0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #620 -: Август 26, 2015, 12:35:46 pm »
Синеочке, общо взето никак  :lol: Бебето беше 4кг и седеше от лявата страна, та си ми остана едно провисване там на кожа, не на корем, което може би само аз си виждам, но ми вади очите яко. Иначе минах през програмите на Руми,, що коремни преси, лицеви опори и планкове направих не е истина. В началото на тази бременност много бързо ми щръкна корема и бях бясна, все едно мускул не е имало там, а те били две човечета  :D Та късно и трудно прибрах корема, дано при никой не е толкова трудно, че си е обезнадеждаващо.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #621 -: Август 26, 2015, 12:48:15 pm »
м-и, знам я кака Руми. Значи и аз така си мислех, че ще е голям зор цялата процедура. Моята госпоИца също е все отляво, а и като гледам и тя гони 4 кг.Та... тайно се надявам да стават чудеса и коремът бързо и сам да се прибере. Ама, едва ли. Аз мисля да заложа на кардио треноровки - велоергометър и джогинг. Това, като вляза малко в ритъм с бебето, а и таткото да има време да прекарва само с щерка си. Такива са уж плановете, ама реалността кой знае каква ще е. :P
Така и не каза рецептата за близнаци ;)


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #622 -: Август 26, 2015, 13:03:47 pm »
Олееее как се справяте с епилирването:-):-):-) от седмица на седмица все по трудно ми става.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #623 -: Август 26, 2015, 13:13:02 pm »
Веси, четеш мисли и аз това се канех да питам. Отдолу се бръсна с огледалце, седнала на тоалетната чиния и ми е голям зор. А за останалите места е правене на всевъзможни маневри и все имам чувството, че пропускам някои участаци.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #624 -: Август 26, 2015, 13:27:41 pm »
Направо се измъчвам в момента! Отдолу и аз съм с огледало,ама не съм седнала ми права,понеже вратата на банята е с огледало и така се чекна че думи нямам:-):-):-) а за краката е кошмар,с епилатора ги минавам отпред Ок но нагоре и отзаде е някакъв кошмар нищо не виждам,голямо дупене голямо нещо,с едно огледало гледам какво става отзад,:-):-):-)а искам да съм си оправена немога да стоя и да знам че имам косми някъде ужас :-):-) завиждам много на момичета които нямат какво да епилирах. На брат ми приятелката е такова кьосе че думи нямам има 3 руси косъма на крака и вика аз с пинсетата ги махам : :lol: неискам да си представям какво ще е в 8- мия месец ми в 9- ти корема ще е сигурно огромен вече и наистина няма да мога да виждам какво става:-):-) понякога даже едната ме побутва,че и се моля да ме остави и аз да се оправя :-):-):-):-)  голямо шоу добре че съм сама че ако моя мъж е тук е падне от смях
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #625 -: Август 26, 2015, 13:31:16 pm »

Така и не каза рецептата за близнаци ;)
Близнаците са разнояйчни, т.е. правени на два пъти, сама се сещай  :P

