0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #960 -: Септември 22, 2016, 11:39:25 am »
Мило момиче, отиди в някоя лаборатория и си пусни кръвен тест! Няма нужда да е на гладно или сутрин, може по всяко време. Така ще разбереш сравнително бързо какво е положението.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #961 -: Септември 22, 2016, 12:14:07 pm »
Не ми стана ясно с кое стават грешки -с тестовете или от страна на лекаря?
Нямам представа колко дни ми закъснява, защото, както казах почти целият август имах течения.
В понеделник ще се обадя на лекаря, за да се разберем какво да правя -дали отново да отида на преглед или да си направя кръвен тест. Не ми се чака, но нямам избор нали сега са почивни дни.
Чудя се само на кое да вярвам до тогава и за какво да се настройвам -лекар или тест, кое ли е по -достоверно?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #962 -: Септември 22, 2016, 12:46:29 pm »
Не ми стана ясно с кое стават грешки -с тестовете или от страна на лекаря?
Нямам представа колко дни ми закъснява, защото, както казах почти целият август имах течения.
В понеделник ще се обадя на лекаря, за да се разберем какво да правя -дали отново да отида на преглед или да си направя кръвен тест. Не ми се чака, но нямам избор нали сега са почивни дни.
Чудя се само на кое да вярвам до тогава и за какво да се настройвам -лекар или тест, кое ли е по -достоверно?
Здравей, първо зависи с какво качество е апаратът, с който те е гледал лекарят. Също така, как те гледаха с вагинален ехограф, или с коремен? Дадоха ли ти снимка от ехографското изображение? Възможно е домашният тест да не отчете правилно. Кръвен тест, обаче със сигурност ще отчете, ако има бременност.
« Последна редакция: Септември 22, 2016, 12:48:47 pm от kati_vm »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #963 -: Септември 22, 2016, 13:14:05 pm »
Гледаха ме с коремен и каза, че ако тестът е положителен, следващият път ще е с вагинален. Аз обаче не знам дали да вярвам на теста, защото прочетох на много места из форумите как понякога са отрицателни,.а всъщност има бременност. Затова съм толкова объркана.
Иначе имам и снимка от ехографа.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #964 -: Септември 22, 2016, 14:40:41 pm »
  В такава ранна бременност е трудно нещо да се види с коремен ехограф, освен ако не е някакъв последно поколение. Ако толкова бързаш, провери в твоя град кога най-рано тези дни ще има работеща лаборатория и пусни кръвен тест.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #965 -: Септември 22, 2016, 17:31:58 pm »
За съжаление чак в понеделник.
Ако сред вас има някой, който може да разчете снимката ми от ехографа, моля да ми пише и ще му я изпратя.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #966 -: Септември 22, 2016, 21:01:59 pm »
Едни съвет в понеделник отиди и направи кървен тест, и при възможност отиди да те видят с вагинален ултразвук , гинекологът ти няма как да обърка , правили си уринен тест . Изпрати ми снимката, както ти е удобно.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #967 -: Септември 22, 2016, 21:24:47 pm »
Грешки имах в предвид и лекарски и с уринарните тестове. С коремен ехограф е трудна работа толкова рано да се види нещо със сигурност.
При кръвен тест грешки няма.
A, що се отнася до кървенето - то е обект и е редно да се разбере причината, така, че прегледа май всякак си остава на дневен ред.
Тук не сме специалисти за да можем да  ти дадем по-точен отговор от лекар. Идеи само.

П.С. f_32, не знаех, че си веща И в ехографските изображения, толкова, че да си коректив и на АГ специалист.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #968 -: Октомври 23, 2016, 14:44:42 pm »
Здравейте, значи по-принцип през цялата година ми идва редовно имала съм моменти на закъснение но с 7,8 дена.Този месец трябваше да ми дойде на 07.10 но не ми дойде и  до ден днешен на 13.10 имах малко кръв на тоалетна хартия като си помислих че ще ми дойде но това беше и имах симптоми на цикъл но не ми дойде,след това корема ми е и до ден днешен е подут аз по-принцип съм си с коремче но това за мен е необичайно подут корем,имам апетит и от вчера зърната ме болият,на 19.10 ходих при д-р Дуваджиев и ми каза че нищо не вижда каза да изчакам 2 седмици може и да е късна бременност за в момента не виждал такава.Възможно ли е зачеването да е станало след като съм имала това кървене е силна дума а зацапване на тоал.хартия и да е прекалено рано да се види?А и го попитах ако не е бременност на какво може да се дължи това да нямам цикъл и той ми каза че може да е хормонално.Също  така ме гледа на коремен ехограф има ли разлика от вагинален ултразвук?
« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 14:53:37 pm от paulina26 »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #969 -: Октомври 23, 2016, 15:11:07 pm »
Не споменаваш правила ли си уринен тест, аз те съветвам направи кръвен -бета ЧХГ, утре сутринта, той най добре ще покаже наличие на бременност , всичко е възможно, поста тие много объркан, това зацапване може да е всичко и бременност и всичко останало. Направи си кръвен тест и отиди да те видят на вагинален ултразвук , възможно е и да си била с късна овулация.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #970 -: Октомври 27, 2016, 15:20:43 pm »
Здравейте и от мен :) Имам въпрос,надявам се да съм в правилната тема.Възможна ли е бременност по време на прием на противозачатъчни?От няколко дни ми прилошава,вие ми се свят.Аз съм пушач и от цигарите ме ми е добре,особенно сутрин с кафето.Този месец ми дойде ужасно слаб МЦ,даже вече на втория,третия ден си беше кафеникаво и днес спря.Преди месец направих възпаление на пикочния мехур и пих антибиотик Сефпотек,прочетох в листовката,че съдържа пеницилин,а той отслабва ефективността на противозачатъчните.Пих го 10 дни.Имало е дни в които не сме се пазили с мъжа ми точно в този период.Преди седмица правих тест-отрицателен.Но съм отпаднала постоянно,освен че ми е лошо имам и тъпи болки в кръста.Възможно ли е наличие на бременност според вас?Имам син на 15г. вече и с него карах цветна бременност,близо 4-тия месец разбрах че съм бременна,благодарение на кръвоизлив
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #971 -: Октомври 27, 2016, 15:29:13 pm »
Здравей farkoletka
Свидетел съм на такава бременност.Девойката пиеше Ясмин по онова време в продължение на една година.Синът и е първи клас тази година.
Един кръвен тест би дал отговор на въпроса ти.
« Последна редакция: Октомври 27, 2016, 15:30:57 pm от bebeshok0326 »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #972 -: Октомври 27, 2016, 16:08:56 pm »
Не знам дали не се дължи и на проблеми с хормоните.Преди две години правих изследване и се установи,че естрадиола е ужасно много завишен и ако не се регулира стимулира ракови клетки.Затова доктора ми каза да пия Логест.Но последния месец наистина се чувствам ужасно.Ще гледам в най-скоро време да отида отново на доктор.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #973 -: Октомври 27, 2016, 16:16:05 pm »
Смятам да спра приема на Логест,докато не разбера какво става.То нито е да ги спра,нито са ги пия.Ако ги спра съм рискова към ракови образувания,ако ги пия и има бременност пак не е добре.Направо може да полудее човек...
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #974 -: Октомври 27, 2016, 16:21:28 pm »
Не се шашкаи.Утре сутрин в първата лаборатория пусни едно Бета ЧХГ и така ще знаеш какво да направиш.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #975 -: Октомври 27, 2016, 16:48:37 pm »
Да,в най-скоро време ще го направя.Благодаря за съвета :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #976 -: Октомври 28, 2016, 14:59:09 pm »
Здравейте, момичета, за първи път пиша при вас, но се случват малко странни неща с мен в послдните дни и колкото и да е рано и относително всичко на този етап, вече нямам търпение да забременея и сега се чудя дали пък този месец не е щастливият.
Първо да попитам възможно ли е да имам някакви признаци буквално броени дни след забременяване (положителен тест за ову ми беше в събота - 22/10..)? Цяла седмица изпитвам неописуем глад, постоянно, ям много, но след това не се чувствам нахранена, напротив мога да продължа, коремът ми е подут, въпреки, че си ходя редовно до WC, а по принцип имам известни проблеми с ходенето..  :oops: сега обаче не е така.  Имам много леки, тъпи болки долу в корема, както като няколко дни преди да ми дойде, кръста ме боли, но това при мен си е почти постоянно състояние.. По принцип вървя мнооого и съм свикнала, но последните дни се задъхвам особено бързо, като цяло ми е отпаднало, не ми се спи повече от обичайното, даже сутрин се събуждам преди алармата  8O и 1-2 вечери сънувам много странни неща, като единият път сънувах как бебето на едни приятели (в съня ми на 2 месеца) започна да ми говори  :D
Та това е сякаш, от една страна не искам пак да се надявам напразно, но от друга как да го постигна, как да спра да си мисля за това и да го чакам... това сякаш е невъзможно!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #977 -: Октомври 28, 2016, 15:33:25 pm »
Добре дошла г-жа Котенце.
Много е рано да усетиш каквото и да е било.В желанието ,умът ни понякога е склонен да сътвори мног неща,но не си единствена.Много от нас са се чувствали така.
Ще стискам палци това да е твоя месц.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #978 -: Октомври 28, 2016, 15:48:39 pm »
Здравейте, момичета, за първи път пиша при вас, но се случват малко странни неща с мен в послдните дни и колкото и да е рано и относително всичко на този етап, вече нямам търпение да забременея и сега се чудя дали пък този месец не е щастливият.
Първо да попитам възможно ли е да имам някакви признаци буквално броени дни след забременяване (положителен тест за ову ми беше в събота - 22/10..)? Цяла седмица изпитвам неописуем глад, постоянно, ям много, но след това не се чувствам нахранена, напротив мога да продължа, коремът ми е подут, въпреки, че си ходя редовно до WC, а по принцип имам известни проблеми с ходенето..  :oops: сега обаче не е така.  Имам много леки, тъпи болки долу в корема, както като няколко дни преди да ми дойде, кръста ме боли, но това при мен си е почти постоянно състояние.. По принцип вървя мнооого и съм свикнала, но последните дни се задъхвам особено бързо, като цяло ми е отпаднало, не ми се спи повече от обичайното, даже сутрин се събуждам преди алармата  8O и 1-2 вечери сънувам много странни неща, като единият път сънувах как бебето на едни приятели (в съня ми на 2 месеца) започна да ми говори  :D
Та това е сякаш, от една страна не искам пак да се надявам напразно, но от друга как да го постигна, как да спра да си мисля за това и да го чакам... това сякаш е невъзможно!


Все едно съм го писала аз !!!!(като изключим тази част със съня) Дано да е  preggo стискам палци. И аз съм в очакване, гледам да не се пренавивам много. ..че накрая да няма 2 дни рев. Дано да сме  го хванали това яйце  :eggsperm:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #979 -: Октомври 28, 2016, 16:18:39 pm »
Благодаря ви за бързите отговори! Esenia, дано, стискам палци и на теб! И аз гледам да не се пренавивам, но като мине ову и се почва едно чудене, чакане, тръпнене, търсене и "намиране" на симптоми... думи нямам! Много се надявам да сме здрави и този месец вече да е станала магията!  yahoo_17 :crossfingers: