0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #700 -: Септември 21, 2015, 12:30:42 pm »
Оная ми каза от днес да пия 10 дни дуфастон 2 по 1,но някъде четах че лигавицата от него се удебелявала и да не ми направи проблем,не мисля да го пия ....Може би от него е била удебелена миналия месец 11 мм и яйцето не е можело да пробие.
Мисля че прогестерона прекалено ми е удебелил лигавицата ,и за това не е успяло да настъпи бременност

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #701 -: Септември 21, 2015, 13:25:58 pm »
Zlateto,  гледам ти графиката  и мисля че трабва да направиш тест.
Катo забременях така беше и при мен кафяво..... викам си хайде тръгна .... но промаза 2-3 дни и така и не ми дойде 9 месеца.
Давай смело - стискам палци ... на 12 ден след ову ще ти покаже и съм сигурна че е това което искаш . :lol:
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 14:40:43 pm от casablanka_black »


Спрете Земята, искам за сляза
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #702 -: Септември 21, 2015, 13:38:00 pm »
Здравейте, момичета!

Чета ви от известно време и днес реших, че вече е време и аз да се включа. С Тедичка сме си писали и тя знае какво що, за тези които не знаят - година и четири месеца опити, правени изследвания - всичко ок, с изключение на морфологията на сперматозоидите, което се компенсирало от други фактори по думите на доктора, т.е. би трябвало всичко да е наред.
Както и да е, включвам се, защото няма много много с кой да си обсъждам тази тема, всички около мен са или бременни, или вече родили или това изобщо не ги вълнува.
Мъжа почна нова работа преди 4 месеца, която много го стресира, и кекса ни последните месеци е сведен до минимум, но преди 2 седмици напусна, и се надявам, че сега ще наваксаме.
От днес започнах да си меря температурата, но вече бях станала, та не знам колко може да се вярва на резултата. Това е от мен с две думи. На всички, с които сме на един хал, пожелавам търпение, усмивки и много кекс, който да доведе до желания резултат.  :oops:  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #703 -: Септември 21, 2015, 13:42:40 pm »
Добре дошла при нас, Аерин! Пожелавам ти да не се застояваш много при нас :) не, че ни е лошо тука де ;) ама в бременната тема имали нужда от нови попълнения, та....всички сме за там!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #704 -: Септември 21, 2015, 14:01:32 pm »
Кали, браво за сърцето, хайде дано да се превърне в най-хубавото бебе :)

Много ми хареса филмът и кексът с гроздобера, трябва и ние в лозята да пробваме някой път.

Тединце, жалко, че трябва да чакаш ММ да се прибира от чужбина за любовни епизоди, но каквото, такова, дано следващия път успеете да сътворите чудото на чудесата.

Хриси, не е късно за първо, или поне така се надявам, щото аз съм по закъсняла и от теб, макар че на 24г почнах с опитите, все още бебе няма... Накрая предвиждам, че всички заедно ще се местим в другата тема :)

Ади, отдай се на почивка. Моята почивка, за съжаление, много ме напрегна и вчера цял ден с адски зверски главобол, пих аспирин през 4 часа и чак тази сутрин нямам главобол.

Мира, пожелавам ти да си бременна и затова да не ти идва :)

Момичета, аз съм от Пловдив и Инка има навсякъде. Не съм много наясно с веригите магазини в бг (кои са за цялата страна и кои само за града), че вече 13г не съм в БГ, но Инка има в един доста голям магазин Кауфланд, който прилича да е верига за цялата страна. И един друг, пак е верига, но той може да е само за Пловдив, казва се супермаркет Триумф. Също има и един, който се казва Била, той май също е само за града, не знам в други градове дали го има. Там има Инка :)

Аз обожавам Инка, а също и ритуала около приготвянето и консумирането и :)

Хубав и влюбен ден на всички, както е казала Кали :)

