0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #420 -: Септември 14, 2015, 15:37:21 pm »
И аз така знам. Трябват няколко часа спермата да се втечни и оттам тръгват по дългия път , някои плувци измират , а други продължават и са в готовност да чакат в тръбите от 2 до 5 дни, в зависимост средата.Затова се казва ,че е най-добре да се прави кекс 2 дена преди О ,в деня и 2 дена след нея,макар че след това не знам защо.

2 Дена след О понеже поради незнайни причина фоликула може да се спука а Я да се отдели 1 или 2 дена след това така ми каза доктора,но аз след това нямам никакво желание за секс
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #421 -: Септември 14, 2015, 15:44:37 pm »
Здравейте!
И аз не съм много опитна, но и двата пъти, когато док. случайно ми засече преминалата О, ми показа някакво "сбръчкано кръгче".
Обясни ми, че това е фоликулът и щом е деформиран значи е спукан и вече е жълто тяло.
За съжаление, обаче, това не било гаранция, че Я е била хубава или дори че я е имало.
Интересно ми е колко време след О, може да се наблюдава това жълто тяло.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #422 -: Септември 14, 2015, 15:52:54 pm »
rrrr за съжаление БТ не е фактор за определяне на О. УЗ преглед е най-сигурния начин за проследяване на овулацията. Всичко друго е само пожелателно. Въпреки че и аз си следя стриктно БТ, но вече не разчитам на нея за определяне на О. Често ми се е случвало да имам хубава БТ, двуфазна графика и въпреки това да няма О. Ето и този месец - перфектна (като за мен) температура в началото на цикъла, обаче - два задържани фоликула  :( А при теб какво се видя на прегледа? В смисъл как няма ЖТ - изобщо нищо ли не се вижда на УЗ в яйчника?
И аз като AdeliaMiss мисля,че доминантен фоликул не може да изчезне просто така - ако не е имало О значи е задържан и пак се вижда - дори да е деформиран, смален и т.н. обаче си седи на яйчника.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #423 -: Септември 14, 2015, 16:04:25 pm »
rrrr за съжаление БТ не е фактор за определяне на О. УЗ преглед е най-сигурния начин за проследяване на овулацията. Всичко друго е само пожелателно. Въпреки че и аз си следя стриктно БТ, но вече не разчитам на нея за определяне на О. Често ми се е случвало да имам хубава БТ, двуфазна графика и въпреки това да няма О. Ето и този месец - перфектна (като за мен) температура в началото на цикъла, обаче - два задържани фоликула  :( А при теб какво се видя на прегледа? В смисъл как няма ЖТ - изобщо нищо ли не се вижда на УЗ в яйчника?
И аз като AdeliaMiss мисля,че доминантен фоликул не може да изчезне просто така - ако не е имало О значи е задържан и пак се вижда - дори да е деформиран, смален и т.н. обаче си седи на яйчника.

Вижда фоликул,но според него не е спукан...не разбрах точно...показва ми някакво топче,явно това е фоликула....много странен преглед беше....ядосвам се
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #424 -: Септември 14, 2015, 16:12:47 pm »
а течност в коремната кухина - да, не? Спукания фоликул образува жълто тяло, няма какво друго да се случи с него. Просто това е - или не се пука и продължава да расте, става киста или се изчиства с новия цикъл или се пука, освобождава Я и се превръща в ЖТ. Поне това знам от опита ми до момента.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #425 -: Септември 14, 2015, 16:16:33 pm »
а течност в коремната кухина - да, не? Спукания фоликул образува жълто тяло, няма какво друго да се случи с него. Просто това е - или не се пука и продължава да расте, става киста или се изчиства с новия цикъл или се пука, освобождава Я и се превръща в ЖТ. Поне това знам от опита ми до момента.

Нищо не каза за течност в коремната кухина.Явно моя фоликул продължава да расте и ще се изчисти с цикъла ( от горе написаното до този извод стигам)....абе Божа работа.
Явно и този месец ще сме разочаровани  osi_7
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #426 -: Септември 14, 2015, 16:25:31 pm »
А, не може ли тепърва да се спука?
Каза ли колко е голям?

Офффф, нищо не можеш им разбра на тези доктори..

 А, сега видях, че си с кратък цикъл...
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 16:27:30 pm от evelinapa »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #427 -: Септември 14, 2015, 16:44:22 pm »
rrrr, лекарят спомена ли размер на това, което вижда, може и жълтото тяло да е видял. То също е капсулка и не винаги визуално може да се разграничи едното от другото, но на този етап от цикъла евентуално размерът може да подскаже дали е едното или другото.
Индивидуално е при какъв размер ще се спука ф., примерно около 20-22мм, а след 26мм вече може да се очаква, че е задържан ф.
Но тъй като наистина е много индивидуално, затова е редно да се проследи фоликулът преди овулация (размер преди О.).

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #428 -: Септември 14, 2015, 16:45:59 pm »
А, не може ли тепърва да се спука?
Каза ли колко е голям?

Офффф, нищо не можеш им разбра на тези доктори..

 А, сега видях, че си с кратък цикъл...

Много резонен въпрос - също се замислих дали не може тези дни да се спука,в момента ми е 17-ти ден при цикъл 28 дни.... не знам....нищо не мога да разбера.
Аз правя опити от 5 месеца (този ще е 6-тия) и не ми издържат нервите на това напрежение, искрено съчувствам на жените подложени на това години наред...... от все сърце желая на всяка жена,пожелала да стане майка да го дочака.Единственото ми успокоение в момента е това,че имам едно прекрасно момиченце,което е най-ценното в моя живот.Щом е рекъл Господ,може и да си останем само с едно дете....... в крайна сметка трябва да се радвам на това,което имам все пак.....
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #429 -: Септември 14, 2015, 16:48:16 pm »
rrrr, я виж ако ти е дал снимка от ехографа, дали случайно не го е измерил.
Ако има такава снимка, мисля че тук има момичета, които могат да я разчетат...

То и аз бях все с цикли от по над 30 дни, но последния месец ми беше 28 - като по учебник...
Ама то като не очакваш, може да изпуснеш момента...
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 16:49:54 pm от evelinapa »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #430 -: Септември 14, 2015, 16:51:41 pm »
rrrr, я виж ако ти е дал снимка от ехографа, дали случайно не го е измерил.
Ако има такава снимка, мисля че тук има момичета, които могат да я разчетат...

Нищо не ми даде.... благодаря Ви момичета.Усещам,че сте съпричастни с моето разочарование, за което адски много Ви благодаря и Ви прегръщам   :bighug:,но всички сме на един хал явно.....не искам да Ви натоварвам повече.Не съм се отчаяла съвсем,все още ми е останал малко оптимизъм...в края на месеца ще стане ясно.
Часам с нетърпение Алис да ни зарадва утре с положителен тест   :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #431 -: Септември 14, 2015, 16:53:55 pm »
Аз пък си мисля, че можете да продължите да слагате сърчица, за всеки случай.  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #432 -: Септември 14, 2015, 16:56:33 pm »
Аз пък си мисля, че можете да продължите да слагате сърчица, за всеки случай.  :D

 osi_9
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #433 -: Септември 14, 2015, 17:45:32 pm »
Започна да ми зацапва, момичета :( Гадната лелка няма да ме пропусне, че и точна се оказа. Направо съм в шок - на какво ли се дължи всичко това, което изпитвам?! Сигурно хормоните ми не са в ред. Освен, ако не стане някое чудо и това да мине и да замине, ама чак толкова не вярвам. Такъв смотан ден, значиии... osi_7
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #434 -: Септември 14, 2015, 18:42:09 pm »
Алис, сигурна ли си, че е лелката? Уффф, дано да е някоя далеееечна нейна роднина :?

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #435 -: Септември 14, 2015, 19:46:33 pm »
В интерес на истината розовее ми ЦС. Никак не е типичното "идване". Обикновено не е така, но знам ли, нещо може да се е объркало. Пък и точно на датата????  :ask:
Пробвах да си проверя положението на шийката, любопитно ми стана. Нищо не намерих  :D Четох назад постовете, в които обяснявахте за нея. Объркана съм, но да не търся под вола теле.


Поправка: Официално мога да отпиша този месец.  :witch:
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 19:59:36 pm от alice85 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #436 -: Септември 14, 2015, 20:32:29 pm »
ЕЕЕЕЕ Алис в теб ми бяха надеждите...... явно 14.09 е кофти ден за повечето момичета в този форум  :)
Силно се надявам да не е оная лелка,която никоя от нас не очаква  :)
Дано утре да ни съобщиш,че е избягала  :)

Аз малко си поплаках тази вечер,че нещо много ми дойде напрежението.
Сега си мисля,че съм малко по-спокойна,но.... ММ доста ме депресира в тази ситуация и допълнително ме натоварва.... все едно съм прокажена,държа се много странно тази вечер,след като м казах,че явно трябва да отпишем и този месец..... много ми стана мъчно.... та така.....
От утре очаквам само добри новини
Пийнете по едно за настроение, тази вечер аз черпя   :balk_14:
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 21:13:41 pm от rrrr »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #437 -: Септември 14, 2015, 20:40:37 pm »
alice85  толкова ми е познато. Стискам ти палци :crossfingers: :)

 Последният цикълът ми беше супер оскъден и с един ден по-кратък да не кажа два, че то четвъртият не знам да ли да го броя. На 34г съм такъв досега не съм имала :?.От толкова "вглеждане" в това тяло дано не си въобразявам,но такова болене на корема бешеее  и гадене и болезнени гърди... Не издържам и утре ще си правя тест. Датата на която не  чакам е или 16 или 17  :(
 :? Имах нужда да споделя... :(  Не ви познавам, но това, че имаме една мечта някак си ви чувствам близки...
rrrr благодаря за питието :-)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #438 -: Септември 14, 2015, 21:15:59 pm »
Няма надежда за този месец, момичета. Другият път. В знак на протест се натъпках с шоколад  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #439 -: Септември 14, 2015, 21:16:31 pm »
alice85  толкова ми е познато. Стискам ти палци :crossfingers: :)

 Последният цикълът ми беше супер оскъден и с един ден по-кратък да не кажа два, че то четвъртият не знам да ли да го броя. На 34г съм такъв досега не съм имала :?.От толкова "вглеждане" в това тяло дано не си въобразявам,но такова болене на корема бешеее  и гадене и болезнени гърди... Не издържам и утре ще си правя тест. Датата на която не  чакам е или 16 или 17  :(
 :? Имах нужда да споделя... :(  Не ви познавам, но това, че имаме една мечта някак си ви чувствам близки...
rrrr благодаря за питието :-)

Графиката ти изглежда много добре,дано да споделиш радостни новини и ти утре  :)
Ще стискам палци