0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #400 -: Септември 13, 2015, 23:27:23 pm »
Момичета, тормози ме тук един въпрос относно кекса...
Та,...зачетох се в разни статии и в някои от тях пише, че трябва да кексим в дните преди/около О. и най-много 2-3 дни след това (това си го знаем). После чакаме 8O. В едната статия даже с удивителна пишеше "После спирате!". Зачовърка ме, защото ние сме си доста активни през целия месец и досега не ми е минавало през ума, че това може да е вредно по някакъв начин. Ето тук ми е питанката: Действително ли трябва да се преустановят половите контакти след О. и с какво пък може да навредят? Нали и бременните кексят, защо да не е препоръчително?
Дано не ви се е сторило глупаво питането ми, ама аз направо съм в шах :?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #401 -: Септември 13, 2015, 23:32:29 pm »
единствената причина, за която се сещам е, че мъжа трябва да има някакви дни въздържание, за да се възстанови. Но става въпрос за 3-4 дни за подобряване качеството и количеството, а не за 2-3 седмици от О до О. Абсурд, аз моя не мога да го чакам толкова  :lol: Аз знам, че по медицински показатели, мъжа трябва да прави секс на 4-5 дни един път, иначе има опасност да развие някакви заболявания, не помня вече какви. Ние откакто започнахме редовно да правим кекс доста ни се подобри спермограмата (втората) и влязохме в норма


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #402 -: Септември 13, 2015, 23:40:35 pm »
Абсурд, аз моя не мога да го чакам толкова  :lol:

Лили, и при нас е така - не можем да се чакаме толкова :lol:
За ползите откъм мъжката част съм напълно съгласна с теб. И ние, след "редовна употреба", сме с много добри показатели (нормоспермия). Питам се обаче, дали по някаква причина би навредило, ако има зачеване, т.е. с какво пък може да е непрепоръчително за жената?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #403 -: Септември 14, 2015, 08:18:38 am »
Рррр, аз като останалите мацки споделям мнение, че вероятно О е била на 13-14 ден. Малко е непълна както казва Аделия, но има добра температурна разлика, която е достатъчна за коментар. Ти само на БТ ли залагаш? Принципно е добре да съчетаваш два метода.
Също, като Лилибел смятам, че УЗ си е най-точният метод за проследяване.
Относно няколко повтарящи се поста по-горе ще си кажа ооомммммм  8) 8) 8)
 Аз нещо се мъча да се разболявам. Боли ме ухото,гърлото и имам главоболие.Засега се церя с чайчета, дано да не се стига до лекарства..

Добро утро,момичета.
Започва една доста натоварена седмица за мен,но се надявам много на добри новини днес от УЗ.
Стискайте ми палци, ще Ви информирам как е минало.
Черпя Ви по едно кафенце и Ви пожелавам слънчев и усмихнат ден   (не намерих емотиконче на кафе)   :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #404 -: Септември 14, 2015, 08:55:04 am »
Да мина и аз да се отчета .След прегнил 5000 на 04.09 днес вече тестовете са отрицателни ...Сега чакаме да станат пак положителни :)

rrrr мерси за кафенцето 
Успешна и плодотворна седмица пожелавам на всички
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #405 -: Септември 14, 2015, 10:32:28 am »
На мен днес ми е толкова гадно, че ми идва да крещя :x :( Вчера по плана за бебеправене, трябваше да има кекс, ама не, уморен бил, не му било до това. Тоолкова мъчно ми стана, че се нацупих и си легнах, не исках да го виждам днес, честно. Даже сутринта, когато дойде да ме целуне и да ми каже чао, както прави всяка сутрин, се обърнах на другата страна и се направих, че не е успял да ме събуди. После като излезе, си се и наревах :( последваха някакви извинения, обяснения в любов и т.н във вайбъра, ама какво значение има вече????  :(

Ама аз съм си виновна, хем искам да спазва плана, хем не му казвам, че има план, за да не товаря емоционално и него...  Бясна съм му, много!

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #406 -: Септември 14, 2015, 11:01:24 am »
Tedichka стискам палци.
AdeliaMiss не се притеснявай, като съдя по графиката ти все още имаш плувци до тази вечер, а пък и след тези сръдни става най-вкусен кекса. И аз процедирам като теб с ММ , нищо не му казвам за плана , на него му става толкова хубаво като го налазя ,че няма как да ми откаже.А в повечето случаи направо той си напада. Веднъж му бях подметнала ,че днес е точния ден и почти нищо не се получи,нямаше я емоцията.
Хайде приятен кекс тази вечер...на всички го пожелавам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #407 -: Септември 14, 2015, 11:09:15 am »
Tedichka стискам палци.
AdeliaMiss не се притеснявай, като съдя по графиката ти все още имаш плувци до тази вечер, а пък и след тези сръдни става най-вкусен кекса. И аз процедирам като теб с ММ , нищо не му казвам за плана , на него му става толкова хубаво като го налазя ,че няма как да ми откаже.А в повечето случаи направо той си напада. Веднъж му бях подметнала ,че днес е точния ден и почти нищо не се получи,нямаше я емоцията.
Хайде приятен кекс тази вечер...на всички го пожелавам.

