0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #700 -: Декември 17, 2015, 20:46:44 pm »
Здравейте, момичета. Днес бях на първи БХС. На УЗ преглед всичко изглеждаше добре. Бебчо много шава.
Аз обаче се притесних, защото мъжът ми изведнъж се обрина. На определени участъци от тялото му излязоха петна със ситни пъпки. Като ги чеше стават по- ярки, а иначе се поскриват. Той смята, че е алергия, но аз се притеснявам да не е някаква шарка. Няма температура. В събота имаше силно главоболие, но и мен същия ден много ме болеше глава.
Аз съм карала само рубеола. Правих изследване за антитела преди да забременея и имам. Въпреки това много се притеснявам да не е шарка. Никога досега не се е обривал. Утре ще иде на лекар.


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #701 -: Декември 17, 2015, 20:58:11 pm »
sol, моята бебка се беше завъртяла в 33-та седмица и тогава тежеше колкото твоята  :) , но съм чувала, че бебето може да се завърти и буквално в последния момент - майка ми и леля ми са жив пример, а други мои приятелки...така че да се надяваме, че може да се обърне и да избегнеш секциото, ако разбира се не го предпочиташ. Всъщност сега ми изплува някакъв спомен, че секциото ти беше за 11-ти януари или те бъркам с някоя друга мама :balk_88:  :oops:. Стискам палци всичко да е наред!  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #702 -: Декември 17, 2015, 21:16:37 pm »
Мацки, не пиша много, но ви чета :wink:
От известно време като тръгна да ходя и ме боли ниско долу - уж всичко е наред, но се притеснявам.
Като седя или лежа няма проблем. Аз съм с близнаци в 6 месец.

М-и, ти с близначета ли си или нещо не съм разбрала? Гледам, че нямаш лента като мен :lol:
Кога ти е термина?
Ти май се подиграваш с двата ми щъркела  :lol: Такава лентичка успях да сглобя и няма да я пипам, че пак ще остана без  :lol: Терминът според календара след 71 дни :)
За болките кажи на Док, вероятно ще ти дадат магнезий и/или ношпа.

Сол, както Блу е писала, микробиологията е важна при нормално раждане. Иначе ако имаш някакви притеснения пусни. На мен предният път не помня да са ми правили МБ, но то и капка не излизаше и не е имало за какво аз да се притеснявам, докато сега имам течение и ми пуснаха вече два пъти. До последно може да си се върти бебето, така че не е сигурно как ще бъде.

Forest rain, правили сте първа ФМ ли?  За обривите и аз мисля, че не е шарка, защото казваш, че са на участъци.
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 21:19:40 pm от м-и »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #703 -: Декември 17, 2015, 21:54:01 pm »
м-и, първа ФМ беше. В 11 г.с.+5 дни съм, но бебето отговаря на 12+4. Видях го как си мърда ръцете и даже отскача, като си избутва гръбчето. По едно време ни обърна и гръб. Лекарят каза, че за момента всичко изглежда много добре. Направи измерванията и няма никакви проблеми, но сега този обрив ми развали цялата радост от прегеда. Откакто съм забременяла, не спирам да се притеснявам от шарки и днес, като го видях как се обрина, лошо ми стана.
Цялостната оценка на риска от БХС я очаквам до 10 дни.


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #704 -: Декември 17, 2015, 21:59:58 pm »
Първата ФМ май е най-вълнуваща :) Не се притеснявай, всичко ще е наред!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #705 -: Декември 17, 2015, 22:24:32 pm »
Благодаря. :)  Мъжът ми отиде в спешното и от там са му казали, че сто процента не е шарка, а хранителна алергия и са му били инжекция. До утре би следвало обривите напълно да изчезнат.


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #706 -: Декември 18, 2015, 08:25:07 am »
Forest rain И аз като теб много се притеснявам за шарки, аз пък съм карала само варицела от всички детски болести и нямам имунитет към токсоплазмоза.. :? Успокоявам се, че дъщеря ми съм я ваксинирила срещу рубеола и хипотетично, дори и да има в градината, няма как да я докара вкъщи...или поне така се надявам  :?
Танита честита двойна радост! Страхотна новина, много се радвам за теб!