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #705 -: Септември 21, 2015, 14:23:49 pm »
Хахахахахха, макиииииии, ще падна от смях с вас! Оставам с впечатлението, че всички си мислите за лозето, ма ние нищо не сме правили там бе, освен да си разменяме спиращи дъха погледи. Интересното беше снощи у нас, малката беше на бабин дом и ние си ,,изляхме" чувствата :D дето цял ден сме събирали.
Кауфланди има навсякъде, Била също. На Кауфланд съм виждала, че има инка и май ще взема и аз да си купя. Спомням си, че като бях дете много го обичах това кафе. Бъркахме го със съвсем малко вода и захар (както нес кафето) и се правехме на големи :)
Хора,днес яйчника продължава да ме тормози. Имам чувството, че ми е подут корема и ще се пръсне. Възможно ли е наистина да съм в О? Факт е, че доста отдаван не съм имала никаква ЦС, а за желание за секс да не говорим. Чувствам се като в облаците-влюбена направо! Пък той моя мъж бе-същия си е, нищо не се е променило...странна работа!
Дописвам: Сега някой да не си помисли, че не си обичам мъжлето :) Просто от 10 години сме заедно, а аз се чувствам така,  както когато бяхме гаджета. Нямам търпение да се върне и да му висна на врата ( и други работи де, ама да не ви развалям по обед)!
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 14:25:51 pm от Калия »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #706 -: Септември 21, 2015, 14:44:11 pm »
Маки, душичо, много си дащна - на Тедичка твоя мъж предложи (ММ -моя мъж, ТМ -твоя мъж). То е ясни, че е грешка, ама понеже и на двете мъжете ви са в чужбина, та прозвуча все едно й предлагаш своя. Малко суинг кекс  :lol:
За Инката благодаря и на двете със Златенцето. Непременно ще видя. В Кауфланд и Билата у наше село няма инка или можв би не съм се ровила обстойно. В Лидл със сигурност няма. Ще видя и в кварталните барачки и мини маркетчета.
Злате, специално за теб съм цункала крачето.
Айрин, добре дошла и като забременееш да не забравиш да идваш тук да ръсиш тук прашец.
Маки, да не е от смяната на часовите зони, чувала съм, че и два часа се отразяват на организма. А за главоболието тъмнина и приятна релаксираща музика.
Какво стана с басейна тества ли го?
В Атланта съм чувала, че също като в Лас Вегас уважават хазарта. Ти да не удари с мъжо Блек Джек вместо кекс   :wink:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #707 -: Септември 21, 2015, 14:55:35 pm »
Zlateto,  гледам ти графиката  и мисля че трабва да направиш тест.

Миличка, благодаря, но мисля, че не е онова, хубавото :). Днес вече нямам никакви усещания, само едно постоянно главоболие от сутринта. Гърдите най-сетне спряха да ме болят, което беше едно от нещата, които не ми се вързваха с псевдо цикъла ми. А и с тази температура, дето си стигна стойностите от първа фаза, е сигурно, че няма за какво да се мисли. В други цикли съм стигала до 37,2, а този месец беше просто отчайващо. Мен ме притеснява, че все повече ми се забатачват нещата, а не мога да разбера какво става. Миналия месец пак бях със зацапване на датата на цикъла, но тогава обяснението беше Регулона, който пих заради киста. Надявам се да разбера повече от Док в сряда.

Злате, специално за теб съм цункала крачето.

Всеки ден, поне по сто пъти :D
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 14:58:03 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #708 -: Септември 21, 2015, 15:04:03 pm »
Момичета, аз пак с моите тъпи въпроси, но на ТО Клиър Ову контролната линия е много по - бледа от тази на Овю. Чудех се само с моите ли е така или си е нормално?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #709 -: Септември 21, 2015, 15:08:20 pm »
Кали, продължавай със сърчицата  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #710 -: Септември 21, 2015, 15:08:31 pm »
evelinapa, аз тези на Клиър всъщност много си ги харесвам, но от доста време не съм ползвала, защото ме следят на УЗИ и не са ми нужни. При мен ставаше доста наситена чертичката, понякога и повече от контролната, но скоро тук и други момичета се оплакаха, че не им потъмнява достатъчно. Може да са ги поразвалили или да е някаква дефектна партида.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #711 -: Септември 21, 2015, 15:12:18 pm »
Аз точно за контролната питам... За тестова още ми е рано, но контролната много бледа...  :x
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #712 -: Септември 21, 2015, 15:32:21 pm »
Аз също съм много доволна от Клиърите, за Овю така и не се ориентирах.Въпрос на навик. Понякога се случва при клиър ово тестовата да е по-наситена от контролната,е те тогава баш ти е пикът на ЛХ. Гледа се тестовата линия, а не контролната.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #713 -: Септември 21, 2015, 16:16:11 pm »
Оная ми каза от днес да пия 10 дни дуфастон 2 по 1,но някъде четах че лигавицата от него се удебелявала и да не ми направи проблем,не мисля да го пия ....Може би от него е била удебелена миналия месец 11 мм и яйцето не е можело да пробие.
Мисля че прогестерона прекалено ми е удебелил лигавицата ,и за това не е успяло да настъпи бременност

Изпаднах в дълбоки размисли!   :D Къде какво се излива, какво се удебелява, кое се отваря??? Има ли в групата психиатър? ОМММММ!

