0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #780 -: Септември 23, 2015, 13:58:40 pm »

evelinapa


Мерси много! Варна ми е далечко за pre-seed-a с по-евтина цена, но ще проверя за Клиър ову в тукашните аптеки. При мен проблема е, че аз винаги пия много вода, така съм свикнала и съответно честичко посещавам и WC. Правех тестовете към 8 вечерта, защото в 3 следобед в офиса няма как да стане. Това ми осигуряваше поне 2 ч. без течности и WC. Но така и не видях дори бледа втора черта с Oview. Много подтискащо ми подейства. Но да речем, че е било от теста и се надявам с другите тестове да имам по-голям успех.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #781 -: Септември 23, 2015, 14:04:16 pm »
http://www.apteka24.bg/dobavki-jensko-zdrave/1398-pre-seed.html Ето сайта където е 42.08лв и безпл. доставка.

Мира, и аз съм така. Много ми е трудно да издържа без вода и тоал. Но, се мъча да е към 15ч, защото тогава уж бил пикът на ЛХ. А, водата разрежда урината и може да не отчете нищо... Предните 2 месеца с Овю и всички спазени условия не можах да видя положителен, но с Клиър Ову стана.
Стискам палци на всички, че вече ми писна от мислене, броене, следене и разочарования.

Добавка: Бре, и тук са му вдигнали цената. Като видяха интерес и бързат да те ощипят... Тц, тц, тц...
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 14:07:05 pm от evelinapa »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #782 -: Септември 23, 2015, 14:24:10 pm »
Момичета много тенкЮ  osi_9
evelinapa, в сайта не е посочена въпросната аптека на колхозния.
Къде по точно на колхозния е аптеката :-) ?


Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #783 -: Септември 23, 2015, 14:34:17 pm »
Не, не е посочена. Те не го поддържат в наличност. Поръчаха ми го от склад.
Аптеката е сравнително нова, до блокчетата с гаражите е откъм "Бенковска"под една жълта кооперация. Не мога да се сетя за името... Нещо мъжка фамилия беше... Не е Марешки всеки случай.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #784 -: Септември 23, 2015, 15:06:23 pm »
Шанел, хайде пикни го тоя тест. Всички чакаме положителен! Няма от какво да те е страх!
За филми и сериали - Малката булка ми стига. Омкам си и аз по повод някои работи в темата. Ама то друго няма какво да се прави. Едно си баба знае - едно си бае.
Тонет, малко оф топик, ама страхотен лак имаш! От кога си търся баш такъв цвят. Казвай номер и марка.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #785 -: Септември 23, 2015, 15:07:41 pm »
Айде пак да ви подосаждам малко с моите ТО.
Днес пиша отрицателен нали така?

Извинявам се предварително...
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 15:09:35 pm от evelinapa »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #786 -: Септември 23, 2015, 15:10:14 pm »
абе според мен си е положителен...виж  как ще е утрешния ама си имай едно на ум
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #787 -: Септември 23, 2015, 15:12:11 pm »
Ева,положителен е. Кексете се на поразия следващите дни ;)


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #788 -: Септември 23, 2015, 15:16:35 pm »
Благодаря, момичета! И вчерашния беше +. Даже по + от днес. Чувала съм, че се случва.

Синеочка, как сте с беба?
Аз отскоро съм тук, но когато пътувахме, видях огромни полета слънчогледи и разказах на ММ твоята история и той се просълзи горкия. Не бях го виждала така да се развълнува  :)
 Сега се чувстваме някак свързани с вас  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #789 -: Септември 23, 2015, 15:38:49 pm »
Здравейте и от мен. Чета Ви редовно!  Преди време ви бях споделила моя проблем с бургаските "лекари". Този месец ми закъснява ми с 5 дена, а корема ме боли все едно всеки момент ще ми дойде. Даже два дена си ходим с превръзка за всеки скучай. Тест, не съм си правила. Толкова ме е страх отново да не се разочаровам. На преглед съм чак на 5-ти, при истински :). Ако няма бременност на какво може да се дължи това закъснение. Юли месец ме стимулираха с Клостил, на някоя от вас тези хапчета дали са забавяли цикъла и. Благодаря предварително и ви желая много успехи :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #790 -: Септември 23, 2015, 15:51:55 pm »
Аз съм правила един курс Клостил, но сякаш нямаше странични ефекти.
Защо не си направиш едно тестче за всеки случай?  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #791 -: Септември 23, 2015, 15:52:49 pm »
Момичета, пак се обръщам към вас, за сетен път, защото вярвам, че тук сме достатъчно интелигентни и над нещата и сме способни да ПОДМИНЕМ абсурдни публикации, вместо да изпаднем на нивото на автора и да отговорим с НАСМЕШКА.