Момичета, можете ли да ме посъветвате за добър АГ, който да ми проследи бременността докато съм в София? Дадоха ми телефон на един много добър специалист, но ме предупредиха, че много трудно било с него да се свържеш, много се висяло по опашки да влезеш за преглед и се чудя дали това е най-добрата опция за мен. Трябва да си запиша час за 1вата морфология и сега се чудя къде... :? Може и да е на частно, не е проблем..

Нашият преглед мина, всичко е ок, бебто си отговаря точно на седмиците  :cheerleader: :cloud9:


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #707 -: Декември 18, 2015, 08:40:39 am »
Forest rain спомням си първата ни ФМ леле голяма радост беше. Пиклюто си обърна дупето и гърба и заспа. Много се смяхме и забавлявахме. Втората беше на 4д толкова се вълнувахме и се радвахме с татко му, че аз две нощи почти не спах. Той си търкаше очичките, усмихваше се като го закачахме. Реаргираше на всичко което правехме. Ох колко мило ми стана големи трепети са.
Танита в шести месец и мен почна да ме боли ниско долу, малкия се завъртя. Аз си пия но-шпа и магнерот, че тия контракции не спряха да му се невиди. И понякога така притиска пикочния мехур и други неща все едно имам цистит. Инава като го накарам да се отмести малко.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #708 -: Декември 18, 2015, 12:39:03 pm »
Krisi, аз покрай моите страхове за шарките четох, че рубеолата все по- рядко се среща вече. Аз не знам дали в БГ има ваксина за варицела. Допреди няколко години четох, че е нямало. Към токсоплазмоза също нямам имунитет и си пускам понякога кръвни, за да я следя.
verechiria, наистина беше много вълнуващо. От вчера не съм спряла да гледам диска с клипчетата. Има много ясно оформено носле. Голямо сладурче. Нямам търпение за следващата ФМ. Твоята в коя седмица беше? Ти иначе по-добре ли си?


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #709 -: Декември 18, 2015, 18:47:25 pm »
sol, моята бебка се беше завъртяла в 33-та седмица и тогава тежеше колкото твоята  :) , но съм чувала, че бебето може да се завърти и буквално в последния момент - майка ми и леля ми са жив пример, а други мои приятелки...така че да се надяваме, че може да се обърне и да избегнеш секциото, ако разбира се не го предпочиташ. Всъщност сега ми изплува някакъв спомен, че секциото ти беше за 11-ти януари или те бъркам с някоя друга мама :balk_88:  :oops:. Стискам палци всичко да е наред!  :wink:
edit, да секциото ми се очертава към 11-ти януари, но още не сме уточнили точната дата. Да ти кажа, тъй като имам много лошо преживяване от лекарите тук във Варна в АГ със спонтанният ми аборт с близнаците предната бременност, не мога да се доверя вече на никого, освен на моя доктор, който ми прави ин витрото се налага секцио, защото той не поема естествени раждания, а прави само секцио, защото е много ангажиран. А, аз държа да съм при него. Благодаря ти за стиснатите палци, от мен също стиснати палци и за теб да мине по-леко раждането ти и всичко да е наред!  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #710 -: Декември 19, 2015, 00:32:40 am »
Forest rain, не се слага ваксина срещу варицела в България, защото не е разрешена за продажба.

Криси, аз бях на една ФМ при проф. Снежинка Томова (май беше проф.). Потърси координатите й в нета!
« Последна редакция: Декември 19, 2015, 00:34:14 am от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #711 -: Декември 19, 2015, 09:36:36 am »
Момичета, можете ли да ме посъветвате за добър АГ, който да ми проследи бременността докато съм в София? Дадоха ми телефон на един много добър специалист, но ме предупредиха, че много трудно било с него да се свържеш, много се висяло по опашки да влезеш за преглед и се чудя дали това е най-добрата опция за мен. Трябва да си запиша час за 1вата морфология и сега се чудя къде... :?
Може и да е на частно, не е проблем..

