0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #920 -: Август 17, 2016, 11:20:39 am »
Малечка_Палечка, гаденето си е нормално гадене. При мен се появи 3 седмици след положителния тест. Най-добре посети репродуктивен специалист, ако не си бременна, както са ти казали момичетата. Обикновените АГ често не са наясно и не могат адекватно да ти помогнат. По принцип се препоръчва да се потърси специалист, ако 1 година има неуспешни опити за забременяване. Сега можеш да направиш кръвен тест за бременност в лаборатория. Той ще даде най-точни резултати. Щом си с късна овулация, обаче, може и да е рано за тестове. Течението, което описваш, ми прилича на цервикална слуз, която се появява около овулацията, но може и да е нещо друго. Късмет!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #921 -: Август 17, 2016, 11:41:09 am »
Малечка_Палечка, как очакваш някой от форума да ти каже дали или не си бременна? От опит казвам, че с очакването на желаното бебче, често си въобразяваме разни "симптоми" и се вглеждаме във всяко нещо.
Просто си направи още един тест, нали ти закъснява? А още по-добре да си пуснеш кръвен тест.
Стискам палци и ти пожелавам скоро да видиш двте чертички!!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #922 -: Август 17, 2016, 12:47:59 pm »
Малечка това са безполезни описания, така никой няма да ти каже бременна ли си или не, най добре и другите са го казали и аз да направиш кръвен тест и задължително всички изследвания при мъжа и жената, консултирай се с репродуктивен специалист задължително - смени си лекаря - с най добри чувства казвам всичко  :)
« Последна редакция: Август 17, 2016, 12:50:24 pm от f_31 »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #923 -: Август 17, 2016, 12:52:17 pm »
Малечка това са безполезни описания, така никой няма да ти каже бременна ли си или не, най добре и другите са го казали и аз да направиш кръвен тест и задължително всички изследвания при мъжа и жената, консултирай се с репродуктивен специалист задължително - смени си лекаря - с най добри чувства казвам всичко  :)
Лекаря ще го сменя със сигурност,  но исках да попитам все пак,  не очаквам някой да ми каже дали със сигурност съм бременна.  Благодаря все пак за дадените отговори
« Последна редакция: Август 17, 2016, 12:54:48 pm от Malechka_palechka »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #924 -: Август 17, 2016, 13:06:07 pm »
Здравейте бебе-правещи!  Изчетох стотици статии и форуми и несъм по близо до отговор дали съм бременна най накрая.  Ето и моята история:
От около 5 години се опитвам да забременея и до сега не се получава. На 26г съм и съм се отчаяла,  че няма да мога да имам детенце.
Трябваше да ми дойде на 10.09, а днес 17.09 още няма и помен от МЦ... Гърдите ме болят като при ПМС,  кръста,  гърба също,  от време на време пристягане в яйчниците.  По принцип МЦ м е редовен,  идва ми обикновено на една и съща дата,  от време на време се измества с няколко дни,  но сега не знам дали е така.  От толкова опити и отрицателни тестове вече напълно съм се отчаяла.  Направих тест преди няколко дни,  въпреки че ме беше страх да го погледна-шуърчек, но беше отрицателен и все пак очаквам да ми дойде. 
......
Здравей, Malechka_palechka!
При начална бременност може да се наблюдават някои от симптомите, които описваш, но може и да е напълно безсимптомно..... като цяло подобни усещания не са сигурен признак за бременност, точна информация ще ти даде кръвен тест за бременност, вече беше казано  :), но да допълня, ЧХГ тест правят във всяка лаборатория, може да е по всяко време на деня, не е нужно да е на гладно, цена около 20 лв.
Другият вариант е да направиш още един уринен тест (при това закъснение би трябвало да отчете, ако има бременност), но най-добре с първа сутрешна урина (тогава концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока), а ако тестваш през деня добре е да е след 2-3 часа въздържане от прием на течности. Желая ти успех, дано първият тест да не е отчел правилно поради някаква причина. 
При евентуален отрицателен тест е добре да се консултираш специалист, за да се потърси причината за закъснението на цикъла. 

