0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #520 -: Септември 16, 2015, 23:55:34 pm »
Честит празник на всички ученици и учители.
Някой знае ли дали е възможно фоликула да се пука около 14-15мм и да извади качествена яйцеклетка? Питам защото два пъти ми се случва док. да вижда течност до фоликула с неправилна форма ,а той е 14,5мм и ми казва ,че всичко е наред и настъпва О. Имам странното чувство че растат много бавно при мен, ще дам пример:
УЗ на 6 ден-7,5мм, на 10 ден-11,5мм, на 14 ден -14,5мм с течност и О до 24ч.
Нормално ли е според вас?
djina_gi, аз също смятам, че вероятно фоликулът е достигнал достатъчен размер преди да се спука, може наистина това да е деформиран фоликул след спукването. Фоликулите нарастват по-ускорено в последните дни, така че не бива да сравняваш с развитието им от предишните четири дни.
Фоликулите нарастват с около 1- 1.5- 2мм за денонощие (индивидуално е) и ако се пресметне по 2мм на ден след прегледа на 10 ден, то преди да се спука може да е достигнал към 19мм, което е добре. Успех този месец!  :)

Green_tea, добре дошла!  :)

Starshine, в тези дни след О. по-добре кръвен, стискам палци за положителен резултат!  :)

Момичета, успех на всички!  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #521 -: Септември 16, 2015, 23:56:49 pm »
Момичета пуснах прогестерон днес .Резултатът е много нисек 9.9 при граници 5-86.Възможно ли е хим бременности да се дължат на това.Защо никой не ми назначи това досега..........
Shannel, ако си изследвала прогестерона на 2 ден от МЦ (дано да съм разбрала правилно) това е добра стойност, прогестеронът в началото на цикъла е нисък и се повишава след овулация. Тези референтни граници според мен се отнасят за целия цикъл, а не за фоликулна фаза.

На тази диаграма се вижда динамиката на прогестерона (синята графика), във ФФ нивата на прогестерон са ниски и се повишават след О.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #522 -: Септември 17, 2015, 06:33:42 am »
Момичета днес чертичката ми се струва че е по-видима ,така че ще си пусна един кръвен че не издържам повече  :) Стискайте ми палци
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #523 -: Септември 17, 2015, 07:15:52 am »
Стискамееееееее  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Нищо друго не смея да кажа вече, че тази тема доста видя, но започвам да те мисля и да ти изпращам положителни мисли!

Аз пък, напук на тъпата си висока БТ във ФФ, може и да съм овулирала... :lol: Започвам великото чакане. 

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #524 -: Септември 17, 2015, 07:39:52 am »
Момичета днес чертичката ми се струва че е по-видима ,така че ще си пусна един кръвен че не издържам повече  :) Стискайте ми палци
Стискам палци


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #525 -: Септември 17, 2015, 08:59:39 am »
Момичета днес чертичката ми се струва че е по-видима ,така че ще си пусна един кръвен че не издържам повече  :) Стискайте ми палци

Добро утро и от мен.
Тедичка, стискам палци и на ръце и на крака....жадувам за добра новина днес  :)
Нека имате един много приятен ден,изпълнен с усмивки и спокойствие в душите  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #526 -: Септември 17, 2015, 09:08:29 am »
Tedichka много ще се радваме на  :bfp: . Чакаме прашеца.Успех.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #527 -: Септември 17, 2015, 09:27:31 am »
Tedichka  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
marsi ти си по-наясно с хормоните и затова ми се искаше да те питам знаеш ли каква е връзката между имплантационния прозорец и прогестерона? На последния преглед док се опита да ми обясни нещо, но май не го схванах. Ставаше въпрос за това, че прогестерона трябва да е под или над (това не го помня)1,5 след овулация, за да може лигавицата да е рецептивна. Може би ставаше въпрос да е под 1,5 защото ако е над - лигавицата била презряла и имплантационния прозорец бил затворен. В такъв случай дори да се направи трансфер нямало да има резултат. Също така не помня дали ставаше въпрос за прогестерона преди, по време на или след О ... абе който има инфо няма да е лошо да я сподели  :oops:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #528 -: Септември 17, 2015, 09:29:14 am »
 Резултатите ще са готови след 15ч ....ще пиша тогава. Това ще е най-дългия ден......
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #529 -: Септември 17, 2015, 09:52:08 am »
Tedichka, с теб сме! Хайде, дано ни зарадваш на този хубав празник!  :crossfingers: :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #530 -: Септември 17, 2015, 10:40:04 am »
Честит празник,момичета.
Дано днешния ден на Вярата,Надеждата и Любовта донесе късмет на Теди.Стискам палците и аз...

