0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #580 -: Декември 06, 2015, 18:32:10 pm »
Момичета, като се родят сладурите спокойно може да се местите тук :) http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=62.0
 Все ще се намери време или ще имате въпроси ;)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #581 -: Декември 07, 2015, 15:34:00 pm »
Здравейте, момичета. Ден преди термин все още сме 2в1. Цял ден ми е лошо, с леко гадене. Също съм и с разстройство (извинете). Не свързвам нищо от това с храна. Възможно ли е да са симптоми за предстоящо раждане?
 
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #582 -: Декември 07, 2015, 15:38:59 pm »
Диарията е един от най-често срещаните симптоми на предстоящото раждане. Скоро ще е :) Успех!


Всеки миг е още един шанс...
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #583 -: Декември 07, 2015, 15:41:15 pm »
Добре дошли на новите момичета, лека и безпроблемна бременност им пожелавам.  :) Аз се включвам с питане: от около 4 седмици много отчетливо усещам движенията на бебка, усещам как се мести ту наляво, ту надясно, понякога имам чувството, че прави салта. Най-енергична е вечер след 21 часа и рано сутрин. От няколко дни обаче е доста активна и през деня, даже в момента подритва. Та оставам с впечатлението, че може би тя спи когато и аз спя, защото през останалото време я усещам постоянно. Искам да попитам мамите, особено тези, които имат повече опит, дали им се е случвало да имат толкова активни бебета? Предполагам, че и това е строго индивидуално, както повечето неща по време на бременността, но ми е за пръв път и съм любопитна.
Нелка, леко и безпроблемно раждане ти пожелавам!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #584 -: Декември 07, 2015, 16:36:45 pm »
Sweet Angel и при нас е същата работа постоянно усещам движенията на бебчо но когато заспя явно и то заспива щом отворя очи и се почва
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #585 -: Декември 07, 2015, 16:48:20 pm »
Активни са ни бебчетата значи  :wink:.  Преди четях по форумите и се притеснявах, че не усещам нищо. Сега се чудя дали е нормално да е толкова активна. Ей, ама и аз нямам угодия  :lol:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #586 -: Декември 07, 2015, 16:58:14 pm »
Момичета, кога да очаквам първото движение на бебчо?
Сега съм в средата на 13 г.с., знам, че е рано още, но нямам търпение. В сряда влизам в 14 г.с живот и здраве :)

И при двете бременности усетих бебето в  20 седмица. Уж вторият път било по-рано и т.н., ама нищо подобно -все в 20 седмица. Имай търпение и успех.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #587 -: Декември 07, 2015, 17:06:25 pm »
Моят съпруг по едно време ми беше забранил да се ровя в нета и аз се притеснявах защото пишеше че явно не се чувства добре и не знам какви ли не глупости и беше прав сега не го мисля и знам че просто е палаво бебче Вилиа аз усетих много рано движенията лекарите не ми вярваха но някъде 16 или 17 седмица ги усетих
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #588 -: Декември 07, 2015, 19:38:32 pm »
Момичета, кога да очаквам първото движение на бебчо?
Vilia, мисля, че при всяка жена е различно, а също имай на предвид, че има значение и разположението на плацентата, в повечето случаи е по задната стена на матката, но може и да е предна, както при мен. Тогава движенията на бебчето започват да се усещат по-късно, а и сравнително по-слабо, особено в началото. Аз усетих бебка първоначално в 19 г.с., но по-силно в 23 г.с. Честно казано колко пъти се шашках дали всичко е наред, но тя като е застанала точно пред плацентата ти няма как да усещаш директно ритничета по стената.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #589 -: Декември 07, 2015, 22:34:29 pm »
Искам да попитам мамите, особено тези, които имат повече опит, дали им се е случвало да имат толкова активни бебета?
Моята щерка беше много активна и си беше влязла в ритъм като на "човек"  :lol: През нощта си спеше и на мен ми беше спокойно, сутрин ставаше с мен и цял ден ритане и движение, по одяб малко затишие и вечер след като се изкъпвах и се готвих за сън пак започваше едно ритане докато не заспим. Към края помня както си се къпах и направо виждах ръцете и краката от къде се подават, а с петите ме удряше в ребрата  :lol: Много забавно беше  8) 
villia и аз в 19та седмица, мъжа ми ме масажираше с един вибриращ масажор по гърба (много ме болеше, както и сега) и изведнъж усетих 5 здрави ритника...явно хич не и се хареса тая комбинация шум и вибрации   :lol:
« Последна редакция: Декември 07, 2015, 22:36:35 pm от Krisi08 »


*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #590 -: Декември 08, 2015, 09:54:26 am »
Криси, благодаря, че сподели. Нашата бебка май ще е ранобудна като баща си, защото аз обичам да си поспивам  :D.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #591 -: Декември 09, 2015, 12:01:54 pm »
Здравейте момичета :)
Аз усетих моето бебе за пръв път в 15 г.с., колкото и странно да е, защото предварително бях изчела доста информация, че вероятно ще го усетя в по-късни седмици. Но това се случи, когато бях в много емоционално състояние и просто може би това беше повлияло, усещането беше за кратко. След това вече доста по-осезаемо беше след 18-та седмица. При нас, когато съм в движение или домакинствам нещо не усещам бебчето изобщо, то си спи, но седна ли да си почивам елате да видите какво се случва - ритници и въртележки... същото е и нощем - имало е нощи, в които не спи с часове и все ме ръчка, дори имаше период, в който се събуждаше в 5.00 сутринта и познайте дали съм спала в тези часове :D, но всичко е много приятно и вълнуващо.

Ние вчера бяхме на лекар и бебка вече тежи 3.300 кг. Според доктора всичко изглеждало добре и спокойно за сега. Препоръча ми да се следя в тоалетната за тапата, за някакви течения ако има, но да запазя спокойствие и да се пазя много. Вече разходките ми са трудни и не мога да стоя повече от 20-30 минути на крака, защото имам чувството, че всичко ми се струпва долу и започват и контракции и болки като менструалните. Затова полежавам и единствено готвя някакво ядене и това ми е.

Пожелавам ви много успешен и усмихнат ден! А на Нелка стискам палци от няколко дни, всичко да мине леко и безпроблемно!  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #592 -: Декември 09, 2015, 13:09:45 pm »
Нелка се изгуби, направо с бебе я очаквам вече  :heartbeat: :heartbeat:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #593 -: Декември 09, 2015, 13:50:59 pm »
Нелка си е вкъщи още. Днес отидох до болницата (нали вече преносвам), сложиха ме за запис на тонове - всичко ОК, няма контракции. Шийката е изгладена на 80%,  разкритие 2см... Изпратиха ме с уговорка, събота или неделя (когато реша) да ме приемат. А бях се настроила за днес...
edit, моята беба голям инат и май наистина ще ме изпревариш  :D
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #594 -: Декември 09, 2015, 16:41:29 pm »
Честито на новите попълнения и лека бременност!
Нелка и Едит за пореден път стиснати палци и от мен!  :bighug: :bighug:
Не съм писала скоро прекарах доста време в болница заради диабета. Бързам да донапазарувам, че ще вадят бебка в 37 г.с. а сме до никъде и с ремонта :( Иначе сме си все така малки 2100кг за 35г.с. почвам да се чудя как ще се оправям с такова малко бебче :) баткото се роди 3950кг и все се надявах и тя да нададе до финала, но уви.
« Последна редакция: Декември 09, 2015, 16:43:19 pm от milch »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #595 -: Декември 09, 2015, 17:17:21 pm »
И от мен още веднъж стиснати палци за Нелка и edit!  :bighug:
Нелка, явно на твоята бебка прекалено много й харесва на топличко при теб за да не й се излиза  :lol:
milch, мислех си за теб, че скоро не си писала, съжалявам, че си била във болницата. Значи ще ти правят секцио в 37 г.с., около Коледа май се пада  :D. Ами то и без това след Нелка и edit си ти наред, а след теб съм аз. При мен се очертава секциото ми да е към 11.01. Иначе най-важното да е жива и здрава бебката ти, а после ще наддава  :)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #596 -: Декември 09, 2015, 17:50:56 pm »
Тапата ми най-после падна, вероятно помогнаха с прегледа днес. А иначе съм толкова изнервена, че сама не мога да се търпя. Негостоприемна съм, повтарям на беба да излиза по-скоро. Всичко ме боли, едва вървя... Голямо съм мрънкало, сестра ми се тревожи да не ме хване някоя депресия...
Дано се гушкаме скоро с беба.
Надявам се не наплаших никоя от вас :(
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #597 -: Декември 09, 2015, 17:58:59 pm »
milch ще порасне още бебенцето, а и те не могат съвсем точно да го премерят, може и да е по-голямо  :)
Нелка, изнервящо е чакането. Дано свърши скоро и успешно!

Аз от 2-3 дни съм много отпусната, по цял ден ми е заспало. Дали си е период или нещо притеснително?
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #598 -: Декември 10, 2015, 02:14:29 am »
Момичета, казаха ми когато контракциите станат през 5 мин да отивам в болницата. Да, но от 22:30 съм с контракции през 10 мин... болезнени. Дали не трябва да отида вече? Идея нямам колко време може да продължат така докато зачестят
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #599 -: Декември 10, 2015, 02:40:35 am »
Нелка , нямам опит с контракции , но аз на твое място бих се изстреляла към болницата ! Успех ! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17