След като казваш, че понякога цикълът се измества с няколко дни и е установено, че овулацията е по-късно, може да включиш и тестове за О., за по-точно определяне на фертилните дни, или в рамките на 2-3 поредни цикъла да се направи фоликулометрия (проследяване на доминантен фоликул с изследване на хормони), което би дало по-точно информация за това настъпва ли овулация и в кои дни от цикъла е.
Пет години не е малко и е добре да направите някои основни изследвания, най-добре преглед при репродуктивен специалист. Консултацията с такъв специалист не означава непременно подготовка за ин витро, а да се направият основните изследвания без да губите време, тъй като една част от изследванията са в определени дни от месечния цикъл (хормони, проследяване на доминантен фоликул, изследване за проходимост на тръбите) и спермограма на партньора (това изследване задължително в репродуктивен център, не в обикновена лаборатория). 

П.П.
Да попитам за овулацията, лекарят уточни ли колко дни по-късно и в кои дни от МЦ да очакваш О.? Как беше установено, правено ли е ехографско проследяване?
И каква е обикновено продължителността на МЦ (не дните за менструация, а продължителността на месечния цикъл)?
« Последна редакция: Август 17, 2016, 13:19:56 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #925 -: Август 17, 2016, 13:52:48 pm »
Ще има профилактика на сайта от 17.00ч. днес, очаква се да приключи в четвъртък (18.08.2016), извиняваме се за неудобството!
Ето повече информация: Техническа поддръжка на сайта
« Последна редакция: Август 17, 2016, 14:00:48 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #926 -: Август 17, 2016, 13:53:35 pm »
Здравейте бебе-правещи!  Изчетох стотици статии и форуми и несъм по близо до отговор дали съм бременна най накрая.  Ето и моята история:
От около 5 години се опитвам да забременея и до сега не се получава. На 26г съм и съм се отчаяла,  че няма да мога да имам детенце.
Трябваше да ми дойде на 10.09, а днес 17.09 още няма и помен от МЦ... Гърдите ме болят като при ПМС,  кръста,  гърба също,  от време на време пристягане в яйчниците.  По принцип МЦ м е редовен,  идва ми обикновено на една и съща дата,  от време на време се измества с няколко дни,  но сега не знам дали е така.  От толкова опити и отрицателни тестове вече напълно съм се отчаяла.  Направих тест преди няколко дни,  въпреки че ме беше страх да го погледна-шуърчек, но беше отрицателен и все пак очаквам да ми дойде. 
......
Здравей, Malechka_palechka!
При начална бременност може да се наблюдават някои от симптомите, които описваш, но може и да е напълно безсимптомно..... като цяло подобни усещания не са сигурен признак за бременност, точна информация ще ти даде кръвен тест за бременност, вече беше казано  :), но да допълня, ЧХГ тест правят във всяка лаборатория, може да е по всяко време на деня, не е нужно да е на гладно, цена около 20 лв.
Другият вариант е да направиш още един уринен тест (при това закъснение би трябвало да отчете, ако има бременност), но най-добре с първа сутрешна урина (тогава концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока), а ако тестваш през деня добре е да е след 2-3 часа въздържане от прием на течности. Желая ти успех, дано първият тест да не е отчел правилно поради някаква причина. 
При евентуален отрицателен тест е добре да се консултираш специалист, за да се потърси причината за закъснението на цикъла. 

След като казваш, че понякога цикълът се измества с няколко дни и е установено, че овулацията е по-късно, може да включиш и тестове за О., за по-точно определяне на фертилните дни, или в рамките на 2-3 поредни цикъла да се направи фоликулометрия (проследяване на доминантен фоликул с изследване на хормони), което би дало по-точно информация за това настъпва ли овулация и в кои дни от цикъла е.
Пет години не е малко и е добре да направите някои основни изследвания, най-добре преглед при репродуктивен специалист. Консултацията с такъв специалист не означава непременно подготовка за ин витро, а да се направият основните изследвания без да губите време, тъй като една част от изследванията са в определени дни от месечния цикъл (хормони, проследяване на доминантен фоликул, изследване за проходимост на тръбите) и спермограма на партньора (това изследване задължително в репродуктивен център, не в обикновена лаборатория). 