На мен не донесе късмет,но пък има плюсове това,че не стигнах до пункция.Беше спукано фуликолчето.
Поне видях и разбрах какъв е реда и следващия месец няма да съм в неведение.
Бях малко развълнувана и притеснена,сега съм ок вече.
Резултатите от вирусологията са ми перфектни,т.е отрицателни.

Това е момичета,отивам да поспя,че безсънна нощ беше.

Хубав,слънчев и позитивен ден на всички.




Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #531 -: Септември 17, 2015, 10:53:20 am »
Добро утро, момичета  :D

Днес е прекрасен празник - Денят на Вяра, Надежда и Любов и тяхната майка София!
Пожелавам на всички момичета тук с вяра, надежда и любов да продължават напред и да се сбъднат най-горещите ни молитви!

Тедичка, с теб сме и чакаме с нетърпение!

Green_tea, добре дошла! Извинявай, заплеснах се и забравих да те поздравя по-рано с добре дошла.  :D Много успех ти желая!

Стискам палци на всички, които очакват положителен тест този месец!



Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #532 -: Септември 17, 2015, 11:02:20 am »

ДАЛИНДА,

Съжалявам, че  така се е случило, мила, но горе главата!
Наспи се хубаво и гледай напред! Животът е като танц, има стъпки напред, после назад, но важното е с нажежда и вяра да продължаваш напред!


 
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #533 -: Септември 17, 2015, 11:44:33 am »
Марси, благодаря! Момичета, благодаря ви! Аз още не съм се решила дали да направя какъвто и да било тест. Страх ме е, че ще си остана разочарована и този месец. :? Искаше ми се да зная преди морето за да зная дали и по колко време да се кисна във водата. :oops:
Теди, силно стиснати палци! Нямам и аз търпение да стане 3 и да ни съобщиш добрата новина! :P




Quiet people have the loudest minds.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #534 -: Септември 17, 2015, 12:00:16 pm »
Някой правил тест в бодимед??? Някакви странни реф стойности имат 0 - 1 че ми е непонятно... но както и да гледам ми е отрицателен теста 0,24  обадих се да попитам и общо взето нищо не ми казаха трябвало да коментирам с доктор?!?!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #535 -: Септември 17, 2015, 12:39:19 pm »
Нормално е да ти отговорят така.

Силно се надявам просто да е било рано :(

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #536 -: Септември 17, 2015, 14:37:11 pm »
Момичета,честит празник..Бъдете живи и здрави и безкрайно щастливи..Обичкам си ви!!!  :bori_021: :bori_020:

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #537 -: Септември 17, 2015, 15:29:19 pm »
Някой правил тест в бодимед??? Някакви странни реф стойности имат 0 - 1 че ми е непонятно... но както и да гледам ми е отрицателен теста 0,24  обадих се да попитам и общо взето нищо не ми казаха трябвало да коментирам с доктор?!?!


Теди, на тестовете ти от вчера и аз виждам втората чертичка. Но видях, че са Престо. Аз имам особено мнение за тях. Когато те са имали такава втора чертичка при мен, Шуърчек нямаше. И той се оказа верния. Когато имаха хубава розова, и Шуърчек имаше. Може просто на снимката аз да я виждам такава сивкава.
Иначе стискам палци да е било рано за кръвен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #538 -: Септември 17, 2015, 15:47:07 pm »
Момичета, може ли по време на овулация да се усещат тежест и напрежение отдолу (не знам как да го кажа по-конкретно, надявам се ме разбирате)? И още нещо ме мъчи - проблем ли е, ако имам ЦС за последно 2-3 дни преди овулация? FF ми засича разлика между овулация и фертилните признаци (попълвам ЦС).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #539 -: Септември 17, 2015, 15:48:53 pm »
Честит празник, мили момичета! Нека Вярата, Надеждата и Любовта, никога не напускат сърцата ви! Защото мечтите се сбъдват, когато обичаме, вярваме и се надяваме.
Далинда, съжалявам, мила. Със сигурност е за добро.Може пък самичко да стане бебето без да е нужно ин витро :) Силно те прегръщам :bighug: :bighug: :bighug:
Теди, може би наистина е още рано!


Всеки миг е още един шанс...