0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #40 -: Юли 05, 2006, 15:51:41 pm »
А, забравих!
Ако си бг гражданин - въобще няма нужда да минаваш през тяхната процедура. Само с тукашната, българската
В очакване ....
Re: Добър ден от ада
« Отговор #41 -: Юли 05, 2006, 15:57:34 pm »
Fussii ,
това което споделяш е много сериозно. Ние като неправителствена организация работеща по темата и като хора минали по пътя на осиновяването не можем да останем равнодушни към такива "колеги", които "помагат" на хората.
Какво би казала да се срещнем и заедно да обсъдим възможностите такава порочна практика да бъде спряна?
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #42 -: Юли 05, 2006, 16:00:29 pm »
Естествено! винаги съм на линия за подобни инициативи

Само дето съмскептична за успеха на подобно начинание. Това е явно добре развит доходоносен бизнес, който трудно ще бъде засегнат. Най-много да скочи цената .....

Но не пречи да се опита де
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 16:12:39 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Добър ден от ада
« Отговор #43 -: Юли 05, 2006, 16:32:33 pm »
Мила Фуси,

ти си една прекрасна и възвишена душа!!! Поздравления, едно доказателство, пример, как можеш да останеш "красив" дори и минавайки през "ада", използван в метафоричен смисъл, защото, сигурна съм, никой от нас не може да си представи в действителност какъв ужас е там и дано не му се налага. Много си изстрадала, но това, което пишеш, че си се примирила с Божията воля да нямаш свои деца и да опиташ да потърсиш своето бебче в дом, но отново си "ударила на камък", повярвай ми, не е дело на Господ. Това си е чисто и просто дяволска работа и по-скоро - човешка, на хора, продали душите си, както и Мари беше написала нещо в този смисъл - за пари (в случая, тъй като парите не са единственото мотив/причина за продажба на душата). Понякога Бог допуска да се случат такива неща - лоши неща, твърде гнусни неща, защо? Защото ни е била дадена свободна воля - да изберем - как да живеем, какво да вършим, при кого да отиде душата ни някой ден. Та затова - беззаконието, на което си станала свидетел е последствие от един такъв (няколко такива) съзнателни човешки избора. Ето ти и резултата. Не ме изумява, че дори и деца се продават за пари. Парите са велико средство в земния живот - възможност да живееш достойно, красиво (във всеки един смисъл) и да твориш добро, но и възможност да си купиш всичко, що е материално и може да се купи/продаде, да загубиш представа за истинските ценности в живота и като краен резултат - да си продадеш душата, не случайно те са най-коварното изпитание житейско, защото са "измамни", променят те преди да си усетил и хоп - станал си техен роб и вече не ти тях владееш и използваш като средство, а те - теб, подчиняват те на себе си и си дотам!!! Отдавна е ясно, че няма нищичко на този свят, което да има материално изражение, да можеш да го видиш и пипнеш и което същевременно да не можеш да си купиш с пари, всички такива неща (вещи, хора) са стока, могат да се купуват и продават за пари или за много пари(не случайно казвам вещи/хора, защото чувства, състояния, неподвалстни на човешкото влияние - здраве, например, не се купуват и продават в този смисъл, но това е друга тема)!!!Да се прави търговия с всичко що може да бъде продадено - това е човешко изобретение и затова не ме изумява, че си попаднала в такава ситуация.  Няколко коментара относно хората - дори и да ги съдиш, незнам какво ще постигнеш, истинският съд за такъв тип хора ще бъде не на земята, защото тук - дори и да ги осъдиш, ще бъде само за част от щетите, нанесли на човечеството,  а и докато има хора, готови да купуват такъв тип "услуа", ще има и такива, които да я продават. Така че ти реши как да постъпиш. Много ми хареса нещо, което си написала и ще си позволя да те цитирам:

Много съм си блъскала главата по тези въпроси и знаеш ли какво мисля сега. Мисля си, че когато човек минава през големи изпитания, точно на финала, когато вече си изморен и до безкрайност изтощен, се появяват последни провокации и изкушения. Трябва точно тогава да устискаш и да издържиш, защото историята, за която разказах малко си  сделка с дявола....
А в този тип сделки винаги има уловки.

