0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #460 -: Септември 15, 2015, 23:50:36 pm »
Не съм болна,гадеше ми се само....Но имах болки в дясно.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #461 -: Септември 16, 2015, 07:25:03 am »
Не съм болна,гадеше ми се само....Но имах болки в дясно.
И аз тъй си помислих  :lol:
Както казва Синеочка: Омммммммммм


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #462 -: Септември 16, 2015, 08:36:55 am »
Добро утро :) Сряда е, хайде не остана много до почивните дни. Ти аз не, че съм се преработила, ноо се еълнувам с работещите хора. Все пак събота и неделя е време за срещи, разходки и приятни мероприятия. Втази връзка Маки голяма палатка му удари значи...и няма да влезе,я снимка да покаже, я да разкаже. Съвсем се изгуби и тя като Криси, яко дим.
Ягодке, вълнуваш ли се за срещата ви с Plovediv? Пожелавам ви освен невероятна разходка, да получите и добри новини и развитие по вашия въпрос.Вярвам, че д-р Даскалова и д-р Гаджева ще ви помогнат.
Кали, видя ли бе...а ти се беше отчаяла от живота. Я, кажи много цветя ли получи вчера. А с колегите спретнахте ли един банкет. Ние сме на принципа полятя година -успелня година. Всяка година започва и завършва с Тийчърс  :P :P :P
Лили, ще дойдеш на моята. То е ясно.  :lol: :lol: :lol:
Ииии, хайде , едно кафенце да ви почерпя.Аз вече 13 ден не съм пила. Както съм казвала при мен зависимостта е на психологично ниво. Организмът няма нужда, но душата ми копнее зя една чаша силно горчиво еспресо..


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #463 -: Септември 16, 2015, 08:54:54 am »
Добро утро, момичета!  :balk_64:
Вчера се позагубих от фронта, но пак съм тук. :) Гледам, че се задават хубави новини. Хайде стискам палци, всичко да се получи.  :crossfingers: Аз бързо се отърсих от разочарованието този месец и сега продължавам напред. Мисля да не се вглеждам толкова много, че май прекалих този път с търсенето на симптоми. Когато стане - тогава.
Включвам се в отбора на ОМММММ-кащите, защото иначе рискувам да стана твърде груба. Работата не е за АГ, за друг специалист е.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #464 -: Септември 16, 2015, 08:58:52 am »
Добро утро и от мен.
Детенце,не мога отворя графиката ти...не знам защо,но ми излиза на Бебка.....
При мен нищо ново,температурата се поддържа по-висока,но не знам дали имам надежда този месец.... освен,че доктора не видя минала О,учудвам се защо температурата ми е сравнително ниска,дори и във втората фаза...имате ли обяснение за това.
Снощи си мислех дали да не отида на ендокринолог,преди два месеца си правих изследване ТСХ и резултата ми е 2,55 (граници 0,35-4,20), а навсякъде пише,че при опити за забременяване трябва да е под 2....доктора нищо не ми каза по този въпрос - каза,че били добре резултатите.... не знам вече....
Друго интересно може би е,че сънувах мравки, пълзяха в леглото на детето - много се притесних,чак се стреснах - в съновника пише,че ако сънуваш мравки ще се споходи печалба, но знам ли...много притеснителен сън ми се стори.
Та така де...днес очаквам някоя от Вас да се похвали с хубави новини,за да бъде срядата усмихната и слънчева  :)
Прегръдки от мен, пожелавам ви един прекрасен и позитивен ден  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #465 -: Септември 16, 2015, 09:08:03 am »
rrrr ако нямаш О този месец, няма да имаш и двуфазност в графиката. Аз съм имала месеци с двуфазност и без О, но разликата в температурата беше много малка между първа и втора фаза.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #466 -: Септември 16, 2015, 09:38:44 am »
Момичета добро утро и от мен . "изпарителната" чертичка от днешния тест ми се струва по-видима от вчера ,но...това може да е само във моето въображение  :D . Слезнах до лабораторията до блока ни с идеята да си пусна един кръвен ,но ми казаха че резултата щял да е готов в петък  osi_12 ... Днес не ми се обикаля ,че пак станах в 6.30 (сабуждам се в толкова от 2дни) ,но ако на утрешния тест пак "видя" нещо на път за работа ще мина през Рамус   :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #467 -: Септември 16, 2015, 09:43:31 am »
Добро утро сладуранки,аз съм в столицата и ще ходя на ехограф да видим какво е положението ми..Не смея да се радвам,вчера БТ беше 36.4 а днес  скочи на 37.1...което ме навява на мисълта че овулацията е била вчера и искам да се потвърди от лекар,и ако той потвърди ,ако е нужно да почвам прогестеронов препарат........Ще разкажа какво е станало!
rrr Правилно виждаш графиката ми,в календара съм се писала бебка93 ..Погледнете я и вие днес  :D :D :D :D

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #468 -: Септември 16, 2015, 09:45:48 am »
Момичета добро утро и от мен . "изпарителната" чертичка от днешния тест ми се струва по-видима от вчера ,но...това може да е само във моето въображение  :D . Слезнах до лабораторията до блока ни с идеята да си пусна един кръвен ,но ми казаха че резултата щял да е готов в петък  osi_12 ... Днес не ми се обикаля ,че пак станах в 6.30 (сабуждам се в толкова от 2дни) ,но ако на утрешния тест пак "видя" нещо на път за работа ще мина през Рамус   :D
Адашке качи снимка да видим и ние да изплакнем очите,дето се вика... Желая ти утре да е още по-видима....Успех!  :P

