0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #680 -: Януари 09, 2016, 18:44:19 pm »
Моко, в статията на д-р Мели няколко поста по-нагоре е написано, че може и има смисъл, след като така или иначе плануваш бременност в бъдеще.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #681 -: Януари 09, 2016, 20:10:54 pm »
Прочетох в една статия, че след половият акт минават 8 дни до оплождането и точно след него започва да се произвеждат стойностите на ЧХГ....... тоест аз на 13 ден от контакта, щом нямам някакви си минимални 25чхг, за да излезе бледа черта на теста, значи със сигурност няма как да съм....... може би съм имала по-късна овулация, въпреки че цикъла ми е в педиод 27-28 дни....... Всъщност чувствам се малко разочарована, но се успокоявам с факта, че може би не му е било сега момента....... имам Субклиничен хипертиреоидизъм ..... тоест високо ТСХ, което не ми позволява да задържам плода...... трябва първо да го сваля и да си пия постоянно хапчетата и тогава да опитам пак....... а фолиевата киселина как мислите, да започна ли да я пия от сега или няма смисъл ?
Хубаво е да се пие дори няколко месеца преди забременяване.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #682 -: Януари 09, 2016, 23:37:14 pm »
Да, започни да пиеш фолиева отсега.
Не, тсх не ти пречи да задържиш плода, но е важно да е в определени ниски стойности заради успешното износване на бъдещата бременност. Все пак забременяват и момичета със стойности 20, 50...
Аз на твое място не бих се измъчвала и не бих харчила пари за още уринарни тестове преди закъснението. Изчакай още малко (кой го казва!).
« Последна редакция: Януари 09, 2016, 23:38:49 pm от lili2011 »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #683 -: Януари 10, 2016, 08:57:28 am »
Остава ми още един ден и вече ще отчитам закъснение...... не смятам да си правя повече тестове преди това, евентуално при закъснение вече, макар че представата ми за това си остава, че ако имаше нещо, щеше да отчете и 3 дни преди закъснение, освен ако не е някаква късна овулация, което не е възможно при мен
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #684 -: Януари 11, 2016, 18:57:43 pm »
Мочи? Прави ли нов тест?
Аз имам чувството че нещо се е прецакало, нищо не усещам т два дни. Аз и симптоми нямам. Чакам си прегледа.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #685 -: Януари 12, 2016, 19:54:20 pm »
Здравейте момичета минавам само да кажа как се развиха при мен нещата.Цикъла ми дойде и съответно се обадих в клиниката за преглед но се оказа ,че имам задържан фоликул 17.4 на 5 ден от цикъла и всичко се отлага.Замислих се обаче ,че този фоликул да е с такъв размер при това закъснение може ли да не е задържан и да се пукне.Доктора каза ,че е точно като пред овулация но понеже е на 5 ден е задържан.Вие какво мислите на някоя от вас случвало ли се е подобно нещо.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #686 -: Януари 12, 2016, 22:21:04 pm »
liliana_78, този фоликул е голям за 5-ти ден от цикъла, най-вероятно е задържан. Изписаха ли ти някакъв медикамент за изчистване на фоликула?
Ако е задържан, дори и да се спука, яйцеклетката няма да е годна за оплождане. Имала съм задържани фоликули не веднъж, обикновено сме изчаквали следващия цикъл и отново преглед на 2-3 ден от МЦ.
« Последна редакция: Януари 12, 2016, 23:51:08 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #687 -: Януари 13, 2016, 15:38:10 pm »
Здравейте. Закъснява ми и то доста последния ми МЦ беше края на Ноември началото на Декември минала година и все още не ми е дошло. Имам постоянно къркорене на корема а преди 2 дни цял ден ми се гадеше и ми беше доста лошо. Нямам особено голям апетит и гърдите не ме болят. Напоследък доста ми се спи и по често ме боли главата за сега гаденето спря. Колко време още да изчакам преди да направя тест ? Моля ви помогнете. За първите признаци нищо не мога да кажа защото първия път когато бях бременна бях и болна и късно разбрах че съм бременна. Моля ви посъветвайте ме нещо
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #688 -: Януари 13, 2016, 15:40:53 pm »
Здравейте. Закъснява ми и то доста последния ми МЦ беше края на Ноември началото на Декември минала година и все още не ми е дошло. Имам постоянно къркорене на корема а преди 2 дни цял ден ми се гадеше и ми беше доста лошо. Нямам особено голям апетит и гърдите не ме болят. Напоследък доста ми се спи и по често ме боли главата за сега гаденето спря. Колко време още да изчакам преди да направя тест ? Моля ви помогнете. За първите признаци нищо не мога да кажа защото първия път когато бях бременна бях и болна и късно разбрах че съм бременна. Моля ви посъветвайте ме нещо

Деси, направи си тест... След толкова голямо закъснение при всички случаи ще ти покаже, ако е положителен. Успех!


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #689 -: Януари 13, 2016, 15:43:01 pm »
Мисля да изчакам още ден два и тогава ако не е ми е дошло ще си направя. Имам голяма надежда да съм бременна и не искам да се разочаровам.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #690 -: Януари 13, 2016, 15:45:22 pm »
Мисля да изчакам още ден два и тогава ако не е ми е дошло ще си направя. Имам голяма надежда да съм бременна и не искам да се разочаровам.

Може би греша, но ми се струва, че ти закъснява с около 2 седмици, ако е така няма какво да чакаш повече - за теста :)


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #691 -: Януари 13, 2016, 15:48:39 pm »
Въпроса е че и друг път ми се е случвало да ми закъснее горе долу с толкова дълго време. Затова сега се чудя какво да правя.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #692 -: Януари 13, 2016, 15:50:20 pm »
Въпроса е че и друг път ми се е случвало да ми закъснее горе долу с толкова дълго време. Затова сега се чудя какво да правя.

Деси, разбирам притеснението ти, защото вече година опитваме да имаме дете с половинката ми, но все още не се случва, съвета, която всяка жена тук би ти дала е да си направиш тест :) Хубав ден!


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #693 -: Януари 13, 2016, 15:51:37 pm »
Затова сега се чудя какво да правя.

 8O
Тест

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #694 -: Януари 13, 2016, 21:18:35 pm »
Десислава25, Не се бави с теста!  Ако си бременна, трябва да се направят изследвания в сравнително ранни седмици. Ако не си, трябва лекар да те прегледа и да види защо няма менструация.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #695 -: Януари 16, 2016, 15:00:05 pm »
Здравейте бъдещи мами. Направих си тест който за съжаление беше отрицателен и на следващия ден ми дойде. Дано следващия път имаме повече късмет.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #696 -: Януари 16, 2016, 17:08:53 pm »
Ех Деси, мвого съжалявам! Пожелавам ти следващия месец една идея повече късмет!
Аз не смея да ръся прашец, че съм с кървене. Ще изчакам още малко да видим накъде отиват нещата.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #697 -: Януари 16, 2016, 17:29:24 pm »
Лили :heartbeat:
Стискам палчета...
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #698 -: Януари 16, 2016, 18:01:55 pm »
Благодаря Лили но следващия път ще е чак след 4 месеца доста имам да си почакам....
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #699 -: Януари 17, 2016, 13:10:58 pm »
Благодаря, Злати! <3
Деси, съжалявам. Четири месеца са доста време! Все пак може би е добра идея да започнеш олиева киселина и ако е нужно да промениш някои по-нездравословни навици. Успех ти желая и да се похвалиш след не много време!