Това е точно така!!!Защото всички хора сме най-податливи на съблазни, когато сме отчаяни, не случайно главната "цел" на дявола е да доведе човека до отчаяние, защото тогава е най-лесна негова плячка. Чувстваме се в общи линии така: отхвърлени отвсякъде, Господ, ако изобщо вярваме, че го има, ни е обърнал гръб, сами сме срещу целия свят, който е пропит със зло, смрад, корупция, струва ли си да се борим срещу това....мога да продължа характеристиката на състоянието на нас хората в моменти на отчаяние, но и без това стана твърде дълго. Общата идея е - лесна плячка за злото сме. Според мен, много добре си се ориентирала - естествено е, че светът не можем да го спасим и направим "розов", не е по силите ни, важното е - да не ставаме част от неговата мерзост, поне ние да устоим, а за другите - можем само да се молим да ни посушат, разберат, последват евентуално, както и да се надяваме, че един ден ще осъзнаят и ще се разкаят и ще отворят сърцата и душите си за светлината, затова никога докато дишаме още не е късно. Това е моето мнение. Искрено се надявам да устоиш на изкушенеито, ще се моля за теб. Сигурна съм, че Бог ще те дари с детенце по един или друг начин, само не се отчайвай  :balk_21:
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Добър ден от ада
« Отговор #44 -: Юли 05, 2006, 16:44:51 pm »
Трудно ми е да коментирам написаното от теб,Фуси!Но за съжаление навсякъде по света е така.Явно бизнесът процъфтява.Нещата винаги стават по ония начин.Няма гаранции,но има отчаяни хора,готови на всичко в името на това да гушнат едно сладко бебенце.И когато системата работи против тях / въпреки постоянното тръбене за многото изоставени деца в домовете /,когато осиновяването се проточва с години,и струва допълнително много средства "под масата",човек си "слага главата в торбата"и избира по-лесния начин.И почти съм сигурна ,че пазара им процъфтява именно от отчаяните хора,а не от тези свикнали да получават всичко,т.е.с многото пари.В борбата си да се сдобият с рожба вземат кредити,доверяват се на подобни фирми,обричат душата си.И това не е за всеки.Аз лично не обвинявам хората прибегнали до услугите на въпросните агенции.Обвинявам държавата,за това,че няма опростена процедура за осиновяването и няма контрол в болниците.Жалко е това,което става,но много малко хора успяват да устоят на изкушението на АДА,както ти го описа.Там всичко е лесно.Просто трябва да се намерят пари!А послеееееееееееее!
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #45 -: Юли 05, 2006, 16:58:16 pm »
И аз така! Не мисля, че трябвада се осъждат с лека ръка хората, които в отчаянието си са готови на всичко.

Нито ние, които засега не втъпваме в подобни отношения, да се мислим за много велики и възвишени, че не сме стигнали дотам. Просто сме щастливи, че не знаем докъде може да стигне болката...

Но!
Опитвайки се да забравя малко емоционалната част на въпроса, държа да кажа:
1. Подписването на документи с невярно съдържание е престъпление за което се лежи в затвора до 3 години.
2. За приемане или склоняване към подкуп се лежи в затвора до 6 години.
3. Наказателен Кодекс:
Чл. 182а.  (Нов - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) (1) Който с цел имотна облага склонява родител чрез дарение, обещание, заплаха или злоупотреба със служебно положение да изостави свое дете или да даде съгласие за осиновяването му, се наказва с лишаване от свобода до една година и глоба до две хиляди лева.
      (3) Който с цел противозаконна имотна облага посредничи между лице или семейство, желаещо да осинови дете, и родител, желаещ да изостави свое дете, или жена, приемаща да износи в утробата си дете с цел да го предаде за осиновяване, се наказва с лишаване от свобода до две години и глоба до три хиляди лева.
   (4) Ако деянието по ал. 3 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба до четири хиляди лева.

Освен това, участвайки в подобна схема, малко или много толерирате търговията с деца. Нямаме гаранции, че клиенти на подобни агенции не осигуряват органи за трансплантации при деца....
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 17:06:44 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Добър ден от ада
« Отговор #46 -: Юли 05, 2006, 17:09:08 pm »
Миличка Фуси, аз чакам от теб само добри новини, а то, през какво си минала...

