0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #620 -: Май 25, 2016, 13:58:39 pm »
Lilibell Оргалутрана ще го смъкне. Добре вървиш  :bighug:

Аз започнах на естествен, но качих ЛХ на 10 ден и ми сложиха Оргалутран защото фоликула на беше още готов, въпреки че док каза че като съм почнала с ЛХ 7,3 ще трябва доста още да се качи за да стане овулация.

Аз утре съм на пункция. Страх ме е да не го спукам, защото от 16мм стана 18,5 за един ден. Дано да издържи и да успеем да извадим добра яйцеклетка :balk_112:
« Последна редакция: Май 25, 2016, 14:06:19 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #621 -: Май 25, 2016, 14:13:05 pm »
Giaany пази яйчицето, стискам палци да не го изпуснете  :crossfingers: Коригирам се - колко ти е било ЛХ на 10ти ден? Аз стартирах месеца на 2ри ден с ЛХ 11 и нещо  :? При мен стандартно ЛХ си е високо в началото на месеца, но все се сравнявам с успешния си трансфер - там ЛХ беше 29 преди пункция. Все се надявам, че ако през месеца ЛХ ми е до 15 има някаква надежда за хубави Я. Много ми е притеснено да не канселираме процедурата, тъкмо изкарах 3 фоликулчета, което за мен си е рекорд
« Последна редакция: Май 25, 2016, 14:31:43 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #622 -: Май 25, 2016, 14:22:46 pm »
Giaany, Lilibell ,  :goodluck:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #623 -: Май 25, 2016, 15:16:01 pm »
Здравейте, при положителен тест на кой ден от трансфера викат за преглед.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #624 -: Май 25, 2016, 15:16:25 pm »
Странно обаче ЛХ днес ми е по-ниско отколкото стартовото - днес преди оргалутрана е 6???? Някой имал ли е подобен случай ... или аз съм някаква тотална аномалия на природата?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #625 -: Май 25, 2016, 15:49:32 pm »
Благодаря Lucreciq  :bighug:
Lilibell  8O не знам какво да кажа. Това обаче не значи че можеш без Оргалутран, защото при такива големи фоликули може внезапно пак да се качи.

Dolia доколкото помня беше около 2 седмици след теста, т.е. 6 седмица. Не се брои трансфера, а последния цикъл. 6 седмици след последния цикъл.

Мен ме притеснява че ме болят гърдите  ден преди пункцията :( Може ли да ми се е качил прогестерона  :?
« Последна редакция: Май 25, 2016, 15:55:13 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #626 -: Май 25, 2016, 16:24:59 pm »
аз със сигурност ще си слагам оргалутран, купила съм си още 1 бройка, ако пункцията ми е събота ще се наложи още 1 да си сложа. Това не ми е проблем, притеснявам се от промяната в ЛХ. Има 3 варианта - или първите ми стойности са били лабораторна грешка или ЛХ инцидентно се е вдигнало в началото на цикъла, или лекарствата по някакъв начин са му повлияли. От друга страна Е2 ми е 330 ... това май не е достатъчно за 3 фоликула? Или просто фоликулите са малки все още?
Вече определено се притеснявам, пък толкова ми се иска да станат нещата   :(
Giaany аз бих пуснала едно изследване, но ти май нямаш време. Аз мисля така да си проследя ЛХто преди пункция - за собствена информация
Добавям: може и да не стигна до пункция, но не разбирам какво се случва ... Е2 ми е 329, т.е. според док пада защото на 2ри ден ми беше 414. Обаче фоликулите се развиват, БТ ми е ниска, лигавицата ми нараства - възможно ли е на фона на всичко това естрадиола ми да пада???
« Последна редакция: Май 25, 2016, 17:25:26 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #627 -: Май 25, 2016, 17:33:07 pm »
lilibell, скоро преглеждах тази тема, може би ще намериш полезна информация, в някои от постовете е описана динамиката на ЛХ по време на стимулацията:
LH при къс протокол

Успех на всички!  yahoo_17

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #628 -: Май 25, 2016, 17:58:51 pm »
благодаря marsi, аз тази тема съм я чела, но не намирам нищо за себе си в нея. Най-вече защото в повечето теми става въпрос за стандартни неща при млади здрави хора. Не като мен с ФСХ в небето. Е няма как ФСХ да ти е примерно 20, пък ЛХ да ти е 2 ... Аз стартирам с високо ФСХ и високо ЛХ, никой нищо не казва за такива случаи, как се развиват, как се действа и т.н. Имам чувството, че нито една жена не прави инвитро с високо ФСХ и ЛХ ...  :(
Въпреки че този месец ФСХ ми беше 9, което си е направо перфектно като за мен.
Виж и добавката ми - Е2 при днешното изследване го дават 329 ... пак никъде не намирам инфо как е възможно при 3 големи фоликула Е2 да пада. Док казва, че може да са кухи фоликули. Аз пък се надявам на лабораторна грешка и затова утре сутрин пак ще ходя като преяла кобила до лабораторията да пускам Е2. Ако пак е ниско - канселираме ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #629 -: Май 25, 2016, 18:46:45 pm »
Лили, след като прочетох написаното от теб, веднага ми светна лампичка за моя месец с Фемара. Поразрових се малко из изследванията си, дано да съм ти полезна. Един ден, след спирането на хапчетата, Е2=76 pg/ml при 1 фоликул 18,5 мм. Аз в Шах! 8O Док каза, че доста често се наблюдава нисък естрадиол при стимулация с медикамента, но да не се шашкам, това все още не означавало нищо. Каза след 48ч пак да пусна Е2 и според стойностите ще решим какво да правим. Та, познай - фоликул 22 мм, Е2=220 pg/ml (това по спомен, но нещо такова беше). Не бях за пункция, а за инсеминация, затова не знам какво е имало вътре. Твоите фоликули обаче са далеч по-малки, така че според мен вероятността да се покачи естрадиолът с тяхното нарастване, е много голяма. Според мен имаш големи шансове да стигнеш до пункция. Въпреки това смятам, че аз не реагирах добре на Фемарата, защото с Клостил вадя по 2 фоликула с Е2=903 pg/ml в деня на Овитрела. Разликата е огромна, поне за мен. А и яйцеклетките се оплождат и се развиват хубави ембриони, което все пак говори за някакво запазено качество.
Много успех и ще стискам палци даже и на краката :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #630 -: Май 25, 2016, 19:53:01 pm »
Zlate точно сега на идване към вкъщи мисля и премислям какъв може да ми е проблема и стигнах до същия извод - фемарата.Защото четох, че тя се използва при рак, който се провокира от естрадиола.Фемарата блокира някакви рецептори. Питах док дали е възможно тя да е повлияла, док каза НЕ. и тази вечер бях решила самосиндикално да наруша принципа си и да не пия фемара, нито утре сутрин. Ще видим какъв ще ми е резултата, но ако тя е причината за ниското Е2 ще помисля вече за смяна на лекаря.Щото сигурно ще ми кажат "лабораторна грешка", но съм убедена, че е абсурд 3 големи фоликула да не вдигнат естрадиола.Разбирам да не съм имала празни фоликули и преди ... и Е2 пак ми беше високо.Писна ми да се правя на лекар


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #631 -: Май 25, 2016, 20:06:30 pm »
Лилка, в никакъв случай не си спирай лекарствата, не се знае кое е по-малкото зло и какъв ще е изходът. Не без значение е това, че други момичета имат хубави резултати с Фемара. Ако имаш някакви притеснения или съмнения относно компетентността на лекаря ти, смени го, но съветът ми е да не си проваляш опита точно сега, завърши започнатото. Три фоликула в нашето положение са си цяло богатство, не го пропилявай. А и в крайна сметка, ние тук споделяме личен опит, който обаче не забравяй, е индивидуален за всяка от нас, дори и при едни и същи наглед условия и съвсем не може да се конкурира със знанията и квалификацията на лекарите.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #632 -: Май 25, 2016, 20:54:22 pm »
така е, напълно съм съгласна и никога не съм си изписвала сама лекарства или да ги спирам по свое решение. Обаче при този опит така или иначе ако не ми се вдигне естрадиола няма да стигна до пункция.Така че по-добре да видя реалното Е2 без фемара, ако тя е причината за ниския естрадиол може да спася цикъла.Док същата причина ми изтъкна - че много стимулации с фемара дават хубави резултати и Е2 си е реален, било същото като останалите лекарства за стимулация.Примерно като си слагам мерионал също индиректно се стимулира естрадиола. Така и  така процедурата  може да се канселира,ще опитам без фемара. Единствено ме притеснява дали 24 часа ще са достатъчни да се вдигне видимо естрадиола, че да убедя док да продължим


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #633 -: Май 25, 2016, 22:12:52 pm »
Lilibell никакво канселиране и не спирай Фемара. Фемара смъква естрадиола и не е показателно. Доказано и гарантирано. Естрадиол при стимулация с Фемара, започва да се мери 2-3 дни след спирането на лекарството. Може и заради падането на естрадиола да ти е паднал и ЛХ. А както каза е нормално да е висок в началото щом Фсх е висок.
Изчела съм страшно много за стимулация с Фемара на няколко езика и навсякъде се твърди че смъква естрадиола. То това е целта на лекарството. За това е създадено, защото рак на гърдата се получава от наднормени нива на естрадиола.
Чак се ядосах като чух че ще канселиране заради нисък естрадиол при условие че си с Фемара  osi_7

Моето начално ЛХ беше 7,33 на 10 ден беше около 11 и ми сложиха Оргалутран.
Аз също качвам ЛХ преди пункцията, защото съм го мерила в къщи с лентички и втората черта беше направо супер тъмна. Този път реших да не меря. Дано е там утре  :balk_112:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #634 -: Май 25, 2016, 22:30:59 pm »
на мен ми е ясно, че фемарата може да е причина за ниския естрадиол, но док не мисли така.Мисли, че фоликулите са кухи и затова естрадиола ми пада.И по тази причина ще канселира пункцията. Затова спрях фемарата и ако утре естрадиола ми е по-висок мога да настоявам за пункция.Спирането на фемарата няма да е толкова фатално защото реално утре ми е последния ден с фемара, нали съм и на мерионал, предния път той беше достатъчен за узряването на Я.Единствено ме притеснява дали утре ще се е изчистил достатъчно,че Е2 да се вдигне. Днес в 9 ми беше последната таблетка, до утре ще са 24 часа  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #635 -: Май 26, 2016, 09:19:02 am »
Giaany стискам палци за хубави новини   :goodluck:
Последно решихме утре сутрин да ходя на УЗ, да пусна хормони и ПКК и ако всичко е наред - следобед на консултация. Ако стигна до пункция май ще е в неделя, дано фоликулите да издържат до тогава


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #636 -: Май 26, 2016, 09:35:20 am »
Giaany, късмет и хубав резултат днес.

Ако стигна до пункция май ще е в неделя, дано фоликулите да издържат до тогава
Ще, ще ... :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #637 -: Май 26, 2016, 09:52:15 am »
Giaany, късмет и хубав резултат днес.

Ако стигна до пункция май ще е в неделя, дано фоликулите да издържат до тогава
Ще, ще ... :)
:bighug:
А знаете ли още какво прочетох снощи за фемарата - че увеличавала 3 пъти броя на генетичните дефекти при ембрионите  :( Не разбирам след като това е известно, защо този препарат се използва за стимулация???


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #638 -: Май 26, 2016, 11:46:08 am »
Здравейте, момичета  :hello: Вчера ми беше пункцията и извадиха 10 яйцеклетки, от които 9 годни. Предложиха ми половината да ги оставим сами да се оплодят, а другите те да ги оплодят (ние сме с тубарен фактор, но така щяло да е по-сигурно, че ще има оплождане). И така одеве ми се обадиха ембриолозите и ми казаха, че и 9-те яйцеклетки са се оплодили и трансфера ще ми е в понеделник  :dance2: Дори си поплаках от радост, а досега не ми се беше случвало. Поздрави на всички и  :bighug: :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #639 -: Май 26, 2016, 12:19:39 pm »
Успех, Mari92!