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #469 -: Септември 16, 2015, 09:53:07 am »

Адашке качи снимка да видим и ние да изплакнем очите,дето се вика... Желая ти утре да е още по-видима....Успех!  :P

За плакнене на окото съм качила положителен :) а за окьоровяване в следствие на вторачване ще кача тази   :lol:

Само ще помоля да ми кажете виждате ли някъде нещо или тотално вече съм откачила
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #470 -: Септември 16, 2015, 09:55:00 am »
Здравейте , момичета !
Нови попълнения приемате ли  :hello:

Накратко за мен:
Имаме голямо детенце и от 14 месеца работим за второ .
Цикъла ми е точен -28 дни.
Преди месец бях на преглед и според лекаря няма проблем да не забременея пак , но................
Днес като по учебник цикъла ми си дойде. Поръчах си тестове за овулация и съм решила ако до Коледа не стане  да мрънкам на доктора за изследвания  :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #471 -: Септември 16, 2015, 09:55:17 am »
rrrr ако нямаш О този месец, няма да имаш и двуфазност в графиката. Аз съм имала месеци с двуфазност и без О, но разликата в температурата беше много малка между първа и втора фаза.

Според мен обаче има разлика в температурата в двете фази - в началото тръгва 36,1-36,2, след което се покачва до 36,7.... това не е ли достатъчен признак,че има овулация....
Все си мисля,че имам надежда... не знам дали да се надявам.....тя надеждата умира последна са казали мъдрите хора  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #472 -: Септември 16, 2015, 09:58:30 am »
rrrr ако нямаш О този месец, няма да имаш и двуфазност в графиката. Аз съм имала месеци с двуфазност и без О, но разликата в температурата беше много малка между първа и втора фаза.

Според мен обаче има разлика в температурата в двете фази - в началото тръгва 36,1-36,2, след което се покачва до 36,7.... това не е ли достатъчен признак,че има овулация....
Все си мисля,че имам надежда... не знам дали да се надявам.....тя надеждата умира последна са казали мъдрите хора  :)
Признак да ,но не и гаранция . Аз винаги съм си имала двуфазност даже и положителни тестове за О но в крайна сметка се оказа че задържам фоликули т.е. О няма

За пример ето тази графика ми виж  на 22-ри ден се видяха 2 задържани http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=91284
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 10:00:10 am от Tedichka »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #473 -: Септември 16, 2015, 10:15:35 am »
Tedichka, сякаш на втората снимка ми се вижда нещо. Дано се "избистри" още повече. :)
Green_tea, добре дошла! :) И аз съм същия случай като теб. Желая ти скорошен късмет  :crossfingers:

P.S. Оммм
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #474 -: Септември 16, 2015, 10:18:02 am »
alice85, много благодаря !
Успех и на теб ! Почти сме наборчета  8)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #475 -: Септември 16, 2015, 10:36:37 am »
Tedichka определено на този в средата я видях и то без вторачване, за другите два нищо не виждам. Стискам палци.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #476 -: Септември 16, 2015, 10:39:15 am »
Никой ли не е наясно по моя въпрос?  :(
Някой знае ли дали е възможно фоликула да се пука около 14-15мм и да извади качествена яйцеклетка? Питам защото два пъти ми се случва док. да вижда течност до фоликула с неправилна форма ,а той е 14,5мм и ми казва ,че всичко е наред и настъпва О. Имам странното чувство че растат много бавно при мен, ще дам пример:
УЗ на 6 ден-7,5мм, на 10 ден-11,5мм, на 14 ден -14,5мм с течност и О до 24ч.
Нормално ли е според вас?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #477 -: Септември 16, 2015, 10:59:53 am »
А някой може ли да изкоментира резултат ТСХ 2,55 ,граници 0,35-4,2), да посетя ли ендокринолог, въпреки,че генеколога ми не каза нищо притеснително за този резултат???
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #478 -: Септември 16, 2015, 11:01:45 am »
Никой ли не е наясно по моя въпрос?  :(
Някой знае ли дали е възможно фоликула да се пука около 14-15мм и да извади качествена яйцеклетка? Питам защото два пъти ми се случва док. да вижда течност до фоликула с неправилна форма ,а той е 14,5мм и ми казва ,че всичко е наред и настъпва О. Имам странното чувство че растат много бавно при мен, ще дам пример:
УЗ на 6 ден-7,5мм, на 10 ден-11,5мм, на 14 ден -14,5мм с течност и О до 24ч.
Нормално ли е според вас?

Аз не съм много компетентна,но знам че фоликула се пука след 20 мм.....
Нека по-вещите да се изкажат
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #479 -: Септември 16, 2015, 11:17:37 am »
rrrr Моето скромно мнение е че всичко е наред. Ако не се лъжа трябва да е под две при процедури(поправете ме ако съм в грешка) На ендокринолог винаги можеш да отидеш, най-малкото за собствено успокоение .Тат и Мат пускала ли си?

djina_gi До колкото знам може да се спука фоликул и при по-малки размери но няма да има качествена яйцеклетка ,но има и друго което ми се върти : ти казваш че има спукан фоликул 14,5мм нали?!?! Което си го обяснявам че трябва да е бил по-голям преди да се спука.... лично мой размисли

alice85 точно втория е от днес ...дано само не е някоя изпарителна чертичка пак че съм ги имала доста