0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #360 -: Септември 12, 2015, 16:19:58 pm »
имам две новини - добра и лоша (както често се казва във филмите  8))
Лошата е, че имам цели 2 задържани фоликула, единия от които се оказва доста голям. Хубавата е, че единия от тях ми е на десен яйчник, което означава, че ДЯ се е размърдал. Разбира се винаги има шанс това да не е задържан фоликул, а гадната ендометриоза, но няма да мисля лоши работи ...
Ето за всички, които се чудят как се връзват БТ и задържаните фоликули - ами никак. БТ ми е ниска като за мен, направо перфектна като за първа фаза - 36.4,въпреки това задържаните фоликули са факт. Така че мили ми момичета, изобщо не си правете някакви изводи от БТ,сърбежи, болежи и подобни относно наличието на задържани фоликули, овулации и т.н. УЗто е истината  :(
Щях и други неща да пиша, но след такива неприятни емоции не мога да си събера мислите... Дано да са се изчистили до следващия цикъл. Също така ми казаха, че клостила като цяло давал такива остатъчни "ефекти" през следващите няколко цикъла - предимно задържани фоликули. И други работи ми казаха, но ми е твърде кофти да ги споменавам  :x
А, да, сетих се какво исках да кажа и го добавям - оскъдния цикъл при мен най-вероятно се дължи на задържаните фоликули. Ако са си там на другия МЦ, минавам на хапчета колкото и да не ми се иска  :(
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 16:22:51 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #361 -: Септември 12, 2015, 16:53:26 pm »
Лили, много съжалявам :( Стискам палци да се разкарат сами  :crossfingers:

Аз днес пак съм с отрицателен ТО и като че ли чертичката избледнява  вместо да се насища :( Въобщее, днес е един много скапан ден, че и работен беше. Мисля да дремна.
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 17:00:21 pm от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #362 -: Септември 12, 2015, 17:09:05 pm »
Лили, и аз съжалявам за разочароващия резултат. Дано всичко да се нагласи от само себе си и следващия месец с нови сили да започнете борбата. Док ли изказа предположения, че пак може да е ендометриозата? Ти след лапарото не провежда лечение, нали? Моля се да не е това причината.
 :bighug:

Ади, гледах ти графиката. С този спад на температурата вчера, не е ли възможно пикът на ЛХ (респективно, положителен тест за Ову) да е имало на 10-ти ден, а О. да е била вчера или днес?

Алис, стиснати палчета от мен  yahoo_17

Синеочка, да й нацелуваш петичките на малката Слънчогледка :P
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #363 -: Септември 12, 2015, 18:01:34 pm »
Ех, Лили, много съжалявам. Но..важноти е, че все пак има и добри новини. И аз стискам палци да изчистиш гадините на следващия цикъл. С повече кекс дали няма да се пукнат по-бързо? То сега едва ли ти е до това, но в крайна сметка до себе си имаш един прекрасен мъж, който те подкрепя и обича. А щом имаш него и детенцето ще дойде по един или друг начин. В дом, където има много любов, щастието идва.
Злате, задачата е изпълнена  :lol:
Алис, стискам палчета за.добри новини. Ти кръвен ли щеше да пускаш днес?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #364 -: Септември 12, 2015, 18:36:54 pm »
Аааа той кекса какво общо има с фоликулите  :lol: на мен не ми пречи, чакам само да ми мине цикъла. Викам днес на моя, че тоя месец ще правим кекс за удоволствие - т.е. няма да се напъва много много.Иначе за пукането - едва ли, ние миналия месец доста бъркахме яйцата, но не са се пукнали  :lol:.
Zlateto след лапарото не съм минала лечение, точно затова толкова се притеснявам. Този път не бях при моята лекарка защото тя е отпуска, бях при друг лекар. Каза,че не приличат на ендометриозни, но според мен трудно се различават ендоментриозните кисти на УЗ. Трябва да минеш 2-3 месеца лечение с хапчета и чак тогава ако не се повлияят може да се предположи, че са ендометриозни кисти. Чела съм също, че на УЗ се различават, но явно малко лекари могат да видят разликите.
Чакам си моята лекарка, много депресиращо ми се отрази днес прегледа  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #365 -: Септември 12, 2015, 18:43:03 pm »
И аз се върнах от преглед преди малко. Болките наистина се оказаха от възпаления нерв на кръста, няма проблеми. Разбира се няма как да се види дали е станало нещо, понеже е твърде рано, но симптомите си ги поддържам. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #366 -: Септември 12, 2015, 18:57:27 pm »
Лилка, не се вкарвай в негативни емоции и мисли. При мен също имаше една киста, дето 3 месеца не искаше да се махне и Док изказа съмнение за ендометриоза. Изписа ми Регулон (за пръв път пих такова нещо) и кистата изчезна. Аз не бях много наясно, но тогава ми обясниха, че ако не се махне, тогава може да се говори за ендометриозна киста. Предполагам ти си по-запозната. Та, както се говореше за лапаро, сега не искат да ми правят. На мен чак ми е гадно, защото не знам дали наистина не се крие нещо там. А и с този ЛУФ и НЯР нищо чудно да ми се е лепнала тази гадина.

Синеочка:butterfly:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #367 -: Септември 12, 2015, 19:20:52 pm »
Лили, дано да се изчистят сами, стискам палци. :bighug: :crossfingers:
Аз затова на БТ не вярвам много, съчетана с ултразвук може да те насочи кога точно е била овулацията, но до там.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #368 -: Септември 12, 2015, 21:15:59 pm »
Днескашния тест е почти отрицателен,с една много бледа чертичка,на живо онзи ден си беше с две еднакви черти,вчера по бледа,но днесе направо почти много бледо розова ,имах обилен секрет цял ден,болки ниско в корема,а одеве на прибиране от киното,ми се изсипа доста цервикалслуз...Щастлива съм,овулацията ми е била днес,сигурна съм,на 27 тестче,когато леля прави 3г,дано да ми е на късметче  :P :P :P

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #369 -: Септември 12, 2015, 22:00:26 pm »
Ето и снимка на днескашния,вчера и онзи ден  :wink: :wink:

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #370 -: Септември 12, 2015, 22:07:46 pm »
Ади, гледах ти графиката. С този спад на температурата вчера, не е ли възможно пикът на ЛХ (респективно, положителен тест за Ову) да е имало на 10-ти ден, а О. да е била вчера или днес?

Злате, на теория е възможно, но на практика се съмнявам. Няма ми ги обикновените болки като за О., а и според дължината на цикъла ми последните 2 години, никога не съм имала толкова ранна О.

Може пък и да е просто рано, знам ли и аз. :?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #371 -: Септември 12, 2015, 22:12:22 pm »
AdeliaMiss ти защо не вземеш да си направиш един тест за бременност - за обща култура? Много ти е странна тази висока Т и продължава да е такава  :? Гледах ти предишни графики - първата фаза ти е по-ниска


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #372 -: Септември 12, 2015, 22:15:19 pm »

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #373 -: Септември 12, 2015, 22:20:30 pm »
Еми а, де? И аз това се чудя. Единственото, което знам е, че не съм Б. Последната М. си беше М, без всякакво съмнение. И симптоми нямам. А и кога да е станало? Абсурд...

А все още отдавам БТ на липсата на кафе, нищо друго не се е променило в навиците ми. Другият вариант е да сумнанбулствам вечер и да удрям по 200 уиски, без да знам и без махмурлук сутрин  :lol:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #374 -: Септември 12, 2015, 22:24:53 pm »
Ами може да е станало миналия месец, а цикъла си е цикъл - много жени са с доста силно кървене и пак са бременни.
alice85 кога ще правиш тест, че нямам търпение да ни се похвалиш  :D
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 22:29:04 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #375 -: Септември 12, 2015, 22:50:45 pm »
Аз също гледах графиката на АЛИС85 и мисля,че е време за тестче  :)
чакаме новини с нетърпение   :bfp:
Аз да питам,след като според мен О ми беше на 11.09 (симптомите са доста ЦС,силни болки ту в ляво,ту в дясно,температурата се повиши сутринта на 12.09),дали на УЗ в понеделник (14.09) ще видят ако имам спукан фоликул и отделена Я...... сигурно е тъп въпрос,но не съм ходили до сега на преглед след О.
А относно близнаците,сигурна съм че е тежка бременност и са трудни за отглеждане две деца едновременно,но е страхотно преживяване,предполагам.
Интересно ми е дали жени с близнаци решават да имат и трето в днешно време.
Ако е така - РЕСПЕКТ   :bighug:
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 22:52:17 pm от rrrr »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #376 -: Септември 12, 2015, 23:59:59 pm »
Алис е един точно такъв пример :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #377 -: Септември 13, 2015, 07:49:59 am »
rrrr ако отидеш на УЗ след О може да се види дали О е минала по наличието на течност в коремната кухина. Иначе самата Я няма как да се види. Доколкото знам и фоликула е по-различен след О


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #378 -: Септември 13, 2015, 07:57:31 am »
rrrr ако отидеш на УЗ след О може да се види дали О е минала по наличието на течност в коремната кухина. Иначе самата Я няма как да се види. Доколкото знам и фоликула е по-различен след О

Точно така. Фоликулът се свива и очертанията му (формата) се променят.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #379 -: Септември 13, 2015, 08:43:59 am »
Добро утро, дами! :balk_69: Снощи сте си пописали, но аз си легнах рано. Колко съм спала пък и аз не знам. В петък, докато бяхме навън нещо така грозно ме ухапа, че примрях от болка. Според ММ, било конска муха. Вчера и днес ме сърби ужасно и стана грамадно. Доктора не ми дава да пия нищо, докато не видим дали съм бременна. А то сърби, та ми иде да го откъсна.  :(
Тестове мисля да не правя засега. Решила съм, ако ми закъснее, и то стабилно, тогава. Все ме е страх да не са се побъркали нещо хормоните и затова да изпитвам всички тези неща. Несигурност ме е обзела. Утре е датата на М, чакаме...