0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #460 -: Април 08, 2015, 08:05:35 am »
Добро утро!
Зайко, кафетата ти стават все по-хубави - помагат ми да се разсъня, благодаря!
Тук пече, за сега. Но студа си е наличен. Както казах снощи на сватята, изчака ми се чакалото за тая пролет. Но и както тя правилно ми каза „какъв избор имаш“. Така де - мрънкам, не мрънкам - то си е студено.
Ето ви една закуска, пък да става каквото ще:



Оная мацка дето казва времето по Нова, каза - „имайте още малко търпение“ . Ами ще имаме, къде ще ходим.
Лек ден ви пожелавам!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #461 -: Април 08, 2015, 08:22:26 am »
Добро утро.
Колкото и да мрачно,мокро и студено,мина ли от тук,става ми слънчево с тия чудни кафета и закуски,които предлагате.
Иначе снежния заек отговаря напълно на действителността навън.
Ама няма да е за дълго.неделя-20 градуса...
Усмихната сряда на всички желая!

П.П:Все още не мога да прикачам файлове.Дали е само при мен проблема?



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #462 -: Април 08, 2015, 09:14:35 am »
Добро утро и от мен!

Зайко, страхотно кафе, Пешек закуската също е хубава  :)

Поне спря да вали, с нетърпение чакам вече да стане топло.
Далинда,за файловете не знам, аз съм през телефона и не мога.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #463 -: Април 08, 2015, 09:44:10 am »
П.П:Все още не мога да прикачам файлове.Дали е само при мен проблема?
Далинда, аз нямам проблем с прикачването на файлове.
Тук се опитва да изгрее слънце. Дано се оправи времето най-накрая, че търпението ми е на привършване. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #464 -: Април 08, 2015, 09:55:48 am »
В  момента при Гала по Нова-тв дават  семейство с  едно прекрасно слънце-боец , родено 550 грама  , а сега вече е   чаровница на 4.5г .
Толкова ме развълнуваха. Трогателна  история. За добрите лекари , за вярата и борбата  за живот . И за недоносените деца .


Благодаря за хубавата виртуална закуска ,  повторих с натурална  :D
Студ бррр...
А  Калоян си е   извадил банските  да са му под ръка на човека.
« Последна редакция: Април 08, 2015, 10:14:15 am от nimika »


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #465 -: Април 08, 2015, 10:08:47 am »
Здравейте, при нас не само прехвърча сняг, а пак си натрупа.

Зайче, кафето е много хубаво  :)
Пеше, за закуската думи нямам  :)

Далинда, с прикачен файл може да се качат снимки до определен размер (до 2 МВ), може това да  е проблемът. Но при другия начин на копиране, както съм сложила моите снимки, няма такова ограничение, ако има нужда ще опиша как се прави.

Ето така е при нас тази сутрин  :):



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #466 -: Април 08, 2015, 10:59:10 am »
Благодаря,Марси,по малки са от 2 МВ,а с копирането пък изобщо не ми се получава.
Ако не е проблем,подскажи на лични,може пък да бъркам нещо аз в копирането.
Зюмбюли завити в сняг,истинска зимна пролет си е при вас.



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #467 -: Април 08, 2015, 11:26:22 am »
Ето двата начина за копиране на изображение:

1. Прикачен файл:
Отваряйки прозореца Публикувай отговор, под него има
+Прикачени файлове и допълнителни опции(в червено) - клик, отваря се бутон Browse  -клик и този бутон отваря компютъра ти. Отиваш на папката в компютъра си, в която са твоите снимки: първо маркираш папката(примерно Pictures) с ляв на мишката и десен Open, избираш снимка, пак маркиране и Open(долу на прозореца) или Select(с десен на мишката), накрая Публикувай.

По аналогичен начин може да копираш директно от телефона, като той е предварително включен към компютъра. Отваряш телефона, пак маркиране(да посинее) и  Open, отварят се няколко папки (тази, в която са снимките, при мен се казва DCIM), маркиране и Open, следващата папка е MEDIA(на другия ми смартфон тази папка се казва Camera), маркиране и Open, отварят се самите снимки (до всяка е изписан номер, тип файл и размер- не трябва да е повече от 2 MB), тази която искам да кача- маркиране и Open(или Select), накрая Публикувай.

2. Вторият вариант.
Отиваш на снимката (някъде в нета), клик върху нея с десен на мишката, маркираш с ляв 
Copy Image Location, идваш тук в отворения прозорец за Публикуване на отговор, над усмихнатите емотикони има иконка Вмъкни изображение- клик върху нея с ляв на мишката, отпечaтва се 
[img] [/img-] маркираш между двете [img], след това десен с мишката- Paste и готово  :)

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #468 -: Април 08, 2015, 11:55:51 am »
Отново благодаря,Марси  :P



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #469 -: Април 08, 2015, 12:00:46 pm »

2. Вторият вариант.
Отиваш на снимката (някъде в нета), клик върху нея с десен на мишката, маркираш с ляв 
Copy Image Location, идваш тук в отворения прозорец за Публикуване на отговор, над усмихнатите емотикони има иконка Вмъкни изображение- клик върху нея с ляв на мишката, отпечaтва се 
[img] [/img-] маркираш между двете [img], след това десен с мишката- Paste и готово  :)

Аз ползвам този вариант. Качвам директно от телефона във Фейсбук /заключвам, ако не искам други да я виждат/ и после по описаният начин - тук



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #470 -: Април 08, 2015, 14:26:12 pm »
Ето двата начина за копиране на изображение:

1. Прикачен файл:
Отваряйки прозореца Публикувай отговор, под него има
+Прикачени файлове и допълнителни опции(в червено) - клик, отваря се бутон Browse  -клик и този бутон отваря компютъра ти. Отиваш на папката в компютъра си, в която са твоите снимки: първо маркираш папката(примерно Pictures) с ляв на мишката и десен Open, избираш снимка, пак маркиране и Open(долу на прозореца) или Select(с десен на мишката), накрая Публикувай.


И излиза съобщение за грешка:

"Грешка!
В папката за прикачени файлове е забранено да се добавят записи. Твоите файлове или аватари не могат да бъдат съхранени."

Дали пък не трябва да си ида в профила и да почистя част от прикачените файлове, с риск в някои стари теми да увиснат думи без илюстрации?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #471 -: Април 08, 2015, 21:25:53 pm »
Първите три са особено добри  :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #472 -: Април 08, 2015, 21:51:24 pm »
Смайли, много са добри наистина :lol:

rtfrtf, недей да чистиш нищо, има някакъв проблем с прикачените файлове,
трябва да погледне технически модератор.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #473 -: Април 09, 2015, 06:50:46 am »
Добро утро  :D

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #474 -: Април 09, 2015, 07:50:00 am »
Добро утро,кокичета
Зайо,най-ранобудна и отново с чудно кафе.
Ето и от мен,да има избор.

Е да,първия вариант отново не се получава,а при втория няма опция Paste,нищо ще пийна от кафето на Зайо,благодаря!
Спокоен усмихнат ден на всички.
Времето няма да коментирам,не го бива и днес.



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #475 -: Април 09, 2015, 08:00:45 am »
Добро утро! Засега е сухо, опитва се да светне Слънчо.
Чакам майка ми да дойде следобед, аз съм на театър довечера с една приятелка.

Марси, то се оказа и че не може да се почисти, само преглед. Аз бях останала с грешни предположения от натрупан опит.

Не е петък, но може да се приеме, че е петък, понеже от утре повечето хора са почивка. Весели празници!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #476 -: Април 09, 2015, 08:13:07 am »
Добро утро!
Зайко, благодаря за кафето!
Дано след днешния ден наистина трайно се затопли, до към октомври месец.
Уффф аз говоря (пиша) за затопляне, а по тв. разправят от вторник пак захлаждане. Аман бе драги зрители. Днес малката мрънка, че не може да седне на обувалника, понеже ѝ пречели якетата. Ми и аз искам да прибера зимните и дебели връхни дрехи ама .....
Поднасям ви закуската:



Пожелавам ви наистина хубав последен работен ден. И хубаво да нашарите яйцата (за тези, които днес ще боядисват). Например ето така:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #477 -: Април 09, 2015, 08:16:03 am »
Добро утро  :D

мерси за кафенце и закуска  :P

тази сутрин е по-мекичка и слънце вече се показа

това с прикачените файлове и аз не го знаех как точно става, а и не намирах време да  прочета, вече знам  :),   добра идея е ако не искаме гости да разглеждат какво сме прикачили




хубав ден!

 
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #478 -: Април 09, 2015, 08:46:33 am »
Добро утро.
Вярно, че днес слънцето се показва от рано. Това предполага и повишеното ми настроение. :)
Пеше, много хубаво боядисани яйца. Днес с майка ми ще боядисаме едната част и ще направим курабиите.
Лек последен работен ден ви пожелавам!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #479 -: Април 09, 2015, 09:12:19 am »
Вие нали не сте си помислили, че аз съм ги боядисвала тези яйца? Чичко ви Гугъл ги изплю. Голямото мацане у нас ще е в събота. Понеже за мен, това е просто поредната домакинска работа, обаче за малката е .... голямо забавление. Аз си знам какъв таралеж си слагам в гащите, ама детето се радва.