0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #740 -: Септември 22, 2015, 16:16:00 pm »
Лиле, какви бяха размерите на фоликулите? Защото при мен на последната пункция ( на 11 ден фоликула беше около 20 мм), предишните пункции винаги са ми били на 14-15 ден и или бяха празни или яйцеклетката беше некачествена.  Да не се окаже наистина че не са задържани?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #741 -: Септември 22, 2015, 16:28:37 pm »
Ангелче бях при друга лекарка на прегледа и не ми каза усреднена стойнос,а двата размера - 15 на 17.Не знам как ги изчисляват,за да си направя сметка с какъв размер е бил фоликула.А има и друг вариант - да ми е поникнал трети фоликул въпреки двата задържани.Не знам вече какво да си мисля,особено като премерих онзи ден температура 33,8,има шанс и термометъра да ми е прецакан


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #742 -: Септември 22, 2015, 16:30:30 pm »
Лили, защо си убедена, че при задържани фоликули не може да има О.?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #743 -: Септември 22, 2015, 16:39:17 pm »
Лили, това с размерите е голям бъркоч. От моята си лекарка знам, че там абсолютна точност няма, всичко е приблизително. На мен преди време тя ми измери фоликул 25мм, след 3 дни нейна колежка за същия каза, че е 23мм, а ден по-късно друг лекар в клиниката измери фоликула (вече киста) 33мм 8O. Та, я се усмихни и напук на всичко да повярваме, че Ову има. Ще чакам да се чудиш пак след 10-12 дни да правиш ли тест, да не правиш ли... :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #744 -: Септември 22, 2015, 16:54:43 pm »
Лили, защо си убедена, че при задържани фоликули не може да има О.?
ами не знам....съдя по това,че като има задържан никакви процедури и стимулации не се стартират.Значи сигурно влияе върху растежа на другите фоликули и върху О
Maki аз между 4ти ден и предполагаемата О имам твърде много дни.Не вярвам тоя фоликул от 15/17 толкова време да расте,ако някой знае как се смята усреднената им стойност много ще ми помогне
Zlateto  дано да си права и просто да не е измерен правилно


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #745 -: Септември 22, 2015, 17:03:23 pm »
Със сигурност влияе, но това не означава, че е невъзможно да настъпи О. ;)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #746 -: Септември 22, 2015, 17:41:52 pm »
Със сигурност влияе, но това не означава, че е невъзможно да настъпи О. ;)
Много се надявам да си права :)


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #747 -: Септември 22, 2015, 19:47:26 pm »
Здравейте мацки, приемате ли стари кучета?  :hello2:
Ние досега чакахме момента за второ, но ММ ме изненада и за подарък за РД миналата седмица каза почваме момиченце да майсторим  :D
Късмет на всички в бъркането на кекс и стискам палци скоро всички да сме в бременната тема :crossfingers:
« Последна редакция: Септември 22, 2015, 20:03:22 pm от Мама на Алекс »
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #748 -: Септември 22, 2015, 19:48:33 pm »
Лили, при задържан фоликул, О е възможна. Процедурите не стартират, защото стимулацията влияе на кистата и я кара да расте. А в крайна сметка никой не иска зорлен да си уголемява кистата...

Иначе за размерите, как и по колко расте и на кой ден колко и кога трябва да е Овулацията --> теории и предположения много, истини също много. Всичко е възможно и доказателства за уж невъзможни работи пак много има :)