А пък с бръсненето карам на сляпо и на пипане, където боцка пак и така  :lol: С епилатор или кола маска косъмчетата ми растат навътре и не са ми опция.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #626 -: Август 26, 2015, 13:32:45 pm »
И аз им завиждам на кьосетата. Моите са руси, ама ги има гадовете долни и като са руси с по-голям зор ги махам, все нещо съм пропуснала, особено отзад. Докато сестра ми беше тук, много ми помагаше за проблемните зони. Сега я няма и аз яко чекнене се чекна.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #627 -: Август 26, 2015, 14:05:16 pm »
м-и, знам я кака Руми. Значи и аз така си мислех, че ще е голям зор цялата процедура. Моята госпоИца също е все отляво, а и като гледам и тя гони 4 кг.Та... тайно се надявам да стават чудеса и коремът бързо и сам да се прибере. Ама, едва ли. Аз мисля да заложа на кардио треноровки - велоергометър и джогинг. Това, като вляза малко в ритъм с бебето, а и таткото да има време да прекарва само с щерка си. Такива са уж плановете, ама реалността кой знае каква ще е. :P
Така и не каза рецептата за близнаци ;)
Синеочка, аз почнах с крос тренажора след третия месец. Но за корема този тип упражнения не помагат. Трябват коремни преси, но мен ме мързи и мисля като спра да кърмя да ходя на кавитация за корема, да видим ще има ли ефект.
« Последна редакция: Август 26, 2015, 15:20:46 pm от kati_vm »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #628 -: Август 26, 2015, 14:23:09 pm »
Кати, аз съм  много скептична относно кавитацията. Моя приятелка не видя никакъв ефект. Е, при нея беше за задни части, а не корем, но все пак - 10 процедури и нищо. А и в нета има доста противоречиви мнения. Все пак не пречи да опиташ, може при теб да свърши работа.
А относно коремните преси и кардиото - не съм съгласна по принцип. Кардиото изгаря подкожната мазнина, а пресите стягат. Аз лично само с бягане съм намаляла обиколлата на талията. А коремните преси, ползвах за стягане. При раждане не знам как стоят нещата, та затова попитах.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #629 -: Август 26, 2015, 14:34:44 pm »
При мен след раждането - на корема нямах грам натрупана сланинка. Докторите казваха, че се вижда само разтегнатата матка :) Обаче в следващите няколко месеца се почна едно трупане на сланинки точно в коремната област. И сега имам корем и то не разтегнат, ами сланинест :) Но не го мисля. Ще почвам народни танци и така ще го боря

Успех, момичета



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #630 -: Август 26, 2015, 15:23:33 pm »
Дано тогава да помогне кардиото. И без това имам време до кавитацията. Аз тренирам с един термоклин. Оффф чувствам си корема като някаква огромна пъпка отпред, все едно не ми е част от тялото. :-(
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #631 -: Август 26, 2015, 15:49:44 pm »
Малко оспамихме темата с тези коремни страсти :) Важно е да са здрави мама и бебе, килограми и сланинки не са важни :)

И за да не е съвсем спам това мое изказване - знаете ли, че AlexN вече е мама? Тя се включваше в темите, докато аз бях бременна, много се радвам за нея :) http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51233.0



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #632 -: Август 26, 2015, 16:22:13 pm »
Синеочка, днес питах една приятелка по твоя въпрос за разходките преди секциото. Второто и третото й раждане бяха  секцио. Тя каза, че и на нея са й препоръчали разходки, защото ако не ходела, ако няма движение, нещо се отразявало на  дебелото черво. Но и тя не е разпитвала по-подробно.
Преди време Нелка беше притеснена относно секциото с пълна упойка, та същата тази жена ми обясни и за ражданията й в Шумен. И двата случая не е имала избор за упойката, по преценка на лекаря са й сложили пълни упойки. Но според нея е по-добре че е била с пълна упойка, след това имало значение и какви обезболяващи ще ти предпишат. Нелка запази спокойствие и не се шашкай, всичко ще е наред  :bighug:

Аз да се отчета от днешния преглед. Уж отидох само да запиша час, а доктора беше свободен и ме прие. Потвърди ми на 80 %, че бебето е момиченце :) , тежи вече 532 гр. и за сега всичко изглежда наред. Само според размерите на главичката, вървим пак с една седмица назад, но и предишния път беше така, според другите показатели всичко е наред. Каза ми да разредя приема на витамините - на три дни по 1 таблетка, фолиевата киселина я продължавам, докато свърши кутийката и след това спирам с нея, но продължавам с желязото до последно. Честно казано останах изненадана и не ми стана никак приятно, след като док ми се накара, че съм наддала тези 6 кг. , 3 от които са за два месеца - според него било много. Не мога да си обясня защо толкова драматизираше, след като за 6 месеца все пак не са 16, а са само 6 кг. :(  И понеже сега съм разстроена от конското, реших да си направя торта, точно това което той ми забранява всеки път и аз строго спазвах, но днес НЕ...от утре ще му мисля за режима на хранене...  :lol: :lol: :lol:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #633 -: Август 26, 2015, 16:52:51 pm »
Хахахаах тия 16кг за 6 месеца са ми леко познати:-):-):-):-) последната ЖК като бях и на мен ми се накараха че ще отека,ще ми се надуят повече краката и че мое и високо кръвно да вдигна и т.н,и аз уж трябва да се съобразявам с храненето-без тестени и без сладко,но ти като цяло явно не си качила много даже е нищо аз на последния месец се установи че за 1 месец съм качила 6-7 кг пък не виждам къде точно отиват,вярно е че съм качила но пък 15-16 кг до момента ми се струват пък много :-):-):-):- може да има грешка в кантара пък знае ли човек :-):-):-):-):)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #634 -: Август 26, 2015, 17:29:43 pm »
edit, благодаря... надявам се до последно плацентата да се завърти и да си родя нормално. Доста от познатите ми се чудят на това мое желание за естествено раждане. Смятам, че когато е възможно, това е най-добрия начин. Не искам да обидя никоя от мамите, раждащи секцио (все пак може и аз да съм от тях).
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #635 -: Август 26, 2015, 17:58:36 pm »
Нелка и аз искам естествено раждане, за сега ще е такова, дано до декември не се променят нещата.
Веси, Весиии...от кантара ще иде грешката да знаеш   :D :D . Интересното е че моят вкъщи и този в майка ми, ми показват еднакви килограми, а като отида на консултация, там кантара ме изкарва с 2 кг. по-тежка.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #636 -: Август 26, 2015, 18:08:45 pm »
Кажи му, че кантара му лъже  :lol: Моят док пък си смени кантара между първото и второто ми мерене и излязох едни и същи килограми, но аз и на домашния не съм мръднала.
Синеочке, с кардио и аз съм правила най-добри резултати. С тичане може и да се прибира корем, но аз нямах възможност да тичам, затова с Руми високоинтензивни интервални тренировки се водят :) не е бързо като при тичането или поне при мен не стана така, но си имаше резултати. Ти още не знаеш дали няма да си от късметллийките, на които всичко им се прибира на вторият ден  :P
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #637 -: Август 26, 2015, 18:15:50 pm »
Едит, твоят лекар да не иска да караш на фотосинтеза. Според мен 6 кг в 6 месец не са много. Но все пак много зависи, дали това не си имала проблеми с кг и от там да са му опасенията с теглото.
Много ти благодаря за информацията от твоята приятелка.
Нелка, дано нещата се наредят по най-добрия начин. На теб ти се чудят, че искаш да раждаш нормално, а аз що критики отнесох, заради секциото. Но за мен е важно да съм спокойна, а не да се треса от страх преди самото раждане и това да се предаде на детето. Важното е накрая да гушнем живи и здрави бебчета, пък как не е толкова важно.
Весе, сменяй кантара. Хах! Не го е срам толкова много да показва. :lol:
Дописвам : м-и, а дано да съм, ама надали - съдейки по майка ми и сестра ми, всичко ще е по-трудния начин. :(
« Последна редакция: Август 26, 2015, 18:18:29 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #638 -: Август 26, 2015, 18:40:18 pm »
Аз като ида на преглед тъй като ММ е винаги и той там в стаята,като ми кажат да се качвам на кантара и е момента в който видя кг и 2 мин мълчание:-):-):-):-) а те с лекарката ми се хилят щото знаят че пак ще  съм в шок:-):-):-):-) а иначе на един от прегледите от стартирали 58-60 кг бях 65 и така реагирах остро че и казах на лекарката,викам аааааа то тук има грешка:-):-):)-:) за това всеки път като се кача и те почват да се споглеждат и се смеят щото реакция винаги има при мен:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #639 -: Август 26, 2015, 18:48:03 pm »
Абе тоя лекар още на първата консултация ми каза, че не трябва да качвам повече от 10 кг., още тогава ми изреди какво да ям и какво не. Днес дори си позволи да ми каже, че тук не харесвали дебели бременни жени, ами никой не го кара да ме харесва! Както и да е, да не ви занимавам с това, но определено днешната консултация не ми хареса изобщо...забравих да кажа, че днес даже ми беше препоръчано да намаля приема на плодове до минимум - позволено ми е само месо и зеленчуци. Затова днес ще си хапна тортичка ;)
п.п Иначе съм 76 кг., забременях когато бях 70. Проблем с кг. имах преди две години, заради щитовидната жлеза, но после нещата се нормализираха.