0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #900 -: Юни 11, 2016, 07:39:14 am »
Мерси.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #901 -: Юли 02, 2016, 20:26:49 pm »
Здравейте.Последния ми цикъл беше на 1.06, имахме 2 опита,единия на 10.06,а другия на 18.06,още,не,ми е дошло,снощи имах розово зацапване на хартията,днес нямям нищо..
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #902 -: Юли 29, 2016, 15:45:05 pm »
Здравейте.Не издържах и на 9 ден след Прегнил 5000 направих тест за бременност.Ето го http://prikachi.com/images/915/8853915y.jpg   Мога ли да му се доверя??
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #903 -: Юли 30, 2016, 00:02:27 am »
Здравейте.Не издържах и на 9 ден след Прегнил 5000 направих тест за бременност.Ето го http://prikachi.com/images/915/8853915y.jpg   Мога ли да му се доверя??
Здравей, temenuga.p!
Има таблица, която посочва за колко дни се изчиства Прегнил 5000 (прибризително стойността наполовина за всяко следващо денонощие). Това сме го обсъждали неколкократно във форума и от споделяния на момичета, а и от моя опит, се оказа, че се изчиства доста по-бързо. Примерно след Прегнил 5000 съм правила няколко кръвни теста през два дни. Първият беше на 9-ти ден след ЕТ и още три теста след това. Имаше относително точно удвояване на стойността (затова смятам, че към тези дни не е имало никакъв остатък от Прегнила).
Според мен се изчиства максимум за около седмица, допускам и индивидуални разлики, разбира се, затова най-сигурно е да се направят два кръвни теста през 48ч., за да се види дали се удвоява стойността на ЧХГ.
*това е схемата за изчистване на Прегнил 5000
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0


Според мен тестът ти е положителен. Може да направиш още един уринен след два дни, за да провериш дали се насища тестовата черта.
Но по-точна информация ще получиш, ако направиш кръвен тест, може още утре (по всяко време на деня, не е нужна да е на гладно) и го повториш след около 48ч., за да се види дали ЧХГ се удвоява.
Желая ти успех, и пиши!  :) yahoo_17
« Последна редакция: Юли 30, 2016, 00:28:33 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #904 -: Юли 30, 2016, 11:58:56 am »
Този е от тази сутрин.Имам още една кутия за утре и другиден ... http://http://prikachi.com/images/822/8854822i.jpg
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #905 -: Юли 30, 2016, 12:21:42 pm »
Този е от тази сутрин.Имам още една кутия за утре и другиден ... http://http://prikachi.com/images/822/8854822i.jpg
има някакъв проблем с този линк, не се отваря, поне при мен е така

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #907 -: Юли 30, 2016, 17:56:48 pm »
http://prikachi.com/images/822/8854822i.jpg

По-наситена е чертата  :), много се радвам, дано всичко да е наред!
« Последна редакция: Август 01, 2016, 15:28:33 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #908 -: Юли 30, 2016, 21:24:03 pm »
здравейте имам някакви съмнения и затова днес направих тест за бременност но незнам дали е положителен.има бледи очертания на втората черта и се чудя дали не е отрицателен.досега не ми се беше случвало все са били с една черта въпреки ,че много ми се искала да са две.мисля да повтора след няколко дни и да отида на лекар защото имам болка в яйчниците най вече в левия където беше овулацията този месец.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #909 -: Юли 31, 2016, 12:23:03 pm »
Притеснено ми е,днес е 10д от Прегнил и чертата е като вчерашната
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #910 -: Юли 31, 2016, 19:08:50 pm »
Притеснено ми е,днес е 10д от Прегнил и чертата е като вчерашната
temenuga.p, направи кръвен тест, на уринния не може много да се разчита, тъй като наситеността на чертата може да се повлияе от странични фактори (примерно количеството приети течности в последните часове преди теста).
Най-добре е уринен тест да се прави с първа сутрешна урина, когато концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока, а ако тестваш през деня, да е след 2-3 часа въздържане от прием на течности.

Ако имаш възможност направи кръвен тест утре (може по всяко време на деня, не е нужно да е на гладно, цена около 20лв).
Във всяка лаборатория правят тест за бременност (ЧХГ тест), не знам в кой град живееш, ако си в по-малък град възможно е да изпращат пробите до друга лаборатория и резултатът да пристига след ден-два, но дори и в този вариант е по- добре, тъй като ще имаш категорична информация.
« Последна редакция: Юли 31, 2016, 19:11:06 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #911 -: Август 01, 2016, 13:47:47 pm »
12 ден от Прегнил 5000 http://prikachi.com/images/160/8857160q.jpg
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #912 -: Август 01, 2016, 14:12:44 pm »
Защо си хабиш парите , а не отидеш и не си пуснеш Бета ЧХГ в добра лаборатория, както Марси е казала, аз също подкрепям това, този последният тест е ясно отрицателен   :?
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #913 -: Август 01, 2016, 14:43:26 pm »
12 ден от Прегнил 5000 http://prikachi.com/images/160/8857160q.jpg
Здравей,
аз пък виждам бледа чертичка, но ако имаш възможност най-добре кръвен! Дано да има бреченност. Пожелавам го на всички тук!

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #914 -: Август 01, 2016, 21:17:02 pm »
И аз виждам втора чертичка , дано всичко е наред и лека бременност.
Обещах да пиша и аз , днес посетих лекаря , вчера имах доста остри пробождания, днес видяхме пулсации , 20 мм , отговаря на 8 г.с. Но след обяд отново имах болки като при цикъл и при избърсване розово зацапване . Сега е горе долу спокойно , знам ли . Лежа , не хукнах пак към болницата , ще видя как ще е до сутринта. Имам по голямо дете , няма как да я оставя на бабата сега . Отново съвпада с менст.цикъл . Засега беше еднократно , надявам се и се моля. Скоро ми попадна една статия и част от цитат ми се записа в съзнанието . Повтарям си го постоянно" а в дъното на чашата се намира Бог" ....той решава ...




Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #915 -: Август 02, 2016, 00:08:32 am »
Yana, лежи и не мърдай от леглото. Така е - божа работа е, но каквото зависи от теб, го направи! Най-доброто нещо, което можеш да направиш, е лежане и пиене на хапчета, такива каквито са ти предписали. И аз имах прокървявания и три пъти в болница. Това, на което се научих там, е да лежа. Само 00 и пак в леглото. Знам, че е тежко, особено когато има и по-голямо детенце. И аз съм така и слава богу, че има кой да ми помага. Нещо друго, според моя лекар, това че кървенето при бременност около датата на цикъла, е мит!!! Нямало такова нещо! Успех и почивай, колкото можеш повече. Отлепено сакче или плацента най-добре минава с лежане.
« Последна редакция: Август 02, 2016, 00:10:34 am от chris08 »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #916 -: Август 17, 2016, 09:54:45 am »
Здравейте бебе-правещи!  Изчетох стотици статии и форуми и несъм по близо до отговор дали съм бременна най накрая.  Ето и моята история:
От около 5 години се опитвам да забременея и до сега не се получава. На 26г съм и съм се отчаяла,  че няма да мога да имам детенце.
Трябваше да ми дойде на 10.09, а днес 17.09 още няма и помен от МЦ... Гърдите ме болят като при ПМС,  кръста,  гърба също,  от време на време пристягане в яйчниците.  По принцип МЦ м е редовен,  идва ми обикновено на една и съща дата,  от време на време се измества с няколко дни,  но сега не знам дали е така.  От толкова опити и отрицателни тестове вече напълно съм се отчаяла.  Направих тест преди няколко дни,  въпреки че ме беше страх да го погледна-шуърчек, но беше отрицателен и все пак очаквам да ми дойде.  Ето и необичайните симптоми,  които не знам дали не си въобразявам вече: започнах да си хапвам повече,  да огладнявам по-рано от обичайно,  по принцип ям чак на обяд ,  а докато бях отпуска вкъщи няколко пъти хапвах още в 9-10ч,  не забелязвам промяна във вкуса за храна,  единствено по мазна храна малко ме отвращава, започнах да ям повече мляко. Имам много газове и с извинение се оригвам и пръцкам по цял ден. Имам нещо, което не знам дали да определя като гадене,  все едно ми е заседнала буца в гърлото и постоянно ми е едно такова гадно,  нямам позиви за повръщане,  но все пак има едно по особено усещане. От вчера Гърдите ме болят малко повече,  като при ПМС,  не виждам промени нито в големина и форма,  нито в цвета.  Преди няколко дни мерих температура и беше 37.3, но по принцип не я следя, така че това не ми е ориентир изобщо.  Искам да направя още един тест,  но ме е страх да видя пак една черта и просто чакам да ми дойде МЦ. Моля се този път да не ми дойде и да съм бременна,  но ме е страх да се надявам дори и за сега се убеждавам,  че ще ми дойде за да не се разочаровам пак,  за това и още задържам вторият тест,  понеже не искам да възлагам напразни надежди и после да се депресирам още повече.  Моля споделете мнение по моя въпрос,  каквото и да е.
Желая прекрасен ден на всички и успех в бебе-правенето
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #917 -: Август 17, 2016, 10:00:10 am »
Здравей Malechka_Palechka, тъй като не си следиш Овулацията, а дори да ти е редовен цикълът, точно този цикъл може да е била по-късна О, е трудно да се определи, кога -ако си бременна - тест ще отчета. Мой съвет е - ако знаеш кога ви е бил последен сексуален контакт - изчакай 14 дни след това и направи тест - резултатът ще е 100% достоверен.
Иначе за пет години безрезултатни опити - задължително се обърнете към репродуктивен специалист. Ти си много млада, животът е пред теб - не се отчайвай грам, но трябва да откриете проблема. Стискам силно палци да си бременна и ти желая успех  :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #918 -: Август 17, 2016, 10:10:29 am »
Дано си бременна, но ако не си задължително се обърни към репродуктивен специалист. % години са много време.Ние 5 години правехме опити, имаме много изследвания, аз имам направена цветна снимка и лапароскопия.Откриха ми Хашимото и т.н. и накрая след адекватно лечение забременях спонтанно и сега имам дъщеря.Ако се бях оставила на течението надали щеше да се случи.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #919 -: Август 17, 2016, 10:29:43 am »
Здравей Malechka_Palechka, тъй като не си следиш Овулацията, а дори да ти е редовен цикълът, точно този цикъл може да е била по-късна О, е трудно да се определи, кога -ако си бременна - тест ще отчета. Мой съвет е - ако знаеш кога ви е бил последен сексуален контакт - изчакай 14 дни след това и направи тест - резултатът ще е 100% достоверен.
Иначе за пет години безрезултатни опити - задължително се обърнете към репродуктивен специалист. Ти си много млада, животът е пред теб - не се отчайвай грам, но трябва да откриете проблема. Стискам силно палци да си бременна и ти желая успех  :bighug:
При последната ми среща с АГ,  ми каза че ову ми е по късна,  тогава ми идваше около първо число доколкото помня,  а на 25ти още не бях в ову. За сексуалния контакт не мога да съм сигурна,  защото почти всеки ден го правим.  Може ли да кажете какво точно представлява гаденето при наличие на бременност, при мен не мога да го определя точно,  но имам едно неразположение още от преди датата на МЦ, което значи повече от седмица,  даже две и е по цял ден,  не отшумява почти,  за малко когато хапна нещо и после пак.  Не ми се повръща изобщо,  просто ми е дискомфортно,  все едно...  Не знам точно как да го опиша,  все едно ме натиска нещо в гърлото.  Няколко пъти споделях с АГ при която ходех,  че правим опити от много време и не стават нещата,  нито веднъж не ми каза че има някакъв проблем.  Лекувах киста п4еди Преди няколко години,  която се повлия на лечението без проблем за няколко дни,  след това кофти инфекция,  но от доата време не е имало такива ? Забравих да спомена от извесно време заелязвам и леко течение,  но е прозрачно и много мокро,  почти като вода