Както и да е.
Добре дошли на новите попълнения, дано престоят ви тук е кратък! :)
Аз официално открих кексовия сезон отново. Никакво отказване, докато не постигнем резултат!  :) Давам си срок до края на годината и ако не стане, ще вземам по-сериозни мерки. Сега, обаче, няма да го мисля.
Кали, ти се чудиш, ама наистина с това лозе ми се развихри въображението. При първа възможност ще опитаме нещо подобно  :D Друго си е сред природата  :balk_177:

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #714 -: Септември 21, 2015, 17:07:40 pm »
Психиатър....оооммм!
Алис, честито ти за кексовия сезон! И ние тъй :) А дано да е плодотворен тоя гроздобер-явно съм ви заразила. Синеочка роди слънчогледово бебе, дай боже ние гроздови да ги направим (нямам предвид гроздова ракия!) :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #715 -: Септември 21, 2015, 17:45:51 pm »
Aeryn добре дошла отново.Преди няколко дни се бях сетила за теб  :) Направи ли цветната снимка?

Zlateto на мен днес ми дойде а още ме болят гърдите,но явно ще отшуми и при мен.

Дами приклещвайте ги тия вашите хубостници и до една да забременявате  :D
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #716 -: Септември 21, 2015, 18:50:57 pm »
Привет и от мен! Изпращам ви много слънчеви поздрави!
Опитвам се да ви чета редовно, но интернет имам само на 2 места в комплекса, затова ми е трудно и да ви пиша!
Добре дошла, Аерин! Срискам ти силно палчетя!
Момичета, честно да си кажа съм съсипана този месец. При мен лелята дойде на 19-ти! С една седмица по-рано. Не знам дали и аз не съм си виновна тоя месец... На 18-ти се претоварих прекалено много, дори усетих болка, но нямаше кой да ми свърши работата - гледане цял ден на малкия, който на всичко отгоре бешв кисел и почти цял ден ми беше в ръцете, после събиране на багажи, глупости... И този месец щв го отпишем, понеже до 27-ми сме в Гърция, няма как да направим прегледите. Чувствам се много, много зле. Опитвам се да не показвам на ММ и пред дечко, за да не им разваля почивката, но едвам се сдържам...  :?




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #717 -: Септември 21, 2015, 20:38:18 pm »
Синеочка, щях да падна като прочетох коментара си до Тедито, хаха! ММ --> ужас  8O обяснявам си го само с това, че беше 6 сутринта и с едното око бях полузаспала. А и в англо-говорящите форуми, съкращението за ММ не се променя, независимо за чий съпруг става дума (там казват dh, което е скъпият съпруг, т.е ако аз говоря за моя, ще кажа на английски "моя СС (скъп съпруг), а ако говоря за твоя ще кажа "твоя СС", т.е СС винаги остава непроменено и от там съм се объркала и ММ изобщо не си го превеждам, а направо си знам, че ММ значи мъжа, а пък чий, не съм се замисляла, хаха).

Звездичка, цун и гуш... не знам седмица по-рано дали се брои за МЦ или за ИЗ?! Доста ли е обилно кървенето?

За басейна питах, само, щото Синеочка спомена, че по време на бременност не се влиза в басейни, а Звездичка прави ранен ТБ, за да знае "по колко време да стои във водата" по време на почивката :)

Ние не сме сме сменяли часова зона, просто от север летяхме на юг :) Но може от летенето да е било, днес съм добре и нямам главоболие. Пробвах басейна. Никакви хазарти не сме правили, Синеочка. Ние във Вегас отидохме и никакъв хазарт не играхме, а камо ли някъде другаде да се престрашим. Единственото, което във Вегас направихме беше 2 долара за ротативка, 4х50 цента завъртането :) нищо не спечелихме естествено :)

