0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #920 -: Октомври 12, 2015, 23:26:50 pm »
М-и рентген или т.нар. мамография се прави след като навършиш 40 г. до тогава преглед  и ако има нужда и някакви съмнения ехограф... :)
Рачо чудесна снимка  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #921 -: Октомври 13, 2015, 06:14:02 am »
Добро утро  :D
Успешен вторник!

« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 06:29:41 am от mishanta »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #922 -: Октомври 13, 2015, 06:41:01 am »
Зайко, прекрасно кафе, само една скобичка му липсваше и я добавих  :P

Не се препоръча мамография/ ренген / преди 35 - 40 години.
По преценка на лекаря съм правила веднъж преди тази възраст, защото фиброаденома,
който оперативно ми отстраниха след това растеше. Сега ходя на профилактични ехографски прегледи. 

Усмихнат и позитивен ден  :flower:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #923 -: Октомври 13, 2015, 07:54:46 am »
Добро утро  :P

Сядам на кафенце, че снощи си чатих с една майка от яслата до никое време и имам голяма нужда.
Вижте на каква хубава и тематична картинка (снимка или рисунка?) попаднах.
Мисля, че е Санкт Петербург, но не съм сигурна.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #924 -: Октомври 13, 2015, 08:13:03 am »
М-и рентген или т.нар. мамография се прави след като навършиш 40 г.
Дори след 50г., според личният ми лекар...
Добро утро. Пак е мрачно, но пък днес почивам и няма да се дам на потискащото време. :P
А и с това хубаво кафе от Зайко.
Хубав да е денят за всички нас!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #925 -: Октомври 13, 2015, 08:32:51 am »
Добро утро!
Зайко, благодаря за усмихнатото кафе! Ето и моето предложение за закуска:



За мамолога - както сте казали момичета - преглед с ехограф е достатъчна профилактика. Само дето виждането за възрастта е много остаряло - едва ли не преди да навършиш 40 - 45, та даже и 50 си застрахована от рак на гърдата. Това наличие на някакви образувания в гърдите, това фамилна обремененост нищо не значат. Имам усещането, че и в тази сфера става както в репродуктивната - това, което са учили преди 30 години - това е. Факта, че все по-млади жени се сблъскват със страшната диагноза, явно няма никакво значение. Обикновено, като ходя при гинеколог за направление, винаги слушам едно и също „ама вие сте млада жена, ама защо сега, ама намирате ли нещо, ама то няма смисъл още ....?“ И всеки път обяснявам напоително, как и защо го искам пустото направление и искам преглед при мамолог. И всичко това при условие, че ползвам допълнителен здравноосигурителен фонд, не точа пари от ЗК. Т.е. те имат финансов интерес да си вземат парите от фонда. Не знам как се случва по ЗК, но едва ли е лесно, ако нямаш познати лекари.
И за довиждане - справка за времето: тук пече, не знам колко е топло, но се надявам да стане. Лек ден ви пажелавам!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #926 -: Октомври 13, 2015, 08:45:13 am »
Добро утро! И тук е така с времето- пече,но май и "сече" :lol:!  Да видим. Все пак,след вчерашната "сивота" и това е добро начало за деня  :D. Като добавим усмихнатото кафе на Зайо и питателната ,богата закуска от Пешек,надеждите ми стават все по-големи  :wink:. Снимката се получи съвсем случайно,то си личи и от качеството :lol:. Далече сме ние от обувките... :wink: сега се борим със зъбчета още и поглеждаме към т.нар. буйки за първите опити в ходенето/само дето още дори и не пълзим добре :lol:/.Като ви чета,май по-добро от Колев няма да намерим,нали. А след като времето застудя,решихме да се показваме в обществото и обути с нещо,не само по чорапки или пантофки. :lol: Все пак трябва да се учим на обноски и стил от рано,нали  :lol:.Та за това от някъде се появиха и тези "официални" обувки за Г-н Теодор. :lol: :lol:
Пожелавам ви слънчев вторник! :D
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 09:17:08 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #927 -: Октомври 13, 2015, 08:55:40 am »
Добро утроо! Редя се и аз за кафе :)
Момичета, благодаря ви за разясненията за мамолога!
Смайли, снимката е много тематична  :lol:
При нас времето е като късна есен 2-3 градуса облачно, ръми, духа. На вятър, който огъва дърветата що му викат умерен не знам  :lol: аз ако мога няма да си покажа носа навън.
Рачо, аз съм доволна от Колев и Колев, дали са най-добрите с тия пропаганди за босо ходене не знам. Моят син тия с тънките еластични подметки не искаше да ги носи в началото.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #928 -: Октомври 13, 2015, 11:49:04 am »
ra40, аз лично много повече харесвам буйките на Капчица. Имат по-голямо разнообразие на модели, цветове и т.н. Ние дълго време изкарахме с такива, тъй като иамше много малко краче и не намерихме обувки с такъв номер на нормална цена. Намерих едни за 120 лв. с намаление, които разумно пропуснах. :)
<br />[link=http:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #929 -: Октомври 13, 2015, 14:50:21 pm »
тия за 120 лв. позлатени ще да са били :lol:
аз буйки не съм купувала, директно купих на капчица кожени обувчици, ама моите госпожици са с големи крачища, та прохождаха с 20 номер, дали не бяха и 21-и, не си спомням  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #930 -: Октомври 13, 2015, 15:12:38 pm »
Дали ще са удобни обувките зависи много от модела.
На Дани първите му бяха на Колев и Колев, но моделът беше по-тесен и докато разберем, че му създават проблем, детето орева всичко.
Следващите, пак на Колев и Колев, вече му бяха екстра и цяло лято изкара с тях.
Сега за есента сме с Кларкс, също много хубав лек и мек модел.
Ще видим ботушки какви ще купуваме, че на Дани не му харесват ботуши и като започнем да мерим и надава вой и рита с крака.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #931 -: Октомври 13, 2015, 21:35:38 pm »
Мислех утре да пиша, ама се сетих, че за утре имам друго.
Та днес ми беше един много натоварен и ползотворен ден. Успях да отида до училището, което сме харесали за малката. Е, вярно там ми казаха, че още не приемат документи, но обещаха да се обадят. Не че много разчитам на това, но ще ги навестявам пак. После отидох да си подавам документи за нова ЛК. И докато попървах заявлението и чаках Кръстю да ми върне обаждането и да ми каже последните 4 цифри от ЕГН-то си, то взе, че им дойде обедната почивка - 1 час. Естествено работеше само 1 гише. Обаче пък поликлиниката, дето щях да ходя на мамолог е близо, реших да отида и поне да си взема час. То пък се оказа, че работят и двамата мамолози и успях да взема номерче за този при когото ходих и миналата година и който ми препоръча тогава Мели. Почаках 7 - 8 глави от книгата, която си носех. Коментарът на доктора малко ме притесни. Една от наличните ми кисти леко се е уголемила и той иска консултация с хирург. Но изрично настоя, да не се съгласявам, да се реже. С пункция щяло да стане. Ще го мисля утре, пък и искам да говоря с Мели.
После ме снимаха и за документи. Реших да отида до Даскалов, да си взема резултатите от цитонамазката и микробиологията - всичко ми е 6 направо съм „за износ“ както каза една от акушерките :lol:.
От там за да убия време, мръднах до МОЛ-а, пих кафе и четох книжка на терасата (слънцето беше прекрасно).
Купих свещички за нашите рождени дни - на малката 6, а на мен ? Поне от 2 години я гледам и реших, че за хора на моята възраст е идеална.
Прибрах малката, „доигравахме“ почти до мръкнало, събрах доста студ и сега се мъча да се стопля.
Извинете за фермана в стил Жбрул, ама ....
Лека вечер от мен!
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 21:38:18 pm от Pesheck »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #932 -: Октомври 13, 2015, 22:48:13 pm »
Пеше, не знам как ти даде сърце, при такъв ползотворен ден да вземеш да понаплюеш Жбрул?!  :?  Имам предвид, че последната ти кратичка и напълно аматьорска анотация тук, е недопустимо да бъде сравнявана с обичайните прояви на логореята ми и съответстващите й  сериозни обеми спам... Иначе казано: Къде се вреш в А-група, а, а?  :lol:  :lol:  :lol:
Дано няма нищо притеснително с тия кисти, обичайно няма. А и като всичко друго ти е "за износ" - съвсем не ще да има поводи за тревоги.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #933 -: Октомври 14, 2015, 06:11:02 am »
Добро утро  :D
Успешен ден!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #934 -: Октомври 14, 2015, 06:45:46 am »
Ммммм помирисвам пуричките и ги оставям за следващия!
Кафенце си взимам Зайко  :thankyousign: и стартираме деня!
Трябва да ходя да подам документи за нова лична карта.
Утре ще я свърша тази работа вероятно :)

Рачо, прекрасна снимка, за рамка е, толкова символична!

Хубав ден от мен на всички  :flower:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #935 -: Октомври 14, 2015, 07:41:07 am »
Добро утро!
И аз си взимам кафе и предлагам почерпка:





Днес празнувам имен ден.

Сисе, снощи като писах, ми се виждаше дълго. Ама после като го публикувах, си викам „къде съм тръгнала и з с тая записка, да се меря с профитата“. Но го оставих, че ме мързеше бая :lol:
Лек ви ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #936 -: Октомври 14, 2015, 08:00:56 am »
Пеше, да си жива и здрава!
А тия пурички какви вкусни бяха...
Слънцето е решило да се усмихне и на нас днес  :D пожелавам ви хубав ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #937 -: Октомври 14, 2015, 08:33:09 am »
Добро утро!  :D как няма да е добро...?? Кафето наредено,масата ,наредена и богата,имаме си празнуващи.... :lol: Пеше,честит ти имен ден.Много да си здрава,а съмненията да оставиш на докторите ,само.На тях това им е работата :wink:. Мише,понякога няма нужда от "напъни",нещата се получават сами :lol:.
Тука още не се е показало слънцето,но да видим.Вчера и аз понатрупах студ,та съм малко "резервиран" към затоплянето.
Хубава сряда.?днес имаме и волейбол,та да да завърши както е започнала-с празненства  :wink:/
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #938 -: Октомври 14, 2015, 09:01:53 am »
Пеше, честит имен ден! :D

Хубав и слънчев ден пожелавам! В София поне за сега слънцето не се крие, дано само да не е за кратко. :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #939 -: Октомври 14, 2015, 09:10:12 am »
Добро утро!

Честит имен ден, Пеше!
Налазвам и аз кафето и почерпките.  :)

Хубав ден на всички!