0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #480 -: Октомври 29, 2015, 03:47:21 am »
здравейте от скоро се зачитам в този форум откривам доста отговори но предполагам знаете как е винаги има какво още да се чудиш :) та искам да ви попитам с приятелят ми бебеправим от няколко месеца следя ову и всичко както трябва. закъснява ми 20 дни последният ми мц беше 09.09 ...  при редовен цикал от три години на 09.10 трябваше да ми доиде но не !  на 5 ден от закаснението направих тест който беше отрицателен на 10 ден ходих на гинеколог гледа ме с вагинален и каза че не вижда нищо няма и кисти каза да отида на 01.10 знам че са само 10 дни но не издаржам  вие как мислите може ли да съм бременна
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #481 -: Октомври 29, 2015, 08:36:19 am »
здравейте от скоро се зачитам в този форум откривам доста отговори но предполагам знаете как е винаги има какво още да се чудиш :) та искам да ви попитам с приятелят ми бебеправим от няколко месеца следя ову и всичко както трябва. закъснява ми 20 дни последният ми мц беше 09.09 ...  при редовен цикал от три години на 09.10 трябваше да ми доиде но не !  на 5 ден от закаснението направих тест който беше отрицателен на 10 ден ходих на гинеколог гледа ме с вагинален и каза че не вижда нищо няма и кисти каза да отида на 01.10 знам че са само 10 дни но не издаржам  вие как мислите може ли да съм бременна
Здравей, на 10- ти ден от закъснението с вагинален ехограф се вижда плоден сак. Липсата на цикъл в твоя случай най- вероятно е на хормонална основа. Освен при АГ- то си, отиди на преглед при ендокринолог за щитовидната жлеза.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #482 -: Ноември 07, 2015, 16:57:51 pm »
Здравейте, момичета :) Закъснява ми с 2 дни, а от както правим опити - от пролетта никога не ми е закъснавало. Още не съм си направила тест (всъщност правих си на седмия ден от овуто, но беше отрицателен). Мисля да изчакам още ден два ако не ми дойде, според гинеколожката трябва да изчакам. 17 - 18 дни след овулацията. Много ме болят яйчниците от 5 дни и това ме разубеждава... Температурата я мерих само вчера и днес - над 37 градуса е. Нз дали да се надявам с тези болки ниско долу...