По повод плувците искам да питам - колко време издържат плувците? Бях чела някъде,че е добре да се прави кекс ден-два преди О, защото ако на самия ден има акт не е сигурно дали сперматозоидите ще успят да стигнат до яйцеклетката на време.
Има ли такова нещо?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #408 -: Септември 14, 2015, 11:14:00 am »
И аз така знам. Трябват няколко часа спермата да се втечни и оттам тръгват по дългия път , някои плувци измират , а други продължават и са в готовност да чакат в тръбите от 2 до 5 дни, в зависимост средата.Затова се казва ,че е най-добре да се прави кекс 2 дена преди О ,в деня и 2 дена след нея,макар че след това не знам защо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #409 -: Септември 14, 2015, 11:22:45 am »
На теория е така, да, ама на практика не се знае дали са останали, затова навсякъде пише през ден. А и, дори и да има чакащи, така ли ще започне животът си бъдещото ни дете - като умрял от скука чакащ плувец? :| :| :|

Може и да ми е нервно просто, не знам вече, но и в момента очите ми се пълнят със сълзи. Даже започнах да се чудя да не би да не ме обича вече :(

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #410 -: Септември 14, 2015, 11:37:36 am »
На теория е така, да, ама на практика не се знае дали са останали, затова навсякъде пише през ден. А и, дори и да има чакащи, така ли ще започне животът си бъдещото ни дете - като умрял от скука чакащ плувец? :| :| :|

Може и да ми е нервно просто, не знам вече, но и в момента очите ми се пълнят със сълзи. Даже започнах да се чудя да не би да не ме обича вече :(

Да си избиеш тези мисли от главата. И аз съм го преживяла  същото. Този месец обаче му казах кога са дните и се потрудихме. А вие наваксайте довечера :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #411 -: Септември 14, 2015, 11:40:38 am »
Привет и от мен!
Ади, не си внушавай глупости! И аз съм имала подобни ситуации и точно като теб съм изпадала в тежки депресии. Не съм се замисляла дали ме обича, но чувството, че това, което е толкова важно за теб,за другия явно не е, е смазващо. А то и това не е така :) Усмихни се, момиче!
Ние имахме такива периоди на отказване и сърдене и в един момент просто решихме, че никой няма да отказва на другия (колкото и да е изморен и да няма желание за нищо).
Хора, аз съм в много тежка депресия! Нищичко не ми се прави! Винаги е така след отпуската. Има хиляди причини да не ми се връща на работа. Искрено се надявах да успея да забременея и да гледам първия учебен ден просто като майка, завела детето си на училище, но уви! И най-лошото е, че цялата ми отпуска мина в очакване я на О, я на преглед...вглеждах се в тялото си, в разни измислени симптоми, четох, четох, четох.....и лятото просто мина покрай мен :( Не успях да си почина, не успях да разтоваря емоционално....и сега изпитвам ужас от работното си място и работата, която уж обичам... Имам чувството, че няма да мога да се справя с всички задачи, че няма да успея да организирам деня си, че....хиляди ,,че"-та. Уж съм позитивен човек и винаги успявам със самовнушение да изляза и от най-дълбоката дупка, а сега не ми се получава. Толкова ми е апатично, че даже не ми се и реве. Искам да заспя и да се събудя ден преди следващата отпуска :(
Съжалявам, ако съм ви натоварила с моите черни мисли, дори на знам защо пиша това...та нали аз съм единствения човек, който може да ми помогне....
Все пак, колкото и да ми е гадно, на вас пожелавам слънчев и усмихнат ден, аз ще се самосъжалявам тук :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #412 -: Септември 14, 2015, 11:41:44 am »
AdeliaMiss всички сме го гледали тоя филм - мъжете са толкова еднакви и предвидими в някои свои реакции  :D Точно това му е хубавото, можеш да подготвиш подходящите оръжия като знаеш какво имаш насреща си. Моя като започнахме бебеправенето, мерене на Т всяка сутрин, секс по график - толкова се вцепени, че не само не му се правеше нищо, но и като започнем да правим му падаше ерекцията, заболяваше го глава от напрежение и т.н. В този случай просто трябва да подходиш с търпение и разбиране, докато ти идва отвътре да го кастрираш  :lol: В никакъв случай не трябва да го обвиняваш, притискаш и т.н. защото ще стане още по-лошо.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #413 -: Септември 14, 2015, 11:54:18 am »
Лили, оказва се, че много от любимите билки и подправки са вредни при бременност. Трябваше да се лиша от много от лмбимите ми чайове. Като забременееш, няма да се разболяваш - ще се пазиш като кадъна и това е. А ти ще забременееш, скоро така, че от сега се нагласяй психически за никакви боледувания.

Аделия, много, ама много ми е позната ситуацията. Ама в крайна сметка - мъже. То затова е казано, че сме от различни планети. Просто не си го слагай. По-добре без кекс, отколкото кекс по задължение и въпроси "Кога трябва?". С бебеправенето малко романтиката се убива, к'во да се прави. Не се измъчвай и карай на принципа на Кобрата "Продължаваме напред!". Сигурна съм, че вашият бебо ще стане след един бурен петминутен кекс без подготовки, нагласи и вирене на крака.
Злати, ново 20 с тези кекс пости след О 8O. Знам само, че за сперматогенезата са необходими от 12 до 48 часа (зависи от мъжа). Ама каква е връзката след О, идея си нямам. Ние с ММ след О винаги сме се кексили на усет и това ни разтоварваше периода на чакане.
П.С. Лили, омкай за някой постове, по-добре ще си 8)
Кали, я се стягай, никакви мрачни мисли ей сега ще извикам вятъра , за да ги издуха :D  Ще влизаш тук и ще ти оправим и настроение и депресия. Аз да си призная, ако не сте вие и форума да ме е хванала следродилната.  :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2:
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 11:58:37 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #414 -: Септември 14, 2015, 12:07:55 pm »
Ох, знам, знам, ние затова и не сме се карали, аз просто си легнах. Не мога да се скарам с него за нещо такова, още повече, че и на мен ми се случва да му отказвам, когато съм скапана. Обаче той никога не е бил такъв и сега изведнъж, точно когато трябва - хоп, отказ  8O Не съм свикнала и сигурно затова го изживявам толкова тежко :(.

Кали, ще ти мине, като почне работата. После ще дойде някоя ваканция и така. Не се натоварвай допълнително. И свърши нещо полезно - мен това ме вади от депресиите, които и при мен минават както ги описваш - апатия и желание само да заспя. И хапни един сладолед!  :wink:

Теди, стискам палци и аз!

Нещо ми липсва Алис.
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 12:16:01 pm от AdeliaMiss »

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #415 -: Септември 14, 2015, 13:01:27 pm »
Здравейте момичета, видях че сте коментирали въздържанието след овулация. С уговорката, че не съм много веща по въпроса, ще си позволя да споделя аз как ги виждам нещата. Процесът на оплождането е много по-кратък в сравнение с процеса на имплантация. Аз си мисля, че точно тогава правенето на кекс би могло да "измести" или "избута" оплодената яйцеклетка, която се опитва да се загнезди в лигавицата. На тези мисли ме навежда практиката на лекарите да поставят ембриолепило по време на трансфер и да забраняват кекса след това.
Не съм сигурна, че в действителност е точно така, но това е моята "версия" по въпроса  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #416 -: Септември 14, 2015, 13:14:50 pm »
Тук съм, момичета :) Чета ви от сутринта, но ми е едно такова скапано и не писах нищо. Ходим по доктори с децата, че от детската градина донесоха едни сополи, кашлици, ангини....отново :(
Иначе днес е големият ден, в който уж трябва да се появи лелката. Съдейки по отвратителното гадене сутринта, докато си мих зъбите и гърдите - бомби, може и да ме подмине  :D Обаче аз докато не видя, не вярвам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #417 -: Септември 14, 2015, 15:13:16 pm »
Дръж се, Алис, не се давай на лелището  :crossfingers:

Ох, аз малко се успокоих. И днес съм с положителен ТО, даже тестовата чертичка е по-наситена от контролната. Може и да не е късно за кекс довечера. Усещам си и нормалните болки, само че съм леко притеснена - вдясно са, както бяха миналия месец. Дали е нормално да овулира пак същия яйчник? По-миналия месец бяха в ляво.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #418 -: Септември 14, 2015, 15:14:41 pm »
И аз да Ви затрупам с поредната тъжна новина- бях на преглед току що с нуждата да се види мила ли е О, имало ли е отделяне на яйцеклетка и т.н.
Доктора смята,че според него не е имало О,тъй като нямам жълто тяло (много съм боса с терминологията,затова може някой да разясни)....... предлага ми инсеминация другия месец, ММ не е съгласен изобщо за такава процедура....направо отвратителен ден. Очаквах нещо позитивно днес.
Дали все пак имам някакъв шанс този месец...не е ли температурата един от факторите за овулация.......
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #419 -: Септември 14, 2015, 15:18:55 pm »
Имаш шанс, разбира се!

И аз не съм много веща в УЗ и фоликулометрията, но за да се разбере със сигурност, не трябва ли да се ходи преди О., за да се види доминантният фоликул, и след О. - за да се види, че го няма? Ако не си имала жълто тяло, то тогава трябва да си задържала фоликула, а това щеше да се види.

Не знам, дано да не те обърквам. Нека се включат по-опитни от мен.