Стискам палци за чудеса :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #749 -: Септември 22, 2015, 20:32:10 pm »
Здравейте, дано не съм сгрешила мястото, но се надявам някой да помогне с инфо и съвет. Имам една изънматочна бременност преди 4 години, завършла с руптура на тръбата и премахването и. От тогава всички опити за бебе са неуспешни. Сега цикълът ми закъснява с 4 дни, правих тест тази сутрин-беше отрицателен. Току що забелязах и кафеникаво зацапване 2-3 капки. Започвам да се страхувам за извънматочна. Моля споделете око сте имали такъв симптом при нормална бременност
« Последна редакция: Септември 22, 2015, 20:33:57 pm от tiri_ram »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #750 -: Септември 22, 2015, 20:47:32 pm »
Аз съм с операция за извънматочна, след операцията като ми идваше ми зацапваше няколко дни по-рано. Но моята беше януари месец, а сега съм бременна в четвърти месец. Моя съвет е бягай на лекар докато е време, извънматочната ми така започна. После ми дойде успокойх се но така и не спрях да кървя почти два месеца. Преживяла си го и сега като го казваш чак косата ми настръхва. Аз имах пробем и с другата тръба,но я продухаха и лекуваха. Дадоха ми една година, при теб са минали четери. Отивай на лекар и пиши какво е станало. На най-големия си враг не пожелавам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #751 -: Септември 22, 2015, 20:58:04 pm »
Тири-рам, аз не съм имала извънматочна, но..не мисля, че трябва да се шашкаш. При ИМБ ТБ щеше да отчете при 4 дни закъснение. За по-сигурно иди и пусни кръвен, той със сигурност ще ти покаже си или не си бременна. След още 48 часа повтаряш кръвния(ако първия е +), ако ЧХГ се е удвоил всичко е наред, ако нараства, но малко тогава вече бягаш при лекар. Не всяко зацапване е ИМБ, може пък..да е имплантационно или да е от кистичка. Не бързай да се шашкаш. Това, че веднъж се е случило, не значи, че всеки път ще се случва. Бъди спокойна и гледай позитивно на нещата.
Понеже си питала - при първата ми бременност (неуспешна завършила с миссед в 9 г.с.)имах подобно зацапване няколко дни преди очакваната М.
Момичета, честит празник! Днес бяхме пълна къща -сестра ми и семейството й и тяхната котка. Весело си беше. А аз пих кафееее - Инка.. Не е като еспресото, но си е кафенце. Хихи
Злате, супер аватарчее. Хихи
« Последна редакция: Септември 22, 2015, 22:02:46 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #752 -: Септември 22, 2015, 21:13:31 pm »
Привет и от мен.Доста сте изписали за тези четири почивни дни, но утре ще Ви чета коментарите  :)
Сега исках просто да Ви пожелая спокойна и топла вечер  :)
Аз все още се надявам на чудо,но.... температурата ми започна да спада....не знам дали да се надявам на нещо,вероятно и този месец няма да е късметлийския ни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #753 -: Септември 22, 2015, 21:45:45 pm »
tiri_ram, подкрепям мнението на Синеочка, че най-точна информация дали има бременност ще даде кръвен тест (може да го направиш във всяка лаборатория и по всяко време на деня, цената е около 20лв.) и ако е положителен, повторен тест след около 48ч.  На този етап дори и да отидеш на лекар не е сигурно, че ще се види нещо, по-добре ЧХГ изследване. Дано всичко да е наред!

Добре дошли на новите момичета, да не изреждам, че може да пропусна някого :), успех и положителни тестове!  :)
« Последна редакция: Септември 22, 2015, 21:48:07 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #754 -: Септември 22, 2015, 22:27:52 pm »
Аерин той Д-р Цветков не е фен на инсеминациите и при мен ги отхвърли и препоръча ин витро

И да се включа по темата за задържаните фоликули. Тъй като няколко месеца подред се борих с тях изрично попитах доки дали е възможно все пак да настъпи О примерно ако има задържан в десен яйчник ,от левия да настъпи О но той беше категоричен ,че това няма как да стане. Има ли задържан няма шанс за овулация
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #755 -: Септември 22, 2015, 22:55:55 pm »
Лекарката ми каза че температурата в първата фаза е висока заради утрогестана който поставях до първия ден на цикъла..така ченормално да е висока и в първата фаза,според мен овуто беше на 15 септември ! Рано е за тест,но пък днес ме наболя матката......Не знам вече никакви хапчета не искам да взимам........  :( :( :( Теста ще го направя на 27,датата на която любимата ми леля прави  3 години... СТранното в случая е че ако съм бременна сега,ще родя точно Юни,когато е родена и тя  :P