П.П.
Да попитам за овулацията, лекарят уточни ли колко дни по-късно и в кои дни от МЦ да очакваш О.? Как беше установено, правено ли е ехографско проследяване?
И каква е обикновено продължителността на МЦ (не дните за менструация, а продължителността на месечния цикъл)?
Не съм следяла овулацията тогава, но Аг ми каза че до 2-3 дни трябва да настъпи О. Но тогава лекувах инфекция, не знам до колко това може би е повлияло на настъпването на О, защото аз не виждам логика да ми дойде на 1ви, а да съм в О на 28 и после пак да ми дойде на 1ви(примерни дати)
Попринцип МЦ ми е 30 дни. За съжаление толкова време отлагах посещаването при специалист първо от страх, което знам е много глупаво, второ нямах финансовата възможност.
Да поясня - 4 години опити бяха с предишния ми приятел и там успяхме да пуснем само спермограма(както казах -финансите не достигаха, но той поиска да види дали при него няма проблем- уж всичко беше ок) Сега с мъжа ми от 6 месеца не се пазим, той има едно детенце, така че предполагам ако има проблем със сигурност ще е при мен.
Може ли да ме ориентирате какво да очаквам при среща с репродуктивен специалист и горе долу каква сума трябва да предвидя за основните първоначални изследвания?
П.С. Надявам се все още да съм в правилната тема, ако не ме препратете, за да не спамя излишно! Благодаря!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #927 -: Август 17, 2016, 16:04:36 pm »
Не съм следяла овулацията тогава, но Аг ми каза че до 2-3 дни трябва да настъпи О. Но тогава лекувах инфекция, не знам до колко това може би е повлияло на настъпването на О, защото аз не виждам логика да ми дойде на 1ви, а да съм в О на 28 и после пак да ми дойде на 1ви(примерни дати)
Попринцип МЦ ми е 30 дни. За съжаление толкова време отлагах посещаването при специалист първо от страх, което знам е много глупаво, второ нямах финансовата възможност.
Да поясня - 4 години опити бяха с предишния ми приятел и там успяхме да пуснем само спермограма(както казах -финансите не достигаха, но той поиска да види дали при него няма проблем- уж всичко беше ок) Сега с мъжа ми от 6 месеца не се пазим, той има едно детенце, така че предполагам ако има проблем със сигурност ще е при мен.
Да, не е логично да е имало овулация 2-3 дни преди началото на следващия цикъл, явно тогава цикълът е бил ановулаторен. Това не означава, че има системен проблем с овулацията, редно е да се направи ехографско проследяване в 2-3 поредни цикъла за по-голяма яснота дали настъпва овулацията, както и хормонални  изследвания, също цветна снимка за проходимост на тръбите.

.....
Може ли да ме ориентирате какво да очаквам при среща с репродуктивен специалист и горе долу каква сума трябва да предвидя за основните първоначални изследвания?
П.С. Надявам се все още да съм в правилната тема, ако не ме препратете, за да не спамя излишно! Благодаря!
Аз във времето съм посещавала две репродуктивни клиники. При първичния преглед има обстоен разговор и преглед с вагинален ехограф. И в двата случая отидох с някои основни изследвания (за мен хормоните ФСХ, ЛХ, Естрадиол, направени на 3-5 ден от МЦ, също актуална спермограма на мъжа ми), което не е задължително. Освен тези изследвания лекарят може да прецени, че са необходими и други, примерно хормони на щитовидна жлеза, изследване за инсулинова резистентност, някои инфекции, и т.н.
За цените, на сайтовете на някои клиники има ценова листа на манипулациите, включително първичен преглед, също цени на изследвания.
Може да напишеш от кой град си или поне кой регион на страната, предполагам ще се включат момичета с препоръка към кой специалист(клиника) да се насочиш.
Ето и списък с координати на репродуктивните центрове в страната:
Клиники по стерилитет в България

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #928 -: Август 17, 2016, 16:19:23 pm »
Malechka_palechka, да допълня, при 30 дневен цикъл овулацията се очаква да е около 16 ден от МЦ. Към сайта има календар, който изчислява вероятните дни за овулация спрямо продължителността на месечния цикъл:
Овулационен календар (трябва отделна регистрация за календара, тук има подробни Указания за работа с овулационния календар, ако имаш някакви затруднения в регистрацията ще опиша по-подробно).

