0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #740 -: Декември 23, 2015, 20:41:37 pm »
Момичета, помагайте! Как се справяте/справяхте със запека. Три вечери пих Фрутилакс, никакъв резултат, днес 5-ти ден не ходене, сутринта пих Дуфалак и сложих свещичка Бизакодил. Веднага след това прочетох листовката и видях, че пише да не се приема от бременни, особено първия триместър. Уплаших се и веднага във WC-то, уж я изкарах, но..... Надявам се нещо да не съм си направила. Не знам и Дуфалака колко мога да го пия.
poli_s, по принцип на всеки организъм действат различни неща при запек. Ти трябва да пробваш различни неща и да видиш на теб какво ти действа. Например на мен ми помага много айрян и овесени трици с кисело мляко. Иначе още сушени сливи, тиква, круши,( от плодовете банани и ябълки имат обратният ефект - стягащ), изобщо храни богати на фибри, пълнозърнести храни, сутрин на гладно чаша топла вода с мед, изчакваш половин час и тогава закусваш. Освен това има един сироп, който е за бременни при запек, казва се Лактулоза, на мен предната бременност ми го даваха във болницата, но ако стигнеш до него, разбира се, първо се консултирай с твоя лекар, не го вземай на своя глава! Успех! Да се справиш бързо с този проблем, знам колко е неприятно, аз имах два пъти запек в началото на бременността.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #741 -: Декември 23, 2015, 20:45:24 pm »
Писали сме с м-и едновременно, сега видях, че и тя е писала за Лактулозата  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #742 -: Декември 23, 2015, 20:47:19 pm »
sol, айрян пия всеки ден по 1л и не съм забелязала да ми действа. Цялата работа май идва от но-шпато. Но ще се пробвам с плодовете и прясното мляко, както и топлата вода на гладно.
Лактулоза съм пила, но мого зле ми действа на корема- болеше ме. От Дуфалака съм по-доволна
« Последна редакция: Декември 23, 2015, 20:51:39 pm от poli_s »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #743 -: Декември 23, 2015, 22:25:09 pm »
От Лактулозата и мен ме боли, че понякога не ми и действа, само понякога действа по-бързо, почти изпих шишето докато сменя желязото де. Дуфалак съм пила с предната бременност и не е имало болки, винаги действаше нищо, че пия днес, а става утре.
Хубаво е повечето неща да са включени ежедневно и да стане начин на живот един вид, да се пие вода и да има повече фибри в менюто. Пропуснах за напиша, че пълнозърнестият хляб също е по-добре от бял.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #744 -: Декември 23, 2015, 22:27:10 pm »
И edit-чето си мина по реда  :D Сега наред е milch. milch пожелавам ти успешно и леко раждане, всичко да е наред, и най-хубавият Коледен подарък - едно здраво бебче!   :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #745 -: Декември 24, 2015, 10:53:57 am »
Здравейте, момичета :) Моля ви за помощ относно размерите на плода в 12 гестационна седмица. Изчетох всички възможни сайтове, но навсякъде пише различно и не знам на кое да вярвам. Питам понеже съм на края на 12 седмица и ходих за ранен биохимичен скриниг. Лекаря ме гледа на ехографа, измери параметрите на бебчето, каза че всичко изглежда нормално, но също спомена, че бебето върви по-едро. Каза ми, че било около 63 грама теглото, в сайтовете пише различни стойности, но като цяло най-много 30 грама. Двойно на това ми изглежда притеснително. Дано всичко да е наред, но все пак моля ако знаете нещо по този въпрос да споделите :) Благодаря предварително!

beba89, аз също бях на БХС в 11 г.с.+ 5 дни. На мен тегло не са ми мерили. Лекарят измери дължината на фетуса (глава- опашка). Мисля, че се означава като CRL. Измери и други показатели, но тегло никъде не виждам да пише.

Момичета, излязоха ми резултатите от БХС, но ще отида при лекаря за коментар след Нова година.
Това е част от резултата:

Комбиниран риск за болест на Даун- 1 от 57 000
Риск за болест на Едуардс- 1 от 100 000
Риск за болест на Търнер- 1 от 100 000
Риск за болест на Патау- 1 от 100 000
Риск за триплодия (немоларна)- 1 от 100 000

Биохимичен риск за болест на Даун- 1 от 7 700
Възрастов риск за болест на Даун- 1 от 1 100
Възрастов риск за болест на Едуардс- 1 от 10 000
Възрастов риск за болест на Търнер- 1 от 6 200
Възрастов риск за болест на Патау- 1 от 31 000
Възрастов риск за триплодия (немоларна)- 1 от 100 000

От описанието след резултата ми стана ясно, че процентът не трябва да е по- висок от 1 от 100, но тъй като не съм особено наясно, бих искала да попитам тези от вас, които вече са минали през това изследване, дали нещата изглеждат добре. Не ми е ясно защо има такава голяма разлика между комбинирабия риск за Даун и биохимичния и възрастовия. В допълнение да напиша, че нухалната транслуценция е 1.09 мм и е налице носна кост. PAPP-A (плацентарен протеин) МоМ- 1.21 и Free bCG MoM- 0.74. Нухалната транслуценция MoM е 0.79. Някой може ли да ми каже каква е разликата между тази, която е 1.09 и тази, която е означена с МоМ и е 0.79.
Благодаря предварително и весели празници на всички.




