0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #580 -: Май 15, 2016, 09:55:36 am »
Zlateto,

Много е изнервящо чакането... Стискам палци скоро да стигнеш до ЗЕТ и да е успешен! Късмет!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #581 -: Май 15, 2016, 10:08:33 am »
Здравейте,
днес чхг на 10 ден след трансфер на два 3 дневни ембриона ми е 58,06.
Предполагам ,че е добре, захванало се е нещо!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #582 -: Май 15, 2016, 10:11:59 am »
Здравейте, момичета,

Благодаря за добрите думи, Злате и Мирикълс. Наистина чакането е трудно и нищо не става лесно в този живот! Пустият резерв си намалява и това си е.

Злате, стискам палци да имаш прекрасен ембрион и след това успешен ЗЕТ!  :)

 Alja, браво! Това е положителен тест!

 :D

« Последна редакция: Май 15, 2016, 10:15:23 am от Раши »


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #583 -: Май 15, 2016, 11:33:47 am »
Благодаря Раши,
просто невероятно стана чудо.
Стискам палци да продължи 9 месеца
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #584 -: Май 15, 2016, 12:12:39 pm »
Alja,

Браво! Стискаме палци и ние! :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #585 -: Май 15, 2016, 12:22:11 pm »
Здравейте,
днес чхг на 10 ден след трансфер на два 3 дневни ембриона ми е 58,06.

Чудесен резултат, Alja! :P
Леки и весели предстоящи месеци!

Момичета, благодаря за хубавите думи. Преболедувах го, мисля. Сега нямам търпение да започна отново, защото вече се уморих от чакане и не ми се почива.
« Последна редакция: Май 15, 2016, 12:25:40 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #586 -: Май 15, 2016, 12:50:45 pm »
Правилно Злате,
а и действието за нов опит те мобилизира и не позволява да се отчаеш.
Желая ти късмет!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #587 -: Май 15, 2016, 21:34:38 pm »
Alja честито и да се радваш на всяка следваща стъпка до термин  :crossfingers: Безпроблемна бременност  :crossfingers:

Златето, Раши  :bighug: успокоителна прегръдка. Дано следващия път да е успешен.

Златето Менопура не е сериозна стимулация. Пробвала ли си с други медикаменти? Аз съм с НЯР, но преди да преминем към леките стимулации само с Менопур, пробвахме и от силничките с Гонал, Пурегон и др. Аз лично не реагирах добре и вадех само по 3 яйцеклетки със средно качество.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #588 -: Май 15, 2016, 21:55:02 pm »
Gianny, благодаря. Много стиснати палчета и за теб :)

На мен първоначално ми слагаха по 500 Е Менопур дневно. Не я намирам никак слаба такава стимулация, а и Док каза тогава, че това е максималната допустима доза от този медикамент. Не реагирах изобщо. Схемата с Клостил + включен Менопур 225Е (Мерионал 150Е) последните дни от стимулацията се оказа много по-лека и действаща, поне в моя случай. При мен няма смисъл да се опитва с нещо по-тежко и Док го знае, затова предполагам изобщо не е ставало дума за Гонал и подобните му. Аз, да ти кажа, слушам и изпълнявам :D. Смятам, че лекарят ми действа адекватно, имайки предвид случая ми. Просто явно още не е дошъл моментът.

"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #589 -: Май 15, 2016, 22:36:53 pm »
Аз го казах, за да не си мислиш че си невъзможен случай, защото просто може да не реагираш добре на Менопур и Мерионал. Аз също не реагирам добре на такава стимулация, т.к. имам проблем с високо ЛХ. И при мен няма много варианти, защото съм с намален резерв.

Дано следващия път намерите рецептата  :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #590 -: Май 15, 2016, 22:51:50 pm »
Alja, честито!  :D

Злати, Раши, късмет следващия път!

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #591 -: Май 16, 2016, 10:36:13 am »
Alja, честито!!! Безпроблемни девет месеца ти пожелавам!!!

Злати и Раши, много късмет за следващи път както на всички останали!!!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #592 -: Май 18, 2016, 22:48:48 pm »
Здравейте :)  нова съм тук и пиша за първи път   :balk_173:  да ви разкажа моята история, а тя е следната - аз съм на 23г.и с приятеля ми сме заедно от 10 години , а от 5 правим опити за бебе ( все неуспешни). Имам прекарани хламидии :(  Миналия септември претърпях лапаро и се установи, че и двете ми тръби са напълно запушени и задържат течност (не ги отстраних). Започнах стимулация за инвитро 4 дена мерионал 150, а утре ще ми увеличат дозата. Искам да попитам някой от вас успял ли е да забременее без отстранени тръби, както в моя случай ? Успех на всички  :bfp1:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #593 -: Май 19, 2016, 14:10:00 pm »
Mari92 защо не отстранихте тръбите? Знам че ако имаш хидросалпингс трябва да се махнат. Не съм сигурна че пречат на 100%, но са някаква пречка. Мисля че понеже си на 23 ще се получи при теб. Поне ще имаш замразени. Възрастта играе важна роля. Успех ти желая да извадиш хубави яйчица и ембриончета :crossfingers:

Аз искам да попитам на съвсем естествен при какви размери на фоликула и ст-сти на хормоните се дава таймиращата?
« Последна редакция: Май 19, 2016, 14:12:36 pm от Giaany »
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #594 -: Май 19, 2016, 15:03:04 pm »
Не ги отстраних, защото ме беше страх (а и надеждата, че ще стане чудо). В болницата където бях (Плевен-св."Марина" ) не прилагат метода клампиране, но ако не се получи този път, ще ги клампирам. А пункцията ми ще бъде най-вероятно във вторник. Дано всичко да мине добре и до края на седмицата да е трансфера и се надявам да имам двечки  :bori_004: :bori_007:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #595 -: Май 19, 2016, 15:27:43 pm »
Успех, Mari92
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #596 -: Май 19, 2016, 15:33:26 pm »
Мари, стискаме ти палци и чакаме новини от теб.
Няма да навлизам сега в подробности за тръбите, ще говорим, когато ти мине процедурата.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #597 -: Май 19, 2016, 19:39:13 pm »
Късмет, Мари!

Искам да споделя с вас, че днес беше първата ми ехография и видяхме едно туптящо сърчице!!!! Засега нещата се развиват добре. Вървим 3 дни напред. Доки каза, че според стойностите, съм в 7 с. + 5 д. Термин: 31.12.2016!!!!

Сега мога да поръся прашец с пожелание за много  :bfp:

 :green_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #598 -: Май 19, 2016, 21:07:52 pm »
Прекрасна новина, Lukrecia!

Лека бременност и успешен финал!

Късмет, Мари!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #599 -: Май 19, 2016, 21:24:55 pm »
Добре дошла, Мари!
Успешна процедура желая. Дано страхът да си отстраниш тръбите, не ти изиграе лоша шега.

Лукреция, Честито сърчице! :P
Щастливи и леки оставащи месеци.
Веднага се гмуркам под прашеца.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”