0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Са 125 резултат 609 при норма 35?
« -: Юни 23, 2015, 14:38:00 pm »
Здравейте,
От доста време чета форума, но чак сега реших да се регистрирам.
От година и нещо ходя по мъките с една киста. Миналата година варираше от около 6 см до около 2 см. Последно я гледах м.05, беше 6,1 см. Започнах да се лекувам с хомеопатия. Лекарката започна една детокс терапия с лекарства направени от  противозачатъчни. Идеята беше да се премахне негативното им влияние от петгодишен прием. На 12.06 ми дойде цикъла и следобед получих една силна режеща болка ниско долу в корема,стана ми лошо и се озовах в АГ -то на Пирогов. При прегледа лекарят каза, че кистата е 4,1/3,1 см. Според него се е усукала и затова е болката. Изписаха ми два антибиотика, профинид и болкоуспокоителни. В понеделник, след 4 дни, ме прегледа друг лекар. Той не видя киста на яйчника, а запушена тръба с кистозна формация на тръбата, пълна с течност. Каза, че образуванието е изпуснало течност и е възпалило тръбата и яйчника. Пусна за всеки случаи СА125. Маркерът беше с резултат 609, при норма 35. Лекарят каза, че съм за отворена коремна операция, веднага като ми свърши антибиотичното лечение. Не искаше да прави други изследвания или да проследи състоянието. Направо да лягам на масата да ме реже.
Как мислите, този много повишен маркер дали е рак или е така заради голямото възпаление в таза, манзиса и приема на хомеопатичната детокс терапия от противозачатъчни?
*
Re: Са 125 резултат 609 при норма 35?
« Отговор #1 -: Юни 23, 2015, 14:42:07 pm »
Не се съгласявай на отворена коремна операция. Добър специалист може да махне подобно образувание с лапароскопска техника. Д-р Калчев в клиника Малинов преди месец оперира приятелка съвсем успешно. При нея също беше повишен този маркер, но кистата се аказа дермоидна.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Са 125 резултат 609 при норма 35?
« Отговор #2 -: Юни 23, 2015, 14:45:30 pm »
Дерматоидна, т.е ендометриозна ли?
Аз точно от коремната операция се втрещих, защото и преди казваха, че трябва да се махне, но с лапароскопия.

Не се съгласявай на отворена коремна операция. Добър специалист може да махне подобно образувание с лапароскопска техника. Д-р Калчев в клиника Малинов преди месец оперира приятелка съвсем успешно. При нея също беше повишен този маркер, но кистата се аказа дермоидна.
*
Re: Са 125 резултат 609 при норма 35?
« Отговор #3 -: Юни 23, 2015, 15:47:32 pm »
Кистата с хомеопатия няма как да се махне.
Моят съвет е да отидеш при репродуктивен специалист, който прави и лапароскопии.  Мога да препоръчам д-р Николай Попов. Има мнения за него и все добри. Той ми е правил двете лапароскопии. Преди работеше в Шейново, а сега е във Вита.
Re: Са 125 резултат 609 при норма 35?
« Отговор #4 -: Юни 23, 2015, 16:02:50 pm »
Кистата я няма. От последния преглед се видя запушена тръба с хидросалпингс/около 57 мм/, възпаление на тръбата и яйчниците, много висок тумурен маркер. Преди това всички лекари виждаха киста, залепена за яйчника. Сега яйчника се видя съвсем ясно. Аз съм на 42 г и няма да раждам повече.

Кистата с хомеопатия няма как да се махне.
Моят съвет е да отидеш при репродуктивен специалист, който прави и лапароскопии.  Мога да препоръчам д-р Николай Попов. Има мнения за него и все добри. Той ми е правил двете лапароскопии. Преди работеше в Шейново, а сега е във Вита.
« Последна редакция: Юни 23, 2015, 16:04:39 pm от azdesi »
Re: Са 125 резултат 609 при норма 35?
« Отговор #5 -: Юни 23, 2015, 16:45:17 pm »
Azdesi,аз като човек работещ в онкологията ще ти кажа следното: маркера е висок и хич не си играй със здравето си,а си запиши час за преглед в онкологията било при гинеколог или при коремен хирург,трябва да ти се направи скенер и след това евентуално операция...при нас също правят лапароскопски операции,но зависи какво е и къде е и т.н. задължително се прегледай в онкологията никъде другаде,млада си и шега не бива с това...редно е да ти се пуснат и други туморни маркери,защото първичното може да не е в яйчника,а някъде другаде....не губи време в лутане по другилекари,хомеопати и т.н. просто си за онкологията това е...