*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #483 -: Ноември 07, 2015, 17:15:40 pm »
Здравейте, момичета :) Закъснява ми с 2 дни, а от както правим опити - от пролетта никога не ми е закъснавало. Още не съм си направила тест (всъщност правих си на седмия ден от овуто, но беше отрицателен). Мисля да изчакам още ден два ако не ми дойде, според гинеколожката трябва да изчакам. 17 - 18 дни след овулацията. Много ме болят яйчниците от 5 дни и това ме разубеждава... Температурата я мерих само вчера и днес - над 37 градуса е. Нз дали да се надявам с тези болки ниско долу...
Здравей, при бременност, също може да  има болки. Няма как на 7-ми ден следо ову, тестът ти да е положителен, така че не се притеснявай. Ако искаш утре припишкай един с първа сутрешна урина, ако искаш остави за понеделник, но би следвало да даде резулат. Успех!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #484 -: Ноември 08, 2015, 04:36:29 am »
Здравейте и от мен!
Много сэм объркана.9 дена закъснение всички признаци че ще ми дойде без болки в гърди те само са станали много големи,ям неща които преди не сэм обичала или за които не съм се сещала никога като например шоколад със сирене.Онзи ден изядох сама една тенджера с грах и само повтаря колко е вкусен и не спира да ям :))) Имам болки в яйчниците като преди да ми дойде в кръста както нормално е преди да ми дойде,но съм и изключително спокойна,весела и грам не се ядосвам за нищо,което е ненормално преди да ми дойде.Обикновено тогава ставам като цунами от емоции.Имом три направени теста - отрицателни. БАЗАЛНА температура от деня когато трябваше да ми дойде 36.8 като се събудя до вечерта отива на 37.6 понеже я меря и вечер вече.Дайте ми съвет какво да правя Моля ви.На лекар скоро няма да мога да отида защото с мен в чужбина а тук се чака доста докато стигнеш до специалист.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #485 -: Ноември 08, 2015, 10:59:22 am »
Здравейте и от мен!
Много сэм объркана.9 дена закъснение всички признаци че ще ми дойде без болки в гърди те само са станали много големи,ям неща които преди не сэм обичала или за които не съм се сещала никога като например шоколад със сирене.Онзи ден изядох сама една тенджера с грах и само повтаря колко е вкусен и не спира да ям :))) Имам болки в яйчниците като преди да ми дойде в кръста както нормално е преди да ми дойде,но съм и изключително спокойна,весела и грам не се ядосвам за нищо,което е ненормално преди да ми дойде.Обикновено тогава ставам като цунами от емоции.Имом три направени теста - отрицателни. БАЗАЛНА температура от деня когато трябваше да ми дойде 36.8 като се събудя до вечерта отива на 37.6 понеже я меря и вечер вече.Дайте ми съвет какво да правя Моля ви.На лекар скоро няма да мога да отида защото с мен в чужбина а тук се чака доста докато стигнеш до специалист.
Здравей, важна е БТ при ставане, а не вечер. По принцип вечер температурата се покачва, дори и без бременност.  Възможно е закъснението да се дължи на някакъв хормонален дисбаланс, поради смяна на сезоните. Бих те посъветвала да си направиш кръвен тест, но щом си в чужбина, сигурно не е е толкова лесно. Дори и да се чака за специалист, си запази час и междувременно, спри пушенето, алкохола и намали кафето, за всеки случай, ако все пак се окаже, че си бременна.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #486 -: Ноември 08, 2015, 11:03:11 am »
Здравейте, момичета :) Закъснява ми с 2 дни, а от както правим опити - от пролетта никога не ми е закъснавало. Още не съм си направила тест (всъщност правих си на седмия ден от овуто, но беше отрицателен). Мисля да изчакам още ден два ако не ми дойде, според гинеколожката трябва да изчакам. 17 - 18 дни след овулацията. Много ме болят яйчниците от 5 дни и това ме разубеждава... Температурата я мерих само вчера и днес - над 37 градуса е. Нз дали да се надявам с тези болки ниско долу...
Ария, миличка, какво чакаш още??? Прави теста бързо! На седмия ден след О много ясно, че няма да покаже, ама при закъснение...хайде, чакам новини и стискам силно палци!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #487 -: Ноември 08, 2015, 12:23:41 pm »
Момичета да ви питам,вие как мерите базалната?Аз със дигитален и по принцип до вчера държах докато ми изписка и температурата си ми беше от деня когато трябваше да ми дойде 36.8 без разлика всеки ден щом се събудя.Обаче четох в някои форуми момите казват че дори дигитален трябва да се държи 3 минути след изискването и така и направих - температура по този метод 37.0
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #488 -: Ноември 08, 2015, 14:01:03 pm »
Момичета да ви питам,вие как мерите базалната?Аз със дигитален и по принцип до вчера държах докато ми изписка и температурата си ми беше от деня когато трябваше да ми дойде 36.8 без разлика всеки ден щом се събудя.Обаче четох в някои форуми момите казват че дори дигитален трябва да се държи 3 минути след изискването и така и направих - температура по този метод 37.0
Да, държи се две три минути след изпиукването.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #489 -: Ноември 08, 2015, 14:18:55 pm »
Благодаря ти за отговора! Ще продължавам да меря и утре да видим какво ще покаже.
Четох сега малко за това понижаване на б.т.,но честно казано не ми стана много ясно.:))))
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #490 -: Ноември 08, 2015, 20:28:48 pm »
shtastie87, имаш ли регистрирация в овулационния календар на Зачатие, ако сложиш линк в подписа, ще бъде по-лесно да проследим и коментираме графиката ти.
Ако има нужда ще допълня как да поставиш графиката в подписа си.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #491 -: Ноември 08, 2015, 20:51:22 pm »
Не нямам.Скоро си направих регистрацията тук и почти не към влизала,а и температурата я меря този месец от три дни преди да ми дойде датата за М. Преди това не я следя защото имах здравословни проблеми.Но ако можеш да ми разясни ще съм ти благодарна,поне за в бъдеще да зная като се наложи.Благодаря ти! ;)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #492 -: Ноември 08, 2015, 21:08:59 pm »
След като направиш регистрация в календара, трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

За да поставиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Желая ти успех!  :)

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #493 -: Ноември 08, 2015, 21:11:17 pm »
Важно! Когато се регистрираш в календара, си напиши ник нейма на латиница, иначе ще береш ядове :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #494 -: Ноември 08, 2015, 21:13:51 pm »
Ок.а сега с де да го намеря този календар.:)))
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #495 -: Ноември 08, 2015, 21:36:59 pm »
Ок.а сега с де да го намеря този календар.:)))

 :)  http://calendar.zachatie.org/work/HomePage

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #496 -: Ноември 08, 2015, 21:59:00 pm »
Благодаря ти,не било сложно да го намеря ама да си питам.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #497 -: Ноември 09, 2015, 10:56:48 am »
Не съм луда, нали? Треперя цялата!










*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #498 -: Ноември 09, 2015, 11:01:12 am »
Положителен е тестът :D
Браво, Aria, честито  :D, желая ти лека и спокойна бременност!  :D yahoo_17

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #499 -: Ноември 09, 2015, 11:15:14 am »
Ария, честито! Лека бременност и раждане на термин ти желая!  :lol:




Quiet people have the loudest minds.