0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #580 -: Август 24, 2015, 16:42:19 pm »
Ооооо Синеочка много хубави новини покрай теб:-):-) Бравоо то не остана наистина,Аз от сега се вълнувам а представям си на теб какво ти е:-) най-хубаеото е че живот и здраве другата седмица ще гушкаш вече малка принцеса:-):-) благородно ти завиждам за кг,аз до момента съм качила около 15 кг,стартирах с 60кг,а сега 75-76 поне да разтях на корем и цици,а аз навсякъде без в циците:-):-):)-):-) всеки път изпадам в шок като се кача на кантара при ЖК,макар че не съм огромна и ми се виждат мн тия кг но все пак кантара толкова показва:-):-)  голяма бебка ще Си имаш:-) :D постоянно си мисля моите съкровища колко кг ще са когато се появят ? А бе да са живи и здрави по важно от това няма
« Последна редакция: Август 24, 2015, 16:45:28 pm от Веситаа »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #581 -: Август 24, 2015, 16:59:56 pm »
м-и, може и да има вярно, ама имам много пълни приятелки, които през Б качиха по 30. При мен може и генно да е, майка ми с мен е качила само 7 кг, пък аз съм се родила 3970г.
Аз стартирах от 68  :oops: сега съм 76. Надявам се да се върна от болницата по-малко кг отпреди бременността.
Весе, душко и моите цици не пораснаха само шкембьо :P Като ме гледат в гръб съм си същата, обърна ли се ИЗНЕНАДА - някой е глътнал диня  :P  Иначе ти си с близнаци нормално е да качваш малко повече, а и може да задържаш вода, та от там да са повечето.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #582 -: Август 24, 2015, 17:35:29 pm »
Здрвавейте и от мен, можем вече да се похвалим със сърчицето, ама като гледам повечето от вас са на финала  :babyflips: Тепърва предстоят и моите дилеми и притеснения , та се надявам да се присъединят още бременни коремчета.
Пожелавам леко раждане и  пухкави бебчета

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #583 -: Август 24, 2015, 17:41:48 pm »
Здрвавейте и от мен, можем вече да се похвалим със сърчицето, ама като гледам повечето от вас са на финала  :babyflips: Тепърва предстоят и моите дилеми и притеснения , та се надявам да се присъединят още бременни коремчета.
Пожелавам леко раждане и  пухкави бебчета
Честита радост и само хубави новини през цялата бременност, а накрая най-сладкото бебче ти пожелавам!
Силно се надявам скоро момичетата от темата за опитите да се преселят тук за около 9 месеца  :grouphug2:


Всеки миг е още един шанс...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #584 -: Август 24, 2015, 18:52:35 pm »
Иначе ти си с близнаци нормално е да качваш малко повече, а и може да задържаш вода, та от там да са повечето.
Не съм съгласна с това  :wink:, с близнаците качих 13кг. и всичко свалих, с девойката сега качих 18кг. и още имам 5 да свалям. Но, това са бели кахъри. Важно е да сте здрави вие и бебетата.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #585 -: Август 24, 2015, 18:58:04 pm »
Здрвавейте и от мен, можем вече да се похвалим със сърчицето, ама като гледам повечето от вас са на финала  :babyflips: Тепърва предстоят и моите дилеми и притеснения , та се надявам да се присъединят още бременни коремчета.
Пожелавам леко раждане и  пухкави бебчета
Честито! Лека бременност и здраво бебче ти желая!  :bori_002: :bori_016:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #586 -: Август 24, 2015, 20:48:18 pm »
Синеочка съжалявам за може би тъпия въпрос но как протича последната консултация преди секциото,и в коя седмица беше когато ти го насрочват?