Отправяне на иронични забележки към един и същ човек си е чисто и просто избиване на комплекси. На английски се използва думичката "bullying" --> означава поведение на критика и подигравка, упражнявано от масата (нормални, интелигентни, адекватни, вписващи се в ситуацията хора) срещу различен (по външност, интелект, интереси, разбирания) човек, или такъв с недъзи. Във всички детски градини и училища има анти-bullying политика, като учителите имат за цел да научат децата да разпознават такъв тип поведение и държание и да го избягват :)

Призовавам всички позитивни и интелигентни потребители да се позовават на принципа: "Ако не мога да кажа нещо положително, по-добре да си замълча". Защото, замислете се, какъв е смисъла на подобни забележки и коментари? Да накараме другия да се чувства по-зле или ние да се чувстваме по-добре или и двете или пък четвърти вариянт някакъв? :) просто е излишно, поне според мен :)

Сега по същество:

Аз бях бременна с киста, сега като се разрових ИЗ нета за кисти, прочетох че зависи от типа на кистата. Някои не пречат на овулацията, други пречат и няма как да настъпи овулация. След моя миссед, в деня на първият ден от МЦ бях на УЗИ и кистата си беше там, но док каза, че тя няма да пречи на овулацията, защото аз вече, така или иначе, съм била бременна с нея :) каза още, че кистата е намаляла от това, което е била по време на последния видеозон на бебче и сигурно ще се изчисти от само себе си. Това от репродуктивен специалист в Boston IVF :) ВЪПРЕКИ това, циклите ми от тогава бяха доста НЕнормални. Не знам дали е било заради кистата или заради загубата на бебче и нуждата на организма да "забрави" бременността и да се върне към изходно положение.

Така че, Лили, надежда има, още повече, че в твоя случай не е изказано мнение от кой тип киста имаш и дали би попречила на О. Стискам палци!

Шанел, бяло течение си е симптом на бременност. Хич не е оскъдно, а доста обилно си беше про мен и двата пъти :) хайде, чакаме положителен тест!

Синеочка, малко извън темата, ама като споменахме загуби (дано да не те разстроя с въпроса), при теб видя ли се сърдечна дейност, която в по-късен етап беше спряла, или изобщо нямаше сърдечна дейност (някои ембриончета правят сърчица, но те не успяват да затупкат--> случи се на една моя приятелка)? Просто се опитвам да си обясня моите загуби и се надявам следващия път наистина да гушна бебе <3

Мира, за пенсионерите исках да кажа, защото и двамата ми родители са такива. Лабораториите взимат кръв до 9 за пенсионерските изследвания. Пенсионерите уж имат време, но нямат възможност. Някои пенсионери пътуват от селата. Други пък биват закарвани до лябораторията от децата си (които работят). Други гледат да избягат от жегата, защото физическата им възможност да "издържат" навън след 8-9 часа е сведена до минимум.

За мен проблемът не е в пенсионерите, а в организацията на лабораторията. В Англия, залата за чакащи за кръв в кварталната ми болница е с капацитет 100 човека. При влизане си взимаш номерче и сядаш. Като ти излезе номерчето на таблото, отиваш да ти вземат кръв. Нито се замисляш какви са 100те хора преди теб, нито пък защо сега са решили да идат там, просто сядаш и чакаш. Лаб отваря в 7, но чакалнята с номерцата отваря в 5. Колкото по-рано иде човек, толкоз по-преден номер ще вземе. ПРЕРЕЖДАНЕ, избутване и "само да питам нещо" от всякакъв род НЕ съществува.

Много съжалявам, че е трябвало да почнеш деня си с напрежение и закъснение, но съм сигурна, че това няма да попречи на доброто ти настроение и най-вече се надявам да не повлияе резултата от изследването. Усмихни се и махни с ръка :)

Днес давам такива съвети, просто защото се събудих в добро настроение. Сигурна съм, че ако се бях сблъскала със стресиращи обстоятелства и аз щях да вилнея тук, яхнала метлата :) Но дано да съм успяла да успокоя страстите :)

Както казва Калия, влюбен и усмихнат ден на всички и НЕКА положителните тестове да започнат да валят в най-скоро време :)





Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #792 -: Септември 23, 2015, 15:58:56 pm »
Аз съм правила един курс Клостил, но сякаш нямаше странични ефекти.
Защо не си направиш едно тестче за всеки случай?  :)

През почивните дни нямах възможност да си правя тестове. А и много ме е страх. За три години толкова кръвни и пикливи тестове съм си направила, не мога да си обясня защо сега се дърпам. Но просто ме е страх :( Тази вечер след работа ще си взема за утре сутрин. За бременност нямам никакви симптоми, с пред 20 мин съм до вс да следя дали не ми е дошло.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #793 -: Септември 23, 2015, 16:10:11 pm »

Мира, за пенсионерите исках да кажа, защото и двамата ми родители са такива. Лабораториите взимат кръв до 9 за пенсионерските изследвания. Пенсионерите уж имат време, но нямат възможност. Някои пенсионери пътуват от селата. Други пък биват закарвани до лябораторията от децата си (които работят). Други гледат да избягат от жегата, защото физическата им възможност да "издържат" навън след 8-9 часа е сведена до минимум.

