0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #660 -: Август 27, 2015, 18:19:56 pm »
На мен пък само това са ми разрешавали, само парацетамол. Аналгинът е забранен.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #661 -: Август 27, 2015, 18:29:39 pm »
Едит, при силно главоболие е разрешен парацетамол. Може да вземаш, но не повече от 2 на ден. Аз лично не съм пила, карам я на чай от лайка с много лимон или много вода също с лимон.
« Последна редакция: Август 27, 2015, 18:31:40 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #662 -: Август 27, 2015, 20:30:55 pm »
На мен ми помагаше Парацетамола през бременността ми особено за главоболието и мускулните болки включително и крьста

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #663 -: Август 27, 2015, 21:42:08 pm »
Момичета, благодаря за отговорите! Вероятно ако е крайно наложително ще вземам по една таблетка дневно, иначе вода си пия почти по 2,5-3 л. на ден. Ще пробвам и с чаят от лайка. :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #664 -: Август 27, 2015, 21:54:16 pm »
На мен пък само това са ми разрешавали, само парацетамол. Аналгинът е забранен.
Тази зима започнах да попадам на статии колко бил вреден и едва ли не убиец, а се разрешавал през бременност  8O То кое ли лекарство е само полезно, но не знам сега изписват ли го. При мен главоболие през бременността не е имало за дълго, първият път не съм и боледувала.

Синеочка, тази лайка не пречи ли? Аз понеже не съм запозната с билките и пия плодови чайове сега, рядко и по малко липа или нещо смесено.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #665 -: Август 27, 2015, 21:59:34 pm »
По принцип не  е препоръчителна, но в малки дози може.
През бременността единствено липата и шипката може да се наблягат в неограничени количества.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #666 -: Август 27, 2015, 22:03:22 pm »
Не знаех, благодаря! Ще ги разуча в по-хладния сезон, но сега си намалям запасите  :D Зелени, бели, черни ще чакат естествено, не знам защо кафето ми се струва по-безопасно от някой чайове :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #667 -: Август 27, 2015, 22:09:17 pm »
м-и, ето ти една полезна статия.
http://www.hera.bg/s.php?n=509 Аз съм си позволявала само лайка и мента от тези, които не са препоръчителни.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #668 -: Август 27, 2015, 22:38:38 pm »
м-и, ето ти една полезна статия.
http://www.hera.bg/s.php?n=509 Аз съм си позволявала само лайка и мента от тези, които не са препоръчителни.
За тях пише, че може към края, но аз по тая схема трябва и подправките в манджата да спра  :lol: моите любими са магданоз, копър, риган. Не прекалявам и с тях, но... отчайващо изглежда тази статия :) Майка ми е насушила мента, салвия, бъз и кантарион. Май ще правя чайчета разделно  за семейството :lol:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #669 -: Август 27, 2015, 22:49:59 pm »
Е, чак подправките ли ще спираш, м-и:lol:  То направо на нищо не прилича.

Първия път не помня дали съм пила парацетамол. Но при втората бременност бях почти непрекъснато болна (не говоря за симптома на запушения нос). Три пъти пих аб (не ми е изписван напразно, дори много се забавиха да ми го изпишат, защото нали бях бременна). И парацетамол съм пила. Доколкото помня 3х500 мг бяха позволени, но ако ще го взимате редовно, все пак се консултирайте с лекар!

