо корема или мн.мн.рядко с дом.крем.
« Последна редакция: Януари 14, 2016, 18:19:29 pm от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #919 -: Януари 14, 2016, 19:42:13 pm »
Зузи, при нас беше подобна ситуацията! Единия с главата надолу, бебе А, другия обаче, бебе Б беше във всички посоки, не се спря, всеки път като ни гледаха беше в нова поза 😂 Та доки каза, добре ще излезе първия, но за втория се съмнявам, че ще се наложи секцио. И аз като чух, че хем ще раждам, хем вероятно ще се наложи секцио .. 😱 И реших, че направо ще правим секцио.. Четох по въпроса.. Не е рядко срещано да се роди единия близнак, а втория да се обърне с дупата надолу или напречно, веднага след това.. И да се наложи секцио.. Това при нас, де!! 😉