0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #880 -: Май 14, 2016, 09:51:22 am »
И ние започнахме отново опитите и сега си седя и си мисля дали съм или не съм . Все търся симптоми, но нищо стандартно не усещам като пррдишните пъти. Сега имам единствено горещи вълни и странни болки в сгъвката на краката :D а да и съм страшно нервна ,както казват - паля от четвърт,  но ми минава за секунда Луда работа. Дори ПМС нямам , а друг път съм с мигрена , болки в корема . Ще чакам МЦ и ще видим . :D




Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #881 -: Май 17, 2016, 16:54:09 pm »
Здравейте момичета, нова съм. Имам си едно детенце вече, борим се за второ. Пожелавам на всички ни положителни тестове скоро!
Та, аз да си кажа. След като миналия месец бях на противозачатъчни и кистата я няма, с гинеколожката ми решихме да спирам с ОК и да следим фоликули. Ходих на 9-ти май на фоликулометрия, беше ми 15-ти ден от цикъла и имах фоликул 22,5мм. Същата вечер имах болки, средно силни и оттогава все си ме дърпа. Предполагам се е пуканал тогава. Сега пак си усещам дърпане и в двата яйчника доста по-леко, но ми напомня за себе си. От няколко дни и кръста ми е по-схванат. Секс сме правили на 8-ми май и на 10-ти около О. Мъжът ми ходи на спермограма и единственото нещо, което беше "проблем" е подвижността, стойностите му бяха 42% при средни по-високи или равни на 50%. Решихме, че по-нарядко ще правим, но да е по-качествена спермата. Преди сека на 8-ми не се е пипал около 5 дни, и сииииилно се надявам нещо да е дочакало спукването на фоликула. Ходих на преглед пак в петък, на 13-ти, няма фоликул, има жълто тяло и лигавицата е супер, като след Ову. Чакам края на месеца за по-сигурно, просто нямам идея кога трябва да ми е закъснението, след приема на ОК. Знам, че мога да правя тестове след 11-ти ден на предполагаемата овулация, ма мисля да изчакам, Дай Боже да не ми дойде до тогава.
« Последна редакция: Май 17, 2016, 16:56:14 pm от Maria_Marie »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #882 -: Май 17, 2016, 20:43:26 pm »
.....
Чакам края на месеца за по-сигурно, просто нямам идея кога трябва да ми е закъснението, след приема на ОК. Знам, че мога да правя тестове след 11-ти ден на предполагаемата овулация, ма мисля да изчакам, Дай Боже да не ми дойде до тогава.
Здравей, Мимс!
Овулацията вероятно е била около 10-11 май.
Лутеалната фаза (фазата след овулация) е с продължителност около 14 дни, може да изчакаш началото на следващия цикъл и при закъснение да направиш уринен тест (14-15 дни след предполагаемия ден за О.).
Кръвен тест за бременност може да бъде направен най-рано около 11 дни след предполагаема овулация.
Късмет, дано това да е успешният ти цикъл!  :)

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #883 -: Май 19, 2016, 10:01:54 am »
Благодаря, Марси. Със страхотно впечателние съм от теб, супер мила и отзивчива.
Чакам си аз, малко ме притеснява, че чувствителността ми в гърдите на моменти намалява. Каквото такова, макар че за този месец имам големи очаквания, колото и да не ми се иска.
Хубав ден и + на всички!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #884 -: Май 21, 2016, 17:17:22 pm »
Момичета, вчера и днес си правя тестове, въпреки, че съм преди датата на МЦ. Вчера беше наистина въображаема, но днес определено се вижда блеееда втора черта. Започнах да пия Дуфастон 2*1. Много се вълнувам.
Съжалявам, че се падат два поредни поста, но исках да ви държа в течение. Може ли да ми пуснете линк с някаква отчетна тема, за да не спамя тук?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #885 -: Май 21, 2016, 17:49:37 pm »
Мимс,
Щом я има и ако се е появила в посоченото на теста време, тогава е положителен!!! Тихичко честито!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #886 -: Май 21, 2016, 18:07:33 pm »
Браво, Мимс, много се радвам  :), стискам палци всичко да е наред  :),
ако имаш възможност направи кръвен тест, в София има работещи лаборатории и в почивните дни.

... Може ли да ми пуснете линк с някаква отчетна тема, за да не спамя тук?
Пишеш в правилната тема, но ако искаш може да се включиш и тук:
Правим опити за бебе - Тема 8, това е общата тема за всичко свързано с опитите за забременяване.
А при потвърждение на бременността тази тема:
Тема на бременните № 97

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #887 -: Май 22, 2016, 14:16:48 pm »
При мене май е фалшива аларма
 Пуснах кръвен днес, това е резултата: 0,3
Има ли вариант да е рано дори за кръвен?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #888 -: Май 22, 2016, 22:58:45 pm »
Мимс, този резултат е отрицателен, но след два-три дни  може да направиш още един тест, възможна е и по- късна имплантация.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #889 -: Май 23, 2016, 06:13:11 am »
Мацки, няма бебе. Днес дори теста е отрицателет.
Така и не разбрах какво точно стана, не мисля, че е химическа, но един Господ знае.
Знам, че вече след година и 1-2 месеца, на мен вече психиката ми не издържа, уморих се и се предавам.  Благодаря ви за всичко. С нетърпение ще следя нещата при вас! Бъдете здрави!