За мен проблемът не е в пенсионерите, а в организацията на лабораторията. В Англия, залата за чакащи за кръв в кварталната ми болница е с капацитет 100 човека. При влизане си взимаш номерче и сядаш. Като ти излезе номерчето на таблото, отиваш да ти вземат кръв. Нито се замисляш какви са 100те хора преди теб, нито пък защо сега са решили да идат там, просто сядаш и чакаш. Лаб отваря в 7, но чакалнята с номерцата отваря в 5. Колкото по-рано иде човек, толкоз по-преден номер ще вземе. ПРЕРЕЖДАНЕ, избутване и "само да питам нещо" от всякакъв род НЕ съществува.

Много съжалявам, че е трябвало да почнеш деня си с напрежение и закъснение, но съм сигурна, че това няма да попречи на доброто ти настроение и най-вече се надявам да не повлияе резултата от изследването. Усмихни се и махни с ръка :)

Днес давам такива съвети, просто защото се събудих в добро настроение. Сигурна съм, че ако се бях сблъскала със стресиращи обстоятелства и аз щях да вилнея тук, яхнала метлата :) Но дано да съм успяла да успокоя страстите :)

Както казва Калия, влюбен и усмихнат ден на всички и НЕКА положителните тестове да започнат да валят в най-скоро време :)

Здрасти Маки,

Радвам се, че ти си в добро настроение днес, хубаво е да има баланс  :)
А и е редно да се редуваме във форума с яхването на метлите, за да се избягват инциденти във въздуха   :lol:
Не са ми виновни пенсионерите (моите родители също са пенсионери), нито пък хората, които водеха децата си на детска градина (много от близките ми приятели са в тази категория). В крайна сметка всеки си движи своите дела. Обикновено съм доста толерантен човек, но просто хормоните ме побъркват и преди и по време на МЦ съм редовно на моторната метла  :witch: Сама не мога да си се позная някой път. Хубавото е, че ми минава. Бях дори забравила от сутринта досега  :D

Весел и усмихнат ден и на теб  :smiley_abxb:
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #794 -: Септември 23, 2015, 16:12:56 pm »
Аз съм правила един курс Клостил, но сякаш нямаше странични ефекти.
Защо не си направиш едно тестче за всеки случай?  :)

През почивните дни нямах възможност да си правя тестове. А и много ме е страх. За три години толкова кръвни и пикливи тестове съм си направила, не мога да си обясня защо сега се дърпам. Но просто ме е страх :( Тази вечер след работа ще си взема за утре сутрин. За бременност нямам никакви симптоми, с пред 20 мин съм до вс да следя дали не ми е дошло.

Хрис, успокой се! Недей да мислиш за лоши неща. Ако те е страх да направиш тест, просто недей.
Ако пък така ще се успокоиш, направи го. Майната му! Каквото има да става, ще стане.
Освен това, ако има някаква друга причина за закъснението, ще отидеш на лекар и ще разбереш. Много малко неща са непоправими. Недей да си вкарваш филми.
Стреса е голям враг.
С теб сме.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #795 -: Септември 23, 2015, 16:22:01 pm »
evelinapa напълно си права. Благодаря ти много за подкрепата. Дори на ММ не съм казала, не искам да му давам напразни надежди, знам, че и на него му е тежко. Просто искам ако ще ми идва да ми идва, ако ли не .... но трябва да знам. Винаги ми е бил точен цикъла. Това, което ме притеснява е Клостила. Страх ме е да не съм се повредила нещо непоправимо. Големи кисти образувах заради него :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #796 -: Септември 23, 2015, 16:32:08 pm »
evelinapa напълно си права. Благодаря ти много за подкрепата. Дори на ММ не съм казала, не искам да му давам напразни надежди, знам, че и на него му е тежко. Просто искам ако ще ми идва да ми идва, ако ли не .... но трябва да знам. Винаги ми е бил точен цикъла. Това, което ме притеснява е Клостила. Страх ме е да не съм се повредила нещо непоправимо. Големи кисти образувах заради него :(

Сега като се разрових назад в календара ми и на мен малко ми се е поудължил цикъла след клостила, с 3-4 дни.
А тези кисти как ги махаше? И освен това след клостила пиеше ли прогестеронов препарат?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #797 -: Септември 23, 2015, 16:35:52 pm »
Кистите се изчистиха с цикъла. Нищо не съм пила след Клостила. Тук в Бургаското "инвитро център" освен да ти навредят нищо друго не могат. Ами остава да си чакам М. Благодаря ти още веднъж.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #798 -: Септември 23, 2015, 16:43:43 pm »
makiyaki може и аз да съм нещо в грешка но при луфа задържания фоликул не стига до киста (поне при мен е така), при теб може би нещата са по друг начин

Бяло течение и аз имах два дни преди да ми дойде,даже имах чувството че ми е дошло и по 100 пъти ходих до тоалетната ,та в крайна сметка ми дойде но продължи само два дни....

HrisAni аз бях на клостил този месец но после и на дуфастон и М си ми дойде с един ден закъснение . Провери ли дали са ти се спукали всички фоликули след приема му? Ако някой е останал задържан ,може да е причина за закъснението ...но дано да е нещо друго  :crossfingers:
чела съм че точно клостила е помогнал на много момичета да забременеят :)
 
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #799 -: Септември 23, 2015, 16:44:38 pm »
Синеочка, аз съм със Shellac на CND, цвета се казва Peacock Plume