За по-точно определяне на О. може да се включат и тестове за овулация, започвайки 2-3 дни преди предполагаемата овулация, има няколко теми в този подфорум, в които сме коментирали използването на тестове:
Опити за забременяване

А това е общата тема за споделяне на всичко свързано с опитите за забременяване:
Правим опити за бебе - Тема 8
« Последна редакция: Август 17, 2016, 16:27:53 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #929 -: Август 17, 2016, 16:30:20 pm »
от София съм, благодаря за инфо-то
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #930 -: Август 19, 2016, 12:14:10 pm »
Malechka_palechka, това че мъжа ти има едно дете не означава, че проблемът е в теб. С времето нещата се променят. Успех!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #931 -: Август 26, 2016, 21:22:16 pm »
Здравейте имам един въпрос моля за отговор от.05.08 до.10. 08.16. Пих klostibegit а от 16 до 25.08 dophoston . Има няколко дни да менструация ми но .имам болки долу ниско от ляво и дясно подуд корем и спазми . бюст а ми се и ме боли малко па лека болка пишка ми се често,имам апетит халцам постоянно леко се оригвам расеяна съм .да ли е възможна да съм бременна моля за съвет
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #932 -: Август 26, 2016, 21:36:10 pm »
А и д добавя също нощем се будя по няколко пъти което не правя ами не се сещам за друго за сега
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #933 -: Август 26, 2016, 23:28:20 pm »
Здравейте, през май м. ми закъсняваше ми с повече от месец и половина. Имах  подут корем, газове, спеше ми се. Повръщах  само веднъж. Гадеше ми се няколко дни и пих деган. Имах апетит. Правих тестове бяха отрицателни, а не ми идваше. Един ден правихме секс с приятеля ми и ми дойде в същия ден. В началото беше светла на цвят кръв. После мисля, че стана тъмна. Течението продължи 3-4 дни. От тогава менстуацията ми е кратка .
Теглих се вчера на кантара и съм качила поне 5 кг. аз качвам изключително трудно кг. Мъчи ме вълчи глад. Постоянно съм гладна , ям големи порции от всичко. А съм от дете злояда и до скоро можех да живея на филии с маргарин и домати. От време на време ми се гади след обядът на работа. В автобуса като пътувам ми става гадно. Сега коремът ми е подут. Ходя на всеки час до тоалетна. Болят ме гърдите, не смея да ги пипна . Чувствам неразположение на пмс. Трябва да ми дойде днес или утре. Тези дни ще ми е притеснено. За съжаление не мога да излезна от работа да си направя кръвен тест. Разчитам на аптекарските. Дано не са ме подвели само.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #934 -: Август 26, 2016, 23:51:44 pm »
Rusanana, Trelikardia, обикновено ранните симптоми на бременността са същите като симптомите преди цикъл-спазми ниско долу и напрегнати гърди. За другите типични симптоми на бременността е рано преди датата на очакваната менструация. Най-често жените си ги внушаваме в желанието си да сме бременни. Най-добре е да изчакате датата на цикъла и да направите тест.

Trelikardia, ти положителен тест ли имаш? Питам, защото си казала, че се надяваш да не са те подвели тестовете.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #935 -: Август 27, 2016, 07:13:54 am »
Искам да кажа че всички изброени симптоми които изброих не съм усещала а сега ?Да ли е от лекарствата.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #936 -: Август 28, 2016, 01:14:13 am »
Дойде ми, но кръвта е много тъмна , тече много слабо. На мен винаги ми е тече силно в първите 3-4 дни, после намалява. Но от май до сега тече 3-4 дни и спре.  Боли ме ниско корема и гърдите. Коремът пак ми е подут. Ще следя в следващите дни менструацията за промени,
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #937 -: Август 29, 2016, 11:57:26 am »
Продължава да ми тече много слабо. Възможно ли да е цветна бременност. Юли м. ми закъсня с две и повече седмици.. менструацията първите два дни  беше по-силна, после мамаля рязко, м-ята продължи 4-5 дни не повече. Явно трябва да си запиша час при гинеколог.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #938 -: Август 30, 2016, 13:35:02 pm »
Ако тестовете са отрицателни и имаш кръвотечение макар и слабо не може да става дума за цветна, защото при нея също се развива ЧХГ и тогава ТБ щяха да отчетат. На твое място бих пуснала и кръвен. На мен твоята ситуация ми прилича на задържан фоликул. Най-добре се консултирай с АГ.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #939 -: Август 30, 2016, 15:27:55 pm »
Благодаря за отговора. Не съм си правила тест още.