П.П. Мога ли да спра Дуфастона след 2 дни прием 2х1?
« Последна редакция: Май 23, 2016, 06:27:36 am от Мимс »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #890 -: Май 23, 2016, 08:52:38 am »
Мимс, съжалявам   :hug2:
Знам колко е разочароващо като видиш отрицателен тест, сега не е моментът за взимане на окончателни решения... сега бъди с близките си, съпруга ти, детенцето ти!
Почини си първо, а след това ще прецените как да продължите!
За дуфастона най-добре се свържи с твоя лекар.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #891 -: Май 23, 2016, 10:36:34 am »
Благодаря за всичко marsi.
Прекрасен човек си!  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #892 -: Май 26, 2016, 15:13:58 pm »
Здравейте ! След  3 дни (не)чакам лелката.От доста време чета из форума. Така сега да обясня малко. На 13-ти имах положителен тест за О . Още същата вечер се захванахме за работа. На 15 пак. Необичайното- на 18 имах болки в корема, около 15 минути. После спря. Сега гърдите са ми по-големи от обичайното за този период.Доколкото съм разбрала,често се случва симптомите да са като при МЦ ! Всичко си имам- от днес болки в корема,изнервена съм, зверски апетит от 10 дни-за солено! Дано не си измислям! Дали е възможно този път да е + ? Исках да споделя с вас съмненията ми! Целувки на всички и ви благодаря! :*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #893 -: Май 26, 2016, 23:07:35 pm »
Пак съм аз...не издържах и направих един тест :D имам втора бледа чертичка
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #894 -: Май 27, 2016, 09:23:24 am »
Пак съм аз...не издържах и направих един тест :D имам втора бледа чертичка
Честито! Лека бременност и здраво бебче ти желая!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #895 -: Май 27, 2016, 17:20:55 pm »
Здравейте, момичета! Съвсем нова съм, но често ви чета.
Имам нужда да споделя. Правим опити за бебче от няколко месеца засега без резултат.
Току що си направих тест Престо - отрицателен. Всеки момент трябва да ми дойде.  :?
Изкуших се да го направя, защото сутринта много ми се гадеше на работата, даже два пъти ходих в ВЦ-то, но не успях да повърна. Едвам си допих кафето, което за мен е странно. Пъпчасала съм в лицето като някакъв пубер, но гърдите ми не са напрегнати - само леко ме болят. Имам леки придърпвания в долната част на корема и в кръста. Имам доста голям апетит и ми се ядат по-необикновени неща от обичайното.
Някой беше писал тук, че това е като хвърляне на боб  :lol:  ама все пак - мислите ли, че може да съм бременна?
Много исках да споделя с някой  :oops:  Прегръщам ви!  :rainbow:
Днес е вчерашният "утрешен ден", за който се тревожехме , и ето че всичко е наред :)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #896 -: Май 28, 2016, 09:04:37 am »
Здравейте, момичета! Съвсем нова съм, но често ви чета.
Имам нужда да споделя. Правим опити за бебче от няколко месеца засега без резултат.
Току що си направих тест Престо - отрицателен. Всеки момент трябва да ми дойде.  :?
Изкуших се да го направя, защото сутринта много ми се гадеше на работата, даже два пъти ходих в ВЦ-то, но не успях да повърна. Едвам си допих кафето, което за мен е странно. Пъпчасала съм в лицето като някакъв пубер, но гърдите ми не са напрегнати - само леко ме болят. Имам леки придърпвания в долната част на корема и в кръста. Имам доста голям апетит и ми се ядат по-необикновени неща от обичайното.
Някой беше писал тук, че това е като хвърляне на боб  :lol:  ама все пак - мислите ли, че може да съм бременна?
Много исках да споделя с някой  :oops:  Прегръщам ви!  :rainbow:
Здравей, не мога да коментирам симптомите ти, защото при всеки са различни. Пожелавам ти бебчето да е станало, ако не щом имате желание с партньора ти ще стане при следващите опити. Колко дни след ову направи теста Престо?
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #897 -: Юни 10, 2016, 07:16:01 am »
Здравейте момичета.
След като теста потвърди  :bfp: пак ми е странно. Имам болки в гърдите, много ме боли едната ръка, нямам гадене, не ми се яде. Само една нощ така ми се стана лошо по време на сън и реших, че е грип.И не ходя много често на тоалетната.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #898 -: Юни 10, 2016, 09:10:21 am »
Щом тестът е положителен значи си бременна. Тихичко честито. На преглед можеш да отидеш към 10 ден на закъснение или при ЧХГ над 1000.
Гаденето и повръщането се появяват около 7 г.с. и не са задължителни за всяка бременна, така че не си внушавай лоши работи, заради липсата на един или друг симптом.
Болките в началните седмици също са нормални - заради разтягането на матката.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #899 -: Юни 10, 2016, 14:21:21 pm »
Здравейте момичета.
След като теста потвърди  :bfp: пак ми е странно. Имам болки в гърдите, много ме боли едната ръка, нямам гадене, не ми се яде. Само една нощ така ми се стана лошо по време на сън и реших, че е грип.И не ходя много често на тоалетната.
Болката в ръката няма нищо общо. Не е задължително да ходиш често до тоалетната,  гадене също не е задължително, даже е рано и за него.  Прилошаване по време на сън....  странно, едва ли има връзка също.  Отпусни се и не си внушавай, травматизираш се излишно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.