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #587 -: Август 24, 2015, 20:49:16 pm »
Аз се въздържах няколко дни от писане, само ви четях.Просто ми трябваше малко време да се опитам да се успокоя малко и да приема положението, а то си е рисково, след прегледа миналата седмица.Бебчо за една седмица почти не е мръднал.Пораснал е от 0.83 см на 0.86 см.На Зарзио съм в момента разделен на 5 приема през 72 часа.Доктора каза, че се надява да не е късно, че положението било добро към момента на миналия преглед на 19-ти Август.Според него Зарзио-то ще му помогне да си навакса изоставането в растежа.Ще се борим заедно да спасим бебчо, но все пак ме е страх.Налагам си, че щом все пак имам симптоми на бременност бебчо е добре и се надявам да си навакса.Следващия ми преглед е в Сряда, а утре съм на поредната доза Зарзио.Сега съм вече в 9-та седмица и се моля бебчо да е добре и да ни зарадва в Сряда.Ще пиша допълнително след прегледа, надявам се с добри новини.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #588 -: Август 24, 2015, 21:07:19 pm »
Весита, протича като всяка друга ЖК. Мерене на шкембИ, теглене, кръвно, УЗ. Пуснаха ми кръвни, последна МБ и цитонамазка. Кръвните излязоха на обед и сестрата ми се обади, за да ми каже, че хемоглобинът е нисък и док препоръчва да вземам тот'хема до датата на секциото.МБ и цитонамазката ще излязат до петък, че ги пращали в София. Издадоха ми направлението за раждане и ми дадоха картона с всички изследвания през бременността. Понеже следящият ми АГ ще ме изражда последната МБ, кръвните и цитонамазката ще взема в деня на секциото. Предполагам, че ако няма да те изражда следящият Б, тези неща се правят на предпоследната ЖК. Датата на секциото я избрахме в началото на 9 месец. Той държеше да е около 7 до 10 дни преди термин.  И ми предложи няколко дати. Аз се консултирах с мой приятел, който се занимава с астрология и хюман дизайн и така я избрахме.
Златен дъжд, стискам ти палци, всичко да е наред и дребосъчето да порасне. Искам да ти кажа, че моята бебка до 27 г.с. все беше на долни граници или изоставаше с няколко дни. И като взе да расте..ела я виж сега 12 дни напред..Стискам палци и твоето бебче в един момент да порасне, че и да надмине нормите.
« Последна редакция: Август 24, 2015, 21:10:48 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #589 -: Август 24, 2015, 21:59:43 pm »
Злaтен дъжд, стискaм пaлци дa е временно изостaвaне и нaвaксa бързо ембриончето!!! Знaм че е трудно, но е вaжно дa си спокойнa, то усещa всички притеснения нa мaмa!
Веситa, нормaлно е дa кaчвaш повече, ти си с близнaци все пaк :)
Aз с първaтa бременност кaчих 13кг. В болницaтa остaвих 7, остaнaлите 6 ги бях свaлилa до погaчaтa. Сегa съм кaчилa зaсегa 10 кг. Тръгнaх от едни и същи кг и двете бременностти. С нормaлно телосложение съм (174/60кг).
Снaпи, лекa бременност до термин ти пожелaвaм и здрaво бебе нa финaлa! Нямa дa остaнеш сaмa, темaтa винaги се пълни ;) A и ние ще нaглеждaме тук от време нa време ;)
Нелкa, стрaхотнa е рокличкaтa. Вече съжaлявaм, че не могa дa плетa :(
Синеочкa, прекрaсни новини, не остaнa време вече :)
Aз дa попитaм по-нaпреднaлите мaми - днес имaм много силни болки при движението нa бебкa. Почти всяко движение ми предизвиквa силни менструaлни болки с продължителност минутa-две. Сегa от чaс не се е въртялa и се чувствaм добре. Aко продължaвa тaкa и утре мисля дa посетя Шейново.



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #590 -: Август 24, 2015, 22:14:38 pm »
Линаполи, ако помниш преди седмица или две(пусто много бързо минава времето) и аз имах подобни менструални болки. Тогава магнеричът и но шпато ме спасиха. Сега от време на време ми се появяват вечер, не е конкретно при движението на бебето, но се получават. Днес ги коментирах с моя лекар тези болки и той каза, че тялото ми се подготвя малко по малко за родовия процес. При мен не са на определен интервал, а са някак постоянни, но преминават. За всеки случай иди утре до Шейново.,ако не преминат.
Мен много ме боли при дупенето й, имам чувството, че щф ми счупи някое ребро, а на моменти не мога да си поема въздух.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #591 -: Август 24, 2015, 23:15:28 pm »
Блaгодaря Синеочкa :) И aз предполaгaм че товa сa си подготвителни болки. Но с преднaтa бременност не съм имaлa. Имaх безболезнени подготвителни контрaкции, но не и болезнени от движението нa бебето. Инaче и aз имaм чувството че ще ми счупи ребрaтa с дупето товa бебе  :D Незнaм кaкво е товa нaмествaне ;)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #592 -: Август 24, 2015, 23:49:02 pm »
Благодаря ви милички!
Леле покрай тези стимулации ,таймирания и всички видове АРТ, изобщо не съм чела за останалото....май се изплаших, болки контракции   :? Бъдете силни и ви желая много леко раждане.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #593 -: Август 25, 2015, 07:29:28 am »
Снапи, добре дошла! Аз ще ти правя компания доста време :)
Златен дъжд, стискам палци! Препоръка и от мен да се успокоиш, то като се притесняваш не помагаш :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #594 -: Август 25, 2015, 08:12:00 am »
златен дъжд, дано е добре бебчо  :bighug:
Снапи, добре дошла и да напуснеш тамата със здраво, сладко бебе!
Доста момичета наближиха финала  :) а аз все поглеждам за нова тема в "Честито!".
Аз съм на АБ заради ешерихията, че и на лежане и спазмолитици - поотпуснах се да походя малко повече и ме заболя коремът :-( 


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #595 -: Август 25, 2015, 16:17:20 pm »
Синеочка, ми ей на - то дошло твойто време :D, вярвам че всичко ще мине бързо и леко!
Linapoli, Lilitu и вие май сте след това, Божеее сигурно се вълнувате много с наближаване на момента, само като си го помисля и настръхвам.  :balk_47:
Златен дъжд, дано всичко е наред с бебчето, само се старай да бъдеш по-спокойна.
Нелка, рокличката е прекрасна, поздравления :) . Преди доста време и аз плетях, от един месец се каня да седна и да започна нещо за бебчо и се спрях на одеалце, но ще изляза да си купя прежда в някой от следващите дни. В момента не работя, а и разходките вече ги намалих като продължителност през деня, че нещо много бързо  се уморявам и ми се отразява на коремчето, а и ми прилошава.
От една седмица такъв глад ме гони пък, че проверявам хладилника през половин час. Добре че сезона предлага разнообразие от зеленчуци и плодове, че това "набивам" в момента, когато огладнея.
На всички мамчета пожелавам леки и спокойни дни и нощи...здрави и пухкави бебчета на финала!  ylinfant
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #596 -: Август 25, 2015, 16:49:23 pm »
Ох момичета нормално ли е,днес цял ден ме свива таза отзад по средата и в ляво и ниско долу отпред и в ляво(като ПМС)- притеснително ми е -дали това е от разширяване?Пия и но шпа но и то не помага.Вчера сутринта пак така ме боля-и от вр.на време и през деня.Утре влизам в 14 г.с.
« Последна редакция: Август 25, 2015, 17:00:19 pm от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #597 -: Август 25, 2015, 17:44:19 pm »
Ох момичета нормално ли е,днес цял ден ме свива таза отзад по средата и в ляво и ниско долу отпред и в ляво(като ПМС)- притеснително ми е -дали това е от разширяване?Пия и но шпа но и то не помага.Вчера сутринта пак така ме боля-и от вр.на време и през деня.Утре влизам в 14 г.с.
Помисли пиеш ли достатъчно вода. Аз преди няколко дни бях с някакви твърди изхождания ( не мога да кажа запек, защото си ходя всеки ден, та дори по два пъти). Та като 2-3 дни пия над 2.5л вода и болката мина. А иначе много гадна режеща, но някак под корема я усещах и не минаваше с ношпа.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #598 -: Август 25, 2015, 19:17:46 pm »
Ох момичета нормално ли е,днес цял ден ме свива таза отзад по средата и в ляво и ниско долу отпред и в ляво(като ПМС)- притеснително ми е -дали това е от разширяване?Пия и но шпа но и то не помага.Вчера сутринта пак така ме боля-и от вр.на време и през деня.Утре влизам в 14 г.с.
Аз при такава болка бих отишла на преглед. Дано всичко е наред!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #599 -: Август 25, 2015, 19:21:00 pm »
Да пия вода по 2.5л обаче не ям много-днес съм само на една салата айсберг с царевица-дали от там съвсем да ме заболя корема незнам.ходя на 2 дни и то с лактулоза-голям запек ме гони,днес пак я пих.Наистина на 2-я ден като ще ходя започва едно свиване в кръста и корема.Но вчера ,и особенно днес цял ден не спира да ме боли,сякаш като лежа повече ме боли кръста долу,и отпред ниско долу като ПМС.-дано не е нищо притеснително-все си проверявам и гърдите дали ме болят,по едно време бяха спрели,сега пак наболяват леко.