Особено препредадените реплики на тези бизнесмени са толкова красноречиви ... Такъв цинизъм и простодушие не съм виждала скоро..

Момичета, за разлика от повечето от вас, които пишат, че хич не са изненадани, аз пък съм доста изненадана.

Значи, Фуси, ти попадаш там почти случайно - не е кой знае каква конспирацията явно. Това означава, че в тази агенция могат да попаднат всякакви хора - разследващи журналисти, прокурори и т.н. Направо не е за вярване, че така те хващат от вратата и започват да ти обясняват за кое колко е тарифата (който е бил поставен в ситуация да му искат или да дава подкуп знае, че най-трудната част е определянето на сумата - а тия сладури ей така, директно, че даже и с чувство, че си е в реда на нещата 8O 8O)
Сега, за никого не е тайна, че навсякъде има корупция, но това тяхното надмина всякакви мои представи 8O 8O

Едно от най-гнусните последствия от тази схема е, че за хората, решили да осиновят почнено, остават по-малки шансове и по-дълго чакане :x

Мила Фуси, и тук са писали хора, осиновили нормално по каналния ред. На мен скоро ми разказаха за случай с познати - на млада жена се наложило да направят хистеректомия (май така се казваше - заради онкологично заболяване) и заради сериозните здравословни проблеми, завършили така злощастно, екипът в болницата предложил да помогне при осиновяване, но те решили да тръгнат по каналния ред и не дълго след това ги извикали да видят детенце в провинцията и го взели. Така че не трябва да губим вяра в доброто и да отстъпваме от правилния начин, така мисля.

Дано тази агенция си намери майстора - а имайте предвид, че ако стане един хубав голям скандал, ще има още доста проверки в цялата система (поне така трябва!) - нещата може и да се попроменат мъничко.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #47 -: Юли 05, 2006, 17:18:26 pm »
Момичета, за разлика от повечето от вас, които пишат, че хич не са изненадани, аз пък съм доста изненадана.

Значи, Фуси, ти попадаш там почти случайно - не е кой знае каква конспирацията явно. Това означава, че в тази агенция могат да попаднат всякакви хора - разследващи журналисти, прокурори и т.н. Направо не е за вярване, че така те хващат от вратата и започват да ти обясняват за кое колко е тарифата (който е бил поставен в ситуация да му искат или да дава подкуп знае, че най-трудната част е определянето на сумата - а тия сладури ей така, директно, че даже и с чувство, че си е в реда на нещата 8O 8O)

Фреши  :balk_21:
За пореден път се усмихвам на това, колко еднакво мислим....
И мен това ме изуми - аз можех да съм всякаква! Мен ме препоръчва  позната на моя приятелка. В момента между другото приятелката ми реве втори ден, че ме е пратила там без да знае за какво точно става въпрос ....

Да не говорим за това, колко естествено бяха представени нещата - все едно става дума за най-нормалното нещо на света

 
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 17:21:49 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #48 -: Юли 05, 2006, 17:40:18 pm »
лелеее чак сега ти видях темата, просто нямам дума :(
Но ти не позволявай нещо такова да те вкарва в дупка, както и момичетата са ти казали забрави ги!
*

    майка

Re: Добър ден от ада
« Отговор #49 -: Юли 05, 2006, 18:34:26 pm »
Това което е написала авторката на темата е повече от отвратително.И според мен случаят ъсс тази тъй наречена организация трябва да се разнищи.
Майка съм на две осиновени дечица момченце и момиченце.Те са най-скъпите ми същества на света.Подавайки за пръв път документите си за осиновяване през 2003 год.не знаехме какво да очакваме.Чудо ли беше не знам но четери месеца след подаването на документите ни аз и съпругът ми видяхме за пръв път нашият син,който беше на годинка тогава.След осиновяването непрекъснато ми задаваха въпроси от рода на:"Ама той е толкова беличък и хубав я кажете сега не крийте колко пари се изръсихте за това дете"Болеше ме от тези думи защото истината беше,че не сме дали и стотинка на никого за да го подкупваме,просто попаднахме на добри и съвесни хора ПОВЯРВАЙТЕ МИ ТАКИВА ХОРА ВСЕ ОЩЕ СЪЩЕСТВУВАТ.Две години след първото осиновяване решихме,че искаме още едно детенце.Подадохме документите си края на 2005год.След няколко месеца ни зарадваха като ни се обадиха,че сме одобрени за подходящи осиновители на едно прекрасно и чаровно момиченце.Не можехме да повярваме,че съдбата е била благосклонна към нас и първият и вторият път.
Е и този път не пропуснаха да ни попитат колко пари сме дали за хубавото момиченце.Как да обясня на подобни индивиди,че децата са си деца те не са за продан........
Подобни организации трябва да бъдат спряни,а за да бъдат спряни трябва публично да се оповести кои са те и със какъв долен бизнес се занимават.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Добър ден от ада
« Отговор #50 -: Юли 05, 2006, 18:52:03 pm »
Майко,с гордост можеш да се наречеш наистина майка,дарила с любов две дечица отхвърлени от други.Гордей се с това и не позволявай на хората да те нараняват с подмятанията си.
А,Фуси,ти просто направи това ,което ти подсказва сърцето във връзка с това,което си преживяла във въпросната агенция.И знай,че ти не си по малко майка в сърцето си от тези,които имат вече децича.И бъди сигурна , че скоро ще станеш завършена мама след като си осиновите детенце.Защото и това ще стане.Явно пътя е трънлив,който трябва да извървите,но резултата си струва!
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #51 -: Юли 05, 2006, 19:15:10 pm »
"Господи , колко мъка има по този свят"

Знам Фуси, че ще се съвземеш след това невероятно круше и ще продължиш напред. Аз немога да се поставя на твое място, даже незнам как бих реагирала, когато съм на ръба на отчаянието, но повярвай ми струва си да се бориш докрай (то ти си го знаеш това де)
Личи ти мила че си борбен и упорит човек, а такива хора винаги побеждават. :balk_602: :balk_600:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Добър ден от ада
« Отговор #52 -: Юли 05, 2006, 21:48:19 pm »
А, да! За донорската инсеминация, може би ще опитаме пак през есента

Браво  Фусинка!!!!!!!!! :balk_602: :balk_602: :balk_602:Фусси няма случайни неща!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Миличка ти си страхотен човек с голямо сърце и един ден(дай боже да е скоро) ти ще станеш и найстрахотната майка!Заслужаваш го! :balk_21: :balk_21: :balk_21:
*

    Гост

Re: Добър ден от ада
« Отговор #53 -: Юли 06, 2006, 00:39:18 am »
Фуси,

Не се притесняваи не настоявам да ме сварзваш с онези безскрупулни хора.Написах го така защото една 4аст от мен иска да го направи,но по природа аз сам за справедливостта.Само дето като се от4ая искам да склю4а сделка с дявола 4е ми омръзна от трудности и битки в тоя живот,къде спе4елени къде не.

Само за информация -  с темата се занимавам сериозно от малко по-ве4е от месец, макар да сме я обсъждали с мъжа ми от по-рано.И в своя защита да кажа 4е не сам си губила времето в търсене на връзки,просто проу4вах по интернет и се сварзвах с организации занимаващи се с осиновяване както в БГ така и тук.Преди 10 дни говорих с жената 4иито слу4аи сам цитирала - също живееща в 4ужбина,осиновила е за 3-4 месеца без да плаща но с познати.Та зна4и то4но тогава по4нах да търся връзките,защото тъкмо се бях повъзстановила от неуспеха на последното ми инвитро на 12ти маи и с голям ентусиазъм се бях заела да проу4вам проблема с осиновяването и изпаднах в още по-далбока дупка след като разбрах срещу какво сам се наканила да се изправям.Знам 4е зву4и жалко но просто нямам сили за по-ве4е битки.Или поне днес се 4увствам така.

А ина4е скоро си идвам в БГ и ще направя възможното,ако е възможно.Аз съм си балгарска гражданка,но вси4ки фондации с които се сварзах(4 на брои) ми отговориха да по4на със социален доклад от тук.Също открих и някакав 4лен 136(4) за осиновяванвто и там се казва 4е "български гражданин които има и друго гражданство и живее постоянно в 4ужбина,при осиновяване на дете-български гражданин,трябва да отговаря на изискванията за осиновяванв по закона на постоянното си местопребиваване".Тъи 4е вси4ки тия адвокати наи-вероятно ми казват истината.Ще се радвам ако ме обориш с някакъв сериозен аргумент - тогава има малка надежда.

Мислех си да кажа браво на вси4ки вклю4или се в темата защото вси4ки те застават на правилната позиция -играта да се играе 4естно.И не защото душата после ще отиде в рая, а защото те са просто такива добри и 4естни,изстрадали хора.И ще го кажа това браво!Само напоследък се питам кое е по-добре да си 4естен и нещастен или не4естен и щастлив.Ама то и кво ли се питам като 4овек не може да избяга от себе си.
Аиде късмет и кураж на вси4ки.

.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Добър ден от ада
« Отговор #54 -: Юли 06, 2006, 10:40:37 am »
Фани, описах твоя случай вчера на срещата ми с Весела Драганова (Партия на българските жени). Обеща съдействие и санкции по всички възможни начини. Има сериозни контакти в тази област и познава всички членове на комисията по осиновяванията. Ако искаш да предприемеш някакви мерки срещу въпросната агенция, ще ви свържа, за да си говорите.
Напълно ще те разбера, ако искаш да не се навираш повече в мръсотията и да се освестиш психически :balk_21:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #55 -: Юли 06, 2006, 11:00:51 am »
Ултра, това което си направила е ОК, но не мислиш ли , че по -скоро Фузи се нуждае за съдействие при осиновяване. Без това психическото натоварване е огромно за всеки, който е решил да предприеме тази крачка..  Не, че не съм за санкциониране, но освен това трябва и самата процедура да не е така тромава. Защо примерно няма закон за дечица, които никой не взима от дома автоматично да стават одобрени за осиновяване. А и тази  Партия на българските жени и лидерите и щом имат такива контакти да  задействат нещо наистина генерално и полезно да свършат. Тази мръсна корупция идва точно от там, че има много желаещи да осиновят детенце, а децата с уредени документи явно са малко. С 2 думи - действия на всички фронтове!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Добър ден от ада
« Отговор #56 -: Юли 06, 2006, 11:17:22 am »
Ели, въпросът за реформи в областта на осиновяването е част от исканията на Зачатие, които бяха публикувани и можеше някой да си направи труда да ги прочете...
А какво мисля или не мисля аз няма кой знае какво значение, тъй като съм длъжна като председател да съгласувам действията си с УС на Зачатие. Предприели сме стъпки за установяване на контакт с подходящи хора и се надяваме скоро да имаме резултати. Колкото повече хора изявят желание да работят за каузите на сдружението, толкова по-бързо ще има успех. В момента 5-6 човека едвам смогваме.

Фани, извинявай за off-а!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #57 -: Юли 06, 2006, 12:20:40 pm »
Ултра, много ти благодаря за предложението.
Но аз малко като чуя за политици, съвсем се изпълвам с подозрения, че нещо реално се прави. По-скоро мисля, че си закичват подобни акции като брошки преди избори.
Засега ще изчакам малко да ми мине и после ще му мисля какво може да се направи.
Засега си мисля, че да се скача срещу конкретна агенция, едва ли щедаде резултат. И една да се събори, две други ще се появят на нейно място. Това е процъфтяващ бизнес за много пари.
Може би по-ползотворно ще е да се направи някаква медийна кампания и да се разказват подобни истори, ама не в светлината на това колко е страховито и неморално, а в светлината на това, че "потребителите" на тези услуги съвсем реално могат:
- да лежат в затвора
- да бъдат изнудвани до живот
В очакване ....
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #58 -: Юли 06, 2006, 12:24:27 pm »
Ултра, пишете ме и мен, съжелявам ако съм прозвучала по-рязко :(
Отдавна съм на мнение , че трябва да спра да си чеша езика, а и да помогна по някакъв  практичен начин. Надявам се в неделя да се видим и да поговорим.  :balk_600:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Добър ден от ада
« Отговор #59 -: Юли 06, 2006, 12:50:09 pm »
Може би по-ползотворно ще е да се направи някаква медийна кампания и да се разказват подобни истори, ама не в светлината на това колко е страховито и неморално, а в светлината на това, че "потребителите" на тези услуги съвсем реално могат:
- да лежат в затвора
- да бъдат изнудвани до живот
Да, това е добра идея :D
Надявам се в неделя да се видим и да поговорим.  :balk_600:
:beerdr:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde