0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #940 -: Септември 04, 2016, 22:51:32 pm »
Здравейте
За първи път се включвам в подобен форум.
И много се вълнувам ще се радвам,ако ми помогнете.
Първият ден на последният ми цикъл беше на 28-ми юли.Цикъла ми до сега е бил винаги точен на същата дата или до 1-2 дни.
На 19,20,21 август правихме с приятеля ми секс,според  изчисленията ми след овулация.
Уж не е свършвал в мен а вече ми закъснява 8 дена.
На 1.09 след обяд си направих домашен тест от най-обикновените беше отрицателен.
След,което отново правихме секс и си мислих,че ще ми дойде,така и не ми дойде.
За симптоми  може и да си внушавам,но не ми се пие алкохол,а попринцип имам такъв навик.
Според вас какъв е шанса да съм бременна при тези обстоятелства?
Ще изчаккам и утре и други ден си правя нов тест.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #941 -: Септември 05, 2016, 10:17:22 am »
Здравейте
За първи път се включвам в подобен форум.
И много се вълнувам ще се радвам,ако ми помогнете.
Първият ден на последният ми цикъл беше на 28-ми юли.Цикъла ми до сега е бил винаги точен на същата дата или до 1-2 дни.
На 19,20,21 август правихме с приятеля ми секс,според  изчисленията ми след овулация.
Уж не е свършвал в мен а вече ми закъснява 8 дена.
На 1.09 след обяд си направих домашен тест от най-обикновените беше отрицателен.
След,което отново правихме секс и си мислих,че ще ми дойде,така и не ми дойде.
За симптоми  може и да си внушавам,но не ми се пие алкохол,а попринцип имам такъв навик.
Според вас какъв е шанса да съм бременна при тези обстоятелства?
Ще изчаккам и утре и други ден си правя нов тест.
Здравей, при такова закъснение, домашен тест трябва да отчете, ако има бременност. Ако тестът е отрицателен, има вероятност да си със задържан фоликул, щом по принцип МЦ ти е редовен. Хубаво е да отидеш на преглед.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #942 -: Септември 05, 2016, 12:24:54 pm »
Здравейте.Правихме секс през ден и този месец проследихме овулацията и беше на 28.08,тогава беше последния опит.От 30 взимам утрогестан по 1т.От два дена съм със сутрешно гадене и киселини.Имам главоболие,наедрели и болезнени гърди,корема ме боли от време на време,много съм спокойня,а по принцип съм си нервна.Чувствам се странно и различно.Възможно ли е да са признаци на бременност

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #943 -: Септември 05, 2016, 18:32:14 pm »
TreliKardia  според мен не е хубаво сама да си изписваш хапчета..Успех  :crossfingers:
« Последна редакция: Септември 05, 2016, 18:33:49 pm от Ягодка_11 »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #944 -: Септември 05, 2016, 18:44:01 pm »
Здравейте.Правихме секс през ден и този месец проследихме овулацията и беше на 28.08,тогава беше последния опит.От 30 взимам утрогестан по 1т.От два дена съм със сутрешно гадене и киселини.Имам главоболие,наедрели и болезнени гърди,корема ме боли от време на време,много съм спокойня,а по принцип съм си нервна.Чувствам се странно и различно.Възможно ли е да са признаци на бременност
temenuga.p, дано това да е успешният ти месец, за съжаление на тези признаци не може да се разчита, прогестероновият медикамент също може да засили подобни усещания. За тест е още рано, минали са 7-8 дни от овулацията. Може да направиш кръвен тест най-рано около 11 дни след О., а уринен около 14-15 дни след О. (най-добре с първа сутрешна урина, тогава е най-висока концентрацията на ЧХГ в урината, а ако тестваш денем, нека да е след 2-3ч. ограничаване на течностите).
Желая успех!  :)
« Последна редакция: Септември 05, 2016, 18:48:32 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #945 -: Септември 06, 2016, 10:32:07 am »
Здравейтеее ! И аз от доста времв чета коментарите ви , и най -накрая реших да се включа в групичката вии  8)  ... имам едно въпросче ... от горе долу 2 години с моя мъж правим опити за бебче ,не става за жалост ... откриха ми полип в матката естественно го отстранихме с кюротаж преди 3 месеца трябваше да ми дойде на 3.09 , но ми дойде на 2.09 едно много ръждиво ,и до моментаа ми върви такова ,усещам само леки болки в гърдите като попринцип повреме на цикъл ме болят доста повече и гърдите,и ниско долуу ,което е нормално ,а сега не усещам болки долу ,което е странно за мен ...чета по форумите за цветна бременност ,аа ме е страх да направя тест понеже винаги се разстройвам след това ... спазвам диета от 6 дена дали не е от товаа и аз незнам ,макар че е ако е от диетата,си мисля че не би се отразила веднага а по - скоро на следващия цикъл .... какво мислите девойкии  :wink: :P
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #946 -: Септември 06, 2016, 13:17:31 pm »
Не е от диетата. Направи един тест! Все пак трябва да знаеш какво е. Ако си бременна, ще трябва да отидеш на лекар, за да ти назначи прогестеронов препарат.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #947 -: Септември 06, 2016, 14:02:46 pm »
Дамм права Сте ! Утре сутрин ще си направя един тест ...    само да попитам ,ще отчете ли теста бременност ако ми "върви"все още ? ВЪРВИ е силно казано от 4 дена е само ръждиво зацапване ,а и кой тест бихте ми препоръчали ?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #948 -: Септември 06, 2016, 14:58:30 pm »
Ще отчете, ако си бременна, дори и да имаш кръвотечение. Извинявам се, но минах автоматично на "ти".  8)
За тестове не мога да препоръчам, за съжаление. Питай в аптеката! За по-сигурно го направи с първа урина! Тогава концентрацията на "бременния хормон" е най-голяма.

Успех!

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #949 -: Септември 06, 2016, 15:03:43 pm »
Много благодаря ,за бързия отговор ! Аа за оръщението ви ,няма проблем ! Утре ще споделя резултатът ,който се надявам силно да е положителен след толкова несполуки ,дано Господ да е решил да ни дари с бебче !
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #950 -: Септември 07, 2016, 11:24:35 am »
Здравейте отново ! Амии аз тази сутрин си направих теста ....беше отрицателен ,за мое най -голямо съжаление ... ще продължаваме напред с опитите
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #951 -: Септември 07, 2016, 17:16:09 pm »
Здравейте отново ! Амии аз тази сутрин си направих теста ....беше отрицателен ,за мое най -голямо съжаление ... ще продължаваме напред с опитите
Даринка, съжалявам за отрицателния тест! Започна ли цикъл или все още е само зацапване? Ако не започне нормална менструация, добре е да се направи проверка с вагинален ехограф. Хормонални изследвания правени ли са досега?

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #952 -: Септември 08, 2016, 11:42:00 am »
Охх 6 дена беше само зацапване ,днес тръгна нормално ... утре съм на доктор ,макар че няма да може да ме види с вагинален ехограф ,поне да се консултирам . Избързах с записването на часа ,мислейки че всичко е приключило,но увии ... хормонални не са ми правени изцяло ,само 2 сме изследвали . Те първа започнахме да се изследваме цялостно ,грешка напраеихме че малко изчакахме ,но никога не е късно ... благодаря еи за съпричастието и че сте толкова добри със всички ! Ще пиша като разбера какво има !
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #953 -: Септември 08, 2016, 12:20:24 pm »
Охх 6 дена беше само зацапване ,днес тръгна нормално ... утре съм на доктор ,макар че няма да може да ме види с вагинален ехограф ,поне да се консултирам . Избързах с записването на часа ,мислейки че всичко е приключило,но увии ... хормонални не са ми правени изцяло ,само 2 сме изследвали .....
Менструацията не пречи на прегледа с вагинален ехограф, съвсем навреме отиваш на консултация. Примерно когато се прави фоликулометрия, първият преглед е в началото на цикъла за преброяване на антрални фоликули, заедно с изследване на хормони: ФСХ, ЛХ, Естрадиол (на 3-5 ден от МЦ, най-добре на 3-ти), следват още 1-2 прегледа до овулация за проследяване на доминантния фоликул. Аз за проследяване отивах обикновено на 2-3 ден от МЦ (УЗ и хормони).

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #954 -: Септември 08, 2016, 12:46:32 pm »
Тези неща не ги знаех , бяха ми казали да отида за премахването на полипа когато съм в МЦ ,но за тези изследвания незнаех ... благодаря ви за информацията :* утре човека ще каже от къде да се захващаме,защото и аз като дригите искам бебче :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #955 -: Септември 08, 2016, 13:45:55 pm »
Здравейте.
Искам да попитам набъбналите зърна веднага след овулацията може ли да бъдат симптом на бременност.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #956 -: Септември 08, 2016, 15:39:27 pm »
Не Васито, поне поред мен и това си е чиста глупост  :P
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #957 -: Септември 11, 2016, 23:41:28 pm »
Правих тест от аптека ,отрицателен е , но откакто ми свърши М-ята, която беше едва 2-3 дни ми се гади и изгубих апетит . Направих теста, но и след това ми е гадно , пия деган, за да мога да вечерям.
От сутринта ме болят гърдите сякаш ще ми идва.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #958 -: Септември 22, 2016, 10:00:22 am »
Здравейте! Нова съм тук, но имам нужда от съвет. Объркана съм и искам да чуя мнението Ви. Благодаря предварително.
Ще споделя накратко какъв е моят случай и ще се радвам, ако получа отговор или съвет.
Вчера ходих на гинекологичен преглед (за първи път в живота си), тъй като почти целия август имах кръвотечение. И през ум не ми е минавало, че може да съм бременна, тъй като последният ми полов контакт беше на 16.08. и при това продължи съвсем кратко.
Гледаха ме на ехограф и останах шокирана, когато лекарят ми каза, че това, което вижда му прилича на бременност (пета или шеста седмица ми каза). Обясних му за последния ми полов контакт и според него нещата съвпадат, но каза да си направя тест за бременност и да му се обадя в понеделник.
Направих два теста -един снощи, който явно беше невалиден, защото показа втора черта, пресичаща контролната и един в три през нощта, който беше отрицателен.
Относно симптоми мога да кажа следното (ако това изобщо са симптоми): заспивам рано, будя се често през нощта. Къркори ми стомаха (мислех, че е защото не се храня редовно) и няколко пъти посред нощ се събуждах, защото ми се гадеше, но не съм повръщала. Отпаднала съм,.но мислех, че ме е хванал грип. Имам тъпи болки долу ниско в корема (който понякога обхващат и част от крака ми) и кръста. Мислех си, че това са предменструални болки, но вече съм много объркана.
Въпросът ми е възможно ли е гинекологът да се е объркал след като тестът е отрицателен? На кое да вярвам и какво да си мисля? Бременна ли съм според вас?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #959 -: Септември 22, 2016, 10:43:12 am »
Продължителността на половия акт няма отношение към вероятността за забременяване. Тези тестове по принцип се правят със сутришна урина за да са коректни. Ако имаш  закъснение на МЦ дестина дни би трябвало вагинален ехограф да установи наличието или липса на бременност. При подобно закъснение уринарния тест ще отчете по всяко време на деня.
Да, случват се и грешки. Аз бих направила кръвен за да елиминирам всякакви съмнения.
Добре е да се ходи регулярно на гинекологични прегледи.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.