0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #700 -: Януари 17, 2016, 14:25:47 pm »
Здравейте мили момичета,аз съм нова във форума. На 21 съм и с моя съпруг от няколко месеца правим опити за бебе,но не успешни,а всичко ни е наред. Миналия месец ми дойде на 23.12.15,О. ми беше около 7,8,9 и разбира се бебеправене,както и един път след цикъл и след ОВ за по сигурно трябва да ми дойде на 22.01.16.Имам странни болки ниско в корема,световъртеж,както и огромен апетит,гърдите ми са подути,но не ме болят,главата на моменти също ме боли,на моменти някой миризми,които са ми харесвали ме отвръщават,особено един от парфюмите ми. Меря БТ.до вчера ми беше37.2/4,а днес е 37.8-меря я анално. Много искам да видя двете чертички,но ме опасява факта,че не ми се гади и повръща не са ми потъмнели гърдите,както и не ми е гадно от цигарите,а напротив много ми де пуши,благодаря ви момичета предварително, ви пожелавам много положителни резултати,аз се записвам да следя темата! Забравих да допълня,че много ми се спи,постоянно съм отпаднала,дори не съм учила за изпит
« Последна редакция: Януари 17, 2016, 14:30:20 pm от Ducka8988 »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #701 -: Януари 17, 2016, 16:54:10 pm »
Здравейте мили момичета,аз съм нова във форума. На 21 съм и с моя съпруг от няколко месеца правим опити за бебе,но не успешни,а всичко ни е наред. Миналия месец ми дойде на 23.12.15,О. ми беше около 7,8,9 и разбира се бебеправене,както и един път след цикъл и след ОВ за по сигурно трябва да ми дойде на 22.01.16.Имам странни болки ниско в корема,световъртеж,както и огромен апетит,гърдите ми са подути,но не ме болят,главата на моменти също ме боли,на моменти някой миризми,които са ми харесвали ме отвръщават,особено един от парфюмите ми. Меря БТ.до вчера ми беше37.2/4,а днес е 37.8-меря я анално. Много искам да видя двете чертички,но ме опасява факта,че не ми се гади и повръща не са ми потъмнели гърдите,както и не ми е гадно от цигарите,а напротив много ми де пуши,благодаря ви момичета предварително, ви пожелавам много положителни резултати,аз се записвам да следя темата! Забравих да допълня,че много ми се спи,постоянно съм отпаднала,дори не съм учила за изпит
Здравей, пожелавам ти да си бременна. Аз нямах гадене и повръщане преди датата на МЦ, нито ми потъмняха зърната през цялата бременност. Гадене имах от време на време, то започна около седмица след закъснението, а през цялата бременност така и не повърнах - нито веднъж. При всеки е различно. Изчакай си датата на МЦ и направи тест, ако не ти е дошло.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #702 -: Януари 17, 2016, 18:49:40 pm »
А БТ,ало този месец не съм успяла трябва да падне в деня когато е предполагаемата М нали?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #703 -: Януари 17, 2016, 19:58:04 pm »
А БТ,ало този месец не съм успяла трябва да падне в деня когато е предполагаемата М нали?
Да. Обикновено пада в деня преди МЦ, а понякога и в деня на МЦ.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #704 -: Януари 19, 2016, 23:06:26 pm »
Здравейте, моята история е много дълна но искам накратко да ви разкажа за нея. Аз съм момиче на 16 години, наското си имам нов приятел и с него правим секс редовно може би 3 пъти в седмицата. И преди 10 дена почувстах че се разболявам, имах нормалните симптоми за една настинка или грип. Но не мога да разбера дали съм найстина болна или може би съм бременна  :( четох в интернет какви са признаците на бременноста и там видях че при всяка жена/момиче са различни. И не знам дали ако отида в аптека ще ми дадът противозачатъчни или ще ми искат пълнолетие.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #705 -: Януари 19, 2016, 23:27:42 pm »
Надежда, Надежда....първо трябва да разбереш дали си бременна или не си! Кога ти е датата, в която трябва да ти дойде? Ако е минала скоро, по-добре направи тест за бременност! Ако покаже, че не си, потърси лекар! Противозачатъчни можеш да пиеш само след цикъл. Не споделяш ли тези неща с родител? Според мен най-добре е да поговориш с майка си, която най-добре знае как да постъпите в конкретния случай! Успех и пиши какво е станало.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #706 -: Януари 19, 2016, 23:32:02 pm »
Ами той цикълът ми мина още миналия месец, но ако отида в аптека дали ще ми дадът противозапчатъчни
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #707 -: Януари 19, 2016, 23:35:03 pm »
Надежда234, напиши коя е датата на последния месечен цикъл и колко дни е обикновено продължителността на цикъла ти (не дните за менструация, а продължителността на месечния цикъл)?

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #708 -: Януари 19, 2016, 23:45:49 pm »
Ами той цикълът ми мина още миналия месец, но ако отида в аптека дали ще ми дадът противозапчатъчни
Първо трябва да разбереш дали има бременност. Ако са минали около 14 дни след овулация (евентуално зачеване), то уринен тест за бременност вероятно ще отчете. Затова попитах каква е продължителността на цикъла обикновено и на коя дата беше началото на последния цикъл.
Противозачатъчните не може да се използват при евентуална начална бременност. Те се приемат от началото на цикъла за предотвратяване на забременяване.
За момента първата стъпка е да разбереш чрез тест дали има бременност.
« Последна редакция: Януари 20, 2016, 00:09:20 am от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #709 -: Януари 20, 2016, 00:20:36 am »
Ако не беше тъжно, щеше да е много смешно! Наде, какина златна, първо се успокой! Сексът без предпазни средства ли е? Визирам презервативи, противозачатъчни не бива да се купуват без консултация с лекар. Ако не, няма да е зле да почнете да ги ползвате(кондоми имам предвид) Също няма да е зле да се образоваш малко на тема "Как стават бебетата?" ( това ти го казвам с най-добри чувства). Това, че си на 16 не бива да ти е оправдание за твоето незнание и "босота" по тези теми.  Казвам ти всичко с най-добри чувства и за да те предпазя от всякакви тревоги след всеки полов контакт с твоя приятел.
Не ми се вярва да си бременна. За твое успокоение може да си направиш тест за бременност. Подозирам, че т.к. си още малка цикълът ти все още не е от най-редовните и ти самата не можеш да се ориентираш кога трябва да докде следващия. Да предположим, че МЦ е средно 30 дни. От деня на последнатата ти М броиш 30 дни и ще получиш дата, на която може да направиш тест или на която трябва/ло да ти дойде. И може да си направиш тест за Б, най-добре с първата урина сутрин.
Не съм вярвала, че ще го напиша в тази тема, ама стискам палци да не си бременна.
« Последна редакция: Януари 20, 2016, 00:36:00 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #710 -: Януари 20, 2016, 10:35:58 am »
Здравейте, моята история е много дълна но искам накратко да ви разкажа за нея. Аз съм момиче на 16 години, наското си имам нов приятел и с него правим секс редовно може би 3 пъти в седмицата. И преди 10 дена почувстах че се разболявам, имах нормалните симптоми за една настинка или грип. Но не мога да разбера дали съм найстина болна или може би съм бременна  :( четох в интернет какви са признаците на бременноста и там видях че при всяка жена/момиче са различни. И не знам дали ако отида в аптека ще ми дадът противозачатъчни или ще ми искат пълнолетие.
Здравей, вземи си тест за бременност, както са ти написали момичетата. Ако е отрицателен, но цикълът ти не идва, а е редовен 28-30 дни, върви на преглед при гинеколог. Ако си бременна също така, или иначе трябва да отидеш на преглед. При всички случаи е хубаво да отидеш на лекар и да обсъдите вариантите ти, както и средствата за предпазване от евентуална бременност, като се има предвид възрастта ти.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #711 -: Януари 20, 2016, 12:19:30 pm »
Здравейте момичета отново,направих си овулационен календар и ми изчисли,че трябва да ми да ми дойде на 26..БТ не пада под 37,2 ..а онзи ден беше 37,8,но друг е въпроса,както бях каза преди няколко дни,че нямам болки в корема,нямам болки в гърдите и не ми се гади от вчера ми др гади,гърдите ме болят,както и странни болки в корем и по-нагоре като гъделичкане,а по странното е че днес сутрента ядох спанак,а никога не съм го яла и не съм го харесвала..както и снощи правих един тест,ми е още рано и излезе отрицателен,но днес като станах и има доста розово,но по дебела черта..какво мислите вече ще се побъркам от чакане и незнание,а така го искам
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #712 -: Януари 20, 2016, 13:53:00 pm »
Здравейте момичета отново,направих си овулационен календар и ми изчисли,че трябва да ми да ми дойде на 26..БТ не пада под 37,2 ..а онзи ден беше 37,8,но друг е въпроса,както бях каза преди няколко дни,че нямам болки в корема,нямам болки в гърдите и не ми се гади от вчера ми др гади,гърдите ме болят,както и странни болки в корем и по-нагоре като гъделичкане,а по странното е че днес сутрента ядох спанак,а никога не съм го яла и не съм го харесвала..както и снощи правих един тест,ми е още рано и излезе отрицателен,но днес като станах и има доста розово,но по дебела черта..какво мислите вече ще се побъркам от чакане и незнание,а така го искам
Здравей, както бях писала по-нагоре симптомите са различни при всеки. Ако си толкова нетърпелива, пусни кръвен тест, ако не направи уринен на 22.01 с първа сутрешна урина. Успех!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #713 -: Януари 20, 2016, 14:12:48 pm »
Благодаря ти много,успех на всички
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #714 -: Януари 24, 2016, 09:16:41 am »
Здравейте! От около година правим опити, но за сега всеки тест е отрицателен, дори и след инсето:-) Миналия месец нещо се обърка МЦ и реших, че и този е така. Прикачвам два файла за мнение. Единия е от овулационния ми календар за мнение кога може да е станало, другия, за да потвърдите виждате ли двете чертички. Благодаря ви, предварително!


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #715 -: Януари 24, 2016, 09:33:02 am »
Вили, много ясни 2 чертички. Тихичко честито! Лека бременност и пухкав финал.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #716 -: Януари 24, 2016, 09:37:15 am »
Благодаря, Синеочка! Не мога да повярвам!


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #717 -: Януари 24, 2016, 10:16:01 am »
Здравейте! От около година правим опити, но за сега всеки тест е отрицателен, дори и след инсето:-) Миналия месец нещо се обърка МЦ и реших, че и този е така. Прикачвам два файла за мнение. Единия е от овулационния ми календар за мнение кога може да е станало, другия, за да потвърдите виждате ли двете чертички. Благодаря ви, предварително!
Много се радвам за теб! Честито! Без измервания на БТ, аз не мога да преценя кога ти е било овуто, но ако цикълът ти е по принцип да кажем 30 дни, брой 14 дни назад и това е ориентировъчният момент на овуто. На 10-ти ден от закъснението отиди на преглед с ехограф, трябва да се види, че си бременна и съответно да се оцени в коя г.с. си.
« Последна редакция: Януари 24, 2016, 12:13:30 pm от kati_vm »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #718 -: Януари 24, 2016, 10:38:13 am »
Благодаря, kati_vm! Междудругото... Точно за това не мога да го сметна, защото по принцип ми е 27-28 дена, но предния месец беше 35, а този не знам :-)
« Последна редакция: Януари 24, 2016, 11:04:20 am от vili_sunsmile »


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #719 -: Януари 24, 2016, 10:42:26 am »
Честито,лека и безпроблемна бременност и на финал пухкав бебок