Кекс не сме яли от онзи ден, сега чакам да се появят бременни симптоми  preggo

Кали, ясно, че не се го правили на лозето, ама на всички ни се прииска, май, да пробваме на лозето, много добре звучи, като в някой стар италиански или френски филм, берат гроздето, после влизат вътре в кацата (огромна и кръгла, като дървен басейн) да го мачкат и после правят кекс като луди :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #718 -: Септември 21, 2015, 21:13:42 pm »
Хахахаха, Макиии, Маки....палавница си и ти :) Признавам си, за това не бях се сещала, но пък други неща...ох, разгонили сме се май всички :) Дано е за добро и да са последва серия от положителни тестове! Амин!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #719 -: Септември 21, 2015, 21:18:18 pm »
Семейни разправии
Жените обожават да ни се карат. „Туй защо си го оставил там, докога ще ти прибирам дрехите от пода, намали музиката, не пий компот от буркана…” Последно ме нахокаха за сапуна – бяхме преминали на течен такъв, защото съм оставял следи от себе си по обикновения. „Как за Бога си успял да вкараш косми и в течния сапун?” „Да не мислиш, че съм искал, а на мен хубаво ли ми беше, три месеца да си мия косата с интимен шампоан?” „Това е дамски душ и никой не те е карал да го ползваш.” „На него пише шампоан, следователно е такъв. Откъде да знам, че е за размножителния ти орган?” „Защото се интересуваш само от своите нужди.”
Това хоро съм го играл и спирам. След десет минути застава на вратата на хола само по потниче – младото и тяло е малко но сравнително дълго. Усмихва се. Скачам… но бивам замерен с чорап. „Ти ненормален ли си, намерих го под леглото, мислех, че имаме разложен глиган в спалнята.” Правя две стъпки за да се извиня, но тя вади любимото ми списание за футбол и безцеремонно къса първата му страница. Леко ми призля, но знаех как да отвърна. Взех дистанционното на телевизора и разпорих торбичката му – баща и така държеше неговото да не се праши. Смъртна обида. Получих блъскане на врати и неясни викове из коридора. След малко пристига облечена в един торбалански анцуг (който знае, че мразя, защото не мога да я опипвам) и заяви надменно: „Ще правя салата, ти иди до магазина да сготвя за вечеря.” Отвръщам, че това не ми изглежда като мъжка работа. „Тогава поправи тостера.” „Къде е чантата?”
Слизам долу, но нарочно купувам само пиячка. Сядаме на масата. Бегло наздраве. Нарочно пускам само тъпи предавания или такива за някоя световна война. Изглежда не и пука, но знам как да я побъркам. Облечен съм с извънредно бялата тениска на Адидас, дето ми я купи за нова година (аз и подарих фазомер). Загребвам смело от лютеницата и уж случайно се окапвам. Толкова е шокирана, че дори не може да се разкрещи. Става ми съвестно за труда, който е положила да съм чист и поръсвам огромното леке със сол – нали така се прави. Виждам, че търси с поглед из стаята с какво точно да ме убие. Явно нищо не и се струва достатъчно жестоко, за това казва: „Мразя те.” „И аз.” „Повече няма да се обезкосмявам.” „Аз пък ще се потя повече.” „Ще се подстрижа.” „Ще си пусна коса.” „Когато заспя, ще ти пръцкам.” „Ти и сега го правиш.”
Стоманена тишина. Тук един опитен мъж трябва да претегли нещата. Заедно сме от три години и осъзнавам ясно, че това момиче буквално ми строши везната. Погледнах я и рекох: „Обичам те, кучко, ти си най-доброто, което съм виждал… дори по телевизията.” „И аз те обичам много, недодялано мече – завинаги”. Полагам я на пода и влизам… очите и помътняват.
Сутринта ме викат по работа. Снощи си вкарах голям автогол, като не взех нищо за ядене и сега преравям хладилника. Отивам в спалнята да кажа „чау”. Завита, дори без да ме погледне рече: „Избърши си устата, на лакътя имаш масло, по дънките кафе, а ризата си окапал с консервата, която чух да отваряш.” Погледнах се в огледалото. Беше права… приличах на клошар.

автор: Никола Крумов
Момичета и скайпа се сдуха сега само на чат го караме с ММ. Човек няма с кого да се скара ... така ми липсва :-(
 Наздраве тази вечер ще слагаме ли масата  :drunk: