0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #560 -: Май 06, 2016, 19:19:08 pm »
Благодаря Ви!!!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #561 -: Май 06, 2016, 21:50:13 pm »
lucrecia, терминът при ин витро се изчислява като за първи ден от МЦ се взима датата, която е 14 дни назад от деня на пункцията.
Ето един калкулатор: http://www.ivf.ca/duedate.php 
/там има и калкулатор, който изчислява от деня на трансфера (в случая на 3-дневни ембриони), отново 14 дни от пункция + 3  http://ivf.ca/fet3dayduedate.php /

Аналогично, калкулаторите за пресмятане при спонтанна бременност, взимат за първи ден на последния цикъл датата, която е 14 дни преди овулация.
Но  има и калкулатори, които взимат предвид и продължителността на цикъла за по-точно изчисление
http://www.aptaclub.bg/bremennost/tyalo/pages/kalkulator-na-termina.aspx#.VQvhFnbm6o9

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #562 -: Май 06, 2016, 22:42:59 pm »
Marsi  :balk_46: супер
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #563 -: Май 08, 2016, 14:00:57 pm »
Днес се събудих с ужасно силна болка в корема,болка която не спираше избиваше ми пот.Извикахме линейка докато дойдат болката спря,все едно нищо не ми беше имало.Лекарите настояха да ме закарат в най-близката болница за преглед.Дадох урина всичко е наред.Направиха ми ултразвуков преглед .Видяха 1 плодче плоден сак.Размери 0.744 на0.529.Казаха,че е цяло чудо да се види толко рано,ако има още ще се видят на 17 когато ми е датата.Написали са ми термин на 09.01.17 Тази болка можело да бъде от разширяването на матката.Така ,че направих ултразвук 9 дни по рано.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #564 -: Май 08, 2016, 15:09:06 pm »
...
Видяха 1 плодче плоден сак.Размери 0.744 на0.529.Казаха,че е цяло чудо да се види толко рано,ако има още ще се видят на 17 когато ми е датата.Написали са ми термин на 09.01.17 ......
Според мен е нормално развитието на плодния сак  :), днес е 25 ден от твоята пункция (6г.с. - не е рано за преглед).
За сравнение, при моята спонтанна бременност първият ми преглед е бил аналогично на 25 ден след овулация и е регистриран плоден сак 0.78см, на втория преглед (11 дни след това) беше измерен нарастващият околоплоден мехур, размер на ембриона и чухме сърдечни пулсации.
Желая ти лека бременност, всичко е наред ! :)
« Последна редакция: Май 09, 2016, 17:19:49 pm от marsi »

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #565 -: Май 09, 2016, 15:56:17 pm »
Момичета, здравейте :)
Аз започвам от днес второ ИКСИ. С намаляващ яйчников резерв и мъжки фактор сме.
Докторът ни назначи същият медикамент и същата (максимална) доза за стимулация. Предишният път нямах много яйцеклетки (4бр.) и до бластоцист оцеля само 1 ембрион. Как мислите, редовна практика ли е да се предписват същите дози при повторен опит, при неуспешен първи опит?

Ще говоря с докторът, но лице в лице. Не искам да му звъня конкретно за това, понеже не искам да го обидя един вид проявявайки недоверие.


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #566 -: Май 09, 2016, 16:00:44 pm »
Днес се събудих с ужасно силна болка в корема,болка която не спираше избиваше ми пот.Извикахме линейка докато дойдат болката спря,все едно нищо не ми беше имало.Лекарите настояха да ме закарат в най-близката болница за преглед.Дадох урина всичко е наред.Направиха ми ултразвуков преглед .Видяха 1 плодче плоден сак.Размери 0.744 на0.529.Казаха,че е цяло чудо да се види толко рано,ако има още ще се видят на 17 когато ми е датата.Написали са ми термин на 09.01.17 Тази болка можело да бъде от разширяването на матката.Така ,че направих ултразвук 9 дни по рано.

Честито, азиа! Не е рано. И аз съм имала прегледи в 5 г.с. за установяване на наличието на плоден сак в матката.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #567 -: Май 09, 2016, 22:52:53 pm »
Успех раши ! И 4 те яйцеклетки ли се бяха оплодили предния път? Явно са качествени, щом всички са се оплодили и от тях е имало един бластоцист. Не намирам нищо странно в това, че ти назначават същата стимулация.

Аз чакам докторът да ми каже как ще процедираме с трансфера. Нямам търпение да си прибера ембрионите. Съвзех се вече и даже ми дойде,само 5 дни след пункцията  8O.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #568 -: Май 09, 2016, 23:42:36 pm »
Здрасти Лориан,

Дано трансферът ти е много скоро. Стискам палци! :)

От 4 яйцеклетки миналия път имах 3 оплодили се. Една стигна бластоцист. Според докторът това е малко и сега целим да са повече. Честно казано, ще се радвам ако са повече, защото бих замразила едно две сладоледчета. :)

Успех!


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #569 -: Май 10, 2016, 22:48:29 pm »
Рали успех  :crossfingers: При мен не повтаряха протокол, когато не отговарях добре. Аз също съм с намален резерв и имаме мъжки фактор. Но на мен ми се искаше да повторим някои понеже понякога може просто тайминга да не е бил правилен. Док си знае най-добре.
Аз също съм за второ и док казва че ще пробваме по начина по който сме постигнали успех.
Azzia честито сакче. Хайде сега и сърчице  :crossfingers:

Как искам да го изживея пак това  :) :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #570 -: Май 10, 2016, 23:57:05 pm »
Мерси, Giaany,  :)
Успех и на теб! Кога започвате?

Стискам палци на всички в темата. :)




*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #571 -: Май 11, 2016, 00:53:00 am »
Успех на всички!
Аз иначе си чакам ехографа на 19-ти, за да видим дали всичко е наред и колко бебчета са. Надявам се да видим туптящо сърчице. Ще ви разкажа непременно...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #572 -: Май 11, 2016, 23:19:29 pm »
Стискам палци силно, Лукреция! :)


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #573 -: Май 14, 2016, 17:48:19 pm »
Здравейте,

и аз се включвам, на 5.05 направих трансфер на 2 бр- 3 дневни ембриончета.
Утре ще правя чхг на 10 ден.
Стискайте палци!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #574 -: Май 14, 2016, 17:50:41 pm »
Здравейте,

и аз се включвам, на 5.05 направих трансфер на 2 бр- 3 дневни ембриончета.
Утре ще правя чхг на 10 ден.
Стискайте палци!

Късмет!  :)  :crossfingers:

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #575 -: Май 14, 2016, 18:07:04 pm »
Благодаря!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #576 -: Май 14, 2016, 19:21:24 pm »
Стискаме ти палци, Alja!
Много късмет и на Раши и Gianni!
« Последна редакция: Май 14, 2016, 19:25:14 pm от Mirracles »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #577 -: Май 14, 2016, 23:20:24 pm »
Здравейте,
Alja, Gianny, успех и стиснати палци. :)
 
Моят опит приключи днес и спряхме стимулацията. Имам само два фоликула, след 4 дни на най-високите дози.
Ще пробвам пак другия месец и да се надяваме, да има повече фоликули.


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #578 -: Май 15, 2016, 08:45:01 am »
Раши,

Съжалявам, че така се е получило.
Дано другия месец имаш по-добър отговор!
С един и същи протокол и медикаменти ли опитват лекарите?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #579 -: Май 15, 2016, 09:07:22 am »
Раши, стискам палци за успешен нов старт.

Аз и друг път съм писала, че имам сериозен проблем с резерва. При мен, на първата стимулация, с много високи дози Менопур, яйчници и лигавица не реагираха. Просто нищо. Канселирахме на 5-ти ден. 3 месеца по-късно опитахме с лека стимулация и извадихме 2 яйцеклетки от 2 фоликула. Оплодиха се и се развиха прекрасно до 3-ти ден, когато ми ги върнаха. Отрицателен тест. Този месец опитахме отново с лека стимулация (същия протокол, само смениха Мерионал с Менопур). Пак 2 фоликула, 2 яйцеклетки, но само една се оплоди. Сега ще чакат до утре (5-ти ден), за да се реши дали ембрионът е годен за замразяване. Лигавицата се оказа тънка и ми отмениха трансфера. Игра на нерви. Много нерви.

Alja, чакаме хубави новини от теб :)

Успех, момичета и много късмет!
« Последна редакция: Май 15, 2016, 09:08:53 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”