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #756 -: Септември 22, 2015, 23:16:32 pm »
Лекарката ми каза че температурата в първата фаза е висока заради утрогестана който поставях до първия ден на цикъла..така ченормално да е висока и в първата фаза,според мен овуто беше на 15 септември ! Рано е за тест,но пък днес ме наболя матката......Не знам вече никакви хапчета не искам да взимам........  :( :( :( Теста ще го направя на 27,датата на която любимата ми леля прави  3 години... СТранното в случая е че ако съм бременна сега,ще родя точно Юни,когато е родена и тя  :P
:youwoman: :youwoman: :youwoman:
Чакам го и аз с нетърпение този 27-ми! Оооооммм! А дано вече и твоята мечта да се сбъдне, ооомммм!
Доста време се мъчи, ооооммм, че и нас измъчи, ооомммм....
Толкова добре си познаваш чарковете,оммм, високо ти беше матката, отворена беше, оооом, сега те боли точно тя,ооооммм!
 Хора, дайте да направим един молебен за бременност на Детенцето osi_1 белким фане най-накрая, ооооммммм!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #757 -: Септември 22, 2015, 23:47:37 pm »
И да се включа по темата за задържаните фоликули. Тъй като няколко месеца подред се борих с тях изрично попитах доки дали е възможно все пак да настъпи О примерно ако има задържан в десен яйчник ,от левия да настъпи О но той беше категоричен ,че това няма как да стане. Има ли задържан няма шанс за овулация

Теди, не мога да се съглася с казаното, защото аз съм живото доказателство за обратната страна на нещата. И ти, и Лили знаете, че съм с диагностициран ЛУФ и въпреки месеците със задържани кисти, съм си правила доминантни фоликули и сме успявали два, три пъти да ги спукаме (слагат ми Прегнил заради ЛУФ-а ). Аз също съм питала лекарката ми за "пречките" от кистите, но тя съвсем не е толкова категорична, както твоят лекуващ лекар. Не ме разбирай погрешно, не твърдя нищо, все пак не съм лекар, но както казва Маки: " теории и предположения много, истини също много" :)

Злате, супер аватарчее. Хихи

Синеочка, в темата за сутрешната раздумка и кафенцето обяснявах на м-и защо съм си го сложила :wink:
« Последна редакция: Септември 22, 2015, 23:51:48 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #758 -: Септември 22, 2015, 23:49:30 pm »
Tedichka и аз така знам,но тези температурни аномалии не мога да си ги обясня.А не мисля,че термометъра ми е развален защото все пак сменя температурата. Ще видим как ще продължи,дали ще остане висока или ще падне.Аз даси призная на температурния метод не вярвам,а и задържаните ми фоликули са в двата яйчника.Единствено си мисля да не би в десния да е имало доминантен,а не задържан,но пак ми изглежда нелогично.Както казва maki ще се надявам,пък каквото стане.
detence ще ме извиниш,но аз на 27 не мисля да ти гледам тестовете защото ми е ясно какво ще стане.Лично съм говорила с репродуктивни специалисти,не с ВИП гинеколожката на квартала и всички твърдят,че 24 часа след приема на последното хапче действието му спира.Абсолютна тъпотия е да твърдиш,че 2 седмици след това ефекта на хапчетата е толкова силен,че да ти държи висока температурата.И още нещо - ако действието на дуфастона продължава следва,че прогестерона ти е бил висок в първата фаза на цикъла,а прогестерона подтиска овулацията.Тоест за мен ти овулация не си имала и затова ще пропусна глупостите


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #759 -: Септември 22, 2015, 23:56:55 pm »
Кали, направо ме разби от смях с този коментар  :jump12: Аз, обаче, продължавам да си имам едно на ум, че като че ли някой си прави яко майтап с нас и ни гледа сеира  :D Не мога да си го обясня по друг начин, възможно ли е някой да е толкова....  :D Всеки месец един и същи сценарий - идва предполагаема О, след 2-3 дни почват симптомите на бременност и когато плувците и яйцеклетката все още дори не са се срещнали, вече имаме бледа втора черта, която всеки път изчезва в нищото (много дълга и умна мисъл произведох хаха). Чакам и аз нещо по-интересно, ама все една и съща плоча се върти. То не бяха специалисти, то не бяха светила...за протокола, Ганчев го познавам и чак чудо на чудесата не е.
До тук толкова  :D
Имам чувството, че този месец няма да е нашия. На 9-ти ден от цикъла ЦС ми е ту кремообразна, ту белтъкообразна и доста лепкава и обилна. Такова чудо не бях виждала. Ту съм суха, ту не съм. Иди разбери какво става. И другото, което ми е много странно е, че откакто ММ ми "инсталира" плувците, някаква кофти миризма излиза от мен. Колкото и да се измивам, усещам я, а само преди това всичко си беше ОК. Супер тема за "лека нощ"  :(