« Последна редакция: Декември 24, 2015, 11:01:19 am от Forest rain »


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #746 -: Декември 24, 2015, 11:09:28 am »
Здрасти мисля че няма от какво да се притесняваш резултатите са хубави
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #747 -: Декември 24, 2015, 17:36:35 pm »
Forest rain резултатите са ти чудесни. Възрастовия риск е математика, не му обръщай внимание. Всичко е наред, той зависи от това на колко години си.
Момичета и аз имам контракции, особенно като лежа. Също болки в коремче и около пъпа. Пия но-шпа и магнерот ама няма голяма полза. Като съм права или ходя корема ми е стегнат и доста опънат. Много се притеснявам дали ще откарам до края. Има ли някой с опит?
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #748 -: Декември 24, 2015, 17:53:34 pm »
Verechiria обади се на лекаря си не е хубаво че имаш болки и контракции онзи ден бях на преглед и лекарят ми каза ако имам повече от 5 контракций да увеличим магнезия така че по добре му се обади
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #749 -: Декември 24, 2015, 18:21:05 pm »
Весели празници на всички!
Нека добрия старец ви донесе най-желаните подаръци!
Здраве, любов и щастие!

Не прекалявайте с похапването  :wink: и не се претоварвайте много! Оставете другите да шетат повече - мъже, свекърви ... :) 
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #750 -: Декември 25, 2015, 08:29:19 am »
Весела Коледа на всички!Много здраве, усмивки и още много пухкави и здрави бебчета на финала!
Почерпвам всички от моята торта за Рожденният ми ден днес!
И аз в началото се оправях само с лактулоза,но мн.ми ставаше лошо от нея и получавах и спазми за да ми подейства в по-голямо количество.Сега всяка сутрин на гладно по 1-2ч.вода/чай с мед,последно време взех да пия и мн.разредено кафе но ми става лошо от него.Ям и кивата на гладно след водата/чая.Ям и салати през деня макар и от тях да ми е гадно още-повече фибри и пак се запичам понякога.Супички също е хубаво да се ядът също си поръсвам навсякъде пшенични трици като се сетя.
Малко се преуморих вчера и пих хапчета от болки в кръста,днес дано не е така-ще гледам поне да стоя повечето седнала,че аз все нещо ставам да правя.
Мен като ме стегне корема гледам да лежа и ми помага.Като ще излизам на някъде пия магнерич за да не ме стяга корема докато вървя но и при мен няма особенно полза а и тук не изписват никакви хапчета за това-казват само почивка и вода.
« Последна редакция: Декември 25, 2015, 09:17:47 am от zyza »
   
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #751 -: Декември 25, 2015, 09:29:41 am »
Честито Рождество Христово пожелавам на всички много здраве Zyza честит рожден ден.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #752 -: Декември 25, 2015, 11:00:24 am »
Forest rain резултатите са ти чудесни. Възрастовия риск е математика, не му обръщай внимание. Всичко е наред, той зависи от това на колко години си.
Момичета и аз имам контракции, особенно като лежа. Също болки в коремче и около пъпа. Пия но-шпа и магнерот ама няма голяма полза. Като съм права или ходя корема ми е стегнат и доста опънат. Много се притеснявам дали ще откарам до края. Има ли някой с опит?
Опит е силно казано може би. Износих първата бременност без проблем и без лежане въпреки болките и контракциите. Док беше спокоен тогава и не е имало и препоръки да лежа, казваше, че матката е по-чувствителна, сега вероятно защото са две, основните препоръки са за много лежане. При измерване на тонове открих, че не всяко стягане и болка е контракция, никакви контракции не ми излязоха, стягането и болката са от движения, просто вече са големи, движат се повече и като е тясно...
Болки около пъпа имам най-вече като се обръщат, т.е. вероятно когато се задържат хоризонтално и продължава ден-два това. Не ходя много, от запушеният нос се задъхвам и често ме питат дали не ми е лошо.
Ако имаш болки като лежиш и стягане, ставай да се разтъпчеш и обратно, ако са при ходене, лягай да почиваш. Много ме облекчават душовете. Дали не предлагат раждане под душа  :lol:


Честито Рождество! Много здраве и успешно да дочакаме подаръците :)
Зиза, честит рожден ден!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #753 -: Декември 25, 2015, 16:26:23 pm »
Момичета, излязоха ми резултатите от БХС, но ще отида при лекаря за коментар след Нова година.
Това е част от резултата:

Комбиниран риск за болест на Даун- 1 от 57 000
Риск за болест на Едуардс- 1 от 100 000
Риск за болест на Търнер- 1 от 100 000
Риск за болест на Патау- 1 от 100 000
Риск за триплодия (немоларна)- 1 от 100 000

Биохимичен риск за болест на Даун- 1 от 7 700
Възрастов риск за болест на Даун- 1 от 1 100
Възрастов риск за болест на Едуардс- 1 от 10 000
Възрастов риск за болест на Търнер- 1 от 6 200
Възрастов риск за болест на Патау- 1 от 31 000
Възрастов риск за триплодия (немоларна)- 1 от 100 000

От описанието след резултата ми стана ясно, че процентът не трябва да е по- висок от 1 от 100, но тъй като не съм особено наясно, бих искала да попитам тези от вас, които вече са минали през това изследване, дали нещата изглеждат добре. Не ми е ясно защо има такава голяма разлика между комбинирабия риск за Даун и биохимичния и възрастовия. В допълнение да напиша, че нухалната транслуценция е 1.09 мм и е налице носна кост. PAPP-A (плацентарен протеин) МоМ- 1.21 и Free bCG MoM- 0.74. Нухалната транслуценция MoM е 0.79. Някой може ли да ми каже каква е разликата между тази, която е 1.09 и тази, която е означена с МоМ и е 0.79.
Благодаря предварително и весели празници на всички.

Forest rain, индивидуалният риск за твоето бебе е изчислен на базата на твоята възраст, ултразвуковите данни от прегледа при гинеколога и биохимичните показатели. Затова се нарича комбиниран. Възрастовият риск отчита само възрастта, без останалите показатели, т.е. всички жени на твоята възраст имат същия риск. Биохимият риск отчита само биохимичните стойности, в този гестационен срок това са свободно бета ЧХГ и PAPP=A.

МоМ е акроним от "multiple of the median". Медиана е статистическа величина, която разделя група данни на две равни половини. МоМ показва колко далече е дадена стойност от медианата. В конкретния случай NT на твоето бебе е 1.09 мм. МоМ на бебето ти се получава, като разделим индивидуалната стойност, в случая 1.09 на медианата за този гестационен срок, която е предварително изчислена върху много на брой измерени NT в дадена популация. Отстоянието на дадена величина от медианата има прогностична стойност не само за скринираните проблеми, но и за други важни за бременността рискове, като развитие на прееклампсия например.

Пак по темата, моето мнение е, че данните, които са предназначени за лекаря, не бива да се дават на пациента, защото внасят допълнително объркване и често водят до излишна тревожност. Но колегите от генетиката не са съгласни с мен. Важното е, че твоите резултати са добри. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #754 -: Декември 25, 2015, 17:00:58 pm »
Честито Рождество Христово, мили момичета!!!  mc101 tree2a ornaico1  santa2 Пожелавам на всички да са много здрави, безпроблемна бременност до края и здрави, и пухкави бебчета!  ylinfant И нека темичката продължава да се пълни с нови бъдещи мамчета!  preggo
zyza, честит рожден ден!  :balk_19: :balk_12: :balk_14: :balk_9: Колко хубаво да имаш рожден ден на Коледа  :D, бъди много здрава, ти и твоето семейство, и здрави и пухкави бебчета!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #755 -: Декември 25, 2015, 19:37:19 pm »
Честито Рождество Христово! Пожелавам на всички да дочакат термините си. Лека бременност и здрави бебчета.
Колкото до контракциите и болките пия много лекарства, почивам и стискам кълките. Държа връзка с доктора който ме следи и отделно инвитро клиниката. Преди две седмици нали бях в болницата малкия беше тръгнал, успяха да го задържат. За сега докторите казват да внимавам. Момичета Коледа е случват се чудеса, аз в неделя влизам в седмия месец. Оптимист съм и смятам всеки изминал ден, в който малкия е в корема ми за Божи дар. Ще видите ние ще сме добре. Бъдете силни и оптимистично настроени.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #756 -: Декември 25, 2015, 20:13:16 pm »
Честито Рождество Христово на всички.
Благодаря за отговорите и за подробното обяснение на д-р Даскалова.
verechira, още малко остана. Влизаш в последния триместър. Сигурна съм, че всичко ще е наред.
Честит рожден ден, Zyza! Пожелавам ти да има много здраве и радост в семейството ти.


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #757 -: Декември 25, 2015, 22:07:19 pm »
Честита Коледа майчета!
Да сте здрави най-вече и леко и безпроблемно износване и раждане!
На Коледа стават чудеса-моето чудо е вече на 10 седмици!
Не спирайте да вярвате!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #758 -: Декември 26, 2015, 04:48:13 am »
Благодаря Ви за пожеланията милички! Нека да се сбъднат всичките ни желания!
   
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #759 -: Декември 26, 2015, 13:09:47 pm »
Весели празници на всички и много сбъднати мечти. Днес аз бях на преглед да видим малкия човек, вече знам че ще имаме момче и съм много щастлива. Тежи 150 грама и се развива добре. Дано всички бебенца са живи и здрави!