Криси, правих две фетални морфологии (в съответните седмици) при д-р Димитър Марков  http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100
и трета - Фетална ехокардиография при доц. Снежина Томова http://www.docenttomova.bg/index.php?p=5 . И двамата са много добри специалисти.
Прегледай сайтовете, описано е в кои гестационни седмици трябва да се направят, като час за преглед се записва доста по-рано (месец-два), и е платен преглед.
За проследяване на бременността ходех на прегледи в клиниката и отделно на ЖК с направление в Майчин дом, но в МД не бих препоръчала, там се налагаше да ходя заради болничните.
В някоя от репродуктивните клиники също е вариант.
« Последна редакция: Декември 19, 2015, 09:39:49 am от marsi »

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #712 -: Декември 19, 2015, 14:09:53 pm »
Krisi, аз покрай моите страхове за шарките четох, че рубеолата все по- рядко се среща вече. Аз не знам дали в БГ има ваксина за варицела. Допреди няколко години четох, че е нямало. Към токсоплазмоза също нямам имунитет и си пускам понякога кръвни, за да я следя.
verechiria, наистина беше много вълнуващо. От вчера не съм спряла да гледам диска с клипчетата. Има много ясно оформено носле. Голямо сладурче. Нямам търпение за следващата ФМ. Твоята в коя седмица беше? Ти иначе по-добре ли си?
Втората я правих в 20-та седмица, включваше доплер и ехокардиография. Третата е на 15-ти януари, точна два месеца сред втората. При мен имаше голям риск от увреждане на сърцето, заради ефекцията от варицеления херпес. Изчакахме, не разреших аборт и всичко си му е наред.
Аз стискам зъби влизам след седмица в седми месец и шансовете ми с всеки изминал ден стават все по-високи. Това естествено ми дава сили и се чувствам по-добре. Другото да си призная не ме интересува, отдавна няма значение дали ми е лошо или ме боли.
Успех на всички и да се пазите.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #713 -: Декември 21, 2015, 13:52:58 pm »
Здравейте момичета как сте загубихте се тези дни аз имам въпрос към вас вече съм 31седмица обаче забелязвам че корема ми се смъква надоло всеки ден по малко това дали е нормално или още е рано
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #714 -: Декември 21, 2015, 14:08:05 pm »
Krisi08,  с първата бременност бях на фетална морфология при доц. Томова. При втората правих 3 фетални морфологий при 3 различни лекари-първата при др. Цолова във Фемина, втората при Димитрова пак там и третата в Токуда при лекарката, при която раждах -др. Колева. С изключение на прегледа при Димитрова, която малко пресилено ми изкара акъла, от всички останали съм супер доволна.
Успех.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #715 -: Декември 21, 2015, 15:21:50 pm »
Здравейте момичета как сте загубихте се тези дни аз имам въпрос към вас вече съм 31седмица обаче забелязвам че корема ми се смъква надоло всеки ден по малко това дали е нормално или още е рано
Аз съм доста по-назад от теб, но преди десетина дни лежах за задържане. Малкия тръгна и коремче падна доста ниско. Обясниха, че това е нормален процес и се подготвя да излиза. Кофтито е че при мен стана в 23-24 седмица и сега лежа.
Сега го усещам супер ниско долу където е срамната кост.
Така,че споко трябва да почнат да ти следят тоновете ако не са почнали.
Аз вече имам два записа, при теб е време напомни им.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #716 -: Декември 21, 2015, 15:28:10 pm »
А пък на мен акушерката още от 35-36 седмица ми обясняваше как ми бил паднал коремът и накрая госпожицата се роди предизвикано в 42 седмица. Така че, не съм убедена, че това е някакъв показател.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #717 -: Декември 21, 2015, 15:59:32 pm »
Значи да не се притеснявам аз сега чакам да мине коледа и съм на преглед ще питам и лекаря за това
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #718 -: Декември 21, 2015, 17:16:33 pm »
Значи да не се притеснявам аз сега чакам да мине коледа и съм на преглед ще питам и лекаря за това
Ако нямаш контракции не се притеснявай, аз по принцип знам, че коремът трябва след 34-та да слезе. Моят още не е, което пък не е спряло контракциите, та знам ли :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #719 -: Декември 21, 2015, 19:18:22 pm »
Здравейте момичета как сте загубихте се тези дни аз имам въпрос към вас вече съм 31седмица обаче забелязвам че корема ми се смъква надоло всеки ден по малко това дали е нормално или още е рано
eliza156, явно, че при всяка жена е различно и май наистина не е показател. И аз знам, че към 9-и месец по принцип се смъква надолу, но при някой и по-рано, а съм чувала, че дори при някой жени изобщо не се смъква и така си раждат. При мен също не се е смъкнал още. Най-добре наистина да се консултираш с твоя лекар. Но, както м-и ти е писала, щом нямаш контракции едва ли имаш повод за притеснение.