М-и, къде ги четеш тези статии? Явно моите чужбински лекари са много смотани, щом не са в крак с новостите.  :lol:  Това малко на шега. При колкото лекари съм била (а те не са били малко), всеки миме разрешавал парацетамола. Дори като бях родила, също ми бяха оставили на нощното шкафче, ако нещо ме заболи.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #670 -: Август 27, 2015, 22:54:13 pm »
За подправките и аз не съм се лишавала от ригана и мащерката, само силно ги намалих.
В умерени количества мисля, че няма да ти е проблем. А с чайчетата просто не прекалявай, от чашка на ден или през ден, нищо няма да ти стане. Аз пиех чай от ройбос, за него също намирам противоречиви мнения.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #671 -: Август 27, 2015, 23:17:31 pm »
Синеочке много ми хареса това което си публикувала е другата тема,за кг:-):-):--) :-) :lol: :lol: и да ви питам кога започнахте да имате коластра? Аз вече влязох в 7- мия месец и някой казват че трябвало да имам вече,това проблем ли е? Предполагам не оказва влияние на кърмата после? Или напротив?
И аз по цяла вечер все се въртя не мога да спя спокойно,все нещо ми убива,все ме сърби нещо,ставам разхождам се из стаята ужас просто,преди много спях сигурно по 12-14 часа съм спала,а сега ако имам 3-4 часа пак е добре:-):-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #672 -: Август 27, 2015, 23:22:54 pm »
Весе, моята текна в 6 месец. От известно време доста тече и от двете гърди. Не знам дали има някаква връзка с кърменето, майките със стаж да кажат. Това, което знам е, че при всеки индивидуално теква, а има мами, на които им тръгва коластрата след раждането.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #673 -: Август 27, 2015, 23:31:26 pm »
Злaтен дъжд, много съжaлявaм!!! Нaдявaм се нa следвaщия преглед товa дa се окaже еднa голямa грешкa и бебчо дa си се рaзвивa нормaлно!
Aнгелче, лекa бременност до термин!
Пaрaцетaмол съм пилa и тaзи и преднaтa бременност. Синa ми е жив и здрaв! Сегa нaпрaвих синузит с много високa темперaтурa. AГ ми позволи до шест пaрaцетaмолa нa денонощие! Aко не се взимa през нощтa - сaмо по четири пaрaцетaмолa. Пaрaцетaмолa е и основнaтa състaвкa нa бебешките сиропи зa обезболявaне и свaляне нa темперaтурa.
Aко имaте проблеми с ходенето по голямa нуждa не бих препоръчaлa чaй от шипкa, че много зaпичa. Дaвa се нa бебетa при рaзстройство ;) Aз пиех мaщеркa, когaто не се чувствaх добре ;)
Веситa, колaстрa не съм имaлa с преднaтa бременност, нямaм и сегa. Синa ми го зaкърмих успешно още в болницaтa ;)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #674 -: Август 28, 2015, 00:40:41 am »
Мда, и на мен в САЩ ми казаха да избягвам парацетамол. Явно е много ново. Blue, напиши в Гугъл парацетамол и бременност (на някакъв чужд език) и ще излезнат страховити неща по последни проучвания...

Синеочка, благодаря за статията! Аз много уж се интересувам от чайове, но това не го знаех и веднага го добавих в любимите :)

Ето, намерих статийка --> казва се, че еднократни употреби в ниски дози е БЕЗопасно, опасно е вземането на повече от 7 дни --> оказва влияние на репродуктивните способности на бебета от мъжки пол:
http://www.bbc.com/news/health-32808969

Според мен от време на време да се взима е ОК, ама като всяко друго лекарство --> без него най-добре.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #675 -: Август 28, 2015, 00:45:26 am »
моята кърма  текна в родилното ,но се цедях защото бях на разни АБ и още някакви хапчета и нему давах чак последният ден в болницата ми спряха хаповете и почнах да кърмя,но сега дохранвам с АМ защото не му стига за съжаление  :(

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #676 -: Август 28, 2015, 00:55:10 am »
Явно при всяка е различно,все пак организма на всяка е различен!Сега се сетих че след трансфера категорично ми забраниха парацетамола.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #677 -: Август 28, 2015, 08:21:02 am »
На английски излизат доста статии. Както писах и в началото явно е ново, защото от тази година ги засичам. Може по принцип да става въпрос за високите дози, не съм чела подробно. Рядко пия като цяло лекарства и не съм имала интерес да чета. Как се образоват лекарите за новостите нямам идея.
Нямам намерение да спирам подправките, казах, че статията е пресилена.

Веси, през първата бременност коластра имах след раждането. И нищо не е потичало, течеше  от едната гърда само като кърмя бебето от другата. Сега ми се струва, че нещо се отделя, имам като жълти корички понякога, някак като тапички на каналите, но пак нищо не тече де. Не мисля, че има връзка с успешно кърмене това. Не се притеснявай!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #678 -: Август 28, 2015, 16:41:01 pm »
Момичета, нашето малко ангелче изгуби борбата за живот.Днес нямаше сърдечен ритъм.Според доктора най-вероятно е генетичен дефект.Предписа ми 1 таблетка Мифегин и в Понеделник сутринта пак да отида да ме види.Вчера вечерта силно ми се гадеше и сякаш имах някаква болка в корема, като преди цикъл.През нощта имах кървене за около час, което после спря.Вероятно тогава е починало бебчето ни.Днес също имам гадене.Относно хапчето, до няколко дни организма ми ще изхвърли ембриончето и маточното съдържимо.Ако не се изчистя напълно, ще ми направят и кюртаж.
Трябва да си направим генетични изследвания, като специално за кариотип се интересуваше доктора.Но това като се възстановя и като мине малко време.Ако е възможно, след месец- два ще направим трансфер на замразените ембриончета.Това е от мен...
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #679 -: Август 28, 2015, 17:16:30 pm »
Дъждец, много съжалявам , мила. Много добре разбирам какво ти е. Преживяла съм го, при нас стана ненадейно, но болката е също толкова голяма. Кураж и бързо възстановяване. Пожелавам ти следващият път не едно, а две бебчета! Бъди много силна и не се предавай на мъката, нямаш време за нея. Стискам палци в най-скоро време да се похвалиш! Гушки от мен! :bighug: :bighug: :bighug: :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2:


Всеки миг е още един шанс...