0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #560 -: Ноември 16, 2015, 20:25:36 pm »
Моето кървене се оказало лошо, няма да си имаме бебче. Изглежда тялото ми го е изхвърлило, не се е закрепило добре. Може пък и да е за добро. Ще изчакаме момента, когато ще сме по-подготвени, тъй като този път не беше очаквано, сигурно и то е усетило, че ни е изненадало. Надявам се следващия път да няма проблеми и да си имаме малка здрава рожба, която много ще ни радва.
Честито на всички, които са получили добрите си новини! :bori_001:
Здравей, много съжалявам, че така се развиха нещата при теб. Щом веднъж си забременяла естествено, то няма причини за безпокойство. Пожелавам ти следващия път бременността да е успешна. Ако пак възникне проблем обаче, е хубаво да се насочиш към определени изследвания - генетични и имунологични.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #561 -: Ноември 18, 2015, 16:19:05 pm »
zdraveite mili dami iskam da vi kaja moite simptomi i da popitam dali ima veroqtnost da sam bremenna.znachi edna sedmica sled posledniqt opit za bebepravene imah bolka v korema nisko v lqvo,zapochna bolka v gardite,golqm apetit posle imah dve kapki krav na belioto si a dva dni po kasno mi doide no s edna sedmica po rano :( dali moje da sam bremenna ili nqma takav shans
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #562 -: Ноември 18, 2015, 16:46:11 pm »
zdraveite mili dami iskam da vi kaja moite simptomi i da popitam dali ima veroqtnost da sam bremenna.znachi edna sedmica sled posledniqt opit za bebepravene imah bolka v korema nisko v lqvo,zapochna bolka v gardite,golqm apetit posle imah dve kapki krav na belioto si a dva dni po kasno mi doide no s edna sedmica po rano :( dali moje da sam bremenna ili nqma takav shans


Според мен не си бременна,на ПМС ми прилича това което описваш...



Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #563 -: Ноември 18, 2015, 17:41:49 pm »
moje bi no men nikoga ne sa me boleli gardite nito predi cikal a sega vse oshte prodaljavat da me bolqt a cvetat na uj cikala koito idva edna sedmica po rano  mi e mnogo svetal a i zashto imah dve kapki krav dva dni po rano s tazi bolka nisko v lqvo na korema
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #564 -: Ноември 18, 2015, 18:49:12 pm »
moje bi no men nikoga ne sa me boleli gardite nito predi cikal a sega vse oshte prodaljavat da me bolqt a cvetat na uj cikala koito idva edna sedmica po rano  mi e mnogo svetal a i zashto imah dve kapki krav dva dni po rano s tazi bolka nisko v lqvo na korema
Здравей, първо бих искала да те помоля да пишеш на кирилица. Относно въпроса ти - най-добре е да отидеш на преглед. Може да е хормонален проблем. Понякога цикълът се разстройва поради стрес, напрежение, смяна на климата, смяна на сезоните.  Пожелавам ти, ако не си бременна сега, то скоро да забременееш!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #565 -: Ноември 19, 2015, 09:55:55 am »
moje bi no men nikoga ne sa me boleli gardite nito predi cikal a sega vse oshte prodaljavat da me bolqt a cvetat na uj cikala koito idva edna sedmica po rano  mi e mnogo svetal a i zashto imah dve kapki krav dva dni po rano s tazi bolka nisko v lqvo na korema

Малко трудно се разбират постове като твоя...

На въпроса ти,както Кати те е посъветвала,щом са нетипични сиптоми за твоя организъм най-добре е лекар да те види.Тук можем само да гадаем..Успех и дано не е нещо сериозно и скоро наистина се зарадваш на блага вест.



Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #566 -: Ноември 26, 2015, 12:27:30 pm »
Здравейте момичета,
имам нужда от вашето мнение и опит. Имам съмнение, че бях за много кратко бременна според симптомите ми. Ще опиша нещата, които ми се случиха последните 2,3 седмици. Като за начало си имах пробожданията и напрежението в яйчниците малко преди предполагаемата О. Работим ние по Въпроса! Пробожданията в яйчниците не спират през цялото време до предполагаемата дата на МЦ. Един два дни след предполагаемата О. започва зверски глад, който за мен не е типичен защото съм злояда. Примерно вечерям мръвки в нормалната за мен порция и след 2 часа отново гладна и отивам да ям отново и така си беше до последно. Започна да ми се доспива следобед, освен че и целия ден ми е едно дремещо. Започва да ми прави впечатление за по-често пишкане. Започнах да се изнервям и имах странно стягане ли, болка ли беше в сърдечната област 2 дена. Цикъла ми е средно 26 дена и на 21.11 трябваше да ми дойде но не стана. През цялото време нещо се случва долу ниско. То бодежи, придърпвания на яйчниците, придърпване при пъпа, пробождащи болки в кръста и усещане, че всеки момент ще ми дойде. На 2 ден от закъснението се събуждам и съм добре, в момента в който се изправям ми става лошо, виене на свят, повдигане,отпаднала, с температура 37,2, и страшно главоболие. Решавам, че ме е хванал вирус и вечерта пия един аналгин за главата и вит.С. На следващия ден ми няма абсолютно нищо от вчерашното неразположение. Но продължавам с коремните болки, като усещането е че всеки момент ще ми дойде. Започвам да усещам матката си някак подута и твърда. На 4 ден от закъснението вече е много по засилено чувството, че ще ми дойде но няма никой. Интересното е, че не съм усещала тази болка и напрежение в матката до сега, чувството на подутост там долу. Късно вечерта започнах да имам горещи вълни и изпотяване. За зверския глад си е същото. И така до 5 ден в който изведнъж тези болки спряха, матката я усещах много слабо. Чувството беше сякаш е един обикновен ден без симптоми за каквото и да било. Реших да пробвам един тест за бременност от любопитство вечерта но почти нямаше материал и резултата беше отрицателен. Тази сутрин започнах слабо прокървавяване без никаква индикация от ПМС и всякакви други симптоми.
Лелелее колко дълго стана, за което се извинявам. И сега се чудя дали е имало нещо или не??? :ask:
Иска ми се да бъда обективна но чувството с матката, глада и др неща някак ми казва, че може и да е имало нещо, което в последствие да е спряло да се развива и затова изведнъж спря всичко. Просто това закъснение с тези симптоми никога не ми се е случвало преди, за да си кажа че си въобразявам. Просто вече ако ми се случи пак това, ще отида да си направя веднага кръвен тест за да не се чудя какво е и що е! Благодаря Ви за вниманието и се надявам на вашето мнение. Прилагам и линк от графиката ми, като не съм описвала съвсем всичко в нея за това има и пропуски.http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=84706  osi_10 osi_15 :bighug:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #567 -: Ноември 26, 2015, 14:08:05 pm »
...
Прилагам и линк от графиката ми, като не съм описвала съвсем всичко в нея за това има и пропуски.http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=84706  osi_10 osi_15 :bighug:
Ефра, линкът който си сложила е неработещ, ето този е за въпросния цикъла:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=84706&userLoginName=efra
бележките към графиката не се отварят, ако искаш да бъдат видим трябва да промениш настройките.

Симптомите, които описваш, може и да са свързани с евентуална бременност, но същите симптоми (включително закъснението) може да се дължат примерно и на задържан фоликул, на киста (от предишен цикъл)- УЗ преглед правила ли си скоро ... или друго неразположение.
Ако беше измервала БТ, евентуално тя можеше да даде някаква допълнителна информация.
Според мен няма как да се каже еднозначно какво точно се е случило.
« Последна редакция: Ноември 26, 2015, 16:28:13 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #568 -: Ноември 26, 2015, 14:32:14 pm »
Благодаря Марси,
не съм ходила на УЗ и нямам представа. Просто се случиха тези симптоми и не съм го мислила. Не съм мерила БТ, защото не искам да се вторачвам в тези неща, като го правех и всеки месец едно мислене, едно тюхкане... А за ову календара се опитах да намеря настройките но не можах. Линка на графиката, който си сложила не е от този цикъл а от по-предишния месец. Много ти благодаря! yahoo_33
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #569 -: Ноември 26, 2015, 15:51:44 pm »
да, объркала съм ги  :), смених линка в предишния пост.

Промяна на настройките може да направиш така:
Овулационен календар--> Моят профил (от оранжевото поле вляво)--> след Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители: и Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители:   трябва да сложиш отметки--> накрая натискаш бутона  Запиши промените.
« Последна редакция: Ноември 26, 2015, 15:55:16 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #570 -: Декември 07, 2015, 10:13:46 am »
Здравейте момичета,
Имам нужда от вашият съвет като по опитни.
Миналият месец цикъла ми беше на 11.11 с продължителност 4 дни.От 19.11 правим опити с моя приятел за бебче.Но от 26.11 до 28.11 ми се появи кафеникаво зацапване.Прегледа ме лекар и ми каза,че това вероятно е от овулацията,но от 3.12 до момента се появи отново.Възможно ли е да съм бременна според вас или се дължи на нещо друго.Това за първи път ми се случва.Някой имал ли е подобен случай?Ще съм ви благодарна ако ми отговорите.
« Последна редакция: Декември 07, 2015, 10:16:20 am от taniagj2 »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #571 -: Декември 07, 2015, 12:31:47 pm »
Здравей, възможно е да си, възможно е и да не си. Ние няма как да знаем това. С риск да те обидя, но не сме врачки, които гледат на боб или в кристалното кълбо.
Най-сигурният начин да разбереш е да пуснеш кръвен тест. Желая ти успех и дано чудото да е станало!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #572 -: Декември 07, 2015, 12:55:10 pm »
Много е рано за какъвто и да било тест. Изчакай поне да имаш закъснение за уринен тест! За кръвен може 2-3 дена преди това.

Успех!  :)

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #573 -: Декември 07, 2015, 15:00:47 pm »
Според мен не е рано за кръвен, тъй като при цикъл със средна дължина от 28 дни, днес се пада 2 дни преди новия цикъл и 3 дни преди евентуалното закъснение.

3-4 дни преди закъснението, кръвният тест ще отчете, освен ако не е имало късна овулация.

Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #574 -: Декември 07, 2015, 15:30:01 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета.Знам,че въпросите са ми малко глупави,но от притеснение и до тук стигнах,защото за първи път ми се случва и съм объркана за това и се извинявам.Утре ми е дата на цикъла.Ще изчакам да видя какво ще стане и ще направя тест.Само тези болки ниско долу ме притесняват с това много леко зацапване,но поне доктора ме увери,че нямам кисти или миома и нещо тревожно за момента.Единственото хубаво е за момента,че станах голяма поспаланка и 12 часа спя като мече.  :)
Желая ви много усмивки и положителни тестчета на всички.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #575 -: Декември 15, 2015, 16:16:57 pm »
Здравейте искам да попитам :) Закъснява ми вече 3 ден имам леки болки (все едно ще ми идва)ходя доста често до WC... Кога мога да си направя теста за бременност? :oops:
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #576 -: Декември 15, 2015, 17:07:02 pm »
marakuia, при три дни закъснение уринен тест би трябвало да отчете, най-добре с първа сутрешна урина, когато концентрацията на ЧХГ в урината е най-висока.
Резултатът се влияе от количеството приети течности, затова е по-добре сутрин с първа урина, а ако тестваш пред деня, трябва да се ограничат течностите 2-3 часа преди това.
Пожелавам ти положителен резултат!  :)

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #577 -: Декември 15, 2015, 17:52:23 pm »
А нормално ли е да чувствам дискомфорт ?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #578 -: Декември 15, 2015, 22:03:05 pm »
А нормално ли е да чувствам дискомфорт ?
Здравей, да нормално е.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #579 -: Декември 15, 2015, 22:07:21 pm »
marakuia, симптомите които описваш може са свързани с начална бременност, но може да се дължат и на други причини. Подобни симптоми не са сигурен признак. Включително закъснението на цикъла може да се дължи както на бременност, така и на множество други причини. За да имаш категоричен отговор, направи тест :).
Най- сигурен е кръвният тест, но при тези дни закъснение би трябвало и уринен да отчете.
Успех  :)