0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #80 -: Април 20, 2015, 22:53:39 pm »
Amelia31 аз също имам ендометриоза,до колкото знам аз ендометриоза се установява само след извършена лапароскопия и взет материал за хистологичен анализ-имам 2 такива операции заради тази коварна болест !
Момичета прегледа мина добре и двете бебчовци са пораснали,отговарят си на седмицата,и си имат главичка,ръчички и крачета:-) живи и здрави другоя месец ни очаква ранния биохимичен скрининг,дано всичко да е наред и там:-)
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #81 -: Април 21, 2015, 09:26:17 am »
Браво Веситта много хубави новини! :) Все така занапред! :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #82 -: Април 21, 2015, 11:11:56 am »
Веситаа много се радвам за теб и бебоците  :bighug: Някой може ли да ми каже морфология 8% ,36 % подвижни, 119 млн/мл предпоставка ли е за ИКСИ? Излезе ни спермограмата - нормална, но е по СЗО.
Също да ви питам вие кога пускате ЛХ и естрадиол? Кога обикновено се изследват - при някаква големина на фоликула, преди пункция, в деня на пункцията, няколко дни преди пункция???
« Последна редакция: Април 21, 2015, 11:48:18 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #83 -: Април 21, 2015, 12:52:42 pm »
Веситаа,браво момиче.Всичко ще е наред не се притеснявай.Наслаждавай се на бременноста си,защото като днес ще минат месеците.Късмет



Не се отказвайте от мечтите си!
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #84 -: Април 21, 2015, 15:09:07 pm »
Браво, Весита! Чудесни новини! Лека бременност!  :D
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #85 -: Април 21, 2015, 15:12:56 pm »
Благодаря ти sun4e. При мен гаденето започна 10 дни след теста, но имам приятелка, която разбра че е бременна чак в 12 седмица, т.ч. не търси симптоми. При всеки е различно.
Lilibell при ме изследват естрадиол преди пункцията за да знае дали е зряла яйцеклетката и преди да започна лекарства за да знае дали има смисъл. Предния месец не се качи естрадиола и отменихме. Тоест на 8, на 10 и 12 ден ми изследват естрадиол.
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #86 -: Април 21, 2015, 16:09:52 pm »
Giaany мерси за отговора. Естрадиола ли се изследваше след половин час почивка?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #87 -: Април 21, 2015, 17:29:24 pm »
Не е есрадиола, а пролактина. Може да даде фалшиво високи стойности, ако човек не се успокои преди взимането на кръв.
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #88 -: Април 21, 2015, 17:32:45 pm »
Супер, значи мога да си го пусна без проблем след прегледа. Мерси bimbaaa.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #89 -: Април 21, 2015, 18:49:56 pm »
lilibell виждам, че вече си получала няколко отговора, но ето и при мен как беше.

Първо да потвърдя както бимба е написала пролактинът е този, който има специални изисквания. Това е стресов хормон, изследва се във всеки един ден на цикъла, трябва да си максимално спокойна, да полежиш преди това (ако те оставят), да не са докосвани гърдите предишната вечер, без секс, храни и напитки също са ми забранявали преди изследването. Аз редовно го изследвам понеже имам микроаденом на хипофизата.

Другите -  Естрадиола при мен изследвахме преди началото на стимулацията. Трябва да е паднал под 50pg/ml. преди цикъла или на първия ден, за да започне стимуалция. Също и ЛХ трябва да е нисък. Пак тогава го изследвах. От там нататък ми ги мериха чак на 11 ден, но при мен потискането на ЛХ не е спирало, понеже бях по дълъг протокол и биех декакпептил още преди цикъла.  Накрая Е преди насрочване на пункцията.

Дано съм обяснила разбираемо :)

Веситааа браво :) много се раддвам, все така да вървите :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #90 -: Април 21, 2015, 20:08:06 pm »
flyinggirl  :bighug: аз още не знам какви хормони ще изследвам, но вероятно ЛХ и естрадиол ще са едни от тях. Тъй като съм на ЕЦ, т.е нямам стимулация, вероятно началните стойности на естрадиола не са толкова важни. По-важно ми е да знам естрадиола дали се пуска преди пункция или когато Я достигне определени размери - за да се определи дали е качествена и дали изобщо фоликула има Я. Исках да направя максимално много изследвания преди четвъртък, за да може след това ако фоликула е голям и хубав направо да говорим за пункция. Обаче днес като размислих, по-добре четвъртък да ми мине прегледа и тогава на един път да пусна всички изследвания след като се види дали и колко ми е пораснал фоликула, може пък да се пукне до тогава и да не стигна изобщо до изследвания. Друг вариант и без това нямам. Притеснява ме, че на 15ти ден може да нямам след това достатъчно време да си направя изследванията преди пункцията ама ... каквото стане. Решила съм да не се ядосвам и да оставя всичко в ръцете на съдбата защото тези дни колкото планове си направих толкова планове ми се провалиха.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #91 -: Април 21, 2015, 20:22:53 pm »
лилибел аз като гледам фоликула е бил 11мм преди 3 дни и съвсем нормално е нараснал от предишния ти преглед. Защо не отидеш още утре на преглед, за да намалиш риска да се спука? Освен това не ви пречи да си правите опити, аз винаги вярвам в чудеса :)Може и вашето да ви изненада :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #92 -: Април 21, 2015, 21:01:35 pm »
За съжаление не можем да правим опити, нали за да се подобри качеството/количеството трябва да има въздържание поне 3 дни. Аз затова днес направих спермограмата, за да може ако се прави оплождане да е почивал пак 3-4 дни. А за прегледа - аз съм готова и всеки ден да ходя, но дали има смисъл. Изчислих,че фоликула ми нараства по 1.25 мм на ден, ако предположим, че нараства равномерно. Значи на 15ти ден трябва да е нарастнал с около 7-8 мм и да е 18-19 мм и да не е късно. Просто ми трябва много късмет, това е


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #93 -: Април 21, 2015, 21:52:51 pm »
Пожелавам ти от все сърце късмета да е с теб този път!!!!'
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #94 -: Април 22, 2015, 15:31:59 pm »
При мен остана едно фоликулче 15 мм. Другите не се развиват  :(. Утре пак на преглед. Дано се развива добре.
*

    Danivan

  • *
  • 28
  • Тези, които носят светлина на другите, никога не о
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #95 -: Април 23, 2015, 10:09:59 am »
Здравейте момичета. Пожелавам лека бременност на всички бременелки и положителни тестчета на чакащите. Днес ми е седми ден от стимулацията. За сега имаме 13 фоликула, дано се запазят всички. Утре 24.04 пак съм на преглед да ги преброим . :)
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #96 -: Април 23, 2015, 11:38:30 am »
Здравейте, отдавна ви чета и ето, вече съм на стимулация за първа процедура ин-витро, след неуспешна инсеминация. Успех на всички и дано този месец и следващия имаме с какво да се похвалим :D
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #97 -: Април 23, 2015, 17:20:57 pm »
Момичета, записваме се и ние в темата за май. Честито на успелите и стиснати палци за останалите!


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #98 -: Април 23, 2015, 21:55:18 pm »
 :balk_64: успех на новодошлите. Дано бързо ви се сбъдне мечтата  :)
Аз съм на пункция в Събота, обаче естрогените ми днес сутринта бяха само 200 (17.5мм фоликул) и не са мръднали от вчера Е2 185 (15мм фоликул) 8O.
На някой случвало ли се е на такива размери да не мърдат естрогените? Това май означава, че яйцеклетката е с лошо качество  :?
*

    Danivan

  • *
  • 28
  • Тези, които носят светлина на другите, никога не о
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #99 -: Април 24, 2015, 12:01:03 pm »
Giaany дано не е това което си мислиш. Аз не мога да коментирам тъй като ми е първо инвитро. Днес на прегледа най- големия фоликул беше 17 мм  общо са 14 бр. с различни размери. Относно пункция доки каза вторник евентуално. След